Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 20.10.2010, 00:06

cdn...

Chciałbym nawiązać do poprzedniego wątku i słów KruczoCzarnego. Wątek został zamknięty zanim skończyłem pisać, więc pozwoliłem sobie założyć kolejny, piętro wyżej;)



Nie podzielam zdania, że nie macie żadnego wpływu na napiętą sytuację na forum. Dzisiejsza atmosfera nie wzięła się z lamentowania, że mało zwojów, że amuletów nie ma, że za dużo halabard itp. Nie. Zła atmosfera wzięła się stąd, że gracze są traktowani przez was w sposób dość nieprzyjemny. Odpowiedzi Thorgi w stylu "naucz się czytać ze zrozumieniem", albo ucinanie dyskusji poprzez ostrzeżenie za spam nikomu humoru nie poprawiają.

Przejdźmy do jednego z przypadków, które wywołały eskalację. Jednego dnia Getm dostaje stałego bana za używanie sześciu (!!!) kont. Po serwerze wieść się niesie, ludzie przyjmują to do wiadomości. Dnia następnego Thorga zmienia karę dla Getma na 14 dni. Jej uzasadnienie jest dość skrótowe, niektórzy nabierają wątpliwości. Z pewnością Thorga ma podstawy by taką, a nie inna karę zasądzić, ale gdy inni gracze dopytują się co i jak dostaję ostrzeżenie za spam, bo ich ta sprawa rzekowmo nie dotyczy.

I tak robi się afera.

Nie można mówić, że sprawa dotyczy tylko graczy w nią zamieszanych, reszta wara, nie interesujcie się. Gracze mają święte prawo pytać o szczegóły postępowania wobec jakiegoś gracza, pytać za co ten ban, co konkretnie przewinił, skąd taka, a nie inna kara i zgłaszać swoje wątpliwości.

Zatem, cała ta gęsta atmosfera przerzedziłaby się, gdyby sprawa Getma szczegółowo wyjaśniona, a kary jasno uzasadnione. Czyli czy to jest jeden gracz, czy jest kilku graczy na jednym IP (ilu?), jeśli jest więcej niż jeden to który gra czysto, który jednak stosuje multikonta, który zasiada i każdy inny szczegół. Z tego co napisała Thorga graczy jest jednak dwóch, niemniej może odblokować trzy konta(??), a dalej nie wiadomo kto korzystał z pozostałych trzech. Jest napisane, że powiązania z resztą kont zakończyły się w maju, tylko że taki Rewanz był aktywny każdego dnia aż do wczoraj. Kto nielegalnie korzystał z jego konta skoro jest teraz zbanowane? To dla przykładu moje pytanie.
Sądzę, że gdy każdy gracz uzyska pytanie na swoja odpowiedź, a nie będzie zbywany, to emocje powinny opaść.

I na zakończenie już dodam, że ostatnie dni sprawiły, że nie unikniemy dyskusji na temat uściślenia kar za łamanie regulaminu. Nie może być przecież tak, że gracz loguje się na inne konto raczej sporadycznie i nie wykonuje żadnych działań mających mu przynieść ewidentną korzyść z posiadania dwóch kont i dostaje taką samą karę jak ktoś kto używa czterech kont, by za ich pomocą robić sobie ochronki, transferować surowce itp.

no dobrze, trochę za długie wyszło, czytajcie na raty;)

pozdrawiam!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 20.10.2010, 00:13

Nie ten dział... przenoszę do Misz-Maszu.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Wednesday, 20.10.2010, 09:17

Lomans ( na T2 jako HAO ), nie zaciemniaj obrazu sytuacji, bo m.in. ty miałeś wpływ na to dokąd to wszystko doprowadziło , mam nadzieję, że twoje pokrętne działania zostaną kiedyś odpowiednio "docenione", myślałeś że grając w tamtym klanie i wiedząc o wszystkim zatuszujesz sprawę ???

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 20.10.2010, 11:54

niby jakie pokrętne? mnie naprawdę nie interesuje w jaki sposób grają inni dopóki mnie to osobiście nie dotyczy. jeżeli ktoś życzy sobie grać na kilka kont, pomagać kolego poprzez zasiadanie itp. to mnie to nie obchodzi.

jeżeli masz do mnie coś osobistego to mi napisz. jeżeli nie to zejdź ze mnie proszę...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

5

Wednesday, 20.10.2010, 12:19

"uderz w stół, nożyce się otworzą " - znasz to (?) , choć mi się wydaje lepsze w tej sytuacji : "...... a powie , że deszcz pada " , ech kolego MODERATORZE, brakuje Ci duuuuuużo jeszcze...oj duuużo , do choćby EBO, ten przynajmniej z klasą "obraca kota ogonem" ( Adrian - nie masz mi chyba tego za złe , :thumbsup: ? )

6

Wednesday, 20.10.2010, 12:36

Właśnie Gracie jako moderatorzy w grze to jest według mnie bardzo dobry pomysł bo gracze mogą i na grze zapytać się o sprawy dotyczące grę
Ale teraz nasowa sie pytanie dlaczego obydwaj jestesci w jednym klanie i dlaczego azkurat ten klan jest traktowany innaczej niz pozostale, i prosze nie tlumaczymy sie ze nie wiedzialem nie widzialem mnie to nie dotyczy bo graciez w jednym klanie i wiecie os sobie więcej niż inni
To WY jeśli już gracie powinniście być przykładem czystej gry i wspanialej zabawie a tak niestety nie jest jesteście podejzani ze macie duzy wplyw na wynik rywalizacji i ze sypatyzujecie i pomagacie swojemu klanowi

7

Wednesday, 20.10.2010, 13:28

Trochę się wam dziwie ,szczególnie Tym co grają na obu serwerach bo Ci szczególnie powinni wiedzieć że moderator forum nie ma żadnego wpływu na gre
spytacie dlaczego osoba grająca na obu serwerach powinna posiadać taką wiedzę
Otóż dla tego że zarówno krowa jak i lomnas porównując oba serwery grają na 2 różnych frontach
Na T1 są w klanach z którymi mój sojusz prowadzi wojnę ,a na T2 są w moim sojuszu i naprawdę nigdy mi to nie przeszkadzało ani nikomu z naszej strony
bo wiemy że posiadanie w klanie gracza będącego moderatorem FORUM w żaden sposób nie wpływa na jakość gry .