Nie jesteś zalogowany.

Search results

Search results 1-19 of 19

Thursday, 19.06.2008, 23:55

Autor: bng123

Doświadczenie wymagane na poziom, karne doświadczenie

Wystarczy pokombinować z wzorem podanym w tutku Bohater - Punkty doświadczenia Po przekształceniu wychodzi tak: exp = (1,1^n)*10000 - 10000 exp - wymagane doświadczenie n - poziom Wynik trzeba zaokrąglić do góry. Mam już napisany program, który liczy doświadczenie wymagane dla poziomów od 1 do 10. Wystarczy go delikatnie zmodyfikować i policzy do dowolnego poziomu. Program jest napisany w c++. Jak chcesz, to odezwij się na PW, to podeślę Ci kod źródłowy. Trzeba też poprawić, żeby zaokrąglał do g...

Friday, 13.06.2008, 00:03

Autor: bng123

Czemu ciagle mi to wyskakuje ?

Hmm może pewnym rozwiązaniem było by ustawienie przeglądarki tak, żeby łączyła się ze stronami przez serwer proxy? Problem ze zmieniającym się ip by znikł, bo mimo, że zmieniało by się wasze ip, to ze stronką i tak ciągle z tego samego byście się łączyli. Tylko pojawił by się drugi: działało by baaaaaaaaaaardzo wolno. Przynajmniej ja takich utrudnień doznałem przy serwerach proxy. Może jakbyście jakieś dobre znaleźli, to nie było by tak źle. Mi się nie chciało szukać szczerze mówiąc

Monday, 09.06.2008, 22:31

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

Zeruel: W mojej głowie dokładnie tak samo to wyglądało jak pisałem ten post

Monday, 09.06.2008, 16:47

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

Ze babrania by było dużo, to ja doskonale wiem. Ale zobaczymy co na to admini powiedzą. Oczywiście jest to propozycja na daleką przyszłość, raczej już po zakończeniu alphy. Co do tego zwiększonego czasu, to tak jak napisałem trzeba by było wprowadzić jakieś znaczne utrudnienie. Dłuższy czas wydaje się sensownym rozwiązaniem

Monday, 09.06.2008, 16:23

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

W sumie sposób w jaki to będzie wyglądało jest rzeczą drugorzędną. Chodzi po prostu o to, żeby po otworzeniu mapy od razu było widać gdzie jest nasz teren

Monday, 09.06.2008, 16:14

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

Słoników nie mam, ale są jak najbardziej zniszczalne;]. Ostatnio koleś przybiegł z czterema, a do domu wrócił z dwoma jeśli dobrze pamiętam

Monday, 09.06.2008, 13:28

Autor: bng123

Zedytuj sobie profil + dodaj zdjecie

A to jest na tyle wersja alpha, ze wcale być go nie musi. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia. W finalnej na pewno będzie.

Monday, 09.06.2008, 11:04

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

Mówiąc zasięg miałem na myśli zasięg wioski. Wojska tak jak mówisz można wysłać wszędzie. Wiem, bo co noc wywalam je w drugi koniec mapy

Monday, 09.06.2008, 10:20

Autor: bng123

Oznaczenie zasięgu wioski i szpiegowanie pustych pól.

Takie dwie małe propozycje. Powiedzcie co o tym myślicie. 1) Oznaczenie na mapie zasięgu naszych wiosek. Teren w zasięgu można by oznaczyć jakąś widoczną obwódką, lub czymś takim. Odrazu po spojrzeniu na mapę było by widać, czy kwadrat jest w naszym zasięgu, czy nie. Nie trzeba by było liczyć kratek. 2) Tutaj sam nie jestem pewny czy to taki świetny pomysł. Chodzi mianowicie o szpiegowanie pustych kwadratów w celu pokazania na nich pól specjalnych. Oczywiście musiało by to być utrudnione w stosu...

Monday, 09.06.2008, 10:01

Autor: bng123

Spiżarnia

Hmm dziwne, bo albo źle zrozumiałem albo u mnie tego nie ma. Może wina przeglądarki? Jakiej używasz?

Saturday, 07.06.2008, 22:57

Autor: bng123

Doświadczenie wymagane na poziom, karne doświadczenie

W tutku jest napisane. http://wiki.czaswojny.pl/index.php?title….C4.87_bohatera Ja to rozumiem tak, że bohater po śmierci nie traci doświadczenia. Dostaje tylko karne doświadczenie i dopoki nie zdobędziemy tyle nowego doświadczenia ile wynosi aktualne karne, to to zdobyte nie będzie doliczane. Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem. Ale zamotałem

Saturday, 07.06.2008, 00:18

Autor: bng123

Doświadczenie wymagane na poziom, karne doświadczenie

Kolejny artykuł z serii nudzi mi się, więc piszę. Tym razem podaję policzone wymagane doświadczenie do awansu na dany poziom, karne doświadczenie przy śmierci bohatera w ataku i karne doświadczenie przy śmierci w obronie. Mam nadzieję, że nie popełniłem błędu w obliczeniach. Przy karnym expie wyniki mogą się różnić z rzeczywistymi o 1. Prosił bym kogoś, kto awansował już wyżej o potwierdzenie moich obliczeń. A jakiegoś miłego moda o podklejenie. Na razie tylko pierwsze dziewięć poziomów. Jeśli b...

Friday, 06.06.2008, 22:00

Autor: bng123

Legenda raportu walki w wiadomości o nadchodzącym ataku. + poprawki w grafice

Taka mała rzecz do poprawki kosmetycznej. W wiadomości o nadchodzącej armii przeciwnika doklejana jest legenda jak do raportu walki. Nie wiem, czy to celowe, więc zgłaszam Co ciekawe, jeśli otworzymy link do pokazywania wiadomości innym, to legenda nie jest już widoczna. Poza tym po otworzeniu tego linka nie ma pod tekstem żadnego tła i trochę brzydko to wygląda.

Friday, 06.06.2008, 17:01

Autor: bng123

Bonusy z budynków \ Koszty budowy (Epoka Kamienia Łupanego)

Z racji wszechogarniającej nudy (4 miesiące wakacji:/) postanowiłem przysłużyć się jakoś innym i stworzyć spis bonusów z budynków. Jako że zacząłem niedawno to nie mam ich zbyt rozbudowanych, więc liczę na waszą pomoc. Piszcie bonusy z budynków, ja będę wklejał do pierwszego posta. W miarę możliwości trzymajcie się podanego schematu. Jakiegoś dobrego moda prosimy o podklejenie Epoka kamienia Totem: koszt budowy Poziom 9 - 368 krzemieni, 1181 kamieni Poziom 10 - 478 krzemieni, 1653 kamieni Poziom...

Thursday, 05.06.2008, 21:01

Autor: bng123

Propozycja - własne pola tekstowe na mapie

Pomysł fajny i przydatny wg. mnie. Ale nie przejdzie raczej. Wbrew pozorom to obciąży serwer. Niech te 3k graczy którzy są do tej pory zarejestrowani oznaczy 10 miejsc. Mamy 30 tysięcy oznaczeń. To dużo raczej. Ale jeśli się mylę, to pomysł super. Raczej nie do wprowadzenia w tej chwili, bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia, ale kiedyś w przyszłości czemu nie

Thursday, 05.06.2008, 16:02

Autor: bng123

Wybudowalem 2 dzikich ludzi i ... gdzie oni sa!!!

A patrzyłeś w garnizonie? Żeby kogoś zaatakować musisz przełożyć jednostki z garnizonu do armii. Prawdopodobnie to wiesz, ale lepiej sprawdzić

Thursday, 05.06.2008, 15:43

Autor: bng123

Multiatak - ciąg dalszy...

W nawiązaniu do tematu: [rozwiązany] multiatak... problem chyba jednak nie został rozwiązany. Wygląda to tak: A tutaj linki do raportów: http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=24a1db349c http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=5e02aee94d Problem jest taki, że nie zwróciłem uwagi, w jakich okolicznościach miał miejsce atak. Kolega w poprzednim temacie napisał, że miało to miejsce podczas przerwy technicznej. Ja jej nie zauważyłem, choć mogłem przegapić.

Wednesday, 04.06.2008, 21:59

Autor: bng123

Wyświetlanie grafiki w symulatorze

Witam! Znalazłem mały błąd w wyświetlaniu grafiki w symulatorze. Myślę ze obrazek to dobrze zilustruje: Jesli liczba roznych jednostek na froncie i w odwodzie jest wieksza niz 4 i przynajmniej jedna z nich znajduje sie z tylu to dzieje się tak jak na obrazku. Jesli w odwodzie umiescimy wiecej niż jedną jednostkę, to następny kwadracik pokazuje się linijkę niżej. Mam nadzieję, że dość jasno to wyjaśniłem, bo trochę się zamotałem

Wednesday, 04.06.2008, 18:34

Autor: bng123

Książki aka literatura - czyli co (ew kogo), kto i dlaczego poleca ;)

Ja również polecam książki Pratchetta. Naprawdę wyśmienita lektura. Co poza tym ciekawego do czytania? "Gwiezdny Pył" oraz "Nigdziebądź" Gaimana, książki R.A.Salvatore (akcja rozgrywa się w Forgotten Realms. Kto grał w Baldurs Gate sie o co chodzi). Tak jak pisał ktoś wyżej - Piekara i opowiadania o Mordimerze są świetne. Pozatym Sapkowski i jego pięcioksiąg. Świetna jest też "Achaja" Ziemiańskiego. A jeśli nie interesuje kogoś fantasy, to polecam Forresta Gumpa napisanego przez Winstona Grooma....