Nie jesteś zalogowany.

Search results

Search results 1-20 of 100

Monday, 19.11.2018, 20:47

Autor: kachu200

3 epoka & 4 epoka

4 epoka została zrypana. Z epoki grywalnej, mającej lekką przewagę nad 3 epoką, nieco ustępującej epoce 5 (nie jestem pewien czy tak było zawsze, czy piąta miała jakiś upgrade i dopiero wtedy) i mogącej mierzyć się z epoką 6 nie bez szansy na sukces, stała się, skokowo, po wprowadzeniu bobów, ustrojów i stolicy x 2, jednym, wielkim szajsem. Dla obecnych serwerów ma to pewnie znikome znaczenie, ale fakt jest taki, że jest to epoka niegrywalna.

Monday, 06.08.2018, 18:19

Autor: kachu200

v. 1.3.2

Rozumiem, zmniejszenie wartości bojowej takich armii, ale nawet nośność została praktycznie zlikwidowana. Teraz to już faktycznie armie uratowane spod bomb stały się bezużyteczne. Nie wiem, czy to jest ok. Co do estetyki, u mnie ramki armii si ę troszku rozjeżdżają (firefox, win7)

Tuesday, 05.06.2018, 12:06

Autor: kachu200

Ujemna armia w wioskach

Uważam, że wręcz odwrotnie. Skoro, w końcu, po tylu latach, udało się wyeliminować patologie związane z wielkością armii, to czas aby przywrócić funkcjonalność armiom na minusie, bo ich ograniczenia nie były w pierwotnym mechanizmie gry, tylko zostały wprowadzone jako remedium na oszustwa.

Sunday, 14.01.2018, 15:41

Autor: kachu200

Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - człowiek

Już samo to, że taka "dyskusja", jak ta powyżej (offtopic, używanie sformułowań, delikatnie mówiąc... nieuprzejmych), jest możliwa i odbywa się to bez reakcji moda (są jacyś?), świadczy o tym, że admini mają TE w poważaniu. O T3 zapomnijcie. Gra w tej formule nie nadaje się do tego. Skończy się tak samo. Po jakimś czasie zostanie garstka. Może gdyby spróbować T3 w wersji turniejowej, do czego, tak zawsze uważałem, TE ze swoimi bezkompromisowymi zasadami (oble i naloty) doskonale się nadaje. Taki...

Tuesday, 07.11.2017, 10:58

Autor: kachu200

zmiany 1.3.1

Nie podoba mi się to, że jednostki podczas szpiegowania nie giną. Ok. wiem czemu to wprowadzono, tracenie całej armii przez omyłkowe wysłanie na skan to nic fajnego, ale powinno się też coś zrobić ze szpiegowaniem osadnikami, bo teraz dużo łatwiej ktoś, kto chce zablokować kasowanie lotki, będzie mógł to robić. Jesli szpiedzy umierali, to czasem sie udawało skasować wieś i mieć 24h spokoju.

Friday, 08.09.2017, 01:16

Autor: kachu200

Kupię Awatar(y) Ziemi

Jak w temacie. Ew. oferujący piszcie też na PW w grze, nick taki, jak tutaj.

Thursday, 28.01.2016, 12:54

Autor: kachu200

Prace kncepcyjne nad wersją TE 2.0 - człowiek

Zmiany w dropie nie uratują tej gry, więc wolę info o WALKA. Z tego co pamiętam, Sushi kilka lat temu napisał, że reguły gry będą takie same na wszystkich serwerach, czyli ewentualny T3 nie będzie miał nowych zasad, dlatego m.in. upadła idea aby zrobić serwer "turniejowy". I chyba nic się w tej kwestii nie zmieniło, o czym może świadczyć inna, chyba stosunkowo niedawna, wypowiedź jednego z adminów, w której pisał, że przed ew. otwarciem nowego serwa, najpierw wprowadzą zmiany na T1/2 i jeśli się...

Tuesday, 18.06.2013, 12:50

Autor: kachu200

Sushi spojrz prosze na to

Wacek, przesadzasz z tą mitologiczną przewagą 4 epoki sprzed "reform". Nigdy wyprawa na 3 epokę czy to na grabież, czy na obel nie była majówką. Obecnie 3 epokowcy mają komfort jakiego 4 epoka nigdy nie miała. Stolica nie do ruszenia, najsilniejsze kumulki 4 epoki nie straszne, każdy na nich obel zmasakrują kontrami a sami masą wojska wygrają każdy. Co do wyższych epok, to 5 epoka na kumulce raczej też się wybraniała, choć faktycznie było przegięcie w stronę 4 epoki. Ale to było podnoszone non s...

Wednesday, 29.05.2013, 14:35

Autor: kachu200

Sushi spojrz prosze na to

A gdzie kuzwa jest napisane, że celem gry jest dotarcie i granie w 6 epoce ? Jest tam jakiś Graal do zdobycia, czy co ? Skoro są epoki, to gracz wybiera czy idzie wyżej, czy siedzi w danej epoce. I każda powinna być grywalna. 4ep przez boby, ustroje i naloty przestała nią być. Chyba, że zlikwidujmy epoki i zaczynajmy od razu od 6. 3 epo - 6k w stolicy, nietykalne 4 epo- ok 2k rajt ew 1k kira - w wiosce bonusowej (czyli tykalnej - obel / praktycznie zerowe szanse obrony przed nalotami) bo w stoli...

Saturday, 11.05.2013, 17:11

Autor: kachu200

Majowy evencik

Przecież gdzieś już sushi napisał na temat ewentualnych upgradów. Nie chce mi się szukać i cytować ale sens jest mniej więcej taki, jak zrozumiałem przekaz, że nie będą się pitolić z grzebaniem w grze, żeby zrobić jakieś zmiany, które wymagają dużego wkładu pracy a zadowolą jedną czy drugą grupkę a nic nie wniosą takiego, żeby grało więcej luda. I było tam jeszcze żeby zgłaszać pomysły i idee "rewolucyjne" a nie płacze. No coś w tym guście. Jakoś nie widzę dyskusji na temat tych "rewolucyjnych" ...

Thursday, 09.05.2013, 12:24

Autor: kachu200

Think tank - kuźnia pomysłów

Cytat wypowiedzi "Przenajświętszy Wacławek" więc proszę nie generalizuj, żeby znowu napisać coś złego na nas Ehhh, myślałem, że nie wszyscy macie włączone przetworniki myślowe. Napisze się, że drzewo jest zielone, to też okaże się, że do Was w sensie negatywnym jest to skierowane. No oczywiście, że na razie jestem wśród grubasów w 4 epoce. Podobnie jak cała 4 epoka w BC. Nic odkrywczego. Właśnie dlatego wiem co to oznacza i o tym mogę pisać z autopsji, a nie ze słyszenia. Co powyżej uczyniłem. ...

Friday, 26.04.2013, 16:51

Autor: kachu200

Think tank - kuźnia pomysłów

Nie wiem czy nawet upgradowana do potęgi ntej jakaś tam dzida czy młotek coś zmieni w grze. Przecież duzy też sobie i to nawet łatwiej, bo ma w p.. PH, wyobraca taki przedmiot że hej, niż bidulek, zwłaszcza z niższej epoki. To są po prostu detale, te dropy i inne takie. Żeby gra była atrakcyjna musi się coś dziać pomiędzy klanami i graczami, a żeby się działo, chyba trzeba by zmienić dużo więcej (bo z całym szacunkiem dla TE ale odpalając byle grę na PC jest dużo więcej atrakcji niż lokacje czy ...

Friday, 15.03.2013, 13:15

Autor: kachu200

Wielkanoc

Każdy by chciał wiedzieć, czy bob jest planowany czy nie. Swoja drogą formuła boba jako eventu i to w święta jest do bani, o ile eventy dropowe można olać, o tyle jeśli nie weźmie się udzialu w bobie to się w praktyce odpada. A nie każdy chce i może w święta i przed nimi siedzieć w grze i to dość intensywnie. OK dzieciakom to w sumie rybka ale dorośli mają jednak inne zajęcia w tym czasie. Dlatego się zastanawiam, czy nie lepsze rozwiązanie by było aby każdemu graczowi przypadały na epokę w dowo...

Saturday, 02.03.2013, 19:11

Autor: kachu200

5 lat TE - podsumowanie - plusy i minusy zmian wprowadzanych przez kolejne lata

Szkoda, że wszystkie serwery muszą mieć identyczne reguły. Myślałem, że uda się odpalić speeda turniejowego, który niestety musiałby mieć nieco inne zasady. Jak rozumiem tu raczej nie chodzi o techniczną niemożliwość prowadzenia serwów na różnych zasadach, bo takie coś widziałem w innych grach, tylko o rachunek ilość pracy/ilość kasy. Albo ostatni raz nieco zmodyfikujemy (w wakacje) T1/t2 i na tym zakończy się rozwój tych serwerów, po czym (kiedy ? za rok ?) nowy serwer z nowymi zasadami, albo o...

Thursday, 28.02.2013, 22:24

Autor: kachu200

5 lat TE - podsumowanie - plusy i minusy zmian wprowadzanych przez kolejne lata

Dlatego w temacie " co w 2013" zapytałem, czy nowy serwer może mieć inne zasady niż t1/t2, bo wydaje mi się, że trzeba by go podłączyć do osobnego "silnika". Z tego co tu sushi napisał, wynika, że nie opracują czegoś osobnego dla nowego serwera, dlatego zmiany będą dotyczyły wszystkich serwerów, co dyskusję czyni jałową ponieważ, co dobre dla nowego, będzie nie do zaakceptowania na starych serwach.

Friday, 22.02.2013, 17:55

Autor: kachu200

Co w 2013?

Też uważam, że powinien być jakiś max totemu. Kiedyś tę rolę spełniały masakryczne czasy budowy. Tyle, że są jeszcze dysproporcje w upkeepie i statach jednostek. Staty są raczej nie do ruszenia ze względu na lokacje. Ale upkeepy masowych jednostek mozna tak dobrać, żeby przy spotkaniu gołych (bez hero, medyków i w normalnym szyku) armii oddziałów jednakowego rodzaju ataku/pancerza z dobrych wiosek bonusowych pod te jednostki wynik był jakiś wyważony. Wyższa epoka powiedzmy 10% strat niższa 20-30...

Thursday, 21.02.2013, 13:17

Autor: kachu200

Co w 2013?

Cytat wypowiedzi "Przenajświętszy Wacławek" Natomiast boję się, że to nie realne, bo Polacy uwielbiają zbierać, wiedzieć, że coś osiągnęli, MIEĆ. No ja liczę na ducha rywalizacji A co do kolekcjonerstwa to przecież można sobie zostać np. filatelistą Nowy serwer o zwycięstwo nie musi oznaczać kasowania przetrwalników t1/t2, jeżeli ludzie będą chcieli, to mogą sobie pykać nadal. Ciekawią mnie kwestie ekonomiczno-techniczne. Czy otwarcie nowego serwa jest jakimś istotnym dla k2m ryzykiem finansowy...

Tuesday, 19.02.2013, 14:12

Autor: kachu200

Co w 2013?

Ja bym wolał T3 ale trochę inne. Wyliczone plus minus na 1,5-2 lata. Od początku by było wiadomo o co gramy. Napierniczamy się jak na t1/t2 ale w trakcie (w każdej epoce) byłyby jakieś indywidualne i klanowe cele do zdobycia. Takie jakby eventy ale z armiami a nie samymi hero. W 6 epoce końcowa akcja i reset serwa. Klan czy koalicja w Hall of fame jako zwycięzca serwa, jakiś gracz indywidualnie też. I zaczynamy od nowa. Liczy się wygrana. Budowa wsi, kolekcjonowanie dropu i expienie miałyby temu...

Monday, 11.02.2013, 16:06

Autor: kachu200

Co w 2013?

Ole - wiochy palili jedni i drudzy. Akurat pradawnym żulom wsie do stolic spalił kto inny Ale ja o czym innym. Pamiętacie czasy kiedy wsie bojowe liczyły 150 - 300 woja ? Można było się raz dziennie zezłomowac i nazajutrz znowu grać. Po innych grach gdzie się armie buduje tygodniami TE była bardzo dynamiczną grą. Nadal nią jest w porównaniu z wieloma innymi ale w porównaniu z TE początkowym już niestety nie. Zmierzamy do tego, że największe armie będzie się stawiało pół miesiąca a może już tak j...

Monday, 21.01.2013, 19:32

Autor: kachu200

Zbrojownia

Naprawdę nie ma sposobu, żeby przeszukać dno wora z itemami nie obciążając zanadto serwera ? Może jakaś wyszukiwarka ? Po nazwie. I wtedy wyciagamy item i ładujemy do właściwej zbrojowni. Albo itemy oczekujące powiedzmy kilka h po dropnięciu/kupieniu w jakiejś zakładce skąd przekładamy interesujące do właściwej zbrojowni a pozostawione idą automatycznie do wora. Apropo wydajności. Nie wiem czy to ma wpływ na wydajność gry ale na ładowanie się stron przy słabym łączu lub sprzęcie raczej tak. Częś...