Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Wednesday, 03.12.2008, 10:33

NOO to tez pojechal :D

tydzien to i nadto, bo przeciez w 3 tygodnie mozna przejsc ta ere ;)

Nie da sie ukryc ze aktywnych graczy jest garstka, gra jest niezla - jak dla mnie, ale nowi gracze moga sie na prawde zirytowac i zniechecic atakami nie dosc ze graczy z pierwszej ery zapewne jeszcze stadkiem mastodontow to jeszcze graczy z ery wyzej. Dluzszy okres ochronny jak najbardziej, tydzien dla niektorych bylby w sam raz, dla niektorych nawet za duzo. Ja przeszedlem do 2 ery w 10 dniu gry na oltarzach bodajze 15 i 9, na pewno wielu innych graczy tez nie siedzialo wiecej jak 2 tygodnie :)

Moglibyscie tez oglosic date otwarcia nowego serwera, wtedy CI ktorym teraz "nie idzie" z impetem uderzyliby na drugi serwer, dajmy za 2-3 miesiace, chociazby to mialo byc za pol roku. Wtedy (moim zdaniem) graliby dluzej na pierwszym zeby zobaczyc co i jak przed przejsciem na drugi. Bez takiej wiadomosci po prostu koncza gre i tyle.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Wednesday, 03.12.2008, 11:58

oj vein niejest tak jak mowisz, topowe klany sa w sojuszu przez co ich akademie tez sa w sojuszu, a jakby niepatrzec to sa najaktywniejsi gracze i wiekszosc z nich siedzi w 3 erze. Dodajac do tego niefortunny balans wojska w tej erze dostajemy dosc smetny okres na przeczekanie 3 ery do przejscia na 4 ere i kilku graczy juz tak zrobilo na kamikadze z 16 poziomem oltarza jednym, bo im sie 3 era uprzykrzyla i teraz klepia biede straszna :D

sadze, ze tworcy gry powinni sie skupic teraz na wyczyszczeniu terenu z nieaktywnych kont, np. dajac event o wilkim kataklizmie -trzesieniu ziemi, czy innym ciekawym zjawisku, choc troche"ubic" aktywnych graczy dajac im mozliwosc bardziej pasjonujacej gry ;)
Ja tam za balans się nie biorę, szczególnie, że nie miałem przyjemności grać w 3 EP, ale po lokacjach widzę, że różnorodność używanych jednostek jest skromna. A o takich graczach wjak opisałeś dotyczy również punkt 3 mojej poprzedniej wypowiedzi ;)

Teren jest czyszczony, ale jedynie na tyle ile potrzeba. W moim rejonie zniknęły 3-4 wiochy-stolice ;). Eventy, wioski barbarzyńców itp. - o wszystkim dyskutowano, ale z tego co widzę twórcy chcą najpierw skończyć robienie EP5 i EP6 i przy okazji połatać bugi zamiast kombinować co by tu ulepszyć.
Dokładnie tak większość aktywnych graczy jest w 3 epoce. Balans armi jest trochę do poprawek jak zostało tu powiedziane. jednakże troche cięzkie życie mają nowi gracze bo rozwój aktywnych graczy z epoki na epoke wymaga coraz to wiekszej liczby surki a plony zbiera sie własnie ze slabszych graczy. najgorzej maja ci w kamieniu bo cała starożytność ich farmi bo potrzebuje ogromne ilości drewna i tu pojawia się element zniechęcenia dla nowych graczy. Ja bym z kolei proponował dużo dłuzszy okres ochronny dla nowych graczy w kamieniu dajmy im pograc poczuć klimat zeby zdarzyli sie przygotowac odpowiedni.

2 tygodnie osłony dla kamienia to jest moja propozycja.
Ja myślę, że mają łatwiej jak pokombinują ;) z atakami. Jak ktoś aktywnie gra to kamień powinien przejść w 2-3 tygodnie z wysokimi lvlami ołtarzy, a później w EP2 ma dużo łatwiej bo część osób po przejściu do EP2 lub w trakcie zrezygnowała z gry - czyli ma dodatkowe farmy, na których może się wzbogacić. Tym samym jest w stanie szybciej dobić do EP# i dogonić graczy niż "pionierzy" - kwestia jedynie bohatera. Więc myślę, że nie jest tak źle.

Jak ma koleś grać od niechcenia w EP1 to i tak wam graczom z EP2+ nic to nie da, bo albo przejdzie po paru miechach do EP2 albo zrezygnuje z nudów ;).
Moglibyscie tez oglosic date otwarcia nowego serwera, wtedy CI ktorym teraz "nie idzie" z impetem uderzyliby na drugi serwer, dajmy za 2-3 miesiace, chociazby to mialo byc za pol roku. Wtedy (moim zdaniem) graliby dluzej na pierwszym zeby zobaczyc co i jak przed przejsciem na drugi. Bez takiej wiadomosci po prostu koncza gre i tyle.
Jak będzie za wolno się rozwijał i znajdzie się kilku aktywnych w jego rejonie to i tak będzie w bardzo zbliżonej sytuacji ;). Jak on będzie przechodził do EP2 to oni będą w EP3 już nieźle rozwinięci... A o serwie ni widu ni słychu i pewnie nikt się o tym nie dowie wcześniej niż 1-2 tygodnie przed startem.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

23

Wednesday, 03.12.2008, 13:16

chłopaki co wam szkodzi wydłużyć czas ochrony epo1. To nic nie kosztuje a może przynieść tylko korzyści w postaci nowych aktywnych graczy i wpływy z premium ):

24

Wednesday, 03.12.2008, 21:47

Wrecz przeciwnie, kazdy dobry gracz pierwsze co zrobi w amieniu to kilku dzikusow i wysle ich w okolice.
Nie chcial bys zobaczyc swojej okolicy gdzie kazdy ma 6+ dni ochrony.. nie wyobrazam sobie tego :]

25

Wednesday, 03.12.2008, 23:04

DrGreen dobrze prawi. EP1 zdecydowanie nie jest nastawiony (tak jak np. EP3) na ekonomie ale na dzikie wyprawy dzięki którym własnie moze w ciagu 2-3 tyg wskoczyć do EP2.
Reasumujac dzieki wydłużeniu okresu ochronnego wydłuzy sie czas siedzenia tych osób w EP1a nie wiem czy o to graczom chodzi (no może poza osławionym juz Commanderem który wiemy jak skonczył ;) )

26

Tuesday, 09.12.2008, 21:15

W takim razie ja to jakis dziwny jestem... Gram max 3-4 godziny dziennie (bo na tyle pozwala mi wolny czas), mam silne sasiedztwo, ktore przewage nade mna chetnie wykorzystuje, a mimo to nie biegam z placzem gdzie sie da, tylko w miare moich bardzo ograniczonych mozliwosci staram sie wymanewrowac przeciwnika. A przynajmniej sprawic, zeby ataki na mnie staly sie mozliwie najmniej oplacalne. Niezawsze sie udaje, bo z dziecmi neo spedzajacymi cale dnie przed kompem w zaden sposob rywalizowac nie moge, ale jakims cudem siedze w tej 3 eopce, mysle o przejsciu do 4 a moja pozycja w rankingu -ktory (i tu sie zgodze) zbyt miarodajny nie jest- oscyluje w okolicach polowy drugiej 50-ki.
A wiecie co w tym jest najdziwniejsze? Ze dobrze sie przy tym bawie! Tak, sa wsrod nas tacy, dla ktorych to tylko rozrywka, zabawa i sposob na odreagowanie. A tych, co do tego podchodza zbyt powaznie niech dalej zzera frustracja P

No tak, ale najlatwiej jest powiedziec, ze sie nie da.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Baldr" (09.12.2008, 21:42)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Wednesday, 10.12.2008, 07:18

najgorzej maja ci w kamieniu bo cała starożytność ich farmi bo potrzebuje ogromne ilości drewna
No widać, że jesteś nadal w kamieniu. W starożytności drewna jest aż nadto, już nie mam gdzie go upchać, a jeśli jednak ktoś ma za mało to jest to tak tani surowiec, że kupujesz na targu 500 za 100 kamyczków.

A tak ogólnie to trzeba być wytrwałym. Jeśli ktoś się uweźmie to porozmawiać, poprosić. Ja tak zrobiłem i teraz nikt mnie nie atakuje.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

28

Wednesday, 10.12.2008, 10:50

średniowiecze nie musi polować na ludzi w kamieniu bo nawet jak potrzebują drewna to jest tyle porzuconych kont że mogą go zdobyć ile tylko im się spodoba atakując same konta na których od ponad miesiąca nikt się nie loguje
osobiście jeśli atakuje już kogoś z kamienia to po to aby niszcząc mu wojsko zdobyć exp dla bohatera i tylko po to :P

a co do ochrony ep1 to im dłużej ktoś będzie siedział w kamieniu tym bardziej nie będzie chciał tracić tego co już zrobił i iść dalej
ja zmieniałem epokę jak tylko mogłem z ołtarzem na 10 lvl i dlatego że zrobiłem to jako jeden z pierwszych graczy w okolicy to teraz jak inni zmieniają epokę to mam nad nimi spora przewagę