Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Monday, 15.12.2008, 09:59

No i co z tego, że ich były kamiennice? Zarobili na nie.
Często to był dorobek wielu pokoleń.

To tak jakbyś ty zarobił kasę, kupił działkę w centrum miasta, twoje dzieci postawiły tam jakieś centrum handlowe, twoje wnuki dalej rozwijały biznes.
Czy to byłaby WINA, rzecz NIEWYBACZALNA, że twoje wnuki COŚ MAJĄ? Że ten fakt posiadania czegoś to świnstwo wobec innych ludzi, którzy nic nie mają?
Że trzeba ich za to ukarać, wypędzić, rozstrzelać, bo jak to - ONI mają, a JA nie mam?

Kulka w łeb i do doła każdego, kto śmiał się dorobić, kto zarabia więcej niż średnia krajowa, kto ma lepsze auto niż ja.
A ich majątek rozdać potrzebującym, na przykład mi :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Monday, 15.12.2008, 10:08

czyli rozumiem Thorga, że profil całkowicie zgodny z regulaminem, żadnego bana nie będzie ?(
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

23

Monday, 15.12.2008, 10:09

Odpowiedziałam w tamtym temacie.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Monday, 15.12.2008, 10:17

Kurcze ja tylko chciałbym odrobinę obiektywizmu a nie toczenia piany z ust po usłyszeniu słów - faszyzm, Hitler czy też "Mein Kampf", pomimo iż wiem że jesteśmy narodem skłonnym do popadania w skrajności (niestety).
powiem w ten sposób, uważam że jest propagowanie treści antysemickich, Mein Kampf samo w sobie jest symbolem antysemityzmu, a jeżeli coś wywołuje u mnie skrajne reakcje to nietolerancja
Zrozumcie że nie macie racji...wiem głupio teraz sie przyznać.
pewnie to samo tyczy się Ciebie

Odpowiedziałam w tamtym temacie.
zauważyłem
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

25

Monday, 15.12.2008, 10:29

Pani Agato widzę że nie zrozumiała Pani sensu tego stwierdzenia. Czy uważa Pani za fair podejście że ja mam wszystko a ty nie będziesz miał nic, tylko dlatego ze ja mam pieniądze a ty ich nie masz? Żydzi mieli owe pieniądze za które mogli kupić kamienice i wyrzucić z nich biednych polaczków. Dopiero narobili za przeproszeniem w gacie gdy Hitler zaczął ich ganiać po kontynencie, bo wcześniej panoszyli się w nie swoim kraju bardziej a niżeli u siebie.
Nie jeden nasz rodak uratował życie żydowi, teraz ich dzieci żadaja od polskich rodzin zwrotu majątku. Tylko pytam, czy owy roszczeniowiec w ogóle by żył gdyby nie ofiarność wielu naszych rodaków? Paranoja

@LaCroix...uznajmy że jestem ateistą. Wtedy dla mnie Biblia tez będzie dziełem które szery jaies chore teorie, i tez powinienem uznać ja za zakazaną. Widze zże dla Ciebie wszystko albo jest czarne, albo białe. Nie potrafisz znależć żadnego punktu środka. Więszkość mówi TAK to ja też powiem TAK, tylko dlatego że mówi tak większość.
Książka może być legalnie wydawana m.in. w USA a jak wiemy ten kraj ma dość silne relacje z państwem izraelskim. Gdyby faktycznie propagowała aż tak ogromne wartośc antysemickie to podejrzewam że była by zakazana. Swoją droga przeczytałeś ją w ogóle że tak śmiało się wypowiadasz?? Uważam że najpierw nalezy cos poznac aby mozna było w ogóle zabierać głos w dyskusji, bo inaczej jesteś tylko "bezmyślnym narratorem".

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KazMax" (15.12.2008, 10:35)


LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

26

Monday, 15.12.2008, 10:37

Czy uważa Pani za fair podejście że ja mam wszystko a ty nie będziesz miał nic, tylko dlatego ze ja mam pieniądze a ty ich nie masz? Żydzi mieli owe pieniądze za które mogli kupić kamienice i wyrzucić z nich biednych polaczków.
a kto powiedział, że życie jest fair, a to nie wuna Żydów, ale ekonomii

żadaja od polskich rodzin zwrotu majątku. Tylko pytam, czy owy roszczeniowiec w ogóle by żył gdyby nie ofiarność wielu naszych rodaków?
paranoją jest żądanie przez organizacje żydowskie majątków tylko dlatego, że jakieś mienie należało kiedyś do Żydów

obowiązywać tu powinny normalne zasady jak w każdym innym przypadku, jest zasiedzenie i przedawnienie, a roszczenia spadkobierców Żydów powinny być załatwiane tak samo jak roszczenia spadkobierców Polaków

Nie potrafisz znależć żadnego punktu środka. Więszkość mówi TAK to ja też powiem TAK, tylko dlatego że mówi tak większość.
masz rację, nie potrafię znaleźć żadnego punku środka, opieram się tylko na skrajnościach i na tym co inni mówią, a własnego zdania w ogóle nie mam
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

27

Monday, 15.12.2008, 10:52

Pani Agato widzę że nie zrozumiała Pani sensu tego stwierdzenia. Czy uważa Pani za fair podejście że ja mam wszystko a ty nie będziesz miał nic, tylko dlatego ze ja mam pieniądze a ty ich nie masz?

To się nazywa ekonomia, tak było zawsze, jest i będzie. Ten kto ma kasę, będzie miał jej więcej. Jak to powiedział Jezus (notabene Żyd), kto ma, będzie mu dodane, kto nie ma, będzie mu zabrane. Jak masz kasę, to kupujesz dom za gotówkę i płacisz za niego 300 tys. Jak nie masz kasy, kupujesz go na kredyt i kosztuje cię to (koszt domu plus kosz kredytu) 450 tys. Czyli ktoś kto ma mnóstwo kasy, płaci za coś mniej, niż ktoś, kto nie ma jej wcale.

A jak są ludzie, którzy mają dużo więcej kasy niż ja, ale nie są Żydami, to już jest ok?
Tzn to że np. Kulczyk ma fortunę to ci nie przeszkadza, ale jakby był Żydem to już by ci to przeszkadzało?

Cytat

Żydzi mieli owe pieniądze za które mogli kupić kamienice i wyrzucić z nich biednych polaczków.

A skąd mieli te pieniądze? Pewnie je zarobili.
No ale wiadomo że łatwiej narzekać, zazdrościć komuś, ewentualnie zabić, okraść, spalić dom - niż samemu pomyśleć i zabrać się do roboty.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

28

Monday, 15.12.2008, 10:54

Jane że nie wina żydow...heh. To tak samo jakbyś napisał "Afryka jest generalnie biednym kontynentem na ktorym codziennie umiera z głodu kilka tysięcy ludzi, ale to nie nasza wina że tam się urodzili więc nie będziemy im pomagać...wina ekonomii". Widzisz w rzeczywistości jest inaczej niż stwierdziłeś. Ekonomia ekonomią ale ludzkie odruchy zawsze powinny miec swoje miejsce. Z opowieści naszych dziadków wynika iż przez żydów byliśmy traktowani jako naród niszowy, na którym można dobrze zarobić.

Dziękuję również za przyznanie mi racji.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Monday, 15.12.2008, 10:58

Dziękuję również za przyznanie mi racji.
jeżeli to do mnie to chyba nie czytasz w ogóle tego co piszę
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

30

Monday, 15.12.2008, 11:03

Ja nie uważam za słuszne, że ktoś ma więcej ode mnie - dlatego myślę cały czas, jak dorobić się milionów ;)
A nie wybijam komuś szyb w oknach i nie wrzucam im butelek z benzyną.

Jako "ludzie, na których się można się dorobić" jesteśmy traktowani cały czas przez całe życie - począwszy od producentów pampersów po producentów trumien.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

31

Monday, 15.12.2008, 13:44


... uznajmy że jestem ateistą. Wtedy dla mnie Biblia tez będzie dziełem które szery jaies chore teorie, i tez powinienem uznać ja za zakazaną...
Jesli by tak bylo i zobaczylbys w profilu gracza cytat z Biblii, ktory by Ci sie nie spodobał to zapewne zglosilbys to na forum i zostało by to rozpatrzone (mniejsza z tym ze marne szanse aby proszono kogos o usuwanie z profilu cytatu z Biblii, przynajmniej w tym kraju), tak samo jakby ktos napisal w profilu: Gruzin to prostytutka, 99% osob na serwie zlałaby to totalnie ale ja napisałbym posta z prosba o usuniecie takiego komentu z profilu, tak samo jak ktoś w wiadomosci obraził klan -M_W- napisałes posta o rozpatrzenie sprawy i osoba została słusznie ukarana. Nie wiem na co te wszystkie dywagacje, komuś sie to nie spodobało i to zgłosił, nie mnie to oceniać i co byście nie napisali i tak tworcy gry zrobia swoje ?(

32

Monday, 15.12.2008, 14:30

Gruzin ależ masz pełną rację. Po prostu po to jest forum aby wynieniać swoje opinie, przedstawiać swoje racje i poglądy. Ot to co własnie robimy i nikt na nikogo nie zamierza się obrażać ani na nikogo bluzgać.
Ja uważam tak, Thorga inaczej, LaCroix tez inaczej i jest git. Co człowiek to charakter czyli wszystko w jak najlepszym porządku ;)

33

Monday, 15.12.2008, 14:43

1---ehhh---niegdyś Polska była najbardziej tolerancyjnym krajem Europy-ale to było kilka wieków temu......
2-w przeciwieństwie do Mein Kampf Biblię przeczytałem-Thorga zacytowała Ewangelię Mateusza 25 rozdz. wers 29-jest to część przypowieści o talentach.....
3-ta fotka jest z jakiegoś filmu -(głupi -za chwilę będą otwierać portal do innego świata, by wpuścić jakiegoś sumeryckiego demona -ale ci dobrzy przeszkodzą w tym.... )
4-jestem tolerancyjny-niemniej jest to forum publiczne-wg. prawa twórcy mogą mieć kłopoty-jestem więc za usunięciem i zdjęcia i cytatu....
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

34

Monday, 15.12.2008, 14:44

Ludzie ideologia tego Pana doprowadziła do mordu bo inaczej się tego nie da nazwać masy ludzi pochodzenia żydowskiego masy i jest ta ideologia zakazana do użytku publicznego. Można się z nią zapoznać ale tylko prywatnie. teksty z biblii koranu itp. to kawałki wycięte z religii która dana osoba wyznaje a każdy ma prawo wierzyć w co chce, ale nikt nie ma prawa go za to poniżać lub traktować jako gorszego. faszyzmy nie jest religią ale sposobem myślenia bardzo toksycznym i uważam, że nie można tolerować go w żaden sposób. Uważam, że właściciela tego konta nie należy banować należy jedynie niezwłocznie usunąć ten tekst i napisać autorowi, że wyznawanie tego rodzaju myślenia jest u nas raczej nie mile widziane. Ja nie wiem jak by nasi dziadkowie, którzy przeżyli te czasy zareagowali na coś takiego. szanujmy pamięć po tych którzy zginęli w akcji największego ludobójstwa na świecie, a nie pozwalajmy głosić tego rodzaju myśli.

Kazdy ma prawo wyrażać swoje myśli ale akurat ten nurt raczej na świecie nie jest mile widziany. ja także nie życzę sobie tego rodzaju teksów w TE.

Ja wiem, ze dzisiejsza młodzież zbytnio nie interesuje sie tym jaka krzywda całemu światu wtedy sie stała, ale nie bądźmy obojętni.

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

35

Monday, 15.12.2008, 14:47

ta fotka jest z jakiegoś filmu -(głupi -za chwilę będą otwierać portal do innego świata, by wpuścić jakiegoś sumeryckiego demona -ale ci dobrzy przeszkodzą w tym.... )
Bloodrayne o ile dobrze pamiętam, a mundur jest wermachtu

EDIT: Hellboy chyba rzeczywiście, ale co najwyżej pierwsza część
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LaCroix" (15.12.2008, 15:51)


36

Monday, 15.12.2008, 14:58

KazMax, popierasz faszystów - a uzmysławiasz sobie, że Niemcy tak samo jak o Żydach myśleli również o Polakach?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Monday, 15.12.2008, 15:07

KazMax, popierasz faszystów
faszyści byli we Włoszech, a polityka antysemicka reżimu wymuszona została przez Hitlera, w Rzeszy panował nazizm
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Monday, 15.12.2008, 15:45

ta fotka jest z jakiegoś filmu -(głupi -za chwilę będą otwierać portal do innego świata, by wpuścić jakiegoś sumeryckiego demona -ale ci dobrzy przeszkodzą w tym.... )
Bloodrayne o ile dobrze pamiętam, a mundur jest wermachtu


Z drugiej części Hellboy'a.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

39

Monday, 15.12.2008, 16:53

KazMax, popierasz faszystów - a uzmysławiasz sobie, że Niemcy tak samo jak o Żydach myśleli również o Polakach?


Thorga nie popieram faszystów i nigdzie ani nigdy tego nie napisałem. Po prostu lubię dyskutować na różne ciekawe tematy a że mało takich na forum się pojawia to korzystam z okazji aby poznać różne aspekty ludzkich charakterów ;)
Swoją droga i gwoli ścisłości Niemcy nie myśleli o Polakach tak samo jak o Żydach. Wg ideologii Hitlera najwyższą rasą była rasa aryjska a my słowianie zajmowaliśmy jej najniższy szczebel. Najniższy, ale nadal byliśmy aryjczykami.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

40

Monday, 15.12.2008, 18:29

KazMax mam wrazenie, ze z Poznanskiego jestes, mam tam znajomych, ktorzy mysla w ten sposob o Zydach, podejzewam, ze to jeszcze prawdy wpojone przez ojcow ich ojcow, w koncu to niemieckie ziemie byly. Hitler doszedl do wladzy, bo ludzie mu na to przyzwolili. Byla wielka bieda po I wojnie swiatowej i jak Adolf wskazal winnych calej tej niedoli i prawnie usankcjonowal zabieranie majatku Zydom (bo jest to narod, ktory umie zarabiac i nietracic swojego majatku - notabene kto w dzisiejszych czasach trzyma w garsci rynek kamieni szlachetnych, a szczegolnie diamentow??) to ludzi rzucili sie jak wyglodniale szakale na innych ludzi, a zeby zagluszyc wyrzuty sumienia zdegradowali Zydow do podludzi. Dalaj Lama jak byl ostatnio u nas piekna mysl wyglosil, ze wrogosc i nienawisc na innych ludzi bierze zrodlo w nas samych, gdy postepujac wbrew sobie i usilujac zatuszowac to przed innymi stajemy sie agresywni i atakujemy innych ( najlepsza obrona jest atak przeciez).

A wracajac do kwestii Zydowskiej, to ich nienawidzono zawsze (II wojna swiatowa to jakby apogeum antysemityzmu), bo zawsze potrafili zadbac o siebie jak przychodzily zle czasy dla inny ludzi, a wiadomo jak ktos ma a drugi niema, to ten co niema chce zeby ten co mial dal mu to co ma :D

Co do kwestii biblii...w imie Boga i dla Boga wiecej krwi ziemia wypila niz z powodu jakkiegokolwiek innych powodow razem wzietych...A ze dominujaca religia na swiecie jest wyznanie rzymskokatolickie, to wiadomo kto byl najbardziej agresywny, chciwy i bezwzgledny ;) Po prostu ludzie lubia szukac wymowek dla folgowania swym zwierzecym instynktom. Przytaczajac przy okazji i do jednego worka wrzucajac islam, to notabene Dżihad dla ktorego niezliczone rzesze ludzi pustyni odeszlo do raju by balowac tam z dziewicami w gajach oliwnych jest wypaczany i wykozystywany przez cwaniakow i mordercow (dzihad to wojna duchowa - wewnetrzna kazdego czlowieka, ktora toczy codziennie, by zachowac czlowieczenstwo, a nie walka z innym czlowiekiem). W ogole najlepsza religia chyba jest buddyzm - pokoj i umilowanie innych ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!