Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 31.05.2008, 11:59

Mechanizm walki

A ja mam takie pytanko, robiłem sobie symulację walki i widziałem ( gdzieś tutaj na forum ) screeny z walk innych ludzi. Najechanie na obrazek "przed bitwą" powoduje wyświetlenie statystyk, ale obok obrazków są różne małe symbole. Czy jest gdzieś opis co one oznaczają ?
I drugie pytanie, widziałem już dwa razy walkę w jaskini, wszyscy dzicy ginęli w 1 lub 2 rundzie a potem walczył sam bohater latający który w początkowych rundach zadawał obrażenia niedźwiedziom ale po około 6 rundach HP przeciwnika przestawało się zmniejszać ( a przynajmniej na to wyglądało ). Ktoś mi to może wytłumaczyć ( i w ogóle rozwinąć temat mechanizmu walki ponad to co jest w tutorialu ? )

Ayron

Początkujący

Postów: 36

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 31.05.2008, 12:01

Na samym dole masz legendę.
Co do walki-wszyscy atakują do końca walki, może po prostu bohater zaczął bić w tygrysa zamiast w niedźwiedzia.
koniec gry

3

Saturday, 31.05.2008, 12:01

Opis symboli masz na samym dole w legendzie :D

4

Saturday, 31.05.2008, 12:09

Aha, ale w symulatorze tej legendy nie ma jak rozumiem? ( akurat żadnego linka do walki nie mogę znaleźć, więc wierzę na słowo że tam legenda jest ), swoją drogą to jeżeli jest na dole to mogłaby być na górze, byłoby łatwiej.

A co do mojego pytania o HP to cofam, teraz zobaczyłem że HP spadało tylko te żółto-zielone paseczki się nie zmieniały ( oglądam symulację walki) ale jako że nie mam legendy w symulatorze ( albo jestem bardzo ślepy ) to nie mam pojęcia co one oznaczają ;).

Tak czy inaczej dzięki.

Raziel

Intermediate

Postów: 236

Skąd: Warszawa/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 31.05.2008, 12:26

Pasek górny to ilość zdrowych(zielony)/rannych(żółty)/martwych(czerwony) jednostek w grupie. Pasek poniżej to suma punktów życia wszystkich jednostek w grupie (aktualne/maksymalne). Tego akurat w legendzie nie ma. A sama legenda jest dostępna tylko w bezpośrednim raporcie z walki (nie ma jej ani w symulatorze ani w cudzych raportach udostępnionych przez link).
Boże, kiedy Dies Irae?
Ludzie, proszę, czytajcie TUTORIAL i używajcie opcji SZUKAJ!!!

Nick w grze: Raziel

"Kropla krwi spływa,
jakże piękną czerwienią,
zachodzi słońce."

drPayton

Początkujący

Postów: 12

Skąd: Olsztyn

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 31.05.2008, 13:11

W symulatorze była ta legenda ale ją wcięło ;)

7

Saturday, 31.05.2008, 14:05

Czegoś tak konkretnie nie rozumiem....

Dlaczego TYLKO 3 rundy są dopuszczalne przy grabieniu surówki?

Zostałem zaatakowany. Wyciąłem armię atakującego prawie całkowicie w pień (tylko 3 rundy), bez prawie żadnych strat.
Dlaczego straciłem masę surówki?! skro moja przewaga była tak duża i w gruncie rzeczy NIE PRZEGRAŁEM!

Tamto wykasowałem, a to podobna walka. Straciłem 1 wojaka a on 9. Ja straciłem surowce. Nie rozumiem za bardzo tego :/
http://alpha.czaswojny.pl/showmsg.php?mi…&key=7e3bb65b49

Przy okazji mała prośba:
Dałoby radę, w widoku armii, żeby obok było napisane jaka jest całkowita pojemność armii. Trochę uciążliwe liczyć samemu ile zmieszczę surówki po ataku :/
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

8

Saturday, 31.05.2008, 17:33

Up.

jakbyś przeczytał tutorial to byś wiedział.
Jeżeli nie padną wszyscy z atakujących woje zabierają połowę ich pojemności. A jeżeli twoje wszystkie padną to zabierają surówkę z całą ich pojemnością, albo jak wszyscy atakujące padną to wiadomo.

9

Saturday, 31.05.2008, 17:37

Jiferowi chodziło o to dlaczego, choć miał dużą przewagę, i tak stracił surówkę.
W sumie dość logiczne byłoby że jeżeli jest remis to przeciwnik się nie przedarł i nic nie ukradł. Ale z drugiej strony taki system jaki jest promuje ataki - inaczej ludzie baliby się atakować bo mogliby stracić armię a tym samym surowce które zużyli na jej zbudowanie.

10

Saturday, 31.05.2008, 19:46

i to jest wlasnie bez sensu. majac przewage w obronie nad atakujacym i praktycznie niszczac jego wojsko on i tak grabi z zapasow... przed chwila mialem to samo. kij ze z kilkunastu jednostek ktore mnie atakowaly zostal przy zyciu 'kawalek :P' generala i 'kawalek' jednego miotacza jak i tak zaiwanil mi surowce.
imho powinno byc -tak:

jesli sila atakujacego liczona jakostam po 3 rundzie jest np min 1,5 razy wieksza niz obroncy wtedy wygrywa atakujacy. jesli porownanie sily zawiera sie w przedziale (0,7 - 1,5) = remis. jesli mniejsza = porazka w ataku (bez konsekwencji surowcowych). tyle wystarczy...

mozna by tez wprowadzic taka rzecz: jesli atakujacy przegra, obronca odzyskuje np 10% surowcy z kosztow produkcji wszytskich zabitych jednostek. niech sa jakies profity obronne, zamiast puszczania ataku na rympal - a moze zremisuje.

11

Saturday, 31.05.2008, 20:14

Sek jest w tym: "resources must flown [surowce muszą płynąć]" że tak sparafrazuje mistrza S-F, Franka Herberta.
Zamierzenie jest takie, by trudno sie było całkowicie zabunkrować i chronić w 100% swoje surowce, bo to zabiłoby grę.

I pamiętajcie - przy remisie przeciwnik zabiera tylko połowe surowców. Do tego im wiecej jednostek mu ubijecie, tym mniej zagrabi surków (bo do domu biorą surki tylko Ci, którzy przeżyją)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


12

Saturday, 31.05.2008, 20:19

jest tez powiedzenie 'panta rei' - powiedzial hydraulik przetykajac rure ;)

ale jesli jest drastyczna przewaga ? tak, ze ledwo co atakujacy uchodzi z zyciem? z jakiej racji ma brac jeszcze surowce :> ? niech jego sukces polega na tym, ze ocalil skore i nie musi sie wskrzeszac :) dlatego pisalem o przeliczniakch <0,7 (nie mylic z trunkami) jako fiasko bez grabiezy

13

Saturday, 31.05.2008, 20:39

Wiem ze OT, ale.... KruczoCzarny - czytałeś Herberta ? ^^ Ja przeczytałem całą sagę diuna + preludium "Ród Atrydów" :)

14

Saturday, 31.05.2008, 20:48

jest tez powiedzenie 'panta rei' - powiedzial hydraulik przetykajac rure ;)

ale jesli jest drastyczna przewaga ? tak, ze ledwo co atakujacy uchodzi z zyciem? z jakiej racji ma brac jeszcze surowce :> ? niech jego sukces polega na tym, ze ocalil skore i nie musi sie wskrzeszac :) dlatego pisalem o przeliczniakch <0,7 (nie mylic z trunkami) jako fiasko bez grabiezy

Skoro ledwo uchodzi z życiem, to tych surowców zabierze ze sobą skąpą ilość - można powiedzieć, że podczas próby opuszczenia wiochy został otoczony, i ledwo udało mu się wydostać z okrążenia, niosąc ze sobą to co udało mu sie porwać wcześniej :]

Vince - Książki aka literatura - czyli co (ew kogo), kto i dlaczego poleca ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (31.05.2008, 20:58)


15

Saturday, 31.05.2008, 20:52

K... przyjmuję argument "płynących surowców".
Przez moment zastanawiałem się, czy nie w ramach tego nie powinno być jednej rundy więcej do dyspozycji, bo 3 to chyba mało. Może jednak to się później wyrówna trochę.

Przydałaby się legenda na mapie, taka jak jest w BW (taka formalna duperela :p)
Fajne....! -> Oblukajcie :]
Cały czas czekamy na:
+dodanie w panelu armii sumacyjnej pojemności
+usuwanie jednostek
+ranking
+panel usera -szukaj
+czas wiadomości -żeby pojawiały się szybko
+przerzucanie do wiadomości po wykonanej akcji
+raporty. Nazwa przeciwnika linkiem do kwadratu lub profilu
+licznik graczy/graczy online (tak jak w BW)

16

Saturday, 31.05.2008, 20:56

roznie bywa z tym co moze wyciagnac. tak czy siak z jakiej racji przegrany ma jeszcze rabowac, obojetne ile mialby wyniesc ? :)
mysle, ze taki otoczony na 100% porzucilby wszystko, co by mogl szybciej uciekac ;) wiec te tlumacznia nijak sie maja do tego jak powinno wygladac :p
to chyba jedyna gra w ktorej przegrany rabuje zwyciezce :p toz to paranoja ;)

17

Saturday, 31.05.2008, 21:06

Bo to wyjątkowa gra ;d
Ale to nie jest tak, że przegrany rabuje zwycięzce - to raczej tak, że przegrany uciekł z ciężkimi stratami, ale i surkami za pasem ;p

Zdaje sobie sprawę, że to naciągane tłumaczenie - ale z punktu widzenia mechaniki i założeń projektowych tak powinno być. Ideologię, jeśli potrzebujecie, doróbcie już sobie sami ;p

Chociaż nie wykluczam dorzucenia np jeden więcej rundy walki. Ale to już nie ode mnie zależy ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Sunday, 01.06.2008, 01:52

roznie bywa z tym co moze wyciagnac. tak czy siak z jakiej racji przegrany ma jeszcze rabowac, obojetne ile mialby wyniesc ? :)
mysle, ze taki otoczony na 100% porzucilby wszystko, co by mogl szybciej uciekac ;) wiec te tlumacznia nijak sie maja do tego jak powinno wygladac :p
to chyba jedyna gra w ktorej przegrany rabuje zwyciezce :p toz to paranoja ;)
Ja chciałem tylko zauważyć że rzadko który atak na wioskę trwa koło 30 minut wraz z dojściem, a trenowanie wojska nie trwa zazwyczaj 2 minuty ;) i nie płaci się za nie kamieniami. Także nie przesadzajmy tak z tym realizmem, gra ma taki a nie inny mechanizm i koniec ;). Debata o tym że w rzeczywistości to jest inaczej jest trochę bezcelowa.

19

Sunday, 01.06.2008, 12:50

przeczytaj jeszcze raz wszytskie posty i zorientuj sie o co chodzi

re Kruczy:

a propo 4 rundy.
myslalem tez o czyms takim. tylko i wylacznie po zakonczeniu 3 rundy, przy przewazajacej sile obroncy (jakistam wspolczynnik, niewazne teraz ile wynoszacy) obliczana jest szansa na rozegranie czwartej rundy, po czym nastepuje losowanie - czy rozgrywana jest 4 czy nie. jesli nie padnie atakujacy w 4tej lub nie dojdzie do wylosowania 4 rundy. walka konczy sie remisem tak jak obecnie

20

Sunday, 01.06.2008, 12:55

przeczytaj jeszcze raz wszytskie posty i zorientuj sie o co chodzi


Przeczytałem. No i ? Chodzi o rabowanie surowców przez atakującego który ledwo co przeżył walkę. To wg. Ciebie nie logiczne. Zgadzam się, ale to tylko gra więc nie ma co się czepiać.