Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

121

Wednesday, 07.01.2009, 12:56

A nie będzie to zbytnie ułatwienie? Gra zbyt łatwa może się równie szybko znudzić. Znajdujesz super poletko pod stolicę i nikt Cię nie ruszy. A potem co? Zero radości bo żadnych problemów nie masz. A esencją tej gry jest rozwiązywanie problemów. Poza tym to najwytrwalsi gracze tworzą atmosferę gry a nie tacy, co zagrają i potem zostawią konto "bo im się znudziło". Nie wspominając o tym, kto kupuje premium...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (07.01.2009, 13:02)


122

Wednesday, 07.01.2009, 13:40

Commander to co jednych przyciąga innych odpycha od gry. Dla mnie to żadna przyjemność zrobić wiochę w której w 1 dzień postawię wszystko żeby mieć armię ekspedycyjną i dlatego ta gra mi się podoba bo trzeba robić wybory albo rozbudowywać wioski żeby mieć surowce(armie) albo kłaść w stolice i rozwijać głównego bohatera. Teraz każdy ma stolicę równą i musi dodatkowo dbać o wioski żeby stolica mogła się rozwijać. Tak to jest jak grałeś tylko dla rankingu siedząc w pierwszej epoce to i teraz chcesz żeby wszystko było łatwe.

123

Wednesday, 07.01.2009, 14:42

W pierwszej i drugiej epoce postawienie armii ekspedycyjnej nie stanowi żadnego problemu. Dopiero w trzeciej i czwartej epoce jest to pewna trudność. Bo trzeba postawić kopalnie złota na 19 poziom aby 10 Krzyżowców postawić w średniowieczu. Mam już 9 krzyżowców i zaraz będę miał 10 więc nie to jest motywem moich postów żeby było mi łatwiej. Czyli w pierwszej i drugiej epoce jakoś ta łatwość wam nie przeszkadzała. Więc skoro nie przeszkadzała to i w wyższych epokach przeszkadzać nie będzie.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

124

Wednesday, 07.01.2009, 14:47

W kolejnych epokach też. Są lokacje, na które można chodzić wręcz samym hero.
Jak chcesz robić trudniejsze lokacje, na których jest lepszy drop - poświęć trochę czasu i surowców.
w 1 i 2 epoce dropi generalnie tylko tani złom.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

125

Wednesday, 07.01.2009, 14:51

To skoro wszystko jest dla Ciebie takie łatwe to nie psuj przyjemności z gry innym ułatwianiem na siłę wszystkiego czego się da.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

126

Wednesday, 07.01.2009, 14:55

Sam wszedłem właśnie do 3 epoki i jakoś nie chcę nagle przenosić stolicy i zmieniać jej bonusów. Pierwsza epoka jest banalna. W drugiej jest już trochę trudniej a od 3 dopiero zaczyna się zabawa. Jak ktoś siedzi za długo w początkowych epokach to się szybko do dobrego przyzwyczaja i potem mu się wydaje, że tak łatwo już zawsze będzie. A tu bum! Średniowiecze. I niektórzy zaczynają płakać, że za trudno, żeby ułatwić... Ale wyższe epoki to też wyższy poziom wyzwań, trudniejsza rozbudowa, trening. Zmiana bonusów w stolicy sprawi, że następna epoka może się okazać nie tak trudna, jak twórcy założyli obdarzając stolicę niezmiennymi bonusami.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

127

Wednesday, 07.01.2009, 16:09

Aaa wracając do pomysłów przydałaby się opcja umożliwiająca "usunięcie" bohatera z wiochy bez zabijania go (bez otrzymywania ujemnego expa)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

128

Wednesday, 07.01.2009, 19:12

To skoro wszystko jest dla Ciebie takie łatwe to nie psuj przyjemności z gry innym ułatwianiem na siłę wszystkiego czego się da.
Nie chodzi mi o ułatwianie wszystkiego. Usiłuję tylko podzielić się swoim doświadczeniem i uświadomić wam jak bardzo przykra jest strata najlepszej wioski. Ten pomysł na zmianę stolicy jest szansą na ochronę takiej perełki w naszym państwie. Chcę tylko aby nie była możliwa tak wielka strata, która odrzuca od gry. Ci którzy tego doświadczyli nie poprą mnie, bo ich już nie ma. Dlaczego walki między graczami trwają tylko trzy tury? Wydawało mi się, że dlatego aby gracze słabsi, krócej grający w danej epoce, nie ponosili zbyt dużych strat. I ogólnie żeby jedni drugim nie robili za dużej szkody. Uważam więc, że jeśli Team BW powiedział tu "A" to powinien powiedzieć "B". I wybrać odpowiednie rozwiązanie. Uważam, że moja opcja byłoby zgodna z duchem Time Edge. Widzę oczywiście plusy i minusy każdego z dyskutowanych tu rozwiązań. Jest minusem, że będzie łatwiej postawić wojsko ekspedycyjne, ale czy rzeczywiście jest to tak duży minus? Nie sądzę. Teraz 10 krzyżowców w trzeciej epoce stawia się w ok. 5 tygodni. Po wprowadzeniu możliwości zmiany stolicy na dowolne poletko skróci się ten czas do ok. dwóch, trzech tygodni. Bo bonusy na złocie rzadko się spotyka. Zwykle jest jeden. Raz w życiu widziałem dwa. Nie wydaje mi się aby to była wielka różnica.
Zdaje się, że padły w naszej dyskusji już wszystkie argumenty za i przeciw. Niech więc Team BW wybierze rozwiązanie, które najlepiej przysłuży się grze.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (07.01.2009, 19:22)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

129

Wednesday, 07.01.2009, 19:23

Z tym traceniem wioski to wiesz jak jest... panta rhei. Trzeba było szukać nowych albo dogadać się z MW to byś sobie postawił w starym miejscu. Jak ktoś jest cały czas mocny i nikt mu nic nie może zrobić to taka przesiadka z drapieżcy w ofiarę może faktycznie podłamać...
Co do argumentów to fakt. Admini i tak będą mieli ostatnie słowo w tej kwestii.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

130

Wednesday, 07.01.2009, 19:41

W pierwszej i drugiej epoce postawienie armii ekspedycyjnej nie stanowi żadnego problemu. Dopiero w trzeciej i czwartej epoce jest to pewna trudność. Bo trzeba postawić kopalnie złota na 19 poziom aby 10 Krzyżowców postawić w średniowieczu. Mam już 9 krzyżowców i zaraz będę miał 10 więc nie to jest motywem moich postów żeby było mi łatwiej. Czyli w pierwszej i drugiej epoce jakoś ta łatwość wam nie przeszkadzała. Więc skoro nie przeszkadzała to i w wyższych epokach przeszkadzać nie będzie.
Według mnie jeśli ktoś ma cierpliwość, to niech gra a jeśli nie, to niech się pożegna. Jeśli ktoś chce przechodzić do następnej epoki to powinien się liczyć z tym z będzie znacznie trudniej niż w niższej. Każda epoka to wyższy poziom trudności skoro komuś się nie chce gnić 5tyg na budowie 10 krzyżowców to niech siedzi w ep2 i rozbudowuje wiochy. Według mnie nie powinno się przenosić stolicy -jest uniwersalna pod każdą epoka i daje każdemu równe szanse na stracie (można też grać z samą Stolicą ) a przechodzenie do następnych epok jest zarezerwowane dla najsilniejszych i najwytrwalszych graczy !


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

131

Wednesday, 07.01.2009, 20:51

W 3 epoce miałem 2 wioski z 2 bonusami do złota więc jest to możliwe, tym bardziej że w 3 epoce można było z 2 pól wydobywać złoto, więc nie pisz że to jakaś wielka rzadkość. Przy przeniesieniu wioski na pola z bonusami 10 krzyżowców postawić to będzie tylko kwestia czasu jaki potrzeba na rozbudowę 10 lvl totemu czy jak tam się zamek nazywał. Mam nadzieję że BW Team tego nie wprowadzi.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

132

Wednesday, 07.01.2009, 21:07

jeski przeniesienie stolicy zostanie wprowadzone do gry to chyba wam sie nie wydaje ze stolica powstanie na bonusowych polach??

stolica powstanie na pustaku i powinien to byc dokładnie taki sam pustak jak w poprzedniej stolicy.

inaczej przenoszenie stolic nie ma sensu. stolica była pusta i powinna zostac pusta. taka sama dla wszystkich.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

133

Wednesday, 07.01.2009, 22:57

Comander odnośnie straty wiosek moge sie pochwalić że swego czasu patryk10 który już jest od dawna zbanowany zabrał i zniszczył mi wszystkie a ja mimo to jak widac nie zrezygnowąłem z gry tylko sie wziołem w garść przeanalizowałem wszystko znalazłem swoje błędy w taktyce no i jak wicać miało to pozytywny skutek ponieważ obecnie jestem owiele silniejszy niż byłbym bez takiej drastycznej sytuacji - więc jak widać to tylko nastawienie do gry decyduje czy chcesz grać i walczyć czy przy niewielkich problemach całkiem rezygnujesz z gry..
BTW jestem całkowicie przeciwny przenoszeniu stolicy - niech zostanie tak jak jest ponieważ jest dobrze...

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

134

Wednesday, 07.01.2009, 23:02

co do wprowadzenia poprawek i zmian to proponuję aby mozna było wyszukiwać gracza wpisując np. w rankingu imię bohatera lub nick gracza.

przed kilkoma minutami dostałem atak , wiem od kogo ale chcę namierzyc herosa który mnie zaatakował i obejrzec jak stoi w rankingu. atak nie wszedł bo nie miałem tam armii.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

135

Friday, 09.01.2009, 09:04

Jeśli chodzi o zmianę stolicy to pomysł ma jedną dość istotną wadę. Pozwoli na swobodne przemieszczanie się graczy po planszy! Jeżeli narobię sobie kłopotów to zakładam wioskę gdzieś daleko zmieniam stolice, przenoszę resztę wiosek i już mam święty spokój. Operacja nie wydaje się aż tak strasznie skomplikowana i czasochłonna. To bardzo poważna wada tego pomysłu gdyż na pewno znalazłoby się wielu co chciałoby dać dyla ze swojej obecnej lokacji.

Jestem zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Co do opcji wyszukiwania graczy w rankingu to faktycznie brakuje tego. Ranking w obecnej postaci pozwala jedynie na sprawdzenie własnej pozycji i czołówki, natomiast pozycję kolegi łatwiej sprawdzić patrząc na jego profil.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

joziowicz

Początkujący

Postów: 4

Skąd: XIII w. Japonia

  • Wyślij prywatną wiadomość

136

Friday, 09.01.2009, 12:21

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa....
W tym duchu również sprzeciwiam się możliwości przenoszenia stolicy, w końcu jest ona Twoja twierdzą i nikt i nic nie może jej ruszyć, więc w jaki sposób Ty chciałbyś ją ruszyć?? Szczególnie apsekt ucieczek jest tu palący, ktoś narobi sobie "brudów" i ucieka na koniec mapy? O nie... kończ waść co zacząłeś...

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

137

Friday, 09.01.2009, 12:27

Tylko, że niekoniecznie to Ty musiałeś zacząć, a perspektywa przeniesienia stolicy może niektóre kozły ofiarne zachęcić do dalszej gry i ucieczki od oprawców.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

138

Friday, 09.01.2009, 12:36

Stolicę będzie można przenieść tylko raz na epokę.
Chodzi przede wszystkim o uniknięcie sytuacji, gdzie gracz np jest w 4 epoce, a dookoła niego pełno 1,2-epokowców i nieaktywnych kont - odpada mu część gry którą są ataki pomiędzy graczami.
Przejrzałam topkę 3-4 epokowców i widzę, że mało kto robi tam w ogóle jakieś ataki.

Nie chodzi o to, żeby było łatwiej stawiając stolicę na dowolnym polu jakie chcemy i w dwa dni wystawić z głównym hero najlepszą armię, tylko o to, żeby podnieść atmosferę gry dzięki możliwości ataku i bycia atakowanym :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

139

Friday, 09.01.2009, 12:44

Czyżby przenoszenie stolicy było już zatwierdzone? A jeżeli tak to proszę trochę więcej informacji o tym.

I jeszcze taki drobiazg "ucieczka ze stolicą" podczas gdy wyszukiwanie graczy po nazwie jest niemożliwe wydaje mi się ciut nietrafionym pomysłem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "hmmm" (09.01.2009, 12:51)


joziowicz

Początkujący

Postów: 4

Skąd: XIII w. Japonia

  • Wyślij prywatną wiadomość

140

Friday, 09.01.2009, 12:45

No cóż... Ja właśnie jestem takim "kozłem ofiarnym" po przejsciu do staro o dziwo wszyscy zaczeli mnie atakować co w preh mi sie nie zdarzało - szok! Po pół godzinie od zakonczenia ochrony cała armia i herosi nie żyli... Armie ida po póltorej godziny do mnie :) śmieszne bo Ci blizej położeni dotarli przed tamtą armią i zgarneli wszystko :) Mimo to jednak właśnie pewność mojej stolicy pozwala mi spać spokojnie, zbieram surke, chowam w stodołach, staram się jej "pozbywać na bierząco... choć straty oczywiscie są, szczególnie po nocy zbierania :) ale nie biadole powoli wychodze z dołka, rozbudowalem stolice i wioske, jeszcze tydzien - dwa i MOZE odważe sie wskrzesić bohatera i zbudować wojo....
W końcu nikt nie mówił ze będzie łatwo...