Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

61

Thursday, 29.01.2009, 23:48

wziąłem w obroty kniazia z braku laku.

narazie lipa. próbujcie ludzie coś i róbcie. trzeba pokonać system:P
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

62

Friday, 30.01.2009, 00:27

Z moich doświadczeń:
Atylla 2gi (4e) mało - dziwne bo numerek ma chyba z 60
Eurynomos - mało - runka najlepsza jaka sie trafila to gip
Kniaź - czasem jakis ciekawy item dropnie, mi sie ostatnio pawęż trafił

63

Friday, 30.01.2009, 07:46

mi sie ostatnio pawęż trafił

offtop
Jesli juz to "pawęż trafiła" - Pawęż (tarcza), l.p. rodzaju żeńskiego,

sry, polszczyzny sie juz nie czepiam, tylko jak bledy dotykają to mojego zawodu to mnie kre zalewa (juz nie powiem o przynależnosci niektorych typów uzbrojenia z gry ktorych klasyfikacja wola o pomste do nieba vide lanca zamiast której powinna być kopia)

64

Friday, 30.01.2009, 08:24

Przenoszę do Misz-Maszu.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

65

Thursday, 05.02.2009, 17:10

Podobno drop zależy tylko od poziomu lokacji. Cztery razy byłem już na 4 lvl T-Rexa (poziom 28 ) i nic nie dostałem. To już jaskinia poziom 3 jest lepsza. W piramidzie arachne też drop był przyzwoity, a niby łatwiejsza od T-Rexa. Skrajny pech, czy coś jest na rzeczy?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

66

Thursday, 05.02.2009, 17:14

Pech i nic więcej. Ja przez 3 wyprawy na T-Rexa 5 poziom miałem duży ilościowo drop a potem przez 4 wyprawy posucha... Poza tym na Bossach jeszcze może wylecieć runka albo zwój więc ilościowo możesz więcej przedmiotów trafić.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

67

Thursday, 05.02.2009, 17:18

Podobno drop zależy tylko od poziomu lokacji. Cztery razy byłem już na 4 lvl T-Rexa (poziom 28 ) i nic nie dostałem. To już jaskinia poziom 3 jest lepsza. W piramidzie arachne też drop był przyzwoity, a niby łatwiejsza od T-Rexa. Skrajny pech, czy coś jest na rzeczy?
Spróbuj t-rexa 5
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

68

Thursday, 05.02.2009, 18:00

Jestem jeszcze w antyku. Piąta wyprawa też bez dropu.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

69

Thursday, 05.02.2009, 18:00

To idź na Seteha....
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

70

Thursday, 05.02.2009, 18:03

Ale seteh to loteria i duże koszty, bo zazwyczaj coś jednak padnie. I to tylko 2 poziomy trudności więcej, więc niby nie powinno być dużej różnicy w dropie.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

71

Thursday, 05.02.2009, 18:07

A na T-Rexie bossa nie ma. Z samego Seteha masz dwie dodatkowe szanse na dropa.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

72

Thursday, 05.02.2009, 18:15

Możesz to bardziej wyjaśnić? Co to znaczy, że z samego Seteha mam dwie szanse na dropa? To ile mam szans bez bossa, a ile z bossem?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

73

Thursday, 05.02.2009, 18:17

Bo z bossa masz jeszcze szansę na runę albo na zwój. Poza tym No risk no fan;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

74

Thursday, 05.02.2009, 19:17

Dobra, powiedzcie proszę, czy naprawdę drop jest całkowicie losowy (z uwzględnieniem danej "szansy procentowej", ale "kostka" jest czystym losowaniem, a "szansa procentowa" dla danego bohatera z daną armią w danej lokacji jest niezmienna)?

Bo to czego doświadczałem przeczy rachunkowi prawdopodobieństwa, a wskazuje na jakiś mistyczny "system", w które nie lubię pokładać wiary, a TE zaczyna mnie do tego zmuszać...

Jaskinia, poziom trzeci. Wykonuje kilkanaście wypraw, wszystkie ze słabym bo słabym, ale zawsze dropem. Potem - już nic. Przenoszę tam drugiego bohatera, który wcześniej chodził do Portalu (i nie dropił tam prawie nic, raz na ruski rok mu runa wypadała) i nagle ni z tego ni z owego kilkanaście wypraw z dropem. Pierwszy dalej chodzi i nic. Po pewnym czasie i ta passa się urywa i do końca epoki (kilkadziesiąt wypraw) nie wydrapiam już NIC.

To jak? Szczęście czy system?
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

75

Thursday, 05.02.2009, 19:35

Szczescie

No chyba ze Twórcy kiedy to pisali byli w stanie totalnego sponiewierania i wymyślili jakiś chory system dla jaj i potem o tym zapomnieli.
Juz widze co rano zaspanego Veina jak odpala kompa, siada z nosem w kubku kawy, losuje 3 nr ID gracza i wpisuje je w kod gry myśląc "o ile pójdziecie na bosa będziecie szczesliwcami"

76

Thursday, 05.02.2009, 19:39

Coś w tym jest. Za to Thorga co rano ustala trzech graczy którzy przez miesiąc nie wydropią nic. ;]
A w pewne szczególne dni miesiąca to nikt nic w ogóle nie dropi. ;)
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

77

Thursday, 05.02.2009, 19:56

jak to mówią gó....ne szczęście. ale ważne , że choć takie jest.

trzeba szukać tego dropa i tyle. na bw też sie chodzi i szuka. cierpliwośc popłaca.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

78

Thursday, 05.02.2009, 20:07

A może jest jakiś bug w generatorze pseudolosowym, np. bez jakiegoś konkretnego zdarzenia nie jest losowana nowa baza. Bo naprawdę dziwi mnie to, że dropie seriami. Jak coś dostaję to przez 6-10 wypraw pod rząd, a potem 10 wypraw bez niczego. Na T-Rexa 4 poszedłem 6 razy i nic nie dostałem. Teraz chodzę na Seteha i coś tam leci. Nie gustuję w teoriach spiskowych, ale wygląda mi to tak, że funkcja randomize() jest uruchamiana przy zmianie lokacji (np. chodziliśmy na jaskinię, idziemy do Seteha) oraz o północy każdego dnia ;)

79

Thursday, 05.02.2009, 20:10

No właśnie też odczułem coś takiego - że jest losowane seriami. Ileśtam wypraw nic, ileśtam coś... Ja rozumie dziesięc nic, jedno coś, albo dwa nic, dwa coś... ale dziesięć coś, dziesięć nic??
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

80

Thursday, 05.02.2009, 21:13

To są objawy syndromu "mi się należy". Przypuśćmy, że systemowo jest 50% szans, że coś nam dropnie. Często drop mniej więcej oscyluje w tych wartościach (na 1000 wypraw 400-600 będzie z dropem). Człowiek mniej więcej zakodowuje sobie taką sytuację, że najczęściej raz na dwie-trzy wyprawy dostaje jakiś drop (i pewnie wy tak robicie w TE). W momencie kiedy idzie kilka razy i dropu nie ma to często uważa, że:
- ktoś to kontroluje manualnie
- ktoś z góry psikusa mu zrobił
- nagle kod gry ma jakiś błąd
- ma silną potrzebę wyżalenia się na forum, żeby go inni poklepali po pleckach i przytaknęli, że ich też admini nie lubią

Nie rozumie, że to 50% nie oznacza, że raz na dwie wyprawki coś mu dropnie ponieważ losowania dropu z każdej z wypraw nie są jakoś powiązane. Ba możecie mieć pecha i ani razu w całej grze nic nie dropnąć i wszystko będzie się zgadzać bo 50% nie daje takiej gwarancji. Żeby było zabawniej ludzie często gęsto nie pamiętają o przypadkach, że np. 15 razy pod rząd coś dropnęli, zawsze dziwnym trafem pamiętają tylko jak to 5 razy nic nie przynieśli :rotfl:
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych