Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Saturday, 07.02.2009, 12:47

pomyśl też jak ty byś się czuł gdy byś miał 4 wioski, a w każdej 10k surka gościu z taką nośnością najeżdża na ciebie i masz 40 k w plecy a tak miałbyś tylko 20k w plecy.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Saturday, 07.02.2009, 12:49

gawliński. załóżmy , że administrator zrobi w twoim kierunku ukłon i zniesie limit dwóch ataków ale tylko w stosunku doTwojej postaci.

Zastanawiam się jak będziesz się czuł gdy jeden gracz zacznie cię odwiedzać powiedzmy co 20 minut przez 3 dni. jeszcze gorzej gdy ktoś np jest na urlopie i siedzi w domu. wtedy masz zapewniony ciągły atak przez tydzień. po dwóch dniach jesteś rozdrażniony. po 3 zły, po 5 popadasz w alkoholizm z rozpaczy, po tygodniu kończysz grę.

podoba Ci się taki scenariusz?
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

gawlinski1

Nierejestrowany

23

Saturday, 07.02.2009, 13:11

to był by pewnie "push" admina :D i dostał by bana :rotfl:

bez przesady. pisałem o tym że limit 2 ataków jest na gracza nie zależnie ile ma wiosek.
proponowałem że może 2 ataki na wioskę albo jeden jak ktoś tam bardzo się boi tylko
jeśli ktoś pojedzie mnie 1x 2x to po co ma robić to znowu skoro już nic w niej nie będzie?

a tak wogóle wogóle to pisałem o pomocy słabszym.. moj poprzedni post był tylko komentarzem do tego że nie można zrobić pomocy innym graczom bo z farm staną się atakującymi i komuś sie to nie podobało. przy takim układzie 2 ataki na gracza pomoc słabszemu graczowi za wiele nie zmienia i tak jak pisaliśe nic się nie stanie jeśli ktoś dostanie pomoc bo i tak nie zrobi sobie fakty z kolesia który wcześniej go farmił.

ZAPRZECZASIE SAMI SOBIE ALBO NIE CZYTACIE WSZYSTKICH POSTÓW ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Saturday, 07.02.2009, 13:17

Pomóc słabszym możesz przez ochranianie ich i zniechęcanie innych od farmienia. A dopóki regulamin jest taki a nie inny to pomocy bezpośredniej nie będzie...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

25

Saturday, 07.02.2009, 13:51

Pushing - przekazanie dóbr na inne konto "za darmo"

Ja wiem że się czepiam, ale pod taką definicję to może podpaść praktycznie każdy, każdy kto atakuje/broni się i zabiera lub traci surowce, bądź armie dodając punkciki innemu graczowi.

1. Klan Wików dał ogłoszenie o napadaniu za surowce. To już samo przekazanie im surowców podpada pod tą definicję, bo nie ma prostego powiązania między zleceniodawcą, a celem ataku.
2. Dostałem kiedyś wiadomość mniej więcej o treści: Napadłeś mnie jak moje wojska były daleko, teraz jesteś mi winny x surowców, inaczej codziennie będę niszczył Twoją armię.
3. W zamian za ochronę przed graczem Y chcę od ciebie wysyłania do mnie x najsłabszych jednostek codziennie o 14 bez herosa do zniszczenia przez moje armie.
4. I moje ulubione: powinno się zabronić atakowania graczy którzy nie logują się dłużej niż 5 dni, bo przecież to czyste kopalnie surowców.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

26

Saturday, 07.02.2009, 13:54

Grabież to co innego niż przekazanie surowców za darmo... A umowa w sprawie dowolnej (surowce za doświadczenie itd.) to już nie jest za darmo, prawda?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

gawlinski1

Nierejestrowany

27

Saturday, 07.02.2009, 14:21

jak dla mnie to push.
wyślij mięso o 14 bo jestem głodny i nabije se expa a jak nie to Cię będę jechał
EWIDENTNY PUSH!!
wykorzystano brak blokady na tego typu akcje aby nabijać se punkty doświadczenia.
to prawie jak oddawanie expa mocniejszemu graczowi - PUSH

i co to jest w porządku?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

28

Saturday, 07.02.2009, 14:31

Taka umowa. Jeden atak dziennie jak mi wystawisz trochę procków... Nie ma tu nic za darmo. Jeden gracz rezygnuje z jednego ataku a drugi wystawia procków. Korzyści z dwóch stron. A w puschu chodzi o to, że tylko jedna strona ma korzyści.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Saturday, 07.02.2009, 14:51

oferta klanu młodzi wilcy to na razie push. podkładanie się i oddawanie surówki ( świadome ) jest ewidentnym łamaniem regulaminu.

Jak narazie statusu najemnika nie zalegalizowano. Można owszem najemniczyć ale bez własnych korzyści.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

30

Saturday, 07.02.2009, 15:02

Ja tutaj niemowie o jakichs pushach slabiutkich graczy czy swiezakow... ja mowie o klanie, ktory gra ze soba wspolnie od bardzo dawna, niektorzy razem sa nawet od poczatku ery i niema ich juz czego nauczyc Diablo, bo to oni sa weteranami i wlasnie oni moga nauczac hehe....Chodzi o wzmocnienie klanu.
skoro są weteranami i sami mogą nauczać to po co im pomoc w postaci surowców, po 2 tygodniach można już mieć w miarę rozwinięte wioski i armie (przynajmniej w pierwszych 3 epokach), a dodatkowo jaka satysfakcja że nikt nie musiał pomagać i sam się rozbudowałeś, lamy oczywiście będą korzystać z takiej pomocy :)

31

Saturday, 07.02.2009, 15:15

oferta klanu młodzi wilcy to na razie push. podkładanie się i oddawanie surówki ( świadome ) jest ewidentnym łamaniem regulaminu.

Jak narazie statusu najemnika nie zalegalizowano. Można owszem najemniczyć ale bez własnych korzyści.
Tylko jak udowodnić czy ktoś oddał świadomie czy nie? Farmy też oddają świadomie surowce :) . A poza tym jak można najemniczyć za darmo?

32

Saturday, 07.02.2009, 15:28

Tylko jak udowodnić czy ktoś oddał świadomie czy nie?
Thorga na pewno udowodni :rotfl: .

33

Sunday, 08.02.2009, 03:55

Troche bym sie wkurzyl gdyby nagle wprowadzono opcje przesyłania surowców;p Czemu? Bo w 2 epoce mialem grubo grubo ponad milion drewna i podobna ilosc konii;p No i przy awansie poszło sobie. Raczej nie robi różnicy taka opcja a ostro pomaga przy roznych oszustwach

gawlinski1

Nierejestrowany

34

Sunday, 08.02.2009, 10:15

po to sa zasady by nie było oszustw. można nałożyć takie ograniczenia że się nie da wykorzystać tej opcji inaczej.

35

Sunday, 08.02.2009, 10:18

jakie byś nie nałożył ograniczenia i tak to jest nie wporżadku wobec graczy którzy graja juz od początku serwera i sobie radzą bez takich bonusów...
pozatym jaka kolwiek możliwość przesyłania surowców choćby bardzo ograniczona da możliwość naciagania i oszukiwania.....

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

36

Sunday, 08.02.2009, 10:22

po to sa zasady by nie było oszustw. można nałożyć takie ograniczenia że się nie da wykorzystać tej opcji inaczej.
gawliński ujmę to tak jak pewien pan: Nie zostanie wprowadzone.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

gawlinski1

Nierejestrowany

37

Sunday, 08.02.2009, 10:40

jak dla mnie to uzasadnienie jest takie:
"nie będzie wprowadzone ponieważ w BW tego nie ma"

skoro można wprowadzić ograniczenia epoki i ilości punktów
a jak już bardzo komuś to przeszkadza to i limit na ilość przekazanych surowców.

Żeby nie było z tym problemów można też w zakładce klan dać taką opcje np. "bank"
(można by tam składać surowce - które zależnie od poziomu postaci właściciela sojuszu można by dawać więcej)
np.
3 poziom postaci - max 300 surowców w "banku" na tydzień - tak jak spichleż 6-12h
6 poziom postaci - max 500 surowców w "banku" na tydzień
9 poziom postaci - max 700 surowców w "banku" na tydzień

właściciel sojuszu i zastępca mogli by nimi zarządzać.
surowce mógł by dawać tylko przywódca.
nie były by to duże sumy ale zawsze pomocne dla początkujących graczy
zwłaszcza że przy takich ilościach za wiele by się nie zmieniło
ale to zawsze coś i przydatne w godzinach kryzysu.

P jak pesymiści;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

38

Sunday, 08.02.2009, 10:52

Nie P jak Pesymiści tylko R jak Realiści... Już znamy poglądy Teamu na ten temat.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

39

Sunday, 08.02.2009, 10:54

Ciekawe skąd miałby sie wziąść ów magiczny bak skoro tutaj klany nie maja własnej siedziby.....
pozatym jestem zdania ze pomoc w postaci surowców ktore w każdej chwili można dostać psuje całą atrakcje z gry...
i wydaje mi sie że to chyba Ciągle Ci brakuje surowców i szukasz sposobu żeby ktoś mógł Ci je tak poprostu podarować...
ale w tej grze najlepsze właśnie jest to że trzeba sie rozwijać i zdobywac wszystko a nie lamentowac że sie nie mai wyciągać ręce do bardziej rozwiniętych po surowce..
kazdy ma na początku epoki cieżko ale jak widać wszyscy sobie radzą....

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

40

Sunday, 08.02.2009, 10:58

Zresztą nikt Mu nie zabrania wyciągać rąk, tylko żeby to zbrojnie czynił i bez ostrzeżenia jak na prawdziwą grabież przystało;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)