Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Wupas

Zbanowany

  • "Wupas" został zablokowany

Postów: 65

Skąd: Karlino

  • Wyślij prywatną wiadomość

21

Tuesday, 10.02.2009, 18:30

Coś cicho o tym ??
Na kiedy jest to przewidziane ??
Hmm??

22

Tuesday, 10.02.2009, 18:57

ustawki klanowe

witam!
proponuję ustawki klanowe, które odbywałyby się na arenach (stały czas dojścia dla wszystkich graczy), każdy z graczy mógłby wystawić jedną armię(dowolną), najlepiej jeśli nie byłoby ograniczeń ze względu na epokę, do zebrania exp i drop z poległych bohaterów (losowo rozdzielany zwycięzcom)
myślę, że znakomicie wzbogaciłoby to grę

pozdrawiam i proszę o walne poparcie tej idei ;)

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Tuesday, 10.02.2009, 19:06

diable. ustawkę klanową to mozesz sobie robić bez gmerania w grze. ustawiacie sie na wojnę i dawaj.....

tutaj chodzi o eventy klanem a nie durne wyniszczające wojenki. zbierasz chłopaków z klanu i idziecie na wspólną wyprawe po złote runo. po drodze walczycie z pięciogłowymi smokami, kochacie się z syrenkami, i w końcu znajdujecie to... co admini pozwolą znależc:D
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Wupas

Zbanowany

  • "Wupas" został zablokowany

Postów: 65

Skąd: Karlino

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Tuesday, 10.02.2009, 20:06

Dokładnie ale nieoto chodziło pytałem się o czas.
A pozatym może niejest to taka głupia myśl bt np. jeden bochater walczył na jakiejś arenie tak dla sprawdzenia bez żadnego umierania ani nic.

25

Tuesday, 17.02.2009, 00:57

Hmmm ja mam pomysł taki na ewent

1) o tym co nikt nie pisze to obrona jednostki specjalnej.... Np zaczynamy ją oblegać lub zajmujemy wiochę i musimy ją utrzymać cała akcja trwa około 24 h (3 h na dojście do broniącej osady dla każdego hero np) (tutaj jest pole do popisu dla adminów czy wysyłamy po hero + 10 jednostek i każda osoba może tylko jednego (lub tylko tego ze stolicy) czy wysyłamy całe nasze armie [osobiście to może być ciekawe całe armie np te ze stolicy i tylko te to by znacznie ograniczyło liczę jednostek). Przec cały czas oblegu nasze armie sa atakowane czy to przez stwory z lokacji z danej epoki czy armie atake jakie są w danej epoce.
Plusem tej metody jest ze expimy głównym hero i trzeba kombinowac kto jakie oddziały ma wystawić zeby dać radę (np w 2 epoce jeden wystawi legionistów drugi hopków 3 w rydwany pojdzie itd)
minusem tej metody jest ze w klanach mamy graczy z różnych epok naogól i teraz czy era stworów będzie zależna od hero czy powstaną jakies inne stwory ale wtedy klany początkujące będa miec error a klanu z górnej półki zbyt łatwo...

2) to oczywiście oblegamy jakąś osadę NPC. podobnie jak w opcji wyżej albo bohater +10 jednostek albo armia np ze stolicy.

2) a) Podczas oblegu każda armia będzia atakowana przez losowe stwory to juz zależne od adminów. Np wystawiamy hero ze stolicy plus armie i obleg trwa 18 godzin dołączenie do niego to 6h. Po 6 h przypuszczony jest pierwszy atak na kazdego gracza jakimiś jesnostkami potem po 9 h drugi atak po 12 trzeci i po 15 h czwarty atak na oblegajacych (aisła armi atakujących może rosnąć np dla 2 ery pierwszy atak 10 procków 3 legionistów 3 hoplitów 3 rydwany + hero jakię level 5 drugi atak 15 procków 5 legionistów 5 hoplitów 5 rydwanow itd...) Potem to co zostanie stacza wielką walkę o fajne itemy i surowce (itemy będą przydzielane losowo,a surowce dla każdego wtedy każdy z czym wróci do domu nawet jak bedzie mieć pecha przy losowaniu itemów).

2) b) (opcja rozpatrywana dla pierwszej ery) Obleg trwa np 10 h i wystawiamy armię (ze stolicy). Dla pierwszej ery po tych 5 h zaczynają nas atakowac jednostki z jaskini (level np 1) po 6 godzinie atakują nas jesnostki z siedliska wilków, po 7 h z jaskini T rexa itd az po 10 h atakujemy osadę w której są wszyscy hero NPC z danej Ery (dla ery pierszej 2 hero) po ich pokonaniu dostajemy itemy i/lub surowce (losowanie losowe jak wyżej)

2) c) Oblegamy osadę obleg trwa 5 h czas dołączenia ami 4 h potem jest wielka rozpierducha i albo zdobywamy osadę albo nie i teraz znowu opcej jak wyzej czy wystawiamy hero + 10 jednostek czy armie ze stolicy wraz z hero, i na koniec z kim się bijemy czy z np NPC hero z danej epoki czy z z jakąs stworzoną armią dla danej ery losowo wybraną....

Mój typ
Z wszystkego co napisałem najbardziej podoba mi się pomysł 1. obleg trwa dłuzo i co godzine coś się dzieje. Powinno się wystawiac armię ze stolicy. Jednostki z którymi walczymi zależny jest od epoki lidera i surowce które wygramy też. Przy tej opcji klan by się trzymał epoki lidera, bo po co komus w 3 epoce za taką walkę 8k drewna(bo lider był w 2 erze). Oczywiście moze też wygrac prefiksowany z 3 slotami dobry item z 2 ery. Walczyć powinno się z jednostkami i co godzinę jak dla mnie fajnie by było gdyby wszystkie armie na raz broniły sie przed falami najeżdzców. Dawało by to dośc spektakularne bitwy. A na koniec z resztek tych armi wielką walkę. Poza tym można by wtedy ten ewnet przeznaczyć praktycznie dla każdego klanu bo można by wypośrodkowac ilość atakujących armi np klanu z liderem w pierwszej epoce na początku by walczyły z 10 dzikimi 10 myśliwymi i 10 rzcaczami kamieni (nie pamietam czy one dokłądnie tak się nazywały :P ) i miałby realną szansę na pokonanie ewentu jeśli by miał 3-4 członków w klanie. To daje dużo pracy dla kreatorow gry ale zrobiło by się bardzo ciekawie, gdyby ludzie z odchodzili z danego klanu bo lider kampi pierwsza ere by mieć jak najwięcej punktów.

Piszę to po 2 piwkach i po 2 godzinach gry w siatkę :P Jeśli się pojawią jakieś błędy myśleniowe (a o co mu chodziło z tym) albo błedy składi to bardzo za nie przepraszam i postaram się je wytłumaczyć jutro :)

p.s. jak zobaczyłem ile napisałem to się sam przestraszyłem :P po piwie człowiek ma zbyt dużo pomysłów :P

26

Tuesday, 24.02.2009, 21:22

Rozumiem ze post jest długi, ale już lektury w 3 klasie podstawówki mają 4 strony A4, wiec raczej nie powinien on stwarzać problemów ....

27

Tuesday, 24.02.2009, 21:24

Nie martw się administratorzy na pewno rozważyli twoja propozycję Pisali że wybiorą coś z tego jak będzie ciekawe ;]


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

28

Wednesday, 25.02.2009, 01:04

Myślę, że z tymi ewentami admini mają pewien problem.
Gra została tak wymyślona, żeby ileś tam trwała i rozwój hero oraz kont też został w to wliczony,
więc wszystko co przyspiesza te sprawy jest raczej na nie (jak zresztą widać z wypowiedzi adminów).
Dlatego nie liczyłbym na większe surki, dropy czy exp z tych ewentów.
Natomiast aby wprowadzenie ewentów miało sens, robienie ich powinno być możliwe w miarę często,
nie np. raz na miesiąc, czy epokę, czy coś tam.
To z kolei przyspieszy np. expienie, zwłaszcza tym, którzy są w silnych klanach.

Tak sobie myślę, czy (aby pominąć ten problem) nie można by wprowadzić dla klanów
punktów rankingowych zdobywanych na wyprawach, arenach (ustawki, turnieje międzyklanowe) itd.
Hero nie dostawałby expa za takie "klanowe" zadania.
Ilość zebranych punktów mogłaby dawać klanowi awans do coraz bardziej elitarnych rang.

Po prostu klany rywalizowałyby o wygraną w tym "bojowym" rankingu, a rozwój hero byłby robiony tak, jak teraz.

Powiedzmy, że na arenie spotykają się 2 klany, exp zdobyty/stracony jest przeliczany na pkt. rankingowe z uwzględnieniem
pozycji obu przeciwników np. w obecnym rankingu klanów (jesli słaby klan pokona silny, to zdobywa wiecej niż gdyby było odwrotnie).
Przy dużej różnicy poziomu klanów temu lepszemu w zasadzie nie powinno za dużo przyrastać - to ograniczy przewały.

Poziom klanu do przeliczeń byłby wypadkową obecnej pozycji w rank. wg. herosów, liczebnosci klanu, epok w jakich są gracze itp.

Z kolei na lokacjach specjalnych (żeby były też te "przygody, smoki i inne stwory" ;)) mozna by dodatkowo zdobyć jakieś superdropy,
które działałyby tylko na arenach lub ew. wejściówki na te turnieje.
W trakcie turnieju wojsko ani hero nie powinni naprawdę ginąć tylko po skończeniu walki "wracać do żywych", ale aby wziąć udział
klanowicz musiałby uiścić "wpisowe" np. pod postacią opracowania specjanego (i potem następnych) techa do udziału w turnieju i/lub zakupu "wejściówki" za pkt handlu lub surkę lub zdobyciu na wyprawie do lokacji (już tam admini przeliczą, żeby nie było za łatwo ;) ).

Wstęp kosztowałby tym więcej im wyżej w rankingu ma toczyc się walka - z jednej strony wykluczy to słabe klany z turniejów
jako przeciwników dla silnych klanów (bo to strata czasu i energii dla silnych) z drugiej zaś niższe koszty udziału na swoim poziomie
ułatwą nieco słabszym/nowym klanom podciągięcie się w rankingu.
Teoretycznie byłoby mozliwe spotkanie się klanu mamutowiczów z muszkietami ale w praktyce raczej nie.

Oczywiście przebieg turnieju byłby relacjonowany na forum wraz z raportami, wynikami itd.
Fajnie by było zobaczyć walkę 10 vs 10 armii.

Pozostają kwestie jakie i ile armii (wioch) może brać udział (np. max 2 każdego klanowicza - skoro w kamieniu można mieć 2 wiochy), ogólej ilości armii w walce, jak często turnieje (np. w każdy weekend), jakie oprócz pkt. rankingowych, nagrody dla zwycięzców (surka, pkt handlu, dodatkowe punkty za zajęte miejsce, czy tylko ...dyplom i klepnięcie w plecy :P + wpis w hall of fame).

Tak sobie tylko napisałem, bo myślę, że wprowadzenie tego, nawet gdyby pomysł się spodobał, to jednak za dużo roboty i majstrowania w grze ;) chociaż:

Cytat

Nie przejmujcie się technicznymi możliwościami ich wprowadzenia (to kwestia oceny przez Konrada).


Nieważne jakie, ale niechby jakieś ewenty klanowe były, własnie tego brakuje najbardziej w TE- jednak chyba troszkę poczekamy skoro mamy start nowego świata, więc twórcy gry mają inne rzeczy do roboty.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "kachu200" (25.02.2009, 01:11)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Wednesday, 25.02.2009, 03:22

Tak naprawdę to zobaczymymco twórcy wymyśli (+ dodali z innych źródeł). Przypuszczam, że "ekspedycje" będą dostępne codziennie (w ilości od 1 do 4) bo marny byłyby sens wprowadzania opcji "raz na miesiąc". Co do "bonusów" pochodzących z ekspedycji myślę, ze można spodziewać się wszystkiego gdyż drop przedmiotów jest losowy z kolei exp nawet jeżeli przyśpieszy rozwój bohatera to nie na tyle, żeby znacząco wpłynął i skrócił przejście do kolejnej epoki.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Podobne wątki