Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 26.02.2009, 22:47

bazar

Witam all,

Irytuje mnie strasznie w tej grze funkcja bazaru, jest to chyba najsłabsze pod względem atrakcyjności element gry. Czas dostawy towaru na bazar wynosi 3-6 godzin co powoduje że w momencie rozbudowy nie ma co za bardzo liczyć na ten element. Nie wiem dlaczego autorzy gry ten czynnik ekonomiczny nie rozumieją. Czas oczekiwania powinien być między 2-3 godziny jako max aby można było zawrzeć minimum kilka transakcji w ciągu dnia, przy aktualnym systemie jeśli uda się trzy pakiety sprzedać to już jest super.

Jeśli nadal ma funkcjonować taki system czasu jak dotychczas to przydałby się tak zwany czarny rynek gdzie można by spychać nadwyżki towaru za 25% najniższego przelicznika z bazaru dałoby to możliwość normalnej gry gdy mamy możliwość poklikać kilka godzin w jednym czasie.

Fajnie byłoby by autorzy zapoznali się z innymi grami on-line i wybrali to co najlepsze i wrzucili tutaj. Grałem w ogame ( 2006 -2007r. ) i reddragona ( 2001-2003 ), tamte gry mocno zmieniały w tym czasie swoje oblicze stając się atrakcyjniejszymi i ciekawszymi, tutaj widzę kilka starych rozwiązań gdzie na innych serwerach się od nich już dawno odeszło.

Pozdrawiam

thesis

2

Thursday, 26.02.2009, 22:56

Możesz podać przykład tych "kilku starych rozwiązań"? :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


3

Thursday, 26.02.2009, 23:22

1. Bazar, część gier pozwala na bezpośredni handel między graczami z ustawionymi progami przelicznika ( osobiście wolę jednak bazar ale w zdecydowanie szybszej wersji niż tutaj ( rano z 3 wiązek towaru jedna weszło po 3 godzinach i paru minutach, reszta z tego samego transportu jak popadnie, dzisiaj popołudniem jedna paczka weszła w 6 godzienie - przypuszczam że automat wrzuca wtedy już na siłę ).
2. Szpiegowanie - to jest jakieś nieporozumienie - dojście jednostek z zadaniem szpiegowania zajmuje tyle samo czasu co normalny atak ( za wyjątkiem jeśli szpiegujemy w obszarze wpływu naszej wioski. Z wojskowości - jednostki zwiadowcze nigdy nie zabierały ciężkiego sprzętu, miały podejść pod przeciwnika, zebrać dane i natychmiast złożyć raport, tutaj ma się wrażenie że po drodze zaliczają w każdej wiosce knajpę i nie oszczędzają czasu na panienkach - tyle to czasu zajmuje.
3. Atak idący na naszą wieś, jeśli wchodz w naszą strefę wpływu powinniśmy znać stan armii przeciwnika bo jak by nie patrzeć jest to logiczne.
4. Brak transakcji czarny rynek o którym wcześniej wspomniałem, pozbywam się nadmiaru towaru za grosze ale mogę klikać, nie grozi mi wtedy 60 kliknięć na minutę i marzyć o przechwyceniu transportu gdzie będę mógł pozbyć się drewna i zdobyć cokolwiek by dać zlecenie dalszej pracy moim chłopcom.
5. Przydałyby się budynki które by wzmacniały jednostki, nie tylko poprzez technologię ( tutaj wzoruję się na ogame )
6. w drugiej erze przydałaby się waluta która byłaby lepszym środkiem płatniczym niż surka.
7. Atakowanie dowolnych graczy oraz + /- era powoduje że wielu zniechęca się do gry gdyż dysproporcje między agresorami a obrońcami się ogromne ( w ogame zastosowano blokadę jeśli różnica między graczami była wyższa niż 30% mocy )
8. Następny jak dla mnie błąd gry, szpiegowanie armią w obszarze wpływów jest krótki czasowo ale już wysłanie tej samej armii do swojej wioski z surką trwa normalnie czasowo - skąd takie rozwiązanie ??

Co do łączenia armii podzielam zdanie moderatorów, łączenie ich spowodowałoby że słabsi gracze nie mieliby szans się obronić przed agresorami z wyższych pozycji ( sam jestem agresorem i po mnie jadą co jakiś czas :-) )

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 27.02.2009, 00:41

co do większości punktów myślę, że usłyszysz, że jest już za późno na takie zmiany.

Jeżeli chodzi o zmianę systemu +/- "mocy" graczy to się z tym, nie zgodzę, dlatego, że jesteś w stanie w bardzo krótkim czasie (w porównaniu z ogame) odbudować swoją armię, a z kolei więcej ataków zwiększa dynamikę gry. W ogame z tego co pamiętam mogłeś budować flotę miesiącami - 1 dobry atak mógł się właściwie równać ze skasowaniem konta bo nie było sensu kontynuować rozgrywki. Masz coś za coś i myślę, że obecne rozwiązanie jest lepsze.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

gawlinski1

Nierejestrowany

5

Friday, 27.02.2009, 00:52

Vain
1. kiedy ja porównałem forum do gry (takie a takiej) to dostałem ostrzeżenie ale to się tyczy chyba tylko mnie
2. lepiej się nie wypowiadać jak dawno nie grałeś i mało o tej grze wiesz...
skoro TE nie można porównać z BW to i porównia do "ogame" za dużo nie znaczy..

thesis
- bazar - administracja uważa że to był by push więc bazar odpada;)
- szpiegowanie - nie ma jednostki do szpiegowania.. jest tylko obłąkany szaman a jego sprawność pozostawia dużo do rzyczenia.....
możesz wysyłać jednostki które poruszają się szybciej i wtedy szpiegowanie jest szybsze - analogicznie
dalej nie ma wzoru na skanowanie po za zasięgiem wioski bo też administracja nie ma na to czasu... ważniejsze cele...
mam pisać dalej czy pogodzisz się z brakiem zmian? :rotfl:

6

Friday, 27.02.2009, 08:59

Vain
1. kiedy ja porównałem forum do gry (takie a takiej) to dostałem ostrzeżenie ale to się tyczy chyba tylko mnie
2. lepiej się nie wypowiadać jak dawno nie grałeś i mało o tej grze wiesz...
skoro TE nie można porównać z BW to i porównia do "ogame" za dużo nie znaczy..

thesis
- bazar - administracja uważa że to był by push więc bazar odpada;)
- szpiegowanie - nie ma jednostki do szpiegowania.. jest tylko obłąkany szaman a jego sprawność pozostawia dużo do rzyczenia.....
możesz wysyłać jednostki które poruszają się szybciej i wtedy szpiegowanie jest szybsze - analogicznie
dalej nie ma wzoru na skanowanie po za zasięgiem wioski bo też administracja nie ma na to czasu... ważniejsze cele...
mam pisać dalej czy pogodzisz się z brakiem zmian? :rotfl:


Wszystkie wzory, jakie uważamy, że mogą znać gracze, zostały podane w wikipedii.
Innych nie będziemy podawać.

I rzeczywiście, mamy więcej rzeczy do zrobienia, niż odpisywanie na pierdoły niejakiego gawlinskiego.
(np. wszystko, co znajduje się na liście TE Roadmap 2009).

No chyba że uważasz, że można to spokojnie wprowadzić kilka miesięcy później, bo ważniejsze jest siedzenie i odpisywanie na wszystkie twoje kretyńskie pomysły i podawanie ci danych, których się domagasz.

Zażyj sobie czopek i wyluzuj się.
Wszystkie SENSOWNE pomysły zawsze rozważamy, wszystkie rzeczywiście przydatne rzeczy zostaną wcześniej czy później wprowadzone.
Niepotrzebne nikomu bzdury olewamy, żeby nie tracić czasu, który można wykorzystać na robienie rzeczy sensownych.

Więc jeśli nie dostajesz odpowiedzi, to możesz przyjąć do wiadomości i zaakceptować fakt, że to o czym piszesz, zostało uznane za bzdurę.
Oraz to, że mamy dużo ważniejsze rzeczy na głowie niż podawanie tobie wzorów na żądanie.

My, w przeciwieństwie do ciebie, w pracy pracujemy i nie mamy czasu na siedzenie na forach i różnych gierkach i wymyślanie durnot.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

7

Friday, 27.02.2009, 09:15

Może jakiś warn dla Thorgi za offence by się przydał? Trudne dni?

Myślę, że kultura wypowiedzi i szacunek dla innych użytkowników forum powinny obowiązywać także administrację.

gawlinski1

Nierejestrowany

8

Friday, 27.02.2009, 09:49

nie na tym forum. tu są wszyscy równi a górą jest administracja.
obrażanie innych i zasady które na forum obowiązują spam i inne sprawy regulaminowe są tylko dla zwykłych użytkowników.

9

Friday, 27.02.2009, 16:22

nie na tym forum. tu są wszyscy równi a górą jest administracja.
obrażanie innych i zasady które na forum obowiązują spam i inne sprawy regulaminowe są tylko dla zwykłych użytkowników.


dlatego i ty jeszcze bana nie dostales, bo kazde forum potrzebuje takiej malpki, tylko jak w zoo powinno byc ostrzezenie, zeby nie przesadzac z dokarmianiem jej...
a w sygnaturce to moze uczciwiej bedzie jak po prostu dasz sobie: i znowu 1 post wiecej na liczniku!
Każdy powinien coś sądzić - ja sądzę, że wypiję jeszcze jednego drinka.

10

Friday, 27.02.2009, 22:51

Offence dla Thorgi? Za przekazanie swojej opinii? I zwrócenie uwagi na to, jak sprawa wygląda od strony ludzi pracujących?
Żartujecie chyba :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 27.02.2009, 23:43

hehe przepraszam za oftop lekki, ale Thorga duze buziaki dla ciebie za te slowa prawdy dla pewnego gawlinskiego Throlla niemytego tego forum ;P

Troche dosadnie, ale prawdziwie. Sam bym tego tak nieujal, bo warn za ofence bylby na 100% (Vein czy inny gnebiciel userow czuwa hehe).

Ale Thorga mam jedno pytanie. Jezeli oczywiscie mozna. To jezeli dobrze rozumiem pracujesz w korporacji TE tak? To nazwanie owocow swej ciezkiej harowki jakąs tam gierką... niewielki szacunek dla swej pracy masz jednym slowem ;P

A wracajac do thesisa, to dziwi mnie niezmiernie, ze niewymazali tej ogame z jego wypowiedzi jeszcze. Do tej pory moderzy byli bezwzgledni w tej materii ;P

Pomysl, by skrocic czas wystawiania na targu paczuszek mnie sie podoba i to bardzo. Przyspieszy nieznacznie to gre, a mnie pozwoli sie pozbyc nadmiaru niepotrzebnej surki ;D
Co do szpiegowania, to ludzie na obcym terytorium wcale tak szybko sie nieporuszaja. Musza sie kryc, kluczyc i czaic, poruszajac w nocy....
Jednostki wzmacniaja bohatery - po to sa te laknace expa bestie ;P
Obciazone surka transporty nawet na wlasnym terenie nieporuszaja sie tak szybko jak zwiadowcy (na znanym terenie;)
Blokady mocy miedzy graczami - po co??? I jak te moc liczyc? Rankiem, ktory jest nieadekwatny? Fraczek biedaczek moglby tylko bic sie z pierwsza dziesiatka, a wiadomo, ze wojownik z niego zaden, wiec nierobmy mu tego hehe
Czarny rynek - push - ban ;)
Co do liczebnosci jednostek wroga w poblizu naszej wioski...musialoby byc ograniczenie czasowe, ze 5 min do ataku pokazywaloby liczebnosc oddzialow wroga...
Kurde po co ja to wypisuje w ogole. Wszystkie te tematy byly juz poruszane, ale nowy uzytkownik jak zwykle nieprzeczyta forum dokladnie, bo i sie niechce i czasu niema, a madrosci trza sprzedac swoje...
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

12

Saturday, 28.02.2009, 03:42

cerberis - " Wszystkie te tematy byly juz poruszane, ale nowy uzytkownik jak zwykle nieprzeczyta forum dokladnie, bo i sie niechce i czasu niema, a madrosci trza sprzedac swoje..." nigdzie nie znalazłem tematu bazar a czytanie każdego wątku mając nadzieje że gdzieś coś znajdę nie miało najmniejszego sensu.
" Czarny rynek - push - ban " - tu nie sprecyzowałem i może dlatego nie zostałem zrozumiany - czarny rynek istniałby między graczem a serwerem więc oddanie towaru za "darmochę" nie byłoby dosłowne gdyż odbiorcą nadwyżki drewna byłby serwer :-). Myślę że każdy z nas z chęcią pozbyłby się np: 100k drewna za 5k klejnotów ( bazarowy przelicznik dałby min 20k ale możemy o tym tylko pomarzyć).
Właśnie po czasie 5:40 wszedł mój towar na bazar, dwa inne pakiety weszły po 4h i zdążyłem już wystawić następny towar, wszystko pewnie zejdzie rankiem gdyż na klejnoty i drewno jest wtedy spore branie. Jeszcze dwa tygodnie temu można było się pozbyć 10k drewna jak miało się szczęście i przechwyciło 2.5k klejnotów + do tego pakiety z konikami i jakoś się żyło, wczoraj złapałem trzy pakiety koni po 200 szt co dało mi wyzbycie się 1k drewna. Zauważyłem że część graczy rezygnuje już z wystawiania dużych pakietów towaru i zamiany na interesujący ich towar tylko woli skupić towar z rynku przepłacając ale mając surkę od ręki. Przedłużający czas wpłynięcia towaru na rynek bardzo mocno ogranicza możliwość gry oraz rozwój naszych wiosek. Jeśli jest to kwestia zmiany w parametrach serwera wnioskowałbym do administratorów aby skrócić czas, jeśli jednak taka operacja jest bardziej skomplikowana mówi się trudno i klikamy dalej ale palec niekiedy słabnie mi już od tego :-)
Cerberis - 118 postów, thesis - ten będzie 3 więc jak widać do spamerów nie należę i bardzo rzadko się wypowiadam jeśli uważam że nic nowego nie wnoszę swoją wypowiedzią.
Forum jest miejscem gdzie możemy się wypowiedzieć, jeśli to robimy to znaczy że zależy nam na grze i chcemy by się rozwijała. Nie wszystkie innowacyjne pomysły mają możliwość być wdrożone na danym serwerze ale jeśli zostaną zastosowane na innym możliwe że przyczynią się do dalszego rozwoju serwisu i przyciągną innych graczy.

Pozdrawiam all

P.S. przepraszam że 3 post, sam sobie zakładam knebel :-)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Saturday, 28.02.2009, 09:21

Jeżeli chodzi i zmianę w kwestii czasu, w którym pojawiają się surowce na rynku to tu się nic nie zmieni. Sam próbowałem kiedyś ale nie wyszło: Czas wystawiania surowców na handel
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Saturday, 28.02.2009, 13:57

Cerberis - 118 postów, thesis - ten będzie 3 więc jak widać do spamerów nie należę i bardzo rzadko się wypowiadam jeśli uważam że nic nowego nie wnoszę swoją wypowiedzią.
Thorga 700+ postów - je***y spammer! (bez obrazy)

Ostrzeżenie nie pomogło... ale kolejne może już tak. Na temat proszę się wypowiadać. Lomnas
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (28.02.2009, 15:19)


15

Friday, 20.03.2009, 11:35

Jestem teraz ze swoim ludkiem w średniowieczu a tutaj handel to powinien się odbywać na kartki aby cokolwiek dostać, od 11.00 praktycznie nie ma nic na bazarze, płynność rynku beznadziejna, tylko nad ranem mamy około 3-5 stron, później to max 1,5 strony i można głównie kupić konie. Oczywiście problem ten można rozwiązać poprzez przyspieszenie wpływu towaru na bazar aby poprawić płynność no ale to musi się jeszcze chcieć administratorom gry a z tym jest z tego co słyszę kiepsko. Dopóki nie dobije większa ilość graczy do wyższej epoki bazar powinnien być płynniejszy ( 2-4 h wpływ towaru na bazar ), inaczej ciężko się rozbudować jeśli nie można szybko sprzedaż i kupić brakującą surkę na bazarze.

Podobne wątki