Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

321

Friday, 06.03.2009, 14:53

Niby tak, ale po co tą jedną tracić skoro domyślnie miały bronić się wszystkie, a walczyć miała inna armia usytuowana z przodu ;)

No to kolejna propozycja.

Wymienialność surowców. Troszkę deprymujące jest, że przejście do kolejnej epoki jako jena z pierwszych osób w okolicy jest praktycznie równoznaczne z zatrzymaniem rozwoju spowodowanym brakiem surowców.

Podczas gdy z grabieży na 1-epokowcach dostajemy tony drewna to tak naprawdę nie ma co z nim zrobić i skazani jesteśmy na powolne simsy gdzie trzeba czekać w nieskończoność na to, że surowce w końcu z produkcji wyskoczą.

Skoro da się wymieniać złom z wypraw to może warto by także w podobnym przeliczniku udostępnić wymienialność tego drewna skoro już musimy je zabierać innym na surowce?
Ewentualnie z wypraw winno się przynosić proporcjonalnie (może do bazowej produkcji) podzielone surowce z każdego typu.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

322

Friday, 06.03.2009, 14:57

MI podoba się pomysł z wymianą surowców na inne, ale w jakimś małym przeliczniku.


Pomysł:
Może od którejś epoki, dajmy na to 5, wprowadzić trzy szyki w armii. Normalnie front i odwody, a między nimi np. "drugi szereg". Jednostki w tym szeregu nie mogą być atakowane, ale same mogą atakować, oczywiście jeśli posiadają specjalną zdolność "atak dystansowy".
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Aliar" (06.03.2009, 15:22)


DoGi114

Początkujący

Postów: 47

Skąd: Gdynia

  • Wyślij prywatną wiadomość

323

Friday, 06.03.2009, 15:53

zgadzam sie z aliarem.
3 szyki "srodkowy" szyk bylby przeznaczony (np w sredniwieczu) dla lucznikow i kusznikow ;p

324

Friday, 06.03.2009, 20:13

Właśnie na początku gry byłem trochę zawiedziony że nie ma czegoś takiego jak atak dystansowy, pomysł Aliara mi się podoba ;) ale z drugiej strony procarz też w zwarciu nie walczy a wtedy gracze z drugiej epoki mieli by latającego hero z przodu a 300 procarzy z tyłu którzy by tłukli a im nic by nie można było zrobić, chyba że by rozwiązać to tak że drugi szereg byłby nietykalny tylko w 1 rundzie (w 2 było by coś w stylu że jednostki wroga ich doganiają :D ).

325

Friday, 06.03.2009, 20:32

pomysł Kristofus trochę nie tego ponieważ niektórzy mają po kilka mln koni w ep3 ;) tak więc co za to by kupili ło ho ho w rekordach się chwalił ptz chyba ;)
a propo ataku dystansowego pomysł niby dobra ale zły w tej ep2 procarze nawet przy 1 rundzie nietykalności wycieliby armię wroga a co by było gdyby obie armie miały procków w 2 szeregu :D ??

a tak na marginesie
no w sumie w tej 3 rundzie by nie gonili ich tylko wywiązała się walka pomiędzy nimi i wrogowie mogli by się przebić przez 1 szereg i tłuc łuczników ;) albo ich oskrzydlić


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

326

Friday, 06.03.2009, 22:10

A co te koniki przeszkadzają?

Skoro jest ich taka nadilość to znaczy, że system jest beznadziejny gdy pozwala na generowanie zupełnie niepotrzebnego surowca.
Nawet jeśli takich koni byłoby mnóstwo to i tak po rozbudowaniu się dzięki wymianie gracz prędzej czy później awansuje dalej a co za tym idzie straci ten naddatek (no chyba, że koni jako surowca, który występuje w kolejnych epokach się nie traci). W kolejnej epoce już wystartuje z czystym kontem i będzie miał równomierny zachęcający do walki system rozdziału surowców. Prosta rzecz - więcej ataków więcej surowca.
A tak trywialna rzecz jak wymiana sprawi, że skończy się robienie bunkrów z niskoepokowych wiosek i rozwijanie ich do granic możliwości.
Awans w końcu stałby się jakąś gloryfikacją, a nie jak obecnie jest ostatecznością dla niektórych co czytałem po opiniach, bo zgodnie twierdzą, że z gry robi się czekanka a nie rozgrywka...

Z tego co widzę to gra nazywa się "Czas wojny", a co mi z takiego wojowania jak wkoło zbieram jakieś drewno, którym mogę najwyżej w kominku zapalić ;)
Taki system zupełnie niweluje znaczenie ataków i podboju, gdyż stają się one zupełnie nieefektywne.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

327

Friday, 06.03.2009, 22:23

Tak to już jest jak się atakuje graczy z niższych epok. Przejdź do Średniowiecza to dopiero będziesz się cieszył z możliwości zyskania drewna od Starożytności;)
Surowce znikają wszystkie i są zastępowane tymi uzyskanymi z ołtarza.
A te miliony koni to nie niedopracowany system tylko konsekwencja częstych i obfitych ataków na innych graczy. To, że ktoś ma tyle koni oznacza ich brak u innych graczy. A surowiec nie jest niepotrzebny bo do Forsownego Marszu się przydaje;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

328

Saturday, 07.03.2009, 10:37

Na BW dobrzy gracze mieli miliony ludzi też to nie potrzebne było a innym brakowało, po prostu wszystko idzie do lepszych graczy którzy nie są atakowani.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

329

Saturday, 07.03.2009, 13:41

Niby tak, ale po co tą jedną tracić skoro domyślnie miały bronić się wszystkie, a walczyć miała inna armia usytuowana z przodu ;)

No to kolejna propozycja.

Wymienialność surowców. Troszkę deprymujące jest, że przejście do kolejnej epoki jako jena z pierwszych osób w okolicy jest praktycznie równoznaczne z zatrzymaniem rozwoju spowodowanym brakiem surowców.

Podczas gdy z grabieży na 1-epokowcach dostajemy tony drewna to tak naprawdę nie ma co z nim zrobić i skazani jesteśmy na powolne simsy gdzie trzeba czekać w nieskończoność na to, że surowce w końcu z produkcji wyskoczą.

Skoro da się wymieniać złom z wypraw to może warto by także w podobnym przeliczniku udostępnić wymienialność tego drewna skoro już musimy je zabierać innym na surowce?
Ewentualnie z wypraw winno się przynosić proporcjonalnie (może do bazowej produkcji) podzielone surowce z każdego typu.

wymienialnosc surowców była poruszana wielokrotnie i prawdopodobnie nie zostanie wprowadzone. ale jesli miałbym ci coś zaproponować to zamiast bawić się w bezrobocie atakuj dalej. zbieraj to drewno, i rozbuduj bazar. wierz mi ze znajdą się chetni którzy kupia drewno w zamian za inne surowce potrzebne tobie. ja na ten przykład jestem w e3 i mam bazar na 17 lvl to mi pozwala wystawić 4x 1500.

codziennie zgarniam około 4k złota wystawiając 12k gliny której mam w bród. i powiem ci ze tez za duzo nie atakuję bo mi się po prostu nie chce.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Mirage

Początkujący

Postów: 19

Skąd: Z Fotela

  • Wyślij prywatną wiadomość

330

Saturday, 07.03.2009, 22:20

Nie widziałem takiej opcji
Przerywanie drogi.
Polegało by to na tym, aby np. przerwać marsz wojska w chwili gdy idzie grabić obcą wioskę.

Kolejka ataku
Ustawienie aby nasze wojsko po ograbieniu cudzej wioski, będąc w pobliżu i mając miejsce na łupy szła dalej grabić i nie wracała jeszcze do wioski (oczywiście mogłaby zginąć i wszystkie surowce by przepadały). Można by to ustawiać jeszcze przed wysłaniem wojska z wioski lub jak już była by w drodze ale z poślizgiem jakimś (np. 2 minuty jak wojsko szło 15 minut do celu nr.1) i kosztowałoby trochę surowców wysłanie "posłańca" za nimi.

Co wy na to?

331

Saturday, 07.03.2009, 22:25

1 pomysł bez sensu trzeba pomyśleć przed wysłaniem armii takie założenie twórców ;) drugie też raczej nie zostanie wprowadzone


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

332

Saturday, 07.03.2009, 23:08

Nie widziałem takiej opcji
Przerywanie drogi.
Polegało by to na tym, aby np. przerwać marsz wojska w chwili gdy idzie grabić obcą wioskę.

Kolejka ataku
Ustawienie aby nasze wojsko po ograbieniu cudzej wioski, będąc w pobliżu i mając miejsce na łupy szła dalej grabić i nie wracała jeszcze do wioski (oczywiście mogłaby zginąć i wszystkie surowce by przepadały). Można by to ustawiać jeszcze przed wysłaniem wojska z wioski lub jak już była by w drodze ale z poślizgiem jakimś (np. 2 minuty jak wojsko szło 15 minut do celu nr.1) i kosztowałoby trochę surowców wysłanie "posłańca" za nimi.

Co wy na to?
Poczytaj sobie:
Lista zmian, które NIE zostaną wprowadzone
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Mirage

Początkujący

Postów: 19

Skąd: Z Fotela

  • Wyślij prywatną wiadomość

333

Sunday, 08.03.2009, 13:18

To jeszcze mam inny pomysł.

Jak wiadomo w różnych epokach ludzie podróżowali i szukali nowych źródeł bogactwa. W grze występują poszczególne kruszce, w niektórych rejonach nawet można spotkać pola bardziej nimi naszpikowane. Niestety jak twoja wioska nie ma w zasięgu takiego pola to wiele nie zdziałasz, nigdy się nie dowiesz czy może tam występować więcej złota. A jakby tak wysłać jakiegoś biegłego uczonego, np. Szamana (oczywiście polecenie wysłania Armii) aby zbadał dane pola i wskazał za pomocą magii, które z nich kryją więcej surowca niż powinny (zrobić takie coś na silniku szpiegowania).

Można by też znajdywać różne przedmioty, ale ten pomysł mnie akurat już nie zachwyca. (ceny by spadły bo nawet nowi gracze mogliby coś znajdywać - dla nich lepie dla innych niekoniecznie).

Pzdr

334

Sunday, 08.03.2009, 13:18

Można zapytać co teraz jest wprowadzane;p?
A i kiedy będzie możliwość przewijania przedmiotów dla kont premium;p?

Mirage

Początkujący

Postów: 19

Skąd: Z Fotela

  • Wyślij prywatną wiadomość

335

Sunday, 08.03.2009, 14:19

Darius jest taki temat - Co Jest Wprowadzane.

336

Sunday, 08.03.2009, 19:11

Kolejny pomysł.

Czy dodanie do zakładki, w której mamy otwartą grę opcji odliczania byłoby wielkim problemem?

Nie wiem jak tu na forum traktuje się wymienianie z nazwy innych gier, ale tak tylko dla większego zobrazowania...
W grze {ciach] po wykonaniu jakiejś czynności, która wymaga czasu w zakładce pojawia się na zegarek odliczający czas pozostały do ukończenia zadania.
Po zminimalizowaniu okna gry taki licznik dalej pracuje w pasku i można gdy już czas minie się przełączyć wygodnie między oknami bądź stronami.
Tutaj takiej opcji nie ma i trzeba tak na oko sprawdzać.

W sumie mała rzecz a przydatna :)

Nie należy podawać tytułu gry, ale samo rozwiązanie w innej grze możesz podać - VeiN

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (08.03.2009, 23:02)


337

Sunday, 08.03.2009, 21:02

Przydatne tylko przy większej ilości wykonywanych akcji musiało by pokazywać czas akcji która się najszybciej skończy.

338

Monday, 09.03.2009, 00:09

No to przecież oczywiste ;)
A jeśli ktoś też sądziłby, że z uwagi na mnogość akcji jak budowa i ataki + opracowywanie technologii byłoby to nieczytelne wystarczy uzależnić licznik od wybranego ekranu.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

339

Monday, 09.03.2009, 00:12

Tylko, że jak wejdziesz do Centrum Dowodzenia to masz tam kilka równocześnie działających liczników. Podobnie w zakładce Armia jak masz tam kilka armii i gdzieś je powysyłałeś.
Też się nad tym zastanawiałem kiedyś ale doszedłem do wniosku, że to nie przejdzie...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

340

Monday, 09.03.2009, 01:12

Tak w ogóle to swojego czasu był nawet pomysł aby pokazać licznik do końca akcji, która jako pierwsza zostanie zakończona, ale z tego co pamiętam to na moment alfy pomysł nie przeszedł.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych