Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Monday, 09.03.2009, 17:37

pontus ja jestem w średniowieczu. mojego głownego herosa uposazyłem w 10 samurajków i robię z nim lokacje. drugiego wyposazyłem w 40 halabardzistów i dopchałem mu 100 piechurów. trzeci rzadzi 300 piechurami. jak sie zejdą w kupę to nie mam problemu z obrona.

szukasz kwadratury jaja , pokombinuj i zrób sobie takie armie zeby nie narzekac.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

2

Monday, 09.03.2009, 17:48

Ja ledwie zaczynam średniowiecze, a już mam dwie armie jedną ponad 100 piechurów, drugą prawie 200. W przyszłości będzie ich po 300 pewnie, albo i więcej. Nie mam żadnych problemów z walką. Nie chciałbym wcale silniejszej armii niż tych 300-400 piechurów. Ale chciałbym zamiast 300 piechurów mieć np. 50 krzyżowców (armia o tej samej sile), a to niemożliwe. Całą epokę muszę grać tą samą jednostką. To nudne!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 09.03.2009, 17:52

Coś się tak uparł na tych Krzyżowców:P Zrób armię z Rycerzy bo to dużo prostsze...

A poprzednią całą grałeś Hopkami i Legionami i się nie nudziło?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

4

Monday, 09.03.2009, 18:30

Lomnasie, chodzi mi cały czas o rycerzy, krzyżowców i samurajów, tylko nie chce mi się za każdym razem wymieniać wszystkich trzech. Chciałbym, żeby chociaż jedni byli sensowni, a nie są. Wioska nastawiona na rycerzy jest równie bez sensu jak ta nastawiona na krzyżowców. Jesteśmy skazani na piechotę i halabardy.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 09.03.2009, 18:33

Ale "skazani" są wszyscy;) Moim zdaniem to dobrze bo nie trzeba zbytnio kombinować z czym delikwent do nas jedzie...:D
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

6

Monday, 09.03.2009, 18:36

Ja nie jestem jeszcze w średniowieczu i po tych komentarzach nie przejdę za szybko:D
Do rzeczy. Z tego co widziałem na screenach to ogromne utrzymanie jest tych wojaczków. No i tylko pichota się nadaje, ale to i tak dobrze bo drewna zawsze pełno.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Monday, 09.03.2009, 18:42

Zbyt wysokie koszty utrzymania dobrych jednostek w średniowieczu

Kontynuacja Zbyt wysokie koszty utrzymania dobrych jednostek w średniowieczu. Przeniosłem tu również część postów;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

8

Monday, 09.03.2009, 19:36

Ale policzyłem, że przy 12 kopalniach złota na 40 poziomie będzie można wystawić 206 krzyżowców lub... uwaga, 309 rycerzy! :thumbup: No to jest armia. Koszt jednej kopalni na 40 poziomie to jedyne 2 407 413 drewna, 601 854 żelaza i 93170 gliny. Zakładam wioskę pod rycerzy 8)

9

Monday, 09.03.2009, 20:14

Jesli wam taki dysbalans nie odpowiada, to zapraszam do kolonizacji :P
Tam nie ma miesa armatniego, wszystko drogie w cholere i tam dopiero trzeba sie naglowic nad stworzeniem w miare przyzwoitej armii nawet na lokacje.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 10.03.2009, 14:30

Tekst, który mnie rozwalił:

Cytat

Jakbyście podrasowali kolonizację też bym się nie obraził, bo to jeszcze przede mną
PS Dlaczego po zamknięciu tematu nie można cytować?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

11

Tuesday, 10.03.2009, 14:37

Nie utrudnimy średniowiecza, bo byłoby to nie fair w stosunku do tych, którzy dopiero zaczęli w tej epoce.
Nie ułatwimy kolonizacji, bo nie chodzi o to, żeby ułatwić wam przechodzenie do kolejnych epok i skończenie całej gry za pół roku.

Tak sobie myślałam, że na nowym serwerze może warto by trochę utrudnić średniowiecze?
Ale wtedy trzeba będzie też utrudnić starożytność (żeby ci w średniowieczu nie płakali na procarzy).
Wtedy też trzeba będzie utrudnić kamień (żeby ci w starożytności nie płakali na mamuty).

Myślałam też, że może w kolonizacji zmniejszyć upkeep, ale za to zwiększyć koszty produkcji?
No ale co z następną epoką - będą tam wtedy płakać na wielkie armie z kolonizacji :>
Nie mamy za dużego pola manewru bo zawsze komuś coś będzie nie pasować i ktoś będzie się czuł poszkodowany.

I zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie siedział w jednej epoce, rozbudowując na 40 poziom kopalnie i wystawiając mega armie.

Krowa przeszedł szybko do kolonizacji, żeby mieć spokój od latających wtedy na serwerze procarzy, bo jeszcze wtedy w średniowieczu nie dało się wystawić dorównujących im armii.
Dla niego to była epoka syfnych jednostek, z których nie można wystawić sensownej armii.

Przypuszczam, że identyczna sytuacja będzie z kolonizacją.

12

Tuesday, 10.03.2009, 17:06

według mnie to zależy jaka jest EP5 jeśli można tam wystawić dużą armię to 4EP jest skopana a jeśli jest podobnie jak w EP4 to lepiej nie grzebać bo będzie płacz w EP5.


EDIT:
Według mnie nie powinno się grzebać w jednostkach przed dojściem do EP6 "dlatego że EP4 jest do d***", bo to wy ustawialiście balans gry i wy narazie znacie wszystkie epoki...

13

Tuesday, 10.03.2009, 19:40

Cytat wypowiedzi "Thorga"


Tak sobie myślałam, że na nowym serwerze może warto by trochę utrudnić średniowiecze?
Ale wtedy trzeba będzie też utrudnić starożytność (żeby ci w średniowieczu nie płakali na procarzy).
Wtedy też trzeba będzie utrudnić kamień (żeby ci w starożytności nie płakali na mamuty).


Kamienia nie trzeba utrudniać. Przewaga starożytności nad epoką kamienia jest ogromna. Po tygodniu gry w starożytności, ludzie z kamienia nie mieli ze mną żadnych szans. Po prostu masakra za każdym razem.

Nie mam nic przeciwko utrudnianiu. I na razie podoba mi się kolonizacja jak przeglądam screeny. Będzie ciężko, będzie trzeba myśleć, kombinować. Ale obawiam się, że różnica między kolonizacją, a średniowieczem jest zbyt duża. W każdym razie większa niż między średniowieczem i starożytnością.

Musiałem zrobić mały edit, bo przez pomyłkę było bez sensu.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pontus" (10.03.2009, 21:05)


14

Tuesday, 10.03.2009, 20:37

Ale obawiam się, że różnica między średniowieczem, a starożytnością jest zbyt duża. W każdym razie większa niż między średniowieczem i starożytnością.
Yyyy?

Jak już pisałem nie znamy epok wiec nie wiadomo jak będzie między EP4 a EP5 i 6...

15

Wednesday, 11.03.2009, 12:24

Jesli juz cos zmieniac na ewentualnym nowym serwerze (bo nie zmienia sie zasad w trakcie gry) to oczywiscie utrudnic epoki 2-3. Zbyt latwo tam wystawic brdzo liczna armie, ktora bedzie gromila kazdego kto osmieli sie przejsc do wyzszej epoki.
Poza tym lokacje... Rex jest zdecydowanie za latwy. Solowe wycieczki do szefa, ktory rzuca dropem jak szalony nie powinny miec miejsca. No i fakt, ze sposrod wszystkich (chyba) lokacji z epok 1-4 najbardziej dochodowym pod wzgledem expa jest wlasnie rex 4, ktorego kazdy bje z zamknietymi oczami tez nie jest do konca przemyslane. Im trudniejsza lokacja tym exp i drop powinien byc wiekszy. Tymczasem ubicie niektorych szefow ze znacznie silniejszych lokacji daje czesto ponizej 50 exp.
Trzecia rzecz to czary... Moglyby byc wspanialym urozmaiceniem rozgrywki a jesli sa dostepne dla kogokolwiek to tylko dla kilku najwiekszych szczesciarzy. Zwojami wszyscy mozemy sobie komnaty tapetowac bo kazdy ich ma od groma a do niczego innego sie nie nadaja. Moim zdaniem powinno byc odwrotnie: bizu powinna wypadc w miare przyzwoicie a dobre (podkreslam: DOBRE!) zwoje powinny byc przedmiotem pozadania. Byle jakie niech leca. Jak dla mnie ten aspekt gry jako mozliwosc jej urozmaicenia zostal zmarnowany.
Naturalnie, nowy serwer powstanie nie predzej jak za kilka miesiecy, jednak gramy juz na tyle dlugo, ze mozna wyciagac wnioski z dotychczasowej gry, bledow, niedociagniec i dazyc do tego, zeby kolejne swiaty byly coraz lepsze :)
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

16

Monday, 16.03.2009, 10:39

Być może zostanie to zmienione na nowym serwerze (do dyskusji).
Natomiast już na tym serwerze w 4 epoce zostaną obniżone upkeepy jednostek tak, żeby była możliwość grywalności większą ilością różnych jednostek.
Zmiany zostaną wprowadzone razem z pierwszym bieżącym patchem.

17

Monday, 16.03.2009, 12:17

Super!!! Brawo!!! :thumbsup:

18

Monday, 16.03.2009, 12:26

Będzie łatwiej wystawić dużą armię - ale przeciwnikowi również.
Obniżone zostały koszty utrzymania różnych typów jednostek, aby ułatwić złomowanie się nawzajem ;)
Umożliwi podjęcie skutecznej walki z 3 epoką.