Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 11.03.2009, 19:41

oblężenie na zamianę - łata

W mechanice gry jest możliwość przejęcia dużą armią małej wioski. Mam na myśli sytuację gdzie po przejęciu wioski nie jest ona w stanie wykarmić armii. Mam tylko jeden pomysł który by nie wprowadzał dużego obciążenia serwera. Kasowanie całej takiej armii od razu po przejęciu wioski.

Agrumenty za:
- Działo by się tak tylko przy oblężeniu na zamianę.
- W tej wiosce jest nadal 24h okres ochronny, więc teoretycznie czas na odbudowę.
- Zmniejszyło by to brutalność i przejmowanie wiosek tylko dlatego, że jestem silniejszy i że na takim przejęciu nic nie tracę.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 11.03.2009, 19:48

Możesz mi wyjaśnić po co ktoś z rozbudowaną wioską miał by robić oblężenie na zamianę z wioską słabszą? Bo ja tutaj większego sensu nie widzę...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Wednesday, 11.03.2009, 22:30

Żeby pokazać komuś swą wyższość i dominację (na pewno też spryt i inteligencję) . Zabrać mu osadę 2 poziom (w zamian oddając swoją na poziomie 4) i ta osoba na pewno już więcej nas nie zaatakuje... może nawet skończyć z grą po takim traumatycznym przeżyciu :cursing:

Jak dla mnie temat do zamknięcia, a co do komentarza to nie mogłem się powstrzymać :whistling:

p.s. hmmm zastanów się czemu MW szukają ludzi, którzy chcą mieć "nową" osadę,a nie sami zamieniają się osadami ze swoimi wrogami

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 12.03.2009, 00:43

Żeby pokazać komuś swą wyższość i dominację (na pewno też spryt i inteligencję) . Zabrać mu osadę 2 poziom (w zamian oddając swoją na poziomie 4) i ta osoba na pewno już więcej nas nie zaatakuje... może nawet skończyć z grą po takim traumatycznym przeżyciu :cursing:
Nie obrażając nikogo - to raczej pokaże jakim cienkim taktykiem jest. Jeżeli miałbym podobną sytuację to od razu wykorzystałbym uzyskaną przewagę i koleś miałby non stop wjazdy ^-^, ewentualnie podziękowałbym za lepszą wiochę:-) tj. jeżeli koleś wymieniłby upkeep np. 400 piechurów na 200 piechurów. Mimo, że miałby na wstepie tych 400 piechurów to nie mógłby ich dobudowywać, a ja mógłbym ^^ zjechałbym go do zera :).

Trochę inaczej sprawa wygląda gdy mamy do czynienia ze zmianą udziału w upkeepie np. koleś ma wojo wymagające konie (np. rydwany) i zajmuje wiochę pod hoplitów/procarzy (bo np. stworzył sobie wiochy pod wyprawki a teraz chce sobie grabić masówką).

Z tego co pamiętam obecnie przy ujemnym upkeepie stosowany jest następujący system (mogę się mylić, więc jakby co poprawiać ;) ): ujemy upkeep znacznie utrudnia rozbudowę miasta, pomniejsza na bieżąco zagrabione zasoby oraz zwija surowce ze spichlerza.

Myślę, że akurat ta kwestia jest sprawą otwartą i warto zastanowić się nad różnymi możliwościami.

Moim zdaniem najlepszą opcją byłoby wprowadzenie korupcji do takiej wioski do momentu redukcji ilości jednostek poszerzoną o redukcję o 50% pojemności armii pochodzących z tej wioski (lub 50% statystyk). Oba przypadki sąrealistycznie uzasadnione - z jednej storyn wojsko jest mniej zadowolone bo nie każdy otrzymuje żołd (obniżenie statystyk wojsk), z drugiej okoliczni chłopi są niezadowoleni bo wszystko idzie na wojsko (korpucja).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 12.03.2009, 06:55

ja sie zastanawiamy tylko jakie bonusy byly na poszczegolnych wioskach.....

jezeli ofiara niepotrafila wykozystac przewagi na tym polu, to prawo dzungli niepozostaje bierne ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

6

Thursday, 12.03.2009, 09:43

Studium przypadku

Lomnas atakuje cię gość z drugiego końca mapy. Opis: stolica poziom 3, wioska poziom 1. Gość ma 300 procarzy. Sytuacja na dzisiaj możliwa, nawet nie traktowana jako błąd gry. Podpowiedź wczoraj gość też miał 2 wioski tylko ta druga była znacznie większa niż dzisiaj. Po oblężeniu na zamianę nie stracił armii. Jutro też będzie miał dużą wioskę. Przy takiej podwójnej zamianie wiosek gość nie traci armii. A ta łatka o której piszesz poniżej zapobiegła tworzeniu większej armii tuż po zamianie, ale nie zapobiega takim praktykom jak opisana.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "hmmm" (12.03.2009, 15:13)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Thursday, 12.03.2009, 10:36

Jeżeli myślisz o tym bugu (rekrutacja jednostek po oblężeniu na zamianę) to już go nie ma. A ze stolicy na 3 poziomie nie wyciągnie 300 procarzy. Imo zgłosić;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

8

Thursday, 12.03.2009, 15:14

Nie moge zgłosić, aktualnie nie jest to błąd.