Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

101

Tuesday, 10.03.2009, 14:24

Myślę, że 88 chłopa jest możliwe. Co więcej do póki nie zmieni się system reputacji (tzn. tylko rep za swoją epoke) to mam zamiar zostać w średnio i wystawić 1000luda.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

102

Tuesday, 10.03.2009, 15:00

Proszę cię bardzo Thorga - pole w pobliżu mnie: 12 pól pod tartak - z czego 6 z bonusem: czyli na 20 lvl tartaków - łączne wydobycie: pozwala wyprodukować prawie 700 piechurów - trzeba liczyć że ktoś może rozbudować pole powyżej 20 lvla ;)

Edyta: będę dodawał jeszcze kilka pół: 10 tartaków (4 bonusowe) - na 20 lvl pozwalają wystawić ponad 500 piechurów;

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "czarny syn" (10.03.2009, 15:16)


103

Tuesday, 10.03.2009, 15:02

Spoko - tylko ile jest takich pól?
Pewnie tyle samo, co wspomnianych pod piki 6 pól z drewnem czego 3 z bonusem, 6 pól z żelazem z czego 3 z bonusem
rozbudowujesz na ponad 20 poziom i masz 250 pik
250 pikami kładziesz 600 chłopów.

104

Tuesday, 10.03.2009, 16:23

Pól po 12 chatek drwala jest sporo tylko nie wiem jak z bonusami np. (165,50) i (163,41) a z takimi (6 pól z drewnem czego 3 z bonusem, 6 pól z żelazem z czego 3 z bonusem) pewnie byłby ogromny problem bo trzeba mieć nadzwyczajnego farta żeby tak bonusy się rozłożyły a przy 12 chatkach drwala to można w ciemno kolonizować bo przeważnie wpadną jakieś bonusy, trzeba jeszcze dodać że chatka drwala prawnie nic nie kosztuje i jeśli tylko kogoś stać na zamek to nie będzie miał problemu z nimi, nie wiem jak ze żelazem w EP4 ale wydaje mi się że trochę kosztuje...

Thorga co z tego że 250 pików zjedzie 600 chłopa my mówimy o 700

105

Tuesday, 10.03.2009, 17:28

Ja techy już miałem od jakiegoś czasu zrobione i wszystko szło w rozbudowę, przy 15 poziomie kopalni mogłem wystawić w najlepszej wiosce (nie chce tu skłamać bo teraz nie widzę wiosek) chyba około 100 ludzi (oczywiście 4 epoka). Analogicznie w 3 epoce mimo że miałem wioski wybudowane pod eko a nie wojsko, mogłem na poziomie kopalni 12-13 wystawić armie po około 200-300 ludzi, została mi jakaś bardzo stara walka z tego okresu

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=47310a9e40

na poziomie 16-17 mogłem już mieć około 350 ludzi a podkreślam to nie były wioski ustawione pod wojsko, widziałem w okolicy kilka lepszych kwadratów ale wolałem iść w eko bo do obrony mi ludzi wystarczało

coś jest nie tak w 4 epoce z utrzymaniem jednostek moim zdaniem, nie dość że potrzeba 2 surowców minimum to żelazo jest deficytowe i ciężko znaleźć pola z kilkoma bonusami co we wcześniejszych epokach gdzie do utrzymania było potrzebne tylko drewno było błahostką bo pełno było pól z dużą ilością lasów i prawie co 2 pole było bonusowe

106

Tuesday, 10.03.2009, 17:40

najwieksza przewaga drewna jest to, ze oprocz lasow, chatki drwala mozna ustawic na wzgorzach i w dzungli, a zelazo tylko na wzgorzach, bo gory zajmuje saletra
Każdy powinien coś sądzić - ja sądzę, że wypiję jeszcze jednego drinka.

107

Tuesday, 10.03.2009, 23:49

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=0c02e10465

w koncu jakiegoś utłukłem jednak w 2 erze da sie zdobywać reputaacje tylko trzeba sie naprawde nakombinować :)

108

Wednesday, 11.03.2009, 11:19

Spoko - tylko ile jest takich pól?
Pewnie tyle samo, co wspomnianych pod piki 6 pól z drewnem czego 3 z bonusem, 6 pól z żelazem z czego 3 z bonusem
rozbudowujesz na ponad 20 poziom i masz 250 pik
250 pikami kładziesz 600 chłopów.

Piki vs chlopy? No nie wiem,obaj beda walczyli atakiem rozrywajacym przeciw lekkiej zbroi a przewaga liczebna spora. Do tego musisz pamietac, ze ci chlopi sa czesto przyprawieni halabardami. Predzej arkebuzerzy, ale z kolei saletra droga... :whistling:
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Baldr" (11.03.2009, 11:26)


109

Wednesday, 11.03.2009, 11:58

Wczoraj troche dokładniej przyglądałem sie statą i Thorga ma racje bo:
Staty jednostek na full techach:

Piechur

Życie 130
Atak 100
Obrona 30
Inicjatywa 80



Pikinier

Życie 170
Atak 100
Obrona 60
Inicjatywa 140


Czyli jak piechur zaatakuje pika to weźmie mu 100-60=40 życia pik ma go 170 czyli 170:40=4,25 a z tego wynika że po 4 atakach pik jeszcze stoi.
Teraz w drugą stronę pik atakuje piechura 100-30=70 piechur ma 130 życia chyli pada po 2 atakach.

Teraz ilość ataków piki mają 75% na drugi atak czyli 200 pików wyprowadzi około 350 ataków trzeba dodać że atakują jako pierwsi więc wybiją trochę jednostek wroga... a żeby ubić 200 pików trzeba po 5 ataków od piechura na każdego czyli 1000 ataków przy 500 piechurach to w najlepszym wypadku 2 rundy, według mnie wyrównane szanse :) .

Podsumowując w EP4 ma się szanse odeprzeć ataki i też zaatakować kogoś z niewielką armią 400 piechurów tylko trzeba na to poświecić czas żeby zdobyć odpowiedni kwadrat i się rozbudować.

110

Wednesday, 11.03.2009, 12:49

Poswiecilem punkt symulacji i wyszlo mi ze w walce 50 piechurow vs 20 pik i wyszlo mi, ze chlopow padlo 22 a pik 9, czyli mniej wiecej remis. Nalezy jednak pamietac, ze piki kosztuja nie tylko 2 razy wiecej drewna, ale trzeba do tego jeszcze dodac zelazo. A trzeba miec na prawde sporo szczescia, zeby znalezc pole z bonusami do obu. Nie pozostaje nic innego jak zbudowac kilka sredniej wielkosci armii i trzymac je razem.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

111

Sunday, 15.03.2009, 13:48

Wczoraj troche dokładniej przyglądałem sie statą i Thorga ma racje bo:
Staty jednostek na full techach:

Piechur

Życie 130
Atak 100
Obrona 30
Inicjatywa 80



Pikinier

Życie 170
Atak 100
Obrona 60
Inicjatywa 140


Czyli jak piechur zaatakuje pika to weźmie mu 100-60=40 życia pik ma go 170 czyli 170:40=4,25 a z tego wynika że po 4 atakach pik jeszcze stoi.
Teraz w drugą stronę pik atakuje piechura 100-30=70 piechur ma 130 życia chyli pada po 2 atakach.

Teraz ilość ataków piki mają 75% na drugi atak czyli 200 pików wyprowadzi około 350 ataków trzeba dodać że atakują jako pierwsi więc wybiją trochę jednostek wroga... a żeby ubić 200 pików trzeba po 5 ataków od piechura na każdego czyli 1000 ataków przy 500 piechurach to w najlepszym wypadku 2 rundy, według mnie wyrównane szanse :) .

Podsumowując w EP4 ma się szanse odeprzeć ataki i też zaatakować kogoś z niewielką armią 400 piechurów tylko trzeba na to poświecić czas żeby zdobyć odpowiedni kwadrat i się rozbudować.
Ale weź pod uwagę też hero. Więcej luda więcej bonusów każdy z nich i teraz nie ważne kto to będzie dajmy na to anioł i już na 20 pozimie piechur ma 2 razy tyle życia.
Nie wiem siedzę w 3 epoce i narazie się nie zbieram do przejścia mimo tego że praktycznie mógłbym już w tej chwili:)
Ale narazie poczekam aż będę miał więcej czasu aby posiedzieć nad kombinacją wiosek na 4 ep i poszukać takich:)
Ogólnie plus mają Ci którzy długo czekają na zmianę epoki, bo przybywa farm nieaktywnych, jest więcej do farmienia drewna itp.
A to chyba nie o to powinno chodzić.
Tak kolejne epoki powinny być trudniejsze do przeskoczenia z tym się zgadzam aby za szybko nie przeskoczyć do ostatniej epoki, ale wg mnie różnica między wojskami kolejnych epok powinna być większa aby awans był plusem i nagrodą za to że spełniło się wymogi a nie karą.
Początek każdej epoki poświęca sporo czasu a potem już można spokojnie siedzieć i szukać celów dla expa:)
Problem 4 ep wg mnie jest jeszcze jeden są tam prawie sami sojusznicy więc kto się ma z Kim bić?
Zdrawiam i owocnego rozwoju życzę:)

112

Sunday, 15.03.2009, 15:47

Teraz zdobycie reputacji to jakiś koszmar, za późno wprowadzono. Teraz ci co są w neolicie pewnie toną w reputacji, tyle co się wtedy dziennie bohaterow ubijalo to teraz w miesiac tyle nie idzie. Każdy obstawiony kilkoma ksiedzami i z duzym pancerzem, 40 lucznikow nie wystarcza, nie wiem czy oplaca sie czekac, ile ta reputacja okaze sie warta...

113

Sunday, 15.03.2009, 17:56

Moim zdaniem wprowadzenie areny bedzie bardzo dobrym pomyslem dajacym większe szanse na zdobycie reputacji graczom którzy dopiero przeszli do wyższej epoki jak i tym którzy nie sa w 3 epoce bo tutaj nałatwiej ją zdobyć...a w tej epoce jest to średnia trudność trzeba duzo szpiegować czasem atakować w ciemno ale efekt jest moze nie kazdego dnia bo rożnie sie to uklada najczesciej wpadnie 1-5 punktow ale bywaja piekne dni jak 40....oczywiscie dzieje sie to zwykle kosztem słabszych i graczy ktorzy przeszli do wyzszej epoki....coz inaczej nie da rady zdobyć reputacji....wprowadzenie areny napewno wyrowna szanse jak i doda do gry kolejny ciekawy element...i tu pojawia sie kolejna prośba aby eventy klanowe byly dobrze przemyslane i dopracowane...

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

114

Sunday, 15.03.2009, 20:11

Zgadzam się z przedmówcą, areny to byłoby coś. Jendak jeśli to zbyt duży problem, wystarczy zdobywanie reputacji w tych samych epokach.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

115

Monday, 16.03.2009, 10:32

Z mojej perspektywy opinie, że trudno kogokolwiek ubić przeplatane są opiniami, że za łatwo zostać ubitym :P

Zdecydujcie się :P

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

116

Monday, 16.03.2009, 10:50

Thorga - o niemożliwości ubicia mówią 1 i 2 epoka ;) a w zasadzie 2 - o łatwości stracenia boha mówi 4 epoka - więc nie wiem gdzie tu niezdecydowanie ;)

117

Monday, 16.03.2009, 10:55

Teraz zdobycie reputacji to jakiś koszmar, za późno wprowadzono. Teraz ci co są w neolicie pewnie toną w reputacji, tyle co się wtedy dziennie bohaterow ubijalo to teraz w miesiac tyle nie idzie. Każdy obstawiony kilkoma ksiedzami i z duzym pancerzem, 40 lucznikow nie wystarcza, nie wiem czy oplaca sie czekac, ile ta reputacja okaze sie warta...


No i dobrze, że można się bronić, a nie dawać się bezmyślnie wyrzynać.
I z drugiej strony, że trzeba pomyśleć, wystawić odpowiednią armię, żeby kogoś upolować.
Może np w dwóch podejściach, raz puścić w nocy atak żeby zbić obstawę, potem drugi żeby zdjąć hero (kurde, ja mam wam pisać jak macie grać? ;))

Jeszcze raz powtarzam - to ma być nagroda, bonus dla sprytnych, aktywnych i prowadzących wojny, a nie dla każdego, kto sobie rozbudowuje spichlerze i chomiczkuje.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

118

Monday, 16.03.2009, 13:04

Thorga pokaż wioskę w 4 epoce która może posiadać 200 woja :). 25 poziom kopalni przy dobrym kwadracie z bonusami?? pewnie i to by było mało

119

Monday, 16.03.2009, 13:06

sprawdź dzisiejszego patcha ;)

120

Monday, 16.03.2009, 13:09

Zmodyfikowano koszty utrzymania jednostek w IV epoce, by lepiej oddać ich siłę względem ceny.

A możesz podać jakie są te zmiany bo od wprowadzenia "reputacji" jestem na urlopie więc nie mam jak zobaczyć tych modyfikacji :D