Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 16.03.2009, 15:32

Obniżenie kosztów utrzymania lepszych jednostek - Średniowiecze

70%

Tak (58)

30%

Nie (25)

W związku z wprowadzonym patchem, obniżającym koszty utrzymania lepszych jednostek w 4 epoce,
oraz tym, że w 3 epoce królują armie złożone z jednego typu, najtańszych jednostek (Piechurzy),
aby zwiększyć grywalność i urozmaicić grę, padł pomysł zrebalansowania kosztów utrzymania lepszych jednostek w tej epoce epokach.

Patch polegałby na OBNIŻENIU kosztów utrzymania kilku (3-4) lepszych jednostek tak, aby stanowiły one armie mogące rywalizować z wielkimi armiami najtańszych jednostek.

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego patcha na serwerze T1 (Mezopotamia)?
W tym wątku możesz pisać swoje komentarze na ten temat.

EDIT - usunęłam z propozycji 2 epokę. Po przemyśleniu jest w niej wszystko OK.

Linki do powiązanych tematów:
Zbyt wysokie koszty utrzymania dobrych jednostek w średniowieczu
Zbyt wysokie koszty utrzymania dobrych jednostek w średniowieczu

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (16.03.2009, 15:41)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 16.03.2009, 15:34

Już lepiej zwiększyć utrzymanie tych najtańszych. Jestem na nie, bo dużo osób lata w staro z hopkami i legionami, a w średnio z halabardami.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

3

Monday, 16.03.2009, 15:37

zresztą myślę że wieksze armie powiedzmy hopków nie będą miały sensu bo w 2 i 3 wszystko według mnie jest ok ;) ja jestem na nie



4

Monday, 16.03.2009, 15:37

Po przemyśleniu wydaje mi się, że 2 epoka chyba była OK

Podnosić upkeepu nie będziemy, to by dopiero był płacz - zbudowałeś sobie klocek pod armię 500 a teraz ci ktoś obcina do 250

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 16.03.2009, 15:56

Nie...
Z tym utrzymaniem da radę wystawić konkurencyjną armię z Halabardami. Co do Kolonizacji zmniejszenie miało sens bo nie dało rady wystawić nic dużego ale w Średniowieczu jak najbardziej się da.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Monday, 16.03.2009, 15:59

Według mnie nie - z kolonizacją faktycznie - jednostki były za drogie - a w średniowieczu już widać lekkie zróżnicowanie - po wprowadzeniu repu ludzie zaczynają budować lekkie armie procarzy/halabard + łuczników/kuszników - czyli już powoli zaczęły się kształtować lekkie zmiany - a co do droższych jednostek - te w zasadzie są tylko na lokacje - i tak jest we wszystkich epokach

7

Monday, 16.03.2009, 16:08

Mastodonty i legioniści wcale nie byli tylko do lokacji. Wystarczy spojrzeć z jakimi armiami ludzie chodzą. Szczególnie mastodonty były po prostu najlepszą jednostką i nie miało sensu trzymanie dzikich. W epoce kamienia i starożytności był porządek, drogie jednostki były silne, a tanie słabe. W średniowieczu jest na odwrót.

Jak już wiecie z wcześniejszych postów jestem ZA zmniejszeniem upkeepu rycerzy, krzyżowców i samurajów. Ale jak widzę pomysł chyba przepadnie. No nic, i tak mam już wioski zrobione pod halabardy i piechurów, więc płakał nie będę.

8

Monday, 16.03.2009, 17:13

Jeśli utrzymanie zmniejszy się minimalnie np. rycerzy w złocie o 4 to nie mam nic przeciwko. Był by taki miły dodatek na halabardy. Ale bardziej bym się zajął EP5 bo jeśli była zbalansowana pod EP4 to znów po pół roku będzie rebalans :S .

9

Monday, 16.03.2009, 18:02

nie
w ep3 jest dobrze

10

Monday, 16.03.2009, 19:01

Rebalans wyższych epok jest w tej chwili przeprowadzany "z automatu", żeby nie powielać błędów.
Dobrze by było, jakbyście argumenty w dyskusji popierali raportami.

Średniowiecze prawdopodobnie i tak będzie lekko zmodyfikowane na T2 (do dokładnego przejrzenia i przemyślenia).

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 16.03.2009, 22:51

Moim skromnym zdaniem z obserwacji: upkeep najdrożyszch jednostek powinien być obniżony, a najtańszych podwyższony. To właśnie przez najtańsze jednostki istnieje dysproporcja sił zarówno w stosunku ep2 jak i ep4 (przynajmniej przed patchem). Taki rebalans miałby ręce i nogi - z jednej strony trochę osłabić z drugiej poprawić. Nie myślę tutaj o dwukrotnym zwiększeniu kosztów upkeepu najsłabszych jednostek jak wspomniała thorga ale o wzroście upkeepu o około 25%. Czyli np. koleś, który mógł wystawić 100 piechurów z nowym upkeepem mógłby wystawić 80 piechurów (wzrost upkeepu z 4 drewna na 5).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

12

Tuesday, 17.03.2009, 07:23

Zgadzam się z Veinem. To, że w walkach biorą udział niewyobrażalne ilości "szarej piechoty", natomiast jednostki "zaawansowane" są niemal niezauważalne już jakoś świadczy o niezbalansowaniu tej kwestii. :)
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

13

Tuesday, 17.03.2009, 10:55

Podnosząc utrzymanie "skrzywdzicie" niektórych graczy bo Ci którzy mają po 600 jednostek nadal je będą mieli na ujemnym utrzymaniu! Po drugie był by płacz że EP4 jeździ, lepiej zmniejszyć utrzymanie lepszych jednostek, gra sama się zbalansuje. Jak kto wystawi rycerzy i piechurów to nie będzie miał łuków i halabard :) . Ja był bym za zmniejszeniem kosztów
rycerza do 4złota, 4żelaza, 6koni
krzyżowca np. 10złota, 4drewna, 4 żelaza, 10koni
samuraja do 8złota, 8drewna, 14żelaza, 4koni
można by jeszcze kusznika w drewnie do 8-10 bo jest mało wykorzystywany :D .

EDIT:
Thorga może jakaś wiadomość w grze (tak jak to ma miejsce /chyba nadal/ w BW) że jest ankieta bo to dotyczy wszystkich a nie 30 osób!

14

Tuesday, 17.03.2009, 15:51

Michoxx zgadzam się z tobą, ale kusznika bym zostawił za to zamienił wikingowi złoto na konie, bo przez złoto nie ma po co rekrutować tej jednostki.
VeiN podniesienie unkeepu piechurów to kiepskii pomysł bo zaczęły by się płaczę, że "On zdążył wystawić 500 piechurów a ja mogę tylko 400"
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
że ta studnia jednak nie ma dna. - Stephen King

15

Tuesday, 17.03.2009, 16:02

No też się z tobą zgodzę że wiking jest za drogi w utrzymaniu, w koniach było by lepiej albo koszt w złocie obniżyć do 1 tak jak to zrobiono z saletrą u Kirasjerów, bo w sumie wiking wg. mnie nie jest jakoś specjalnie lepszy od halabardy ma mniej życia, taki sam pancerz o 40 mniej ini, jedynie ma dobry atak.

16

Tuesday, 17.03.2009, 16:47

Według mnie jest dobrze, będąc w 3 epoce spokojnie moglem nawiązać walkę z 2 epoką. Będąc w 4 epoce mogłem pomarzyć o walce z niższą epoką.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Tuesday, 17.03.2009, 17:22

bron boze wikinga na koniach niedawac, kto to w ogole widzial wikinga na koniu??!! :D

wydobycie koni jest bardzo male, bo i niepotrzebne byly do tej pory, a pozatym dlugosc budowy stajni jest masakrycznie dlugi - mozna by zwiekszyc znacznie jego koszt budowy, a obnizyc czas budowy tak przy okazji....

Poponowane obnizenie natomiast lepszych jednostek - jestem jak najbardziej za!
rycerza do 6złota, 6żelaza, 4koni
krzyżowca do 6drewna, 10złota, , 6 żelaza, 8koni
samuraja do 8drewna, 8złota, 12żelaza, 4koni
wiking do 8drewna, 8żelaza,
kusznika do 10drewna, 2złota, , 4żelaza

I jak najbardziej przychylam sie do tego, aby tego typy ankiety byly oglaszane w grze z linkiem przekierowujacym, bo jedynie niektorzy przegladaja forum...
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

18

Tuesday, 17.03.2009, 17:22

Ja nie gram jeszcze w 3 erze, ale jak widzę raporty to sami piechurzy latają więc myślę, że patch będzie przydatny.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Tuesday, 17.03.2009, 17:45

A w staro z prockami;) Zwiększyć koszty procków!!! ;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

20

Tuesday, 17.03.2009, 17:54

no ja samymi prockami nie jeżdże mam jeszcze mieczników i oszczepników:D