Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

41

Thursday, 26.03.2009, 22:42

W grze masz zawarte podstawowe informacje. Chcesz wiedzieć więcej - przeczytaj tutorial i informacje na forum. A tak wogóle to zastanów się nad dalszym rozwijaniem innego niż głównego bohatera ;).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Friday, 27.03.2009, 07:34

To nie dobrze. Bo walka podobnych armii i bohaterów z dużą różnicą lvl to rzeź.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

43

Saturday, 28.03.2009, 14:58

Jak dla mnie to główny bohater przydaje się w EP1 i na początku 2 a potem to w stolicy ma się tak mała armię w porównaniu do innych wiosek że nie ważne jaki będzie bohater i tak nic nie zwojujemy! Poza tym w TE wyważenie tych bohaterów jest prawie idealne, i to jaki nam przypadnie do gustu to tylko zależy od stylu gry, jak chcemy wlecieć i zrobić rzeź to dobry jest demon, jak nie chcemy tracić jednostek i bardziej zależy nam na defensywie to anioł itd.

44

Wednesday, 01.04.2009, 02:00

Główny bohater jak dla mnie to w przyszłości (oczywiście analizując rozwój jej i strzelając co będzie w 5 czy 6) to będzie królować, Demon, Człowiek, Anioł, a nekromanta coraz bardziej będzie tracił. Przewiduje ze zaczną się jednostki latające w lokacjach (już 4 era jest dość mocno tym nacechowana), a przy nich nie pomoże nam atak necro, więc tylko może pomóc obroną, ale nie wiem jak skutecznie zależy głównie od ataku, ale stawiam ze atak będą mieć coraz silniejszy więc i tak nie będzie to bardzo znacząca pomoc.

Bohater do główej armi. Tutaj cięzko powiedzieć, już widać było że załozenia twórców idą w to żeby nie zwiększać znacząco ilosci jednostek (era 4 wystawia ich mniej niż era 3 szczególnie przed zmianami kosztów jednostek). Myślę ze w 5 erze jednostki latajace beda rarytasem takim jak husaria i raczej armia jeszce będzie "przyziemna" więc necro znowu będzie jednym z najlepszych hero. Człowiek to oczywiste ze im wyższy level tym lepszy bez wzgledu na to co będzie nasz czekało. Anioł hmmm jako jedyny hero jeśli ma wyższy level moze przyjąć szarżę człowieka i chyba najlepszym on jest hero zeby zabijać człowieka, oczywiscie anioł będzie także dobrym hero z powodów kosztów jednostek, jeśli jednostki nie będa zależne od drewna to zacznie on bardzo zyskiwać na znaczeniu. Co do demona to jego jednostki są bardzo kruche i nie uderzaja pierwsze (zwojami mozna dodać te +7 do inta ale wtedy mamy minus -2 do obrony lub +8 do inta i -5 do ataku nie wiem co lepsze ale chyba ta druga opcja) wtedy jeszcze demon będzie mieć realne szanse buty. Ale cięzko to przewidywać. Bo znacznenie przy demonie ma głównie obrona i hp jednostek(jak przy człowieku głównie atak wyjściowy i inicjatywa, im niższa inicjatywa bazowa jednostek tym lepiej dla człowieka). Jeśli jednostki będa "kruche" to wtedy demon znacznie zyska na znaczeniu, ale jesli jednostki będą mieć np atak 100 obrona 60 hp 200 i będzie ich mało to wtedy demon będzie dla armii z koloni najgorszym hero chociaż do obrony jesli jest obrona 2-3 hero będzie wtedy bardzo przydatny ;). Oczywiście demon wysoko levelowy stawiam ze będzie najlepszym hero do niszczenia armi z niewyexpionymi hero (pojedyńczych) przy bonusie do inta będzie mieć jednostki na strzał i to będzie jego główna moc. No i bądz co bądz jak dla mnie necro wysoko levelowy będzie najlepszym hero do walki z necromantą, oczywiscie człowiek będzie lepszy jesli mu wejdzie szarża, ale jeśli nie to zbyt dużo nie zdziała.

Jak zwykle długi post :P

45

Wednesday, 01.04.2009, 08:45

Pozwole sobie sie nie zgodzic ;)
Mysle, ze w e5 pojawia sie samoloty (i to 2 typy: misliwiec i bombowiec). Moze cale dywizje to nie beda, ale po kilkanascie jednostek latajacych jest mysle realne. No i niesazde, zeby tworcy dopuscili do takeigo absurdu, ze grupka (powiedzmy) 10 muszkieterow zestrzeli B-16 (mowa o bombowcu, nie o Papiezu ofkors ;) ), wiec beda mialy dosc duzo defa a co za tym idzie tych kilka/kilkanascie dodatkowych punktow od demona niewiele zmieni. Co do bohaterow, to demon jakos nigdy mnie do siebie nei przekonywal. Nawet jesli doda tych 10 czy 20 do AA, to nalezy pamietac, ze zeby to cokolwiek dawalo, musi miec calkiem sporo strzelcow pod soba, naturalnie przy zalozeniu, ze ich AA jest wyzszy niz obrona przeciwnika.
Z kolei aniol jest doskonalym celem dla innych graczy. Zwieksza hp jednostek a co za tym idzie xp wroga. To tez nalezy wziac pod uwage.
Wreszcie czlowiek, nie zgodze sie z teza, ze najlepiej jak jego jednostki maja duzo ini. Przeciwnie: najczesciej wysoka inicjatywa jest dawana kosztem innych statystyk. A im wieksza inicjatywa bazowa tym mniejsze znaczenie ma inicjatywa dodana. Inna zaleta, o ktorej zdaje sie nikt nie wspominal, czlowieka jest latwosc w poslugiwaniu sie bronia palna. Mozna przypuszczac, ze ten wlasnie rodzaj broni najbardziej zyska na znaczeniu w kolejnych epokach. Po pierwsze tak to wyglada w rzeczywistosci, a po drugie broni palnych nie bylo w staro, wiec czlowiek byl poszodowany, mysle, ze zostanie mu to zwrocone ;)
Reasumujac: Dla armii zlozonej z przemyslowych ilosci miesa armatniego aniol lub necro, dla armii elitarnych, zlozonych z niewielu acz silnych jednostek: czlowiek.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

46

Wednesday, 01.04.2009, 10:15

Ja tu sie wcisne miedzy was. mam rozwinietego necro i nawet jak mi ktos wskakuje z rozwinietym czlowiekim to i tak niewiel robi, bo przy bousie do defa i techach moje jednostki maja wiekszego defa niz jednostki przeciwnika, zatem obrazenia minimalne, do tego dochodzi taki sam bonus do ataku ktorym robi sie niezly kontratak.
Ciagne wszytkich 4 hero i sprawdzam ich mozliwosci zarowno w lokacjach jak i przy walkach z graczami i jesli chodzi o ofensywe najmniej do mnie przemawia czlowiek, owszem bonus do ini oraz szarza, ale przy dobrym ustawinu obronnym o ile nie traci sie czesci woja to przynajmniej 1 runde zanim wykoszone zostana jednoski z 1 linii, a brak jakichkolwiek bonusow do ataku/obrony przy nieudanym pierwszymataku/szarzy czynia z wojsk czlowieka mieso armatnie.
Aniol jest niezly w obronie, pod warunkiem ze ma dobre ustawienie wtedy bonus do zycia i regneracja daj naprawde wiele. A demon znowu jst super do szybkich akcji ofensywnych na duza ilosc slabych jednostek.
Co do lokacji to bodajze 2 razy uzylem czegos innego niz legio w ep2 i samurajowie w ep3 bo bonusy undeda dawaly mi szanse przezycia (nawet tygrysice z halami ubilem choc przy stracie 8), w tej chwili po wstepnej analizie ep4 odstawilem aniolka na bok i bede wspieral undeda demonem na lokacjach.
Nie spodziewam sie cudow w ep5 i ep6, patrza na 4 znane epoki jak byk widac ze az takich roznic znowu nei ma, najsilniejsze jednoski maja srednio po 50 obrony i 100 ataku, sa co prawda roznice w ini czy tez rodzajach atakow/pancerzy ale wszystko da sie spokojnie wyliczyc. Mysle ze kolejne 2 epoki tez nie przyniosa jakis wielkich rewelacji, z reszta kolonizacja jest mysle przygotowana na ewentulane przyjecia bousow na klate, muszkieterowie maja bazowy AA 30 z techem koljene 10 jesli do tego dozuci sie demona AA jednostki moze wzrosnac do 70-80 a nie sadze zeby mysliwce (czy inne balony) mialy bazowy (z techami) def <60 a mozna chyba zalozyc ze latadel nie bedzie mozna robic setkami czyli armia muszkieterow z wyskilowanym demonem spokojnie wykosi latadla (no chyba ze bedzie je prowadzil unded wtedy bonus ataku zniknie - hmm tu zastawnawi mnie regen aniola, czyzby na masyzny tez dzialal? troche to nierealne :P)

47

Wednesday, 01.04.2009, 17:43

Baldr napisałem ze człowiek rządzić będzie jeśli "mięso" będzie miało niską inicjatywę (przeczytaj uważnie) "jak przy człowieku głównie atak wyjściowy i inicjatywa, im niższa inicjatywa bazowa jednostek tym lepiej dla człowieka". A co do twojej wizji hmmm to patrząc z przebiegu er to:
Inicjatywa (z tech)
1) Wilczy jeździec 300 (epoka 1)
2) Nomad 210 (epoka 2)
3) Muszkieter, Janczar, Rajtar 200 (wszystko epoka 4)
Obrona (z tech):
1) Husaria 80 (4 era)
2) Legionista, Pikinier, Kirasjerzy, Lansjer 60 (2 i 4 epoka)
3) Dużo tego ale taka obrone ma najlepsza jednostka w 1 erze i najlepsza (po statach) w 3 erze

Atak też nie zmienia się jakoś w te 150 jedynie husaria ma 140, a reszta to tak oscyluje w granicach 100-120 z tych lepszych jednostek. A ceny hmmm Husaria to rarytas opłacalna tylko do jednostek specialnych. Co będzie w erze 5 to możemy gdybać patrząc na zmiany w erach to myśliwce jak będą mieć te 30-50 deffa to będzie ich max, a bombowce będą mieć tego pewnie mniej, ich inicjatywa nie będzie sięgać 500 nawet nie wiem czy będzie wyższa od wilczych jeżdzców. Człowiek może rządzić jeśli będziesz mieć odział takich "chłopów" terażniejszości którym wejdzie szarża z bazowym atakiem 100. Ten atak np x3 to będzie wynosił 300. Stawiam że mało jednostek będzie mogło dyskutować z taką siłą, a armie necromanty, który da swoim jednostką, które mają po 200 życia nawet +50(necro level jakiś 3x da tyle) do deffa przy deffie bazowym 30 nie będzie nic znaczyć. A jak szansa wzrośnie do 25% na szarżę (level wymagany hero człowieka 40)
A co do realności gry ... 50 procarzy rzucających małymi kamykami ubranych w skórzane przepaski zabija na spokojnie 20 rycerzy w cięzkich zbrojach na koniach z mieczami pewnie z tarczami... Ogólnie cięzkie "dobre" jednostki nic nie znaczą przy "śmieciach" takich jak chłopi procarze, wiec o realności nie ma tutaj mowy. Co do jednostek latających to stawiam że max może być ich 3 rodzaje i raczej będą też słóżyć do lokacji specialnych, niż do walki. Armia po 100 arkebuzerów (po zmianach jest to bardzo mała armia) będą zabierać po 1000 zycia jednostką latajacym (bez wzgledu na ich deff), a nie wydaje mi sie zeby te myśliwce miały więcej niż 300 tego życia (i wtedy anioł zacznie być najlepszą jednostką do takich armii). Raczej znowu będzie walka "śmieciami" bo do nich po zmianach 4 era przekonuje. Pewnie będzie się wystawiać po 300-500 jakiś żołnierzy z I WŚ. Może będą mieć atak przebijający to wtedy przynajmiej jazdy po 2-3 erach staną się bardzo przyjemne. Jak dla mnie ta tutaj realność dużo traci z uwagi na typy ataków nie zrobiono ataku "podstawowego" który zadaje w każdą zbroje oprócz dziadowskiej po -10%. A zbroja dzidowska zbiera po 10% więce dmg od każdego ataku ze specjalizacją. Można by fajnie pozmieniać tą grę, ale dużo by trzeba było zmienić. Jak się kiedyś ukaże temat jak byś zrobił "czas wojny 2" to wtedy sie wypowiem, a duzo bym zmienił :P.

A to co napisał Villentr jest jak dla mnie najbardziej realne. Hero będzie się wybierac pod jednostki wroga.

48

Saturday, 04.04.2009, 09:44

Bohatera nie będziecie przecież expić w nieskończoność w końcu nadejdzie taki czas że gracze zaczną szukać unikatowych itemów i według mnie to to potem będzie miało duży wpływ, pomińmy bonusy z itemów i zwojów boh może mieć max 24 runy (8 itemów po 3 sloty) weźmy np. runę BER Atak przeciwlotniczy boha +4, atak jednostek +4. Przy 24 takich runach jednostki mają uwaga... +96 ataku, i mamy np. Anioła z częściowymi właściwościami demona wlatuje i robi rzeź bo najsłąbsze jednostki mają 2x większy atak i dodatkowo mają od **** życia i się regenarują. Wtedy żaden boh nie ma szans z taką hybrydą :P .


Po co gdybać zobaczymy co przyniesie przyszłość.

49

Sunday, 05.04.2009, 12:50

Ehh masakrczna taka hybrydka zrobiona z run a nie lepszy byłby taki boh złożony z ze zwojów które będą dostępne na tym poziomie i będą miały bardziej egzotyczne nazwy lepszy niż "Przerażająca Dziewica Masakry" np. "Przerażający Prawiczek Masakry" xDDD Trudno nikt tego raczej nie przewidzi na tym etapie gry :D a takie BER-y powinni już dropić w 4 ep ;) no nic proponuje odświeżyć temat za rok :D wtedy będziemy mogli się pośmiać z naszych gdybań :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

50

Monday, 06.04.2009, 10:56

Wiesz podałem kombinacje tylko z run bo nie znamy zwojów ale wydaje mi się że będzie coś podobnego czyli gracze będą runami, zwojami dodawać hero to czego im brakuje, powinni jeszcze dodać zwój Thorgi coś w stylu "Krwawa Thorga Banerka" z właściwościami 10 jednostek przeciwnika ma bana i nie atakuje w 1 rundzie, dobre na wyprawy by było :) .