Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

361

Friday, 03.04.2009, 23:59

Proponuję stworzenie jednostki "Kupiec". Miałaby udźwig 500, kosztowałaby dużo i działałaby tak:
Rozkazujesz kupcowi zabrać np. 500 brązów. Za jego wysłanie dasz 25 klejnotów. Gdy dotrze do celu, czyli czyjejś wioski,
wraca z ilością o 5% większą, ale gracz, którego wioska była calem, też dostanie 5%. Poziom targowiska określałby ilość możliwych ofert do przyjęcia, a ilość wypraw kupieckich zależałaby od premium. Co wy na to?
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

362

Sunday, 05.04.2009, 20:14

A w liscie aukcji możnaby dodac do tej listy gdzie są przedmioty z prefem to też ze slotami znacznie ułatwiłoby to poszukiwania.

363

Tuesday, 07.04.2009, 05:40

Pomysł bardzo fajny, ale trzeba dopracować opłacalność bo według twojego pomysłu za wysłanie 500 brązu zyskalibyśmy 5% czyli 25 brązu. A zapłaciliśmy za wysłanie kupca 25 klejnotów. Więc wyszło, że 25 brązu = 25 klejnotów :)
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

364

Tuesday, 07.04.2009, 14:08

Wg. mnie dzial na forum "Klany" powinien posiadac zakladke do T1 i T2


dzieki na pewno wkrotce sie przyda :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "drops" (07.04.2009, 15:59)


366

Tuesday, 07.04.2009, 15:29

Moje propozycje - po przeczytaniu wszystkiego:
1 - budowanie bonusów tylko w stolicy,wysokie koszty poza wybranym surowcem,od 20 poziomu jeden bonus co poziom,mało prawdopodobne by ktos dojechał do 36 pałacu.Trochę złomu bym tu wrzucił
2 - lokacje superspecjalne,możliwość łączenia wszystkich armii jednego gracza w jednej armii,jeden hero,bez limitu jednostek - korzyść,kilka tysięcy expa po zabiciu np 250 samurajów i super poczwary
3 - lenna,10% zysku,suweren widzi ataki na wasala i może wprowadzić wojska do jego osady
4 - surka,która zostaje w poprzedniej epoce przeliczana jest na drewno - maksymalnie 2x20 ołtarz
5 - kupiec,wymagana hurtownia,lub targ - od 20 poziomu pięć poziomów kupca - zysk kupiec widzi bonusy na odległych polach - poziom pierwszy 20 pól dookoła,40,60,80 i 100.Także połowa zysku z niezamieszkałych poletek,poziom pierwszy 5 pól dookola (średnica),10,15,20,25.Przy nakładaniu się kupców różnych graczy nie ma to znaczenia
6 - co do religii,za dużo zamieszania,wystarczą lokacje i zróżnicowanie hero,ewentualnie wspólne wyprawy klanowe i jakies wspólne zdobycze dla klanu - większa obrona,atak cy cuś.
7 - co do kupca,przewożącego towary,nie lepiej zrobić wymianę w klanie,tj,najpierw klanowicz widziałby co wystawiliśmy i miałby prawo pierwokupu przez pierwsze 24 godziny.

367

Tuesday, 07.04.2009, 17:07

1 po co bonusy w stolicy? kazdy ma taka sama
2 hehe dobry pomysl ale nie wejdzie xD a chodzi tez robienie super amii i bitew takich armii miedzy graczami ?? to napewno nie przejdzie
3lenna - d*** temat wałkowany
4 po co przeliczac na drewno skoro masz drewno za oltarz :P ale w ep3 przydaloby sie drewienko
5jak widzi bonusy na 100 polu... to po co wprowadzac widok bonusow ograniczony zasiegiem wioski ???
6wspolne zdobyczne dla klanu np item klanowy ktory dziala na jednostki np podczas wspolnych oblegow - TAAK
7push?


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

368

Tuesday, 07.04.2009, 17:49

Bonusy w stolicy,bo sporo osób płacze.Uważam,że to i tak lepiej od potaniania armii,a tak każdy musiałby pracowac na to.Bonusy tylko po zbudowaniu kupca.Bylby to budynek a nie osoba.Tylko po zbudowaniu technologii gildia i 20 zamku moglibyśmy takiego kupca wybudować.Każdy poziom kupca dawałby 5% większe wydobycie - do 25% maksymalnie.Można by zrezynowac z bonusów na rzecz podwojenia kupca - od 10 do 50% większe wydobycie.
Z lenna rezygnuję - słaby pomysł.
Zysk z sąsiednich pól dla kupca załatwia wcześniej wymieniona premia,a co do skanu przydał by się szpieg mogący skanować puste pola.Nawet po kilka sąsiednich (do pięciu np)
Pozostala surka przeliczana na drewno do dwukrotnej maksymalnej ilość bardzo potrzebna.
Lokacje superspecjalne - łączenie armii jednego gracza tylko tutaj - niższe poziomy,na wyższych poziomach współpracuje cały klan - łączone armie każdego gracza i klanu.Ewentualnie jakaś krótsza forma oblężenia,np 6 godzin i wtedy każdy dołącza i jest bitwa i wojska w lokacji pokonane.
W lokacjach superspecjalnych na niższych poziomach tylko większy exp (kilkaset,kilkatysięcy,zwykłe znaleziska),na wyższych poziomach,gdzie pojedynczy człowiek nie da rady (250 samurajów,150 krzyżowców 900 piechoty itd),coś fajnego,czego jeszcze nie ma (plus do obrony,ataku,ini itd dla wszystkich bohaterow),też fajniejsze,mocniejsze znaleziska.
Wymiana jest niepotrzebna.Podchwyciłem tylko wcześniejszy pomysł.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

369

Tuesday, 07.04.2009, 18:12

nie będzie bonusów w stolicy. Powód, że ktoś płacze bo nie wpadł na to, żeby rozwijać innych bohaterów nie jest dobrym powodem do zmian. To mniej więcej tak jakbyś grał w grę i by ci nie szło i byś sobie kody wpisał. Zmiany kosztów jednostek w ep4/3 miały na celu rebalans całych epok.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

370

Tuesday, 07.04.2009, 18:17

Byl rebalans 3 epoki??? Kiedy bo niezauwazylem ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

371

Tuesday, 07.04.2009, 18:34

Rozumiem że wszelkie premie za targ,jakie wymieniłem - tj,po wybudowaniu 21 zamku 1 targ i +5% do wydobycia,25 zamek i 5 targ i +25% do wydobycia,lub podwójna - nie wchodzi w grę.Jeden targ na wszystkie wioski.
A co ze szpiegiem,mogącym skanować puste pola?
A co z przeliczaniem surki pozostawionej w starej epoce - przynajmniej dwukrotność 20 ołtarza - w postaci drewna.
A co z lokacjami superspecjalnymi - duże armie w lokacjach - tak by każdy mógł sobie poszaleć - na wyższych poziomach takich lokacji wielkie armie z danej epoki (przykładowo maksymalna do uzyskania na danym serwerze przy 30 pałacu i korzystnych bonusach,bohater 30 poziom i latanie,lub kilku bohaterów).Taką armie lokacyjną byłby w stanie pokonać tylko cały klan.Na niższych poziomach średnia dla serwera,zmieniająca sie losowo.Łaczenie armii na jednym kartuszu przy takich wyprawach byłaby koniecznością,a punkty wyrównałyby przepaść między poziomami bohatera.Przy padających wojskach nie byłoby to takie tanie.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

372

Wednesday, 08.04.2009, 05:37

SVIATAN dobrze prawi.

Bonusy od rozwiniecia palacu na poziom wyzszy niz 20 by jakos nagradzaly tak cierpliwych i wytrwalych graczy.
Szpieg skanujacy kwadraty poza zasiegiem na obecnosc bonusow - swietna sprawa po przejsciu do nowej epoki.
Przeliczenie ilosci surki pozostawionej w starej epoce - przynajmniej jakis barbarzynski przelicznik - jak ktos umial gospodarowac i nazbieral tego miliony, to tez jakas bonifikata by sie nalezala. Ale przeciez, to by ulatwilo start w nowej epoce, a kto to widzial zeby tym co sie wybijali wyzej ulatwiac zycie?? Przeciez w Polsce mieszkamy ;P Co do tych udogodnien odpowiedz bedzie obawiam sie jedna - nie, bo pokrzywdzeni beda wszyscy, jakkolwiek to tlumaczyc...

Co do superlokacji, to poczekajmy te 3 miechy, bo pewnie wtedy wprowadza eventy i sie wszystko wyjasni...Pewnie to taki zabieg, aby zatrzymac juz znudzonych gra obietnica zmian ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

373

Wednesday, 08.04.2009, 09:07

- a brak tych bonusow premiuje graczy myslacych perspetywicznie. To cecha znacznie bardziej pozadana. Zas ci "wytrwali" milosnicy simsow maja bonusa w postaci oltarza i kopalni do samego nieba i profity z nich plynace. No i dla wielu najwazniejszy: moga sie pochwalic X-tym miejscem w rankingu :D
- Szpieg jest straszliwie drogi w dodatku musialbys miec odpowiednia technologie. Na pozcatku epoki sa wazniejsze wydatki
- Jak mial nadprodukcje to znaczy ze NIE umial gospodarowac i nie ma za co go nagradzac.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Baldr" (08.04.2009, 09:14)


374

Wednesday, 08.04.2009, 09:28

Dokładnie. jak ktoś ma nadprodukcje to znaczy że nie gospodaruje surkami należycie. Jestem juz w 3 epoce i jak do tej pory nigdy nie miałem za dużo zawsze brakowało surówki i musiałem podbierać tym co mieli za dużo:) no może poza drewnem w staro. Po prostu jak czegoś w nadmiarze to na targ za coś czego brakuje.

Co do bonusów w stolicy to już było wałkowane do znudzenia, nie będzie i nie powinno być popsuło by to zabawę. Akurat ta komplikacja mi się podoba bo muszę teraz szkolić drugiego hero od zera nie pomyślałem o tym wcześniej i mam pod górkę, zawsze to jakieś urozmaicenie i jakiś cel.

Sprawdzanie bonusów jest trochę bez sensu. Szpieg musiałby kosztować grosze i być dostępnym odrazu ale to wtedy po co zasięg wioski?

Superlokacje nawet jeśli to byłyby trudne do realizacji raczej lokacje dla klanów gdzie każdy wystawia swój odział i idzie na zadymę grupą(coś jak obleg) i to właśnie będą eventy jak podejrzewam, albo coś w tym stylu.

EDIT:
I jeszcze pomysł może dało by się wprowadzić coś co powodowałoby utrudnienie szpiegowania? W tej chwili szpiegowanie jest nieco ubogie i w zasadzie pozbawione ryzyka, a to trochę dziwne. Może statystyka bohatera odpowiedzialna za szpiegowanie mogłaby spełniać taką dodatkową funkcję? Może jakaś technologia dodatkowa albo budynek? Można by rozbudować nieco ten aspekt gry w późniejszym czasie i dodać trochę adrenaliny do tej części gry.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "AdamDante" (08.04.2009, 13:30)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

375

Wednesday, 08.04.2009, 14:11

Jest coś co utrudnia szpiegowanie, tylko nie wiem co. Poszedłem dwoma armiami (w każdej po 1 piechur) szpiegować dwie będące blisko siebie wioski. W jednej miałem 51% na powodzenie, a w drugiej 10%...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

376

Wednesday, 08.04.2009, 14:16

Z moich obserwacji wynika że wpływ ma na to stacjonujące wojsko w szpiegowanej osadzie.

377

Wednesday, 08.04.2009, 14:25

Ale to chyba dotyczy jedynie wiosek poza zasięgiem. No ale dobre i to. Chyba faktycznie chodzi o jednostki w wiosce. Kiedyś robiłem testy systemu szpiegowania i w jednym przypadku dostałem dziwny wynik 49%. No to skoro coś takiego jest to nie było tematu.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

378

Wednesday, 08.04.2009, 18:35

Mam pytanie. Czy przycisk służący do niszczenie wioski nie mógłby działać tak, że po jego naciśnięciu wioska jest niszczona w momencie, jak wszelkie czynności z nią w rolach głównych się skończą. Zauważyłem, że można próbować w nieskończoność zniszczyć wioskę. Musi być w niej więcej szpiegów niż ludności ;( .

379

Wednesday, 08.04.2009, 22:53

Bonusy nagradzałyby cierpliwych graczy,którzy chcą zbudować wielkie armie.Dotychczas wszyscy uciekają po osiągnięciu minimum,bo szkoda rozbudowanych wiosek.Bonusy w stolicy uatrakcyjniłyby grę,bo można by było atakować taką armią,której nie groziłaby utrata wioski.Perspektywy są różne,także silniejsza stolica mogłaby zatrzymać wielu zniechęconych graczy.Pałac jedynie powiększa wydobycie w określonym stosunku surowców,a bonusy mogłyby ten stosunek w niewielkim stopniu zmienić.Bo czyż kilka bonusowych poletek (5 bonusów na 25 poziomie pałacu może coś diametralnie zmienić?).
Ale jeśli komuś kością w gardle te bonusy,to proponuję do wyboru pola w stolicy na początku każdej epoki.Gracz wybiera jakie pola chce mieć i nie może już tego zmienić.Zresztą jest już coś takiego.Baldr z pewnością ucieszy sie na dodatkową możliwość myślenia perspektywicznego.
Szpiega jeszcze nie ma,więc nie wiadomo czy drogi.Ale może mieć kilka poziomów związanych z zasięgiem i procentem skuteczności.Ktoś coś pisał o szpiegu,ale jak zwykle wszyscy bardzo ogólnie i wujek SVATIAN musi się głowić nad szczegółami.Technologia już jest,wystarczy dołożyć budynek i człowieczka.
Szpieg winien być po to,by zabawa była ciekawsza.Bo przecież najciekawsze jest to,co niedostępne,a mnie bardzo ciekawi,co jest za najbliższą górką,na polu z 11 drewnem,może sporo bonusów.Teraz musze zakładać po 10 wiosek na jedną epokę.
Co do pozostałej surki,to nie ma to związku z gospodarowaniem,kiedy ktoś przenosi sie na tamten świat,niczego już nie buduje a produkcja dalej bucha i zostaje bezpowrotnie stracone podczas przejścia.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "SVATIAN" (08.04.2009, 23:23)


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

380

Wednesday, 08.04.2009, 23:13

Dla tych co niezrozumieli mojego poprzedniego posta.

Przez nadprodukcje mam na mysli, to ze na moje 4 wiochy pracowaly dziesiatki innych wiosek, moze nawet setka by sie zebrala ;)
Powiedzcie mi jak mam przejesc te wszystkie dobra jak ograniczenia czasowe postawienia budynkow sa takie, a nie inne. Co do oltarza do nieba...wiedze ze Baldr nigdy nieprzechodziles na full oltarzach - ich mozna tylko 20lv postawic ;P Myslenie perspektywiczne polega na takim dobraniu sobie wiosek, aby moc je rozwijac przez kilka miesiecy dochodzac do konkretow, czyli najwazniejsze na poczatku nowej ery sa zlikwidowanie korupcji oraz dobre rozeznanie w terenie, bo rzadko sie zdarza, aby wioska dobra w jednej erze nadawala sie do czegos w kolejnej.

Nagradzane jakos powinno byc, to iz jestesmy tak zaradni i wytrwali, ze budujemy kolejne lv budynkow. Niepatrze tutaj na rank graczy, bo on nieadekwatny byl...teraz to sie troche zmienilo oczywiscie jak MW w topce jest ;P
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!