Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 12.04.2009, 18:38

RESUME

Przy okazji pomysłu zmian w utrzymaniu jednostek w trzeciej erze przyszło mi na myśl, że to dobry kierunek, ale nawet jeśli zostanie wprowadzona ta zmiana to nie uratuje to
grywalności TE w istotnym stopniu, bo prawdziwe sedno tkwi w czymś
innym. I widzę, że Time Edge będzie musiało przejść tę samą drogę co
wyśmienity Blood Wars. Czyli dwa lata na poprawki. Oczywiście o ile Team
BW nie zorientuje się dużo wcześniej co należy zrobić aby TE dorównał
grywalnością BW. A to proste jest. Bo na czym właściwie polega fenomen
Blood Warsa, że tłumy zapełniły serwer Morii 3 i trzeba było zamknąć
rejestrację z powodu zbyt dużej ilości aktywnych graczy :rolleyes:
? Fenomen ten polega przede wszystkim na doskonałym systemie
kapitalnych przedmiotów, których gra nie skąpi ( ale i nie rozpieszcza
). Wszak oddech się niemal zatrzymuje jak się idzie na wyprawę i co
parę dni szczęśliwy znalazca puszcza link na cały klan z zachwycającym
dropem ^^. Który to drop ma ogromne znaczenie dla naszej siły i sławy :) . Nie mogę zrozumieć dlaczego postanowiliście w TE trzymać biednych graczy na porwanych sandałach, zdezelowanych zbrojach i pordzewiałej
broni, z których nawet ze zwojami żadnego istotnego pożytku nie ma. A pierścienia ze
slotkami po ponad roku gry na oczy nikt nie widział. Przyznam, że mam
dosyć i żal mi tylko nowych graczy, którzy z entuzjazmem zaczynają grać
w TE. Bo sam gram już tylko siłą bezwładności oraz z ciekawości dalszego rozwoju gry. To musi się zmienić. Do poprawy jest jakość wyposażenia i zwojów oraz szansa dropu. Bez tego TE będzie pozostawać daleko za BW.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

2

Sunday, 12.04.2009, 18:55

Już tyle razy było pisane iż drop jest kijowy i nic to nie zminilo :/ , popieram Twoje słowa całym sercem i równiez proszę Administrację o zwiększenie szansy na jakiś "cudowny" przedmiot..

3

Sunday, 12.04.2009, 19:21

Szukajcie, a znajdziecie ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Sunday, 12.04.2009, 19:46

W których jesteście epokach... 1,2? A może 3?!
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

5

Sunday, 12.04.2009, 20:02

Ja jestem w trzeciej epoce. Ale nie ma to nic do rzeczy. W BW dobre przedmioty nie znajdują się tylko w najwyższych strefach.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

6

Sunday, 12.04.2009, 20:43

wiele przedmiotow w BW dropi dopiero w wyzszych strefach

widziales jakim sprzetem dysponuje krowa ?? jezeli tak to nei mow, ze sprzet nic nie daje, jezeli nie to niech Ci krowa pokaze,i jak dalej bedziesz twiedzil ze nic nie daje to zezlomuj cale swoje wyposazenie, bo po co Ci potzrebne skoro nic nie daje.

co do bizu ze slotami to kilku szczesliwcow juz dysponuje czarami, a ze tobie nie wpadlo to nie mow, ze nikomu sie nie pofarcilo.


poprawienie jakosci sprzetu i zwojow sprawiloby, ze wiele lokacji by bylo czyszczonych samym bohaterem.

Kosa
atak +45
obrona +20
inicjatywa +20


powiedz mi ze to jest slaby sprzet, dodaj do tego jakis pref i runy.

przeskakuj do 4 ery i tam szukaj szczescia, zamiast sie kisic w 3 epoce.


Viktor

7

Sunday, 12.04.2009, 21:52

przeskakuj do 4 ery i tam szukaj szczescia, zamiast sie kisic w 3 epoce.


Ja znaleźć nie mogę :/ a cały czas chodzę na lokacje z IV epoki.

8

Monday, 13.04.2009, 01:31

Bez urazy, ale z tym sprzętem to jak dla mnie w miarę sensownie jest zrobione. Ja siedzę w drugiej z dobrych itemów mi wypadł zwój "płonąca pochodnia gwiazd" i naprawdę daje niezłego kopa. Co do biżuterii to fakt jest dość mało popularna ,magii w tej grze praktycznie nie ma, a szkoda. Po piwkach zrobiłem temat " Time Edge 2 (niektóre pomysły możliwe do wprowadzenia w części pierwszej)" i niektóre rzeczy z stamtąd można by wprowadzić. Vein przeniósł to do misz masz bo chyba zbyt duzo chciałbym zmienić :P

Chyba zmianą, która by w nie tak mocnym stopniu naruszyła grę byłby summon, chowaniec. Coś by się działo ...

Osobiście czekam na eventy klanowe i ciekaw jestem czy wprowadzone. Jakieś epockie itemki były by ciekawe ;). Dodatkowo grę ożywiły by np. sety. Jakby powstało ich z 5-6 to skompletowanie całosci by zajeło duzo czasu i starań (każdy lubi widzieć jakiś cel).

Co do błędów to upatrywał bym ich trochę w rozwoju hero. Jest, że tak powiem liniowy...jedna broń (potem jedna magia) Atak Obrona AA Inicjatywa HP. I tyle praktycznie tych skilli jest. Leczenie ogólnie się mija z celem. Może jakby się wprowadziło regenerację dla hero (zawsze większa możliwość kombinacji). Same posiadanie punktu jakiejś magii daje nam bonus (np magia wiatru 1 = inicjatywa armii +1) też by pozwoliło na nie liniowy rozwój hero. Można by wtedy robić hero słabych, ale dających duży bonus armii, albo hero mocnych, którzy sami będą stawać się armią...

9

Monday, 13.04.2009, 03:41

wiele przedmiotow w BW dropi dopiero w wyzszych strefach

widziales jakim sprzetem dysponuje krowa ?? jezeli tak to nei mow, ze sprzet nic nie daje, jezeli nie to niech Ci krowa pokaze,i jak dalej bedziesz twiedzil ze nic nie daje to zezlomuj cale swoje wyposazenie, bo po co Ci potzrebne skoro nic nie daje.

co do bizu ze slotami to kilku szczesliwcow juz dysponuje czarami, a ze tobie nie wpadlo to nie mow, ze nikomu sie nie pofarcilo.


poprawienie jakosci sprzetu i zwojow sprawiloby, ze wiele lokacji by bylo czyszczonych samym bohaterem.

Kosa
atak +45
obrona +20
inicjatywa +20


powiedz mi ze to jest slaby sprzet, dodaj do tego jakis pref i runy.

przeskakuj do 4 ery i tam szukaj szczescia, zamiast sie kisic w 3 epoce.


Viktor
Tę kosę zaliczyłbym właśnie do złomu, bo daje dopał tylko bohaterowi. I co z tego, że lokacje specjalne łatwiej by się robiło? Jakoś w BW robi się łatwo i nikomu to nie przeszkadza i ile radości z tego wynika ! I nie może być tak, że gra zaczyna być fajna od tak późnego etapu jak epoka kolonizacji. Każdy to przyzna kto ma choć odrobinę szacunku dla zdrowego rozsądku. Myślę, że Team BW wcześniej czy później dojrzy tę prawdę pomimo konserwatywnych wypowiedzi niektórych graczy. Z którymi to wypowiedziami nawiasem mówiąc team słabo sobie radzi. A trzeba tylko zrozumieć, że wiele osób przyzwyczaiło się do tego co jest, że osiągnęło już dalekie etapy i dlatego tym graczom już wszystko pasuje. I wielu nie zauważyło, że gra jest zrobiona pod lokacje specjalne a nie pod pvp. Wydaje się to dość wyraźnym błędem. Bo zamiast walczyć między sobą to walczymy z lokacjami :) .
Z tym, że mam wątpliwości czy wprowadzenie eventów na mapie skłoni grających do walki między sobą. Raczej w połowicznym zakresie. Chodzi o to, że konflikty mogą doprowadzić do utraty całego dorobku w grze. I dopóki to się nie zmieni to TE pozostanie takimi simsami.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 9 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (13.04.2009, 05:23)


10

Monday, 13.04.2009, 08:36

item bez slotow daje glownei dopal bohaterowi ale slotowany z dobrymi runami, ktorych nie dropniesz w 3 czy 4 erze, da duzego kopa calemu oddzialowi.

co do pvp jak sobie nie poszukasz to nie bedziesz mial ;)

dlaczego porownujesz lokacje specjalna z BW do lokacji z TE, przeciez nie sa one swoimi odpowiednikami, skad wiesz czy ewenty klanowe w TE czyli odpowiednik lokacji specjalnych z BW beda trudne, jeszcze ich nie wprowadzono i wogole porownywanie tych dwoch gier mija sie z celem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "LordViktor" (13.04.2009, 09:03)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 13.04.2009, 10:58

Po piwkach zrobiłem temat " Time Edge 2 (niektóre pomysły możliwe do wprowadzenia w części pierwszej)" i niektóre rzeczy z stamtąd można by wprowadzić. Vein przeniósł to do misz masz bo chyba zbyt duzo chciałbym zmienić :P
Przeniosłem bo napisałeś w poradach ;), a system gry mi conieco nie pasował bo to bardziej opowieść o wizji twojej gry była niż propozycja zmian.

Co do tematu -0 myślę, że sporo mogą zmienić eventy klanowe, gdyż obecnie brakuje szerszej interakcji między klanowiczami.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 14.04.2009, 13:12

Zgodzę się że powinny być jakieś lepsze bronie i zwoje jakieś przywołujące istoty!

Zgodzę się że powinny być jakieś lepsze bronie i zwoje jakieś przywołujące istoty!
Ale znowu zbyt łatwe zdobywanie broni, to by było za nudne w końcu mielibyśmy nową broń szybko i bez większych problemów, im lepsza broń tym trudniejsza powinna być do zdobycia! Ale faktem jest że ciężko o jakiś pierścień czy amulet!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Tuesday, 14.04.2009, 17:27

Sparki, w której Ty jesteś epoce? Pomyśl co Ty piszesz. Skoro już tak szybko chcesz mieć amulety i pierścieni, to co zastaje na ep5 i 6? Dropienie dla prefixów jakoś mi się nie widzi... Mnie osobiście ucieszyłoby wprowadzenie sufixów.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

14

Tuesday, 14.04.2009, 18:36

RE: Zgodzę się że powinny być jakieś lepsze bronie i zwoje jakieś przywołujące istoty!

Zgodzę się że powinny być jakieś lepsze bronie i zwoje jakieś przywołujące istoty!
przeciez takie zwoje juz sa, dla kazdego zywiolu inny :)

15

Wednesday, 15.04.2009, 05:31


dlaczego porownujesz lokacje specjalna z BW do lokacji z TE, przeciez nie sa one swoimi odpowiednikami, skad wiesz czy ewenty klanowe w TE czyli odpowiednik lokacji specjalnych z BW beda trudne, jeszcze ich nie wprowadzono i wogole porownywanie tych dwoch gier mija sie z celem.
Nie chodzi o porównywanie tych dwóch produkcji, ale o reakcję graczy na to co gra oferuje. Jeśli gra oferuje fajne i przydatne przedmioty niemal od samego początku zabawy to wszystkim się to podoba niezależnie od nazwy gry. Dla przykładu wybrałem BW aby moja wypowiedź była bardziej zrozumiała. Ale równie dobrze mógłbym wymienić legendarne Diablo 2.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (15.04.2009, 05:54)