Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 23.04.2009, 11:56

TESTAMENT

Gra w obecnym kształcie przestała mnie interesować. System gry uważam za całkowicie niewłaściwy. Otóż główny bohater nadaje się niemal wyłącznie do lokacji specjalnych, a nie do walki pvp. Co uważam za nie do przyjęcia. Gracz musi czuć, że tworzy siłę i wielkość swojego bohatera. Bez tego gra traci wiele. To jeden z powodów pojawienia się zarzutu, że gra została zrobiona pod lokacje, a nie pod pvp. Przecież główny hero powinien mieć najsilniejszą armię w naszym państwie. Z kolei aby miał najsilniejszą armię to musiałby zostać wprowadzony wynalazek uczynienia stolicą naszej najsilniejszej wioski z bonusami. Poziom głównego hero liczy się do rankingu klanów. Czyli obecnie liczy się nie jego siła bojowa, (bo jej nie posiada przez to, że ze stolicy armia jest słabiutka), ale liczy się tylko jego zdolność zaliczania lokacji. Stąd w/w zarzut jest całkowicie słuszny. Tak być nie może. Szkoda, że Team BW dał się uwieść konserwatywnym wypowiedziom gdy ten pomysł był dyskutowany. Dodatkowo gracze zyskaliby ochronę swojej najlepszej wioski dzięki przeniesieniu tam stolicy i przestaliby nagminnie porzucać grę po stracie najlepszej wioski.
Następna sprawa to cały system słabiutkich przedmiotów w grze, który omówiłem w wątku "RESUME".
I ostanie spostrzeżenie to te, że musi być coś zrobione aby ośmielić graczy do walki między sobą. Obecnie gracze walczą sporadycznie. Co najwyżej silniejszy klan zakłada obleg na klan wyraźnie słabszy. Farmi się głównie nieaktywnych graczy, a rzadko graczy aktywnych, którzy są w klanach. Chyba że ten klan jest wyraźnie słabszy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ gracze boją się o swoje wioski. Stąd niechęć do wszelkich zatargów. Aby ten strach zniwelować musi być wprowadzony wynalazek "statusu stolicy" dla jednej wioski w epoce drugiej. Dla dwóch wiosek w epoce trzeciej i czwartej, dla trzech w epoce piątej i szóstej . W opisie miałyby one nie "STOLICA" tylko "METROPOLIA". Jak widać w epoce drugiej można by było stracić tylko jedną wioskę, w epoce trzeciej jedną, w epoce czwartej dwie. W prehistorii w ogóle nie powinno być możliwości przejmowania wioski bo jest to jakby wprowadzenie do gry. A po drugie nowi gracze zniechęcają się po takiej stracie na "dzień dobry". Nie trzeba się obawiać tych ograniczeń, a to dlatego, że są znane gry, w których w ogóle nie ma możliwości przejęcia w tamtym wypadku planety innego gracza i gra ma wielkie powodzenie. Jest tylko farmowanie i rozbudowana technologia.
Mam zamiar zrezygnować. Nie muszę się godzić na grę w obecnej postaci. Zwłaszcza, że swoje cele zrealizowałem prowadząc w rankingu na obu serwerach.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Commander" (23.04.2009, 12:37)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 23.04.2009, 12:32

Temat przeniesiony do misz-maszu. Tak na przyszłość jak będziesz za miesiąc wracał to pisz o tym w misz-maszu a nie w systemie gry ;)

A co do twoich biadoleń:
- a to ciekawe bo jedni twierdzą, że jest za mało rpg a ty odwrotnie więc może jest w sam raz :)
- po ep1 nie rozwijaj głównego hero tylko 1-2 pobocznych. Już ep2 było widać, żę bezsensem jest rozwój głównego hero poza funkcją "kolesia do przenoszenia surki między wiochami")
- to że niektórzy gracze nie walczą jest związane z mentalnością ludzi, w skrócie masz pretensje, że są osoby, którym nie chce się atakować xD
- co do oblegów to część narzeka, że ma problem z przejęciem wiosek w ep1, a ty chcesz wogóle taką możliwość zablokować. Mam uczucie, że sam prowadzisz praktycznie simcity i chcesz sobie życie ułatwić ;)
Moim zdaniem zmiany poprzez wprowadzenie statusu metropoli itp. nic nie zmienią oprócz tego, że będziesz czuł się pewniej - nie wpłyną na częstość oblegów i podejścia ludzi. A właściwie to tylko zmniejszysz sens takich oblegów dla graczy "odważnych" ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

3

Thursday, 23.04.2009, 12:37

A co to za gra, skoro juz 3 klany po 2 dniach wojny się roapadły tak do cna? I mówię tylko o klanach z top30 nad moim.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 23.04.2009, 12:55

Commander a pamiętasz jak to na początku wychwalałes grę pod niebiosa czyniąc z niej prawie że ideał?? Napisałem Ci że czas zweryfikuje Twoje osądy i tak też się stało ;)
Znow zaczynasz wyjezdzać z rankingiem - mało kogo interesuje fikcyjny ranking. Wole pokazać swoją siłę na polu bitwy niż w raknkingu którego tak naprawdę nikt nie ogląda :P

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 23.04.2009, 13:03

Ja oglądam w sumie ranking i to dosyć często. Chcę po prostu zobaczyć w której epoce zdobywa się szybko pkt. i który klan ma najwięcej prestiżowych członków.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

6

Thursday, 23.04.2009, 13:05

No właśnie przydałoby się kiedyś zrobić coś z tym rankingiem. Bo teraz to równie dobrze mogłoby go nie być. Najprostszym rozwiązaniem byłoby odejmowanie punktów po stracie lub likwidacji jednostek. Rozwiązało by to sytuację "produkcji" punktów i ranking reprezentował by faktyczną siłę gracza bo uwzględniałby siłę armii. Pytanie czy to rozwiązanie jest możliwe do realizacji w sposób wydajny.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Thursday, 23.04.2009, 13:06

Ja bym podzielił pkt. na te za wojsko, badania i budynki.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

8

Thursday, 23.04.2009, 13:19

To też jest dobry pomysł. Tylko pytanie czy nie mówiło by to zbyt wiele o sile danego gracza i o wojsku jakie posiada? Możnaby się wtedy zorientować mniej więcej jaką armią ktoś dysponuje. A biorąc pod uwagę że chodzi się generalnie jednym - dwoma typami jednostek to przybliżenie siły armii byłoby spore. No chyba że działało by to na tych samych zasadach jak teraz ale z podziałem. Bo przy odejmowaniu to za dużo informacji.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

9

Thursday, 23.04.2009, 13:28

Wg mnie ranking klanow powinien pokazywac najmocniejszego posiadanego hero albo sume lvli wszystkich posiadanych hero. Jeden i drugi sposob lepiej odwzorowywal by aktualna sile klanu. Ranking graczy moglby pokazywac faktyczny stan posiadania, mozna by zyskac i stracic punkty (jak zostalo to w jednym z poprzednich postow napisane). Teraz faktycznie ranking sprowadza sie do sprawdzania czy ktos ery przypadkiem nie zmienil.

A co do walk miedzy graczami to uwazam ze mozna by wprowadzic 10rundowa walke w ataku na oblegajacych.Urozmaicilo by to rozgrywke i dalo szanse teoretycznie slabszemu klanowi na skuteczna obrone.

10

Thursday, 23.04.2009, 13:34

Na początku gra była naprawdę Ciekawa. Sam pamiętam z jaką ochota pogrywałem na becie. Tam Była tylko 1 i 2 era, najlepsze z wszystkich jakie do tej pory widziałem. W tych dwóch erach można było korzystać w walkach PvP ze wszystkich jednostek( no może poza konnicą w 2 erze).
Ale potem twórcy sami się chyba zagubili i zrobili gniota w którego już naprawdę grają maniacy, bo normalni gracze sobie darowali. Kosztem dobrej zabawy jaką dają walki PvP zrobili nudne zaliczanie lokacji. Pamiętam jak na początku było mówione że lokacje to ma być dodatek do gry a tu nagle od 3 ery zrobiło się zupełnie odwrotnie. Żeby 90% jednostek było tylko i wyłącznie na wykorzystanie 12(6) exp w ciągu dnia to jest śmieszne. A najbardziej mnie śmieszy to że najważniejszy heros w grze został ściągnięty do roli "nosisurki".

11

Thursday, 23.04.2009, 14:11

Mi się wydaje że najlepsze wyważenie jednostek jest w 1 epoce. Mamy tam trzy jednostki którymi można operować. Nie ma praktycznie szans na stworzenie armii dobrej na wszystko a można fajnie kombinować. Nie ma tam masówek a nawet jakby ktoś zrobił dużo dzikich to i tak dostanie lanie od Władców. Druga epoka też jest niezła ale tu już widać pewne zaburzenie i tendencje masową na procki przeciw którym dość ciężko wystawić skuteczną ilość hopków, legionami można powalczyć czasem, ale najczęściej kończą marnie w starciu z prockami. Trzecia epoka to już przykra sprawa ale od biedy można wystawić trochę halabard i na tym koniec dwie jednostki plus kilka łuków ale też nie za wiele bo to tylko na boha. Dalej nie wiem ale wygląda nie ciekawie. Brakuje tu trochę taktyki gra się na zasadzie kto ma więcej.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

12

Thursday, 23.04.2009, 17:54

co ty masz z tymi metropoliami ? dawny uraz jak Cię zjechali i skasowałeś konto sądząc że nigdy do gry nie wrócisz po czym kilka dni później szukałeś konta ... teraz chociaż daj urlop a nie kasuj konta będzie mniej problemu ;) i jak Ci się nudzi to przejdź do 4ep


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

13

Thursday, 23.04.2009, 19:21

Commander a pamiętasz jak to na początku wychwalałes grę pod niebiosa czyniąc z niej prawie że ideał?? Napisałem Ci że czas zweryfikuje Twoje osądy i tak też się stało ;)
Znow zaczynasz wyjezdzać z rankingiem - mało kogo interesuje fikcyjny ranking. Wole pokazać swoją siłę na polu bitwy niż w raknkingu którego tak naprawdę nikt nie ogląda :P
Bo gra zapowiadała się świetnie. Skąd mogłem wiedzieć, że dobrych przedmiotów w grze nie ma aż do późnych epok ( a i to nie wiadomo :) ). Również pozostałe wady w mechanizmie gry nie od razu były widoczne.
A co do urlopu, to dzięki za radę ( jest niezła ) tyle że moja poprzednia decyzja o kasacji konta była skutkiem silnych emocji. Decyzja obecna natomiast jest starannie przemyślana. System gry poznałem bardzo dobrze i odrzucam go jako niewłaściwy, mijający się z tym co gracze lubią najbardziej. Główny heros powinien być naszą dumą i chlubą zatem powinien chodzić z najsilniejszym wojskiem. Będę tak twierdzić nawet gdyby mnie postawiono przed plutonem egzekucyjnym. Odchodzę do czasu aż gra dojrzeje. A na pewno nie będzie to miesiąc ani dwa.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 23.04.2009, 20:47

Ku chwale największego simowca w TE...hip hip...huraaaaaaaa :D

15

Thursday, 23.04.2009, 21:28

to tacy gracze jak dyvid grają siłą rozpędu i ciekawości co kolejna epoka pokarze :)

16

Thursday, 23.04.2009, 21:41

przeciez dyvid juz nie gra, zajal sie teraz krytykowaniem gry ;)

17

Thursday, 23.04.2009, 22:30

:) tak długo gra że szkoda skończyć ;)

18

Thursday, 23.04.2009, 22:54

patrze na konto i widzę 47 lat - dziwie się działa pod wpływem emocji ? :D
a poza tym nie lepiej posmiować w ep4 i jak naprawią system gry to wrócić do gry :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

19

Thursday, 23.04.2009, 23:00

przeciez dyvid juz nie gra, zajal sie teraz krytykowaniem gry ;)
Nie tyle krytykuję grę (bo ta ma w sobie potencjał i to spory, co mówiłem od samego początku), tylko Twórców którzy nie chcą go wykorzystać usilnie zwalając całą winę na graczy.
A gram dalej, aktywnie na T2 a na T1 się tylko postanowiłem urlopować do po wakacjach. No chyba że wcześniej wprowadzą eventy i mi szczena na ich widok opadnie. Choć po dzisiejszych wypowiedziach miłościwie nam panującej odechciewa się naprawdę podchodzić do monitora.


:) tak długo gra że szkoda skończyć ;)
Naprawdę nie szkoda, kasowałem konta które miały po 3 lata i jakoś żal nie było. Jednak tutaj się jeszcze wstrzymuje.
A siłą rozpędu i ciekawości to bardziej Krowa leci, ja tylko staram się dotrzymać mu kroku :P .

20

Friday, 24.04.2009, 11:10

Nie tyle krytykuję grę (bo ta ma w sobie potencjał i to spory, co mówiłem od samego początku), tylko Twórców którzy nie chcą go wykorzystać usilnie zwalając całą winę na graczy.
A gram dalej, aktywnie na T2 a na T1 się tylko postanowiłem urlopować do po wakacjach. No chyba że wcześniej wprowadzą eventy i mi szczena na ich widok opadnie. Choć po dzisiejszych wypowiedziach miłościwie nam panującej odechciewa się naprawdę podchodzić do monitora.

tak naprawdę póki interes się kręci, kasiorka leci to po co radykalnie coś zmieniać ? ludzie zakładają konta, płacą premium, a to że czasem ktoś zrezygnuje głośno krzycząc na forum i że kilku graczy się zgodzi z jego powodami ale grać dalej będzie i premium płacić będzie to kogo to :).
Na większe zmiany nikt nie ma ochoty czasu i pieniędzy :)