Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

81

Tuesday, 12.05.2009, 18:18

wg. mnie sprawa wygląda tak

ja mam już 3 epokę za sobą i powiem że nie narzekałam tam na upkeep ŻADNYCH jednostek

to była wg mnie NAJLEPSZA EPOKA a jak rebalansowano upkeepy w 4tej epoce to nawet zawodnicy z 4 tej mogli powalczyć i było ok. (z punktu widzenia 3ki)

- jeżeli był jakiś zły balans między 2 a 3cią to z powodu ceny procarzy a nie jednostek 3 epokowych
- w 3 ciej epoce można było zrobić świetne armie i dało się ładnie grać

a teraz kompletna lipa

w 4tej i bez tego dzisiejszego rebalansu trzeba by jeszcze zmienić upkeepy ale nie do rebalansu z 3 cią czy 5 ta ale do rebalansu ze zdrowym rozsądkiem a dlaczego ?

- jednostki w 4 ce sa ZA DROGIE

- medyk z upkeepem 16 złota to jakaś parodia
- upkeep działą to kolejna parodia po co wogóle tą jednostkę wprowadzono bo wg mnie to tylko dla obrazka
- huzar z upkeepem 12 złota też jest nie do wybudowania w stolicy (w 3ciej epoce były w stolicy 4 pola na złoto a teraz są 2)
- reszta też nie lepsza

a teraz na dodatek 4tą trzeba będzie ZNÓW REBALANSOWAĆ do trzeciej


wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w wyższych epokach albo nawet we wszystkich TECHNOLOGI zwiekszającej wydobycie %owo (oczywiście coraz efektywniejszej w wyższych epokach) i albo BUDYNKU w stolicy który by zwiększał wydobycie %towo w danym mieście (wszystkich surowców lub nawet pojedyńczych np odlewnia zwiąkszała by wydobycie żelaza czy zakłady chemiczne saletry) .

w tym momencie jeśli wydobycie między epokami sie nie bedzie zwiększało to wg mnie rebalans upkeepów NIGDY SIE NIE SKOŃCZY - każda zmiana wbędzie wprowadzała koniecznośc następnych zmian

82

Tuesday, 12.05.2009, 18:21

a czemu nie sa zmniejszone upkeepy u krzyzowcow i samuraji??:/ jak wybuduje 10 jednostek z ktorejs z nich to praktycznie niemoge juz nic dobudowac, a bez nich niemoge robic lokacji tam gdzie najwiecej expa jest:/
to lepiej nie przechodź wyżej - ty możesz chociaż wybudować 10 samurajów a w 4ce nie da się zbudować 10 huzarów bez stolicy na chyba 25 poziomie

83

Tuesday, 12.05.2009, 18:25

to lepiej nie przechodź wyżej - ty możesz chociaż wybudować 10 samurajów a w 4ce nie da się zbudować 10 huzarów bez stolicy na chyba 25 poziomie
na 19 można "aż" 5 wystawić :D

84

Tuesday, 12.05.2009, 18:36

Cytat


- jeżeli był jakiś zły balans między 2 a 3cią to z powodu ceny procarzy a nie jednostek 3 epokowych

- w 3 ciej epoce można było zrobić świetne armie i dało się ładnie grać

Nie procki były problemem ale wojo z brązu (zwłaszcza hoplici - tańsi, lepsi i więcej). Pewnie
miałaś armię ( pamietasz może jaką ?), którą moznaby zaatakować takiego gostka ze 150-180
hoplitami z okrasą setki procków i wygrać ?

Jak dla mnie zmiany są extra, może i trzeba będzie zmienić jakąś wioskę ale to nic.
Wreszcie mozna produkowac w sensownych ilościach wszystkie jednostki z pierwszego rzutu.
Do tej pory 2 i 4 epoka mogły praktycznie bezkarnie jeździć po 3-ej,
a o expieniu na graczach 2 i 4 epoki można było zapomnieć.
Choćby nie wiem jak się starać nie było możliwe wystawienie armii do ataku na def drugiej epoki.

Teraz możliwy jest spokojny def vs 2 epoka i sensowne expienie (choć wcale nie takie bezkarne,
jak się trafi na def z 2 wiosek i porównując dostępność surek do odbudowy),
Co do 4 vs 3 epoki to chyba jednak po pierwszym rebalansie przewaga 4 (rajtarzy) była lekko przesadzona.
Armia ponad setki rajtków + jakies AA mogła sama rozwalić po kolei cały obleg.

Jeśli okaże się, że obniżenie upkeepu jest przesadzone, to przecież można będzie go skorygować,
ale może najpierw sprawdźmy jak się będzie grało ?
Pożyjemy - zobaczymy.

85

Tuesday, 12.05.2009, 18:42

Co do 4 vs 3 epoki to chyba jednak po pierwszym rebalansie przewaga 4 (rajtarzy) była lekko przesadzona.

Armia ponad setki rajtków + jakies AA mogła sama rozwalić po kolei cały obleg.

nie zgodzę się bo w walce rajtarów z 3 epoką (głownie piechurami)wszystko zależy od bohatera armii przeciwnej - i wg mnie to teraz jest najważniejszy czynnik w grze, bohatera trzeba dopasować do własnej armii, jak i armii rywala

86

Tuesday, 12.05.2009, 18:46

Ja właśnie w niedzielę, przeszedłem z 2 do 3 epoki. Na początku było ciężko jakąś sensowną armie wybudować ze względu na złoto potrzebne na piechurów. To jest interesujące, że poprzednia epoka może smapić prockami, używając drewna, które zbiera z farmienia 1 epoki, a ja muszę czekać na produkcję z kopalni...
A co do obniżenia kosztów utrzymania jednostek to jestem za bo nareszcie ubijam jakąś sensowną ilość procków.
Demokracja jest jak gwałt zbiorowy - większość jest zadowolona

Jak można chcieć żyć w ustroju, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor na uniwersytecie ma jeden?

Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

:thumbsup:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

87

Tuesday, 12.05.2009, 18:59

Dyvid, uspokój się bo się zapędzasz, IMHO...
A dlaczego niby się zapedza?? Dlatego że napisał prawdę? Sorry, ale lizusów pewnych części ciała amatorskiej administracji tutaj aż nadto...

88

Tuesday, 12.05.2009, 19:09

Dyvid, uspokój się bo się zapędzasz, IMHO...
A dlaczego niby się zapedza?? Dlatego że napisał prawdę? Sorry, ale lizusów pewnych części ciała amatorskiej administracji tutaj aż nadto...
Merytorycznie mógłbym się nawet z jego wypowiedzią zgłosić, ale jej agresywność i styl budzi mój sprzeciw. Prosze Państwa, nie jesteśmy w Sejmie...
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

89

Tuesday, 12.05.2009, 19:30

Dlaczego tego nie napiszesz gdy wypowiadają sie osoby z grupy AD/OP, gdy odnoszą się do nas lekceważącym i wyśmiewczym tonem??

90

Tuesday, 12.05.2009, 20:11

Nie zauważyłem miejsca w którym ktoś z ekip obrażał by gracza, podczas gdy w drugą stronę jest notorycznie. Jeśli coś przegapiłem, prosze, wskaż mi. :)

Przeciwko lekceważącemu tonom czy wyśmiewczym (w sposób umiarkowany) nic nie mam. Stwierdzenia natomiast "Ty się na głowę z ludźmi z kamienia łupanego pozamieniałaś" może i miało być "żarcikiem" mnie zabrzmiało jak "chyba Cię po@#$ało". A Thorga to bądź co bądź kobieta, chamstwa wobec kobiet (nawet na kierowniczych stanowiskach) nie znoszę.
Przykro mi, jestem seksistą.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

91

Tuesday, 12.05.2009, 20:20

Nigdzie nie napisałem że nas obrażają, ale czasmi ma sie uczucie że jestesmy traktowani jak piate koło u wozu.
A chamstwo kobiet wobec Siebie znosisz?? Jeśli tak to ci głęboko współczuje

92

Tuesday, 12.05.2009, 20:27

nie ważne jak pisał Dyvid

WAŻNE ŻE ON PRZYNAJMNIEJ PISAŁ NA TEMAT

A WY ???????

ludzie jak Krowa czy Dyvid np. starają się tą grę poprawić

a WY ZAJMUJECIE SIĘ tylko sposobem wyrażania, wyszukiwaniem korzyści osobistych itp

a tym samym każdą dyskusję sprowadzacie tak daleko od tematu jak to tylko możliwe

NIE MACIE NIC CIEKAWEGO DO NAPISANIA NA TEMAT to piszcie sobie w OFFTOPIKU

ps
sorry ale moje nerwy już nie wyrabiają

nie bez powodu mam tyle tylko postów bo szlak mnie trafia na tego typu dyskusje

93

Tuesday, 12.05.2009, 20:35

Sensowną zmianą było by ogólne obniżenie kosztów medyków itd. itp.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

94

Tuesday, 12.05.2009, 20:35

Jak Cie szlak trafia to nie dyskutuj, wypij meliskę, zrób sobie napar z ziółek...może lepiej się poczujesz ;)
Piszesz że dyvid stara sie poprawic tą gre, wiec nie bez kozery napisał na temat zachowania się AD/OP - na tym polu równiez mozna poprawic gre, a zwłaszcza komunikacje z graczami.

95

Tuesday, 12.05.2009, 20:45

Według mnie to przewróciliście 3 epoke do góry nogami :P

Pytanie do operatorów czy taki upkeep zostanie zachowany czy bedzie jeszcze zmieniany?? bo kompletnie nie wiem co mam robić czy przebudowywać wioski czy zostawić tak jak są

96

Tuesday, 12.05.2009, 20:46

Sensowną zmianą było by ogólne obniżenie kosztów medyków itd. itp.
racja, ich przydatność jest wręcz 0. Duże koszty utrzymania i mała ilość hp jaką mogą wyleczyć na turę, powodują z jednostek leczących bezwartościowe g*.


A czy ktoś mi wreszcie odpowie czemu pierwsze jednostki jakie możemy produkować w danej erze(od3) muszą być, aż tak drogie jak na te warunki ??? W 2 erze po 3 dniach biegałem z chorą procarzy i mogłem szybko na nią zarobić, a w 3 epoce muszę czekać aż ktoś mi coś kupi na bazarze lub jak się złoto wydobędzie.

Zastanawiałem się też nad tym czy nie warto by było stworzyć jednostki, która mogła by przenosić dużą ilość łupu, ale za to jej wartość bojowa by była bliska bądź równa 0, To by pomogło w farmieniu oraz zbieraniu surowców z wiosek, jak się jest prawie cały czas farmionym.
Demokracja jest jak gwałt zbiorowy - większość jest zadowolona

Jak można chcieć żyć w ustroju, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor na uniwersytecie ma jeden?

Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

:thumbsup:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rutrr92" (12.05.2009, 20:54)


97

Tuesday, 12.05.2009, 20:56

z kosztami medyków to faktycznie co epoka to gorzej

tą metodą to w przyszłości będzie latający ambulans z upkeepem 100 złota :D

ale medycy mają sens tylko na bardzo nieliczych lokacjach i do ochrony hero (ale tylko w epokach 1,2)
jak widać admini doszli do wniosku, że od epoki 3ciej hero może zostać zabity i tak na tyle łatwo że medycy są już TYLKO NA LOKACJE (a to tłumaczy w jakiś sposób ich cenę choć i tak jest przegięta w 4tej epoce)

PS. wg. mnie każdy hero powinien mieć dodatkowy parametr który redukuje minimale obrażenia
a dokładnie to tak że za każde 10 poziomow powinna spadać o 1 liczba minimalnych obrażeń
czyli hero na 40 poziomie otrzymywał by 6 obrażeń a nie 10 od ataków nie przechodzących jego pancerza
a hero na poziomie 100 otrzymywał by 0 obrażeń od takich ataków - proste i sprawiedliwe.

PS
a co do MW12345 to pozostawiam bez odpowiedzi bo jego post był w jego jak widać zwyczaju nie na temat

98

Tuesday, 12.05.2009, 22:08

Stara prawda programistow glosi "nie ruszaj g... jak nie smierdzi". Zaczelo sie od zlego (nie mylic z "niepotrzebnego") rebalansu e4. Nagle sie okazalo, ze rajtki sa zbyt tanie i z dnia na dzien staly sie miesem armatnim mogacym powalic kazda armie z e3. Wiec sredniowieczni zaczeli lamentowac, ze teraz to oni sie przed kolonicacja nie moga bronic zamiast kombinowac nad przejsciem wyzej. Teraz z kolei zacznie sie lament starozytnych, ze sa lani przes sredniowiecznych. A prawda jest taka, ze wystarczylo na poczatku nieznacznie podniesc ukeep chlopow, prockow i halek i byloby po problemie. A teraz to g... zostalo rozgrzebane i na prawde bardzo trudno bedzie sie pozbyc smrodu.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

99

Tuesday, 12.05.2009, 22:35

według mnie nowy upkeep jest przesadzony
teraz już nie warto robić wiosek z 500 - 700 piechurami bo śmiało można zdobić wioskę z 200 - 300 halabardami
wszyscy ci którzy mają teraz wioski na 20 - 25 lvl nastawione na piechotę mogą śmiało stwierdzić ze wydali na tą wioskę niepotrzebnie tyle surki bo teraz takie wiochy się nie będą opłacać
do wczoraj uważałem ze mam niezłą armię, dziś jest niewiele warta, a moja najsilniejsza wioska to strata kasy - czuje się pokrzywdzony :P

może trochę to zbalansuje grę i będzie na zasadzie
papier - nożyce - kamień ... ale zapewniam was że mało kto teraz odważy się atakować innych graczy piechotą, a w tej chwili większość wielkich armii właśnie na niej się opiera,


podsumowując
uważam że upkeep jest teraz zbyt niski, u halabard powinno być 2 żelaza
a jeśli chodzi o rycerzy to upkeep dobry ale powinno się ich osłabić bo łatwo teraz będzie nimi lokacje robić na niskim poziomie wioski
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

100

Tuesday, 12.05.2009, 22:36

Sorry Baldr ale grubo się mylisz. Krok w stronę obniżenia upkeepu jest b. dobry. Rodzi to więcej możliwości taktycznych i kombinowania wojem. Również zwiększa sie ilość potencjalnego expa i ciekawsze walki.

A wracając do mojego "jęczenia" na temat walki wojsk 2 vs. 3 era po upkeepie to muszę przyznać że się trochę wyrwałem. Poprosiłem Krowe i zrobił mały teścik. Ilość przyjętych jednostek w obu erach da radę postawić na 14 polach 20 poziomu bez bonusów.

www.mag02.lap.pl/TE/sparing12.htm
www.mag02.lap.pl/TE/sparing13.htm

*Powinno być 258 halabard w symulacji. Jednak niewielki wpływ by to miało i tak naprzebieg walki.