Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 21.05.2009, 19:16

Aukcje i czas faktyczny ich zakończenia

Już któryś raz licytuję i sytuacja wygląda w ten sposób że np. koniec aukcji jest o 17:34. Na mój głupi rozum to wtedy aukcja powinna być zamknięta i albo się wygrało albo nie. Jest już 19:14 przedmiotu na liście aukcji już nie ma i... nic.



Czy jest dodatkowy czas na ewentualne zgłoszenie aukcji do adminów czy też jest to jakiś błąd , że pomimo zakończenia aukcjinadal nie wiadomo czy się wygrało czy nie.

2

Thursday, 21.05.2009, 19:27

Wtedy ten przedmiot jest w zakładce OCZEKUJĄCE. Nie można go już licytowac i trzeba czekac aż dostanie się go do zbrojowni.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Thursday, 21.05.2009, 19:30

moze to byc przyczyna dlugiej licytacji gdyz przedmiot licytowany 3 min przed koncem ma przedluzany czas bycia na liscie licytowanych
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

4

Thursday, 21.05.2009, 19:52

sprawdziłem jest na liście oczekujących tylko po co ?

W ogóle nie wiem po co jest system zgłaszania aukcji do modów ( czy tam adminów ). Skoro ktoś nie daje ceny wywoławczej to po co to jest ? Bo chciał dostać 5 pkt handlowych, a dostał jeden ? :P

sorry ;) ale to jest moim zdaniem opcja bez sensu ;)

Raczej chyba powinna być zniesiona opłata za cenę wywoławczą i skasowane zażalenia. Wtedy każdy sobie określa ile chce pkt i koniec. Żadnych skarg. Nikt nie kupił bo zadrogo to pa ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 19:57)


5

Thursday, 21.05.2009, 19:57

Zgłoszenie jest po to, aby zapobiec pushowi lub pullowi, a jest na liście oczekujących, gdyż wysyłanie itemów od razu do gracza muliłoby serwer. Myślę, że teraz rozumiesz.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 21.05.2009, 19:58

Zgłaszanie do OPa jest przydatne w przypadku, gdy wystawiasz np. miecz(1) a ktoś daje za niego 30ph. Zgłaszasz i nie masz bana. Nie zgłosisz i możesz go dostać. Jednym słowem, jeżeli cena odbiega od rynkowej albo coś ci nie pasuje w cenie to zgłaszasz;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

7

Thursday, 21.05.2009, 20:14

D@nio szczerze mówiąc to nie rozumiem w jaki sposób trzygodzinne opóźnienie w zamknięciu aukcji ma zapobiec muleniu serwera ? Co za różnica czy te kilka kb danych zostanie przesłane 3 godziny wcześniej czy 3 godziny po zamknięciu aukcji ?

Lomel.... a jeśli mnie stać na 30 pkt bo chcę mieć pewność że dany przedmiot będzie mój to czemuż to nie mogę takiej ceny dać ?

W końcu ja sobie te punkty zarobiłem. Gdzie tu push jakiś jest ???.........

Ok ktoś komuś tam pkt za badziewie daje, ale z powietrza ich nie wziął, czyż nie ? No chyba że są bugi na pkt handlu.



Dobra ja gooopek jestem. Niemniej puklerz w końcu dostałem 3 h po zakończeniu aukcji........ fajnie.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 21.05.2009, 20:30

Za przedmioty łatwo dostępne nikt nie będzie dawał 30ph;)

Unikaty na aukcjach (np. wisior itp.) nie mają aż takich ograniczeń. Super przedmiot=super cena. Szczególnie jeżeli nie pojawiają się zbyt często.

Zgadza się, ty zarobiłeś ale w tym momencie je komuś przekazujesz. W przypadku zbyt dużej ich ilości nieadekwatnej do ceny rynkowej danego przedmiotu można mówić o pushu.
Jeżeli normalnie dany przedmiot chodzi po 5ph to nikt nie da za niego 30;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

9

Thursday, 21.05.2009, 21:36

no niech Ci będzie. Ale mod a tym bardziej admin mogą przecież w przypadku jakiejś machlojki nawet zakończoną aukcję anulować. Więc po co te kilkugodzinne zwłoki ?

Pisze, aukcja kończy się o godzinie tej i tej to niech się o tej kończy, a odwołania i skargi to swoją drogą niech się robi. Tak to za przeproszeniem burdel się robi bo jedne aukcje oczekują 20 minut a inne 3 godziny po zakończeniu, a czym to jest spowodowane ? :P

Kaprysem kiedy mod lub admin kliknie "zakończ" ? :P No sorki bo już złośliwy troszku jestem ale tak to wygląda ;)

Aukcja jak na allegro i ebay-u itp. powinna kończyć się automatycznie w momencie upłynięcia czasu, a skargi zażalenia itd powinny toczyć się osobnym torem.



P.S. ewentualnie wprowadzić np. 24h blokadę czyli że zakupionego przedmiotu przez 24h nie można wystawić na aukcję ani sprzedać w zbrojowni. To po to by czas był na sprawdzenie czy machlojki jakiejś nie było. Oczywiście założyć na herosa można od razu bo głównie po to się kupuje (teoretycznie).

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 21:56)


czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 21.05.2009, 22:08

awatar - aukcje czekają na przeliczenie do pełnej godziny - proste i wtedy leci paczka aukcji a nie każda jednorazowo. A na takich serwach aukcyjnych jest tylko godzina skończenia licytacji - a przedmiot też nie dostajesz od razu - zwykle umawiasz się z kimś jeszcze np. w sprawie odbioru ;P

11

Thursday, 21.05.2009, 22:34

czarny syn ok tylko poczytaj posty wyżej. Tam na początku pisałem że aukcja zakończyła się o 17:34, a przedmiot zakupiony otrzymałem jakoś o 20:15 tak jakoś post pisałem że w końcu mam go. Policz więc sobie ile to pełnych godzin minęło... 18-ta, 19-ta, 20-ta.........

sorry ale czytajcie wszystko a nie tylko ostatni post.



A wiesz na tych innych aukcjach to jest kwestia zapłaty i odbioru. Niemniej tutaj to się odbywa automatycznie. pkt handl;u są odejmowane, a przedmiot jest dawany trudno żeby trzeba było jeszcze latać do banku przelewy robić :D

Niemniej nawet tam aukcja jest kończono o wyznaczonej godzinie i wygrywający zosdtaje o tym poinformowany, a nie tak jak tutaj że się czeka kilka godzin i czort wie, wygrałem czy nie ? :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 22:40)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 21.05.2009, 22:40

Na pewno dostałeś go o pełnej godzinie. A jak policzysz to wychodzi 2h i jakieś 26min.

Cytat wypowiedzi "Tutek"


UWAGA: Aukcje nie są finalizowane przez serwer natychmiast po zamknięciu licytacji, tylko dopiero po pewnym czasie (max 3 godziny po zamknięciu). Zamknięte ale nie wykonane aukcje można zobaczyć w opcji Lista aukcji -> OCZEKUJĄCE.

http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p…Przebieg_Aukcji

Jak widzisz wszystko się zgadza.



PS. Jak sobie dodasz do obserwowanych to widzisz taką małą złotą koronę przy przedmiocie. Informuje ona, że prowadzisz w licytacji;) Jeżeli nie można już licytować i jest korona = wygrałeś...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

13

Thursday, 21.05.2009, 22:43

Lomas no tak o pełnej ale nie najbliższej pełnej ... system potrzebuje aż dwóch godzin (z gruuubym hakiem) na przeliczenie takiej głupiej aukcji ?

To wiesz co ja się aż boję myśleć co się stanie jak z tych 3 tyś graczy przystąpi do licytacji chociaż jedna trzecia..........



Przeczytałem ten odnośnik do wiki i no przeraziłem się....... zwłaszcza ten pogrubiony tekst.

Chyba była zmiana serwerowni i mam nadzieję, że jednak to już nie jest aktualne........ 3 godziny dla serwera na przeliczenie......... co to jest Spectrum ZX81 ??????

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 22:49)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Thursday, 21.05.2009, 22:54

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwerownia
Poczytaj co to serwerownia;)

A licytacje odbywają się w ten sposób od zawsze. I jakoś wszystkim pasuje... Wiem, że nie jesteś wszyscy ale skoro system jest dobry to po co go zmieniać?
Masz przedmiot, wiesz w momencie zakończenia licytacji, czy wygrałeś. Tylko przedmiot dostajesz później. Ale każdy gracz dostaje go później więc nikt stratny nie jest;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

15

Thursday, 21.05.2009, 23:04

Otóż w tym sęk żę nie wiem czy wygrałem. Jesteś modem więc możesz chyba sprawdzić. Po zakończeniu aukcji zgodnie z czasem nie ma żadnej informacji czy wygrałem czy nie. Jedynie można w oczekujących popatrzeć na stawkę i domniemywać że np. dałem 5 pkt , a w oczekujących pisze iż najwyższa oferta to 5 pkt. więc CHYBA wygrałem.......... :P

I czeka się następne trzy godziny w niepewności czy napewno wygrałem czy nie ? :P Może należy ten wątek przenieść do działu pomysły na ulepszenie ( o ile jest taki).

W momencie zakończenia aukcji wysyłać informację do zwyciężcy że wygrał, a wtedy już ze spokojem ducha może poczekać aż "serwer przeliczy" :D



Dobra. Wystarczy na ten tydzień. Poprawcie komunikację aukcyjną żeby tak jak w przypadku gdy ktoś przebije moją ofertę to dostaję natychmiast o tym informację żeby też natychmiast była informacja o wygraniu lub przegraniu aukcji w której się uczestniczyło.

Dobranoc. ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 23:10)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Thursday, 21.05.2009, 23:07

PS. Jak sobie dodasz do obserwowanych to widzisz taką małą złotą koronę przy przedmiocie. Informuje ona, że prowadzisz w licytacji;) Jeżeli nie można już licytować i jest korona = wygrałeś...


Chyba tego nie doczytałeś...


A jako mod na forum nie mam żadnej władzy administracyjnej w grze więc nic nie sprawdzę;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

17

Thursday, 21.05.2009, 23:08

Moderatorzy nie mają żadnej możliwości sprawdzenia czegokolwiek na koncie gracza - dostęp do takich danych mają Operatorzy oraz Admini :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Thursday, 21.05.2009, 23:12

Aha no tak bo to forum , a nie gra. Ale z opami i adminami kontak macie więc przekażcie im sugestię z postu wyżej edytowanego. Niech poprawią komunikaty aukcyjne ;)



Aj sorry już ostatni edit ;) Lomnas tak ale jak nie dodam do obserwowanych :P

Poza tym we wcześniejszym poście pisałem że w przypadku gdy ktoś przebije moją ofertę to dostaję o tym informację i tu jest ok więc nie ma co do obserwowanych dodawać. Tylko zakończenie jest beznadziejne. Zero komunikatów typu wygrałeś, przegrałeś. Ot trzeba czekać jak na ścięcie.

Dobra. Koniec, albo mi bana do rana dajcie ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (21.05.2009, 23:18)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 22.05.2009, 07:12

We większości znanych mi gier licytacje nie kończą się od razu, ale muszą być przez kilka minut/godzin przeliczane. Jesteś pierwszą znaną mi osobą, której z niewiadomego powodu to nie pasuje. Powiedz szczerze co Ci przeszkadza w tym, że aukcja skończy się później, a server będzie chodził szybciej?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

20

Friday, 22.05.2009, 13:31

Nie wiem co wam to przeszkadza, wg. mnie dodaje to klimatu grze nie można mieć wszystkiego od razu trzeba odoczekać swoje :P , a jak komuś to się nie podoba to niech sobie wyobrazi że teleporty służące do przesyłania armii w trakcie oblężeń i surowców się przegrzewają i nie można teleportować itemków, wtedy z wylicytowanym itemkiem wysyłają wioskowego menela, a że przeważnie zastawia konia za parę piw w knajpie to trochę trwa zanim dojdzie, z tąd te opóźnienia...