Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 25.05.2009, 11:26

"Wioska Wojny"

Moze wioska wojny by sie sprawdziła jako miejsce rozgrywek i arena walk - sojusz byłby w posiadaniu jednej takiej wioski - stolica max , mury max i ambasady max ( w zaleznosci od poziomu szefa sojuszu ) , zerowe wydobycie surowców.
Nagroda za wygrany obleg - surowce dla każdego z wygranych - proporcjonalnie do padłego w oblegu woja , a przegrani np tracą wioche wystawioną jako zakład
W sumie to gracze sami mogą sobie taką wioske zorganizowac :D , ale wyniki publikowane by mogły byc na forum
chetnie zobaczyłbym bitwe najwiekszych armi klanów z topki po 8 armi z kazdej strony :D, na maxa rozbudowane i z różnych epok ...

2

Monday, 25.05.2009, 11:37

wystarczyloby zrobic obelgi na surowce ( a nie tylko na zamiane/przejecie wiosek)
mozna by wtedy robic sobie sparingi.

3

Monday, 25.05.2009, 12:04

jeśli będą (podkreślam, jeśli), to już oblegi na surowce.
Chociaż w sumie już teraz też można robić ustawki (w sensie oblężenia na wioski for fun, a nie na zabranie i spalenie wiochy), jeśli dojdzie do zamiany wioch to potem oddać właścicielowi :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

4

Monday, 25.05.2009, 12:07

Myślę że oblegi na surówkę znacząco zwiększyłyby aktywność graczy. Pomysł wart rozważenia. Zacieśniłoby to więzy w klanach i zwiększyło ilość spektakularnych walk. Teraz atakujący jest na nieco straconej pozycji gdyż do walki może wystawić tylko jedną armie a obrońca tyle ile ma wiosek. W wyniku tego atak na równego sobie przeciwnika w czasie jego aktywności najczęściej kończy się smutno dla agresora. Miło by było móc skumulować swoje armie do ataku na składnice surówki :)
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

5

Monday, 25.05.2009, 18:52

Pomysł dobry ale ja bym dodał jeszcze możliwość ucieczki, wojsk z atakowanej wioski (dobrowolne oddanie surowców). Żeby nie było nadmiernego blokowania i farmienia armii.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Monday, 25.05.2009, 19:12

A ja uważam że taki obleg to miejsce na składowanie armii :D
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

7

Monday, 25.05.2009, 19:55

Pomysł dobry ale ja bym dodał jeszcze możliwość ucieczki, wojsk z atakowanej wioski (dobrowolne oddanie surowców). Żeby nie było nadmiernego blokowania i farmienia armii.
Ten pomysł mi się podoba.
Tylko że gracze bez klanów mieli by pewnie po kilka oblegów tygodniowo, czyli by się nie rozwijali, a co za tym idzie jeszcze większe simy by były.

Czyli pomysł jak większość ciekawszych ma też swoje złe strony.

8

Monday, 25.05.2009, 22:01

To dać ograniczenie jakieś raz na 48h np.

9

Monday, 25.05.2009, 22:42

Pomysł dobry ale ja bym dodał jeszcze możliwość ucieczki, wojsk z atakowanej wioski (dobrowolne oddanie surowców). Żeby nie było nadmiernego blokowania i farmienia armii.
Ten pomysł mi się podoba.
Tylko że gracze bez klanów mieli by pewnie po kilka oblegów tygodniowo, czyli by się nie rozwijali, a co za tym idzie jeszcze większe simy by były.

Czyli pomysł jak większość ciekawszych ma też swoje złe strony.

nie dlaczego , jak napisałem wyzej , jedna wiocha na klan , moze dopiero od 10 lvl głownego hero szefa w klanie mozliwosc załozenia takiej ??
a moze nie wiocha tylko "twierdza" , cytadela , mury i ambasada , no i oczywiscie surówka do zdobycia lub obronienia
równa liczba armi z obu stron , jedni zdobywaja surowce drudzy bronią ;)
jak w jednej grze ktorej nazwy tu nie wymienie - terrorysci kontra SWAT :D

10

Monday, 25.05.2009, 23:03

Mi chodziło o wypowiedź DrastiC'a a on z kolei pisał chyba o oblegach na surowce. Co do takiej wioski klanowej to wolał bym taki klocek typu lokacja specjalna jeśli klan był by w posiadaniu to np. wydobycie w wioskach członków rosło by o 2%, i w trakcie oblegu tegoż klock klan by wysyłał max 10 armii do obrony.

11

Tuesday, 26.05.2009, 00:08

wg mnie jest to zly pomysl, jest to zmiana dajaca jeszcze wieksza przewage mocniejszym klanom, wg mnie zmian w TE powinny isc w zupelnie inna strone tzn zwiekszenie mozliwosci slabszych graczy i umozliwienie im rozwoju a nie wprowadzanie zmian, ktore w coraz wiekszym stopniu pozwola klanom mocniejszym gnebic slabsze klany

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 26.05.2009, 06:13

Drops, niekoniecznie... jeśli będzie on mniej opłacalny, bądź trudniejszy w wykonaniu (dodatkowe budynki, badania, czy coś) to raczej zostanie jak jest.

13

Tuesday, 26.05.2009, 08:05

no to drobna modyfikacja na korzyść singli
tryb "krucjata" :P
jeden dowolny hero z wysokim poziomem zbiera x armi i wybiera sie na wyprawe po łupy albo przeciwko klanowi
zniesione ograniczenia dotyczace mieszaniny armi z roznych epok :D
mozliwosc przylaczenia sie graczy z klanu zeby nikt nie byl poszkodowany , kazdy kto uzbiera byla jaka armie bedzie mail szanse ja stracic a nagroda wiadomo exp ew. łupy
ew. tech "krucjata" w wyzszej epoce "kolonizacja" w nastepnej "rewolucja" itd ...
wazne - miesce spotkania armi - nie wioska zeby nikt sie nie bał ze cenne surowce poleca z dymem albo straci zawartosc spichlerzy :P

14

Wednesday, 27.05.2009, 08:03

Moim skromnym zdaniem oblegi na surowce by się nie sprawdziły. Po pierwsze oblegany wytraciłby je na maxa aby nie dać zwycięscy dużej jej ilości (by stracić surowce ktoś by budował budynki, wojo i je niszczył by stracić jak najwięcej surowców które posiada by następnym razem ktoś go atakował nawet jak ma dużo surki w mieście) zastanowi się wtedy agresor czy koszty utrzymania wojska może nie rekompensować w powyższym przypadku koszyt przychodów wiec ten model walki by padł. w tej chwili przecież jest opcja grabież surki i to trwa znacznie krócej i też sie zdobywa surke i kto ponosi ryzyko ataku ten ją zdobywa i rewanż jest skierowany na konkretną osobe a nie klan czyli w istocie na nikogo jak to silny klan. najsłabsi w klanie pewnie by inicjiowali takie oblegi by zdobyć dzięki sile klanu wiecej surki. jeśli by ktoś wytracał bezsensownie surke to by gra staneła bo połowa by miała wojsko i atakowała a druga traciła surowce i pewnie po pewnym czasie rezygnowała z zabawy. wszystko potrzebuje przemyślenia zanim się podemie decyzje.

15

Wednesday, 27.05.2009, 08:41

raczej nikt by surki nie wytracał, a oblegi stanowiłyby możliwość walk między graczami niż zagrabianie surowców. Z tym obleganiem w klanie to nie takie hop siup. Surka musiałaby być dzielona pomiędzy graczy więc jeśli dużo osób dołączy to oblegający mało zyska, poza tym jak sam powiedziałeś obleg trwa strasznie długo, więc pozyskiwanie surowców w ten sposób byłoby raczej mało opłacalne. Tu chodzi o umożliwienie dużych potyczek z wieloma armiami bez konieczności przejmowania wioski.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358