Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Tuesday, 19.05.2009, 12:30

jak ktos uwaza ze TE to simcity to zapraszam na T2

22

Tuesday, 19.05.2009, 12:56

jak ktos uwaza ze TE to simcity to zapraszam na T2
Ja uważam. To gdzie dokładnie i kiedy mam wpaść??

23

Tuesday, 19.05.2009, 13:20

Po prostu taki paradoks, simujący są szczęśliwi jak idzie na nich atak i coś sie dzieje, po czym okazuje sie że to sąsiad szpiegował 10 prockami X( , atakowani cieszą się że mają jeden dzień wolny od wjazdu albo jak uda im isę uciec i nie ponieść strat. Byłęm w obu tych grupach i nie wiem co jest lepsze, czy wjazdy i kombinowanie jak by sie obronić czy świety spokój. Może expy klanowe jakoś urozmaicą grę i dadzą zajecie na jakiś czas...

24

Tuesday, 19.05.2009, 14:09

ano brakuje jakiejs takiej równowagi
moze gdyby jeszcze była możliwosc zrobienia sensownej armi ze stolicy która mogłaby np złupić armie gracza ktory nas farmi , przynajmniej raz na jakis czas ;),
stolice mozna budowac cały czas zasoby chomikowac po spichlerzach , złom zbierac ale ze stolicy nie da sie zrobic armi odwetowej na farmera :|
a zanim zbuduje sie wioche na armie mija na tyle czasu ze mozesz ja stracic , spłonie chocby dlatego ze sasiad profilaktycznie bedzie ci wiochy palił zeby czasem farma za bardzo sie nie rozbudowała , a im wyzsza epoka tym łatwiej jest ostawic sobie miejsce na zajecie wioski ....

Cytat
Thorga
"Przypominam, że nazwa gry to Czas Wojny, a nie Bob Budowniczy czy Chomikuj Surowce ;)"
no tak ale jak zbudować armie jak przeciwnik zjedzie cie do stolicy , zakładasz nowe miasto a tu nagle bach zanim zdazysz zbudowac chocby ambasade znow wpada znajomek i odpala "czerwonego kura" ???

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (19.05.2009, 14:39)


25

Tuesday, 19.05.2009, 14:19

jak ktos uwaza ze TE to simcity to zapraszam na T2
Ja uważam. To gdzie dokładnie i kiedy mam wpaść??
z tego co wiem to juz wpadles i to niestety bardzo skutecznie ;)


ps: wlasnie o to mi chodzilo ze na T2 jest ciagla walka

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "drops" (19.05.2009, 14:34)


26

Tuesday, 19.05.2009, 16:25

Przypominam, że nazwa gry to Czas Wojny, a nie Bob Budowniczy czy Chomikuj Surowce ;)

No wlasnie tytul gry zdecydowanie zwodzi -bo przede wszystkim jest to ekonomia z dodatkiem strategii.
I w 1 epoce i 2 epoce stracilem po wiosce i tez sobie takowe zdobylem i nie zauwazylem ze gra sie dopiero zaczela wtedy po prostu pilka zostala odbita na slabsze klany ktore nie mialy zadnych szans sie obronic.Teraz 3e ale tylko spowodowana decyzja kasacji inaczej nie bylo by sensu jeszcze przechodzic bo zbyt malo osb jest jeszcze w 2e
Co do proxy w takim razie nie zrozumialem na czym polega stosowanie go.
W kazdym badz razie graczy jest niewielu wiec jednak cos nie jest tak a im pozniejszy etap tym bardziej jest to gra ekonomiczna

27

Tuesday, 19.05.2009, 16:50

proxy to sposob na codzienne nabijanie sobie 20tu poselstw (dziala w kazdej erze)

28

Tuesday, 19.05.2009, 18:40

robertpkt gracze którzy farmią raczej nie palą wioch bo takie wojsko jest dostawcą expa a jeśli ma nie daleko to nawet nie odbudujesz armii jeśli ci nie pozwoli gracz farmiący.

Z tym sie zgodzę że im wyżej tym mniej sie dzieje, jest to pewnie spowodowane kosztem wojska i tym że jest mniaj graczy, jak dla mnie to najwięcej sie działo w 2ep armie procarzy szybko sie budowało a jak poległa to nie było szkoda, a w 3ep mało kto zaryzykuję stratę 400 pieszych, też mało kto sie broni jak idzie atak to goście uciekają a w 2ep ze wzgledu na procarzy grzacze zbiereali wojsko do kupy i walczyli.

29

Tuesday, 19.05.2009, 18:56

no dobra a co sie dzieje jak widzisz ze twoja farma buduje wioske na kwadracie zasobnym w drzewo i zelazo ???

no ok bedzie to troche trwało ale nie jest niemozliwe i w koncu taka wioseczka stanie ,

armie pomimo farmienia wystawisz zarywajac nocke ale jak nie bedziesz mial gdzie to zostajesz farma albo zwiedzasz lokacje i siedzisz na stolicy ...

pozwolisz postawic wioske na 3 lvl i wyzej czy przejmiesz albo ty albo ktos z klanu ??

i tu sie koczy piesn o graczach spoza topki - niemaja zadnych szans i gra traci sens zamieniajac sie w simsy , mozliwosc rozwiniecia wioski chocby powolnego i wystawienie armi napewno zacheciłoby wiecej graczy do zagrania i przechodzenai wyzej

byc moze jakies reguły prowadzenia wojny , obleg dopiero od 3 lvl czy tez druga wioska ktorej nie da sie przejac zmieniły by troche sytuacje na korzysc farm

mówie tu o epokach od 3 wzwyz bo wczesniej jednak sie cos działo ...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (19.05.2009, 19:16)


30

Tuesday, 19.05.2009, 19:42

Jak bym zobaczył że moja farma stawia sobie wioskę pod halabardy to ciesze się że będę miał kogo zjechać i będzie exp.

Jak postawi już wioskę to fajnie, gość się na pewno namęczy stawiając wioskę mimo moich ataków.

Postawienie 300 pieszych zajmuje 12,5h no i kosztuje 6k złota więc atakowany gracz raczej tyle nie wystawi w noc, a jeśli gracz wystawi łącznie tyle woja mimo tego wszystkiego tak że nie będę mógł wjechać, to respekt :thumbup: ma wtedy "wolne" :rolleyes: .

Tak pozwolę postawić wioskę na jaki chce poziom, a nawet jeśli pogada ze mną to może będzie miał kilka dni wolnych od ataków.

31

Wednesday, 20.05.2009, 15:50

proxy to sposob na codzienne nabijanie sobie 20tu poselstw (dziala w kazdej erze)
Mi to jakoś nie działa.

Wracając do tematu mi się to nie nudzi, gdyz jak jest się atakowanym raz na tydzień to:
-masz trochę rozrywki
-możesz się spokojnie rozwijać

32

Wednesday, 20.05.2009, 16:01

no tak tylko jak masz 4-5 oblegow dziennie to z czasem sie troche za duzo tego robi

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Wednesday, 20.05.2009, 18:50

nie przesadaj musialbys byc w 4 erze i na wszystkie wioski na raz co :P
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

34

Wednesday, 20.05.2009, 19:01

mowie o ilosci oblegow klanu badz na klan w ciagu 24h gdzie klanowicze obu klanow uczestniczacych w walce byli w 2ej erze -> T2, no i moze przesadzilem z iloscia ale od 2 do 4 na pewno na dzien, w koncu sie to skonczylo bo kiedys sie trzeba odbudowac, ale zabawa byla fajna :thumbsup:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "drops" (20.05.2009, 19:11)


35

Wednesday, 20.05.2009, 19:19

Wracając do tematu mi się to nie nudzi, gdyz jak jest się atakowanym raz na tydzień to:
-masz trochę rozrywki
-możesz się spokojnie rozwijać
Mi nie chodzi o ataki raz na tydzień to można uznać za ich brak, ale przynajmniej 2 wjazdy dziennie no i czasem jakiś w nocy żeby "rozrywka" byłą większa, bo farmy nie atakuje się raz na tydzień :S .

36

Thursday, 28.05.2009, 11:44

Trochę zeszło zanim poczytałem. Gram od niedawna i widzę tylko to co na T2 jest nie wiem jak przy wyższych epokach, ale moim skromnym zdaniem dużo by zmieniła tylko jedna jedyna poprawka, a mianowicie że oblegać i dołączać do oblężenia mogą tylko armie znajdujące się w tej samej epoce.

Proszę bardzo. Ktoś chce zamienić lub przejąć osadę czyjąś ok, ale tylko w swojej epoce i wspomagać go mogą też tylko armie z tej samej epoki.

Sporo by to pomogło tym maluczkim, a zmusiło do zmiany taktyki tych gigantycznych.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Sunday, 31.05.2009, 10:46

wg mnie to by za bardzo skomplikowalo zycie to juz standart ze ktos oblega swojego a cala ekipa sklada sie z ludzi ktorzy zadadza najwiecej obrazen i szkod a nie ze wyskoczy jakis kolo z tej samej epoki tylko blokujac miejsce bo mowac szczerze tam nie ma nic
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

38

Monday, 01.06.2009, 12:08

ale może wtedy skończyła by się sytuacja że np. (zaznaczam tylko na podstawie jukatanu piszę) połowa klanu uporczywie siedzi w pierwszej epoce mając osady na 6-tym poziomie i wygląda jak by jedynym celem ich gry była produkcja mastodontów i kapłanów w celu oblężeń. Aż momentami można by się zastanowić czy to nie są multikonta.....

39

Monday, 01.06.2009, 19:41

Ja z innej beczki chciałem zacząć. Dlaczego tak drastycznie ograniczona jest ilość ataków na innych graczy. Im dalej w las(czyt. w kolejne epoki) to robi sie coraz trudniejsza gra z uwagi na mniejszą ilość graczy w tej samej epoce, rosnące odległości między nimi. Czas budowania budynków również jest coraz dłuższy. Wynikiem tego jest wykonanie kilku rajdów na dostępnych przeciwników i... koniec atrakcji w grze.Gdyby zwiększyć limit ataków do powiedzmy 3-4 można by przedłużyć codzienna porcje przyjemności.

40

Monday, 01.06.2009, 19:46

Dla lepszych graczy może to i by była przyjemność ale Ci słabsi i tak już maja nie za dobrze i by mieli non stop wjazdy do siebie nie przejdzie cos takiego