Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 17.06.2009, 13:58

Ranking a stan faktyczny

czy autorzy rozmyślają może taką kosmetykę by ranking rzeczywiście odzwierciedlał stan faktyczny "potęgi" gracza, a nie jedynie sumował co kiedykolwiek wyprodukował ? Teraz to jest po prostu śmieszne bo np. gracz który ciągle wtapia armię i ciągle ją odbudowuje dostaje pkt. do rankingu, a taki co nie wtopi i nie musi odbudowywać pkt. nie zarabia.

Może zacząć liczyć pkt. od stanu posiadania (budynki, technologie, wojsko itd.) i na tej podstawie faktyczny ranking liczyć. Owszem problem po przejściu do innej epoki, ale to też można rozwiązać. Policzyć średnią pkt. sprzed przejścia powiedzmy z tygodnia i tą średnią jako bazowe pkt. po przejściu do nowej epoki ustalić. Czyli jak ktoś ma 200k pkt (faktycznych) w 2ep i przechodzi do trzeciej to w trzeciej poniżej tych 200k nie może spaść. Nawet jak by się z gołą stolicą zostało i z pałacem na 1 poziomie.

Teraz sobie niektórzy sztucznie top-a nabijają byle tylko wyżej być w tabeli bo to ich jedyny cel gry jest, a de fakto są słabsi i mniej rozbudowani od tych co o 20 oczek w rankingu niżej stoją :P

2

Wednesday, 17.06.2009, 14:25

Teraz sobie niektórzy sztucznie top-a nabijają byle tylko wyżej być w tabeli bo to ich jedyny cel gry jest, a de fakto są słabsi i mniej rozbudowani od tych co o 20 oczek w rankingu niżej stoją :P

A niech sobie ludziska nabijają kogo to obchodzi, po prostu co mądrzejsi wiedzą że ranking nic nie znaczy i nie grają dla miejsca w nim. Jeśli by odzwierciedlał faktyczny stan to osoby z 2ep były by najwyżej poza tym cały czas by się latało góra dół (przejścia), nie ma co z tym kombinować. I tak dobrzy gracze grają dla swoich klanów...

3

Wednesday, 17.06.2009, 14:26

Ranking odzwierciedla jak dobry jesteś w tej grze nie "teraz" lecz w ogóle. Punkty są za wydane surowce.
Zauważ, że gdybyś chciał odzwierciedlasz faktyczny stan, to właśnie po przejęciu do nowej ery miałbyś 0 pkt.
Teraz odzwierciedla jak dobry byłeś we wszystkich erach do tej pory.

Jedyne co można by było zrobić, to dodatkowy ranking "stan armii" gdzie by się liczyła aktualna armia...

4

Wednesday, 17.06.2009, 14:28

Taaaa. I wtedy każdy by mógł sobie obliczyć jakie masz wojo i w jakiej ilości. Zły pomysł, bo i tak wiemy, że jedyny dobry ranking do ranking herosów.

5

Wednesday, 17.06.2009, 14:41

Jedyne co można by było zrobić, to dodatkowy ranking "stan armii" gdzie by się liczyła aktualna armia...

Gracze z top nie lubią się chwalić swoimi armiami...
A poza tym z łukaszem się zgodzę.
Co do rankingu herosów to się zgodzę, nie ma ty takiej różnorodności przedmiotów jak w BW więc i bohaterowie są podobni, przynajmniej jeśli chodzi o walkę solo.

6

Wednesday, 17.06.2009, 14:56

Temat ten był już wielokrotnie poruszany na forum - użyj opcji "szukaj".
tak jak napisał lukasz007, ranking odzwierciedla dorobek gracza w grze, a nie jego aktualną siłę bojową.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

7

Wednesday, 17.06.2009, 15:28

niech będzie, temat do zamnknięcia niemniej tak troszkę mnie ubawiła wypowiedź łukasz.



łukasz jeśli ktoś non stop topi armię i musi ją odbudowywać to to nie jest dobry gracz tylko ciamajda, wiesz dzienne wydobycie nie zmienia się w zależności od tego czy armię się straci czy nie :P

Czyli tak przykładowo ciamajda dziennie traci powiedzmy 200 procarzy i musi ich odbudowywać więc co dzień 800 pkt. expa dostaje, a ten co potrafi walczyć i nie traci armi nic nie ma. Niemniej wydobycie z kopalni mają obaj takie samo więc budują tyle samo (tak upraszczając). Czyli ciamajda co dzień o te 800 pkt. dobrego gracza wyprzedza :P



Teraz wiesz co miałem na myśli ;)

No ale ok. Po co "huśtawka" w rankingu. Trzeba sobie pracę upraszczać co nie Thorga ? :P (kurczę czuję że ona mnie niedługo ukamieniuje) ;)

8

Wednesday, 17.06.2009, 15:37

Czyli tak przykładowo ciamajda dziennie traci powiedzmy 200 procarzy i musi ich odbudowywać więc co dzień 800 pkt. expa dostaje, a ten co potrafi walczyć i nie traci armi nic nie ma
Za tracenie armii nie dostaje się punktów expa, chyba że co innego nazywasz expem. Ja uważam, że jest akurat odwrotnie. Za zabijanie wrogich armii dostajesz expo dla bohaterów. Ty masz raczej na myśli punkty rankingowe.

9

Wednesday, 17.06.2009, 15:40

No Czarna_Mamba a jak tytuł brzmi ?........

Jeśli o expie pisałem to miałem na myśli pkt do rankigu dodawane nie exp. bohatera.

10

Wednesday, 17.06.2009, 15:42

JUż chyba masz zrobiony wykład o tym, że te akurat punkciki o niczym nie świadczą. Ważne są punkty herosów i żadne inne.

11

Wednesday, 17.06.2009, 15:51

Hmmmm.... pkt hrosów to też akurat uważam że to jest lipa :P Mam w miarę wysoko herosa ale , że to był pierwszy to źle rozłożyłem staty i co z tego że on ma tam taką i siaką pozycję ? Skoro np. (zaznaczam to taki drastyczny i raczej nierealny przykład) wszystko w poziomy broni i czarów poszło, a reszta nie ruszona jest ? :P

W rankingu bohaterów jest się wysoko, ale w starciu z równorzędnym herosem pada się w dwie rundy :P



Ale nie o herosów mi w tym wątku chodzi. To to już jest temat na osobny wątek.

12

Wednesday, 17.06.2009, 16:29

Awatar a Ty do której grupy graczy się zaliczasz i jaki nick masz w grze??

13

Wednesday, 17.06.2009, 16:32

Do grupy nowicjuszy a nick mam taki sam jak tutaj. Nie ukrywam się bo jak coś piszę to mam odwagę cywilną by ponieść konsekwencje swojego pisania serwer T2 Jukatan.



Zaskoczony ? :P

Tylko tchórze ukrywają się na forum pod innymi nickami.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (17.06.2009, 18:40)


Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 17.06.2009, 20:02

A ja mam inny nick. To nie świadczy o tchórzostwie, ale o ostrożności. Przez to nikt nie wie w jakim klanie jestem, czyli jak wspomnę MW to mnie nie zaatakuje 20 Wilców.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

15

Wednesday, 17.06.2009, 20:20


Czyli tak przykładowo ciamajda dziennie traci powiedzmy 200 procarzy i musi ich odbudowywać więc co dzień 800 pkt. expa dostaje, a ten co potrafi walczyć i nie traci armi nic nie ma. Niemniej wydobycie z kopalni mają obaj takie samo więc budują tyle samo (tak upraszczając). Czyli ciamajda co dzień o te 800 pkt. dobrego gracza wyprzedza :P


Czemu ciamajda? To jest gracz myślący logicznie czyli "mam ponad 1mln drewna nie mam co z nim robić a mam premium więc usunę 80 procarzy i wrzucę ich od początku do budowania będą pkt." to jest według mnie bardzo logiczne no chyba że wiesz jak inaczej wydać samo drewno? A w 3ep już się tak nie da, bo nie istnieją jednostki za samo drewno.

EDIT:
Hobogan ukrywasz się po mistrzowsku...
302:115

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Michoxx" (17.06.2009, 20:26)


16

Wednesday, 17.06.2009, 20:32

Z tym rankingiem jest tak samo jak z symulatorem: nie do konca spelnia swoja role (bo nie mozna powiedziec, ze gracz, ktory w t1 nawet do sredniowiecza nie awansoawl jest jednym z 10 "najlepszych" graczy), ale odpowiednio wykorzystany moze stanowic barzo przydatne narzedzie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

17

Wednesday, 17.06.2009, 20:34

Michoxxx ja zaznaczam , gram w T2 Jukatan, druga epoka........ wiesz ile jest niekatywnych graczy w pierwszej epoce gdzie po ataku zyskuje się ponad 5k drewna ????............. po jednym bliskim ataku......

Chyba już zapomniałeś jak to wygląda dlatego tak piszesz. No albo na Mezopotami się opierasz, naprawdę zaufaj ja w Jukatanie obserwuję co się dzieje i piszę co widzę, Mezopotami do Jukatanu nie porównój .......

W Mezo to tylko sztuczne oblegi są, w Jukatanie to walka ostra jest........

Masz konto w Jukatanie ?......

18

Wednesday, 17.06.2009, 20:40

Cytat

A ja mam inny nick. To nie świadczy o tchórzostwie, ale o ostrożności. Przez to nikt nie wie w jakim klanie jestem.
W Przedszkolu Żulowym?

19

Wednesday, 17.06.2009, 20:44

Awatar, a masz konto na Mezo? Tam widziałem gościa(nieaktywnego 100k kamienia, więc z niego sporo drewna ściągniesz, ale mni to nie potrzebne, bo i tan jestem w 3.

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Wednesday, 17.06.2009, 20:50

Ależ to było sprytne! Źle! Moja stolica leży aż 6 godzin od innych wiosek. Służy właśnie do stania sobie daleko i zmylania innych klanów co do tego gdzie jestem. Ej, jak wyszukałeś po loginie? Od kiedy jest wyszukiwarka graczy?
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Podobne wątki