Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

61

Monday, 22.06.2009, 14:27

Nie ma takiej opcji. Nawet u nas w 7 atakach na oblegających nie da rady wytłuc wszystkiego zwykle sie konczy tym że zostanie sam hero z ksiedzami. Mnie inna rzecz bardziej zadziwa losowość armi które spotykaja sie przy atakach na oblegających zdarza sie ze jedna armia jest 3 razy wylosowana i wtedy trzy inne armie ida do oblega nie tknięte. I tu juz jest problem poważny bo zadko sie zdaza ze sie trzyma więcej niż jedną armie w wiosce niby można trzymać armie w nie swoich wioskach i je pożniej odbudować i mieć do obrony 2 ale kiepsko widzę odbudowanie dużej armi z 3 ery w 16-18 godzin trzeba by było całą noc siedzieć a i tak by sie rady nie dało. W takim wypadku gracz nie ma szansy sie obronić. Według mnie powinno to zostac zmienione losować mozna sie pomiedzy armiami ale niech bedzie tak ze w kazda armie trafia jedna kontra chyba ze armi które dołaczyły jest mniej niz ataków na nie to wtedy siłą rzeczy któreś byłyby wiecej razy wylosowane. W tym momencie oblężeniami rządzi zbyt duża losowość. Albo zamiast tego zwiększyć liczbę rund podczas ataków na oblegających.

62

Monday, 22.06.2009, 15:01

Czyli kolejny pkt. do ewentualnej ankiety. Atak na oblegających jest losowy, ale losowane powinny być armie które jeszcze nie brały udziału w walce, a nie że kilka razy jedna i ta sama armia oblegająca walczy w której już sam hero został, a reszta nietknięta pozostaje.

Chyba dobrze zrozumiałem ?

I w pełni się pod tym podpisuję.

P.S. tym bardziej że są ograniczenia w poziomie np ołtarza więc każdy atak który trafi na już wcześniej atakowanego oblegającego tak naprawdę jest zmarnowany....

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (22.06.2009, 15:09)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

63

Monday, 22.06.2009, 15:08

Armia jest liczona niezależnie od tego czy są w niej jednostki i hero czy sam hero;) Skoro stoi w wojskach okupujących to dla czego ma być traktowana jakoś specjalnie?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

64

Monday, 22.06.2009, 15:16

drops, a tak z ciekawości. Informowali Cię kiedy i na którą wioskę oblega Ci założą że sobie tam dwóch hero z wojskiem akurat trzymałeś ????........

Chyba Cię dropsiku jeszcze nie oblegali Ci z top 5 że takie brednie piszesz :P
Zakladajac ze masz stolice i 3 wiochy. Armie ze stolicy trzymasz na tej wg ciebie lepiej rozbudowanej. Armie z wioski a trzymasz na wiosce b, a armie z wioski b na wiosce a. Po zalozeniu oblega na ktorakolwiek z wioch wybijasz armie z niej, ktora stoi na wiosce nieobleganej i odbudowujesz na wiosce, z ktorej pochodzi. To ze musisz miec kase na to pochowana w spichlerzach nie wspominam bo to oczywiste jest. Przy takim systemi masz 2 lub 3 hero zawsze w obleganej wiosce. Wiec nie uwazam ze to co napisalem to sa brednie.

Odpowiadajac na Twoje pytanie. Generalnie nikt z oblegajacych mnie nie pisal mi wczesniej o tym i prawdopodobnie sie tak nigdy nie zdazy.

A to ci jeszcze podpowiem, ze w 1ej erze wykoxaj 3 heroskow do 10-12 lvlu a nie dwoch i dopiero przechodz, wtedy ten system sie bardzo dobrze sprawdza.

65

Monday, 22.06.2009, 15:23

kombinujesz. Niemniej i tak to nie zmienia faktu że trzeba trzymać wojska w osadach i czekać na fuksa. Wiesz.... ja np. mam trzy armie i wszystkie są ciągle w drodze do ataków. Twoją metodą to bym musiał te wojska uziemić i tylko na kopalnie liczyć.

Sim City się kłania ?

Ale dobra bo się chyba offtop lub trolling zaczyna robić.

66

Monday, 22.06.2009, 15:28

wrecz przeciwnie, to ze armia nie stoi na swojej wiosce nie znaczy ze nie moze atakowac, naprawde nie wiem gdzie ty tutaj widzisz problem, naprawde malym kosztem mozna sobie wzgledne bezpieczenstwo zapewnic, no w kazdym razie zycze sukcesow w obronie oblegow przed klanami z top5 (mowie o T2 bo tylko tutaj gram teraz)

67

Monday, 22.06.2009, 15:39

bo jeżeli nie stoi w swojej tylko w winnej to w momencie oblężenia ona już tam nie powróci więc można zrobić tylko jedno wybić i wskrzesić hero i armię pochodzącą z tej konkretnej wioski, a tak jak Ty piszesz to trzeba w tej wiosce opbcego hero trzymać i dopiero wtedy wskrzesić właściwego herosa dla tej wioski w przypadku oblężenia.

A może sugerujesz że mając armię z wioski a w wiosce b i wysyłając atak z wioski b to w przypadku oblężenia ta armia a i tak do wioski b powróci ???????......

Na siłę chyba starasz się swoje racje udowodnić :P

Dobra. Idę na piwko :D

68

Monday, 22.06.2009, 15:51

primo:

http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p…C4.99.C5.BCenia

tutaj masz napisane ze do obleganej wiochy nie mozesz wyslac armii, jedyne co zauwazylem to po dolaczeniu do oblega i po jego rozegraniu armia wraca do swojej wiochy a nie do wiochy, z ktorej zostala wyslana

secundo: masz jedna armie w drugiej wiosce, druga w pierwszej jak jedna jest oblegana to jej macierzysta wybijasz i odbudowujesz, jezzzu czlowieku czy ty uwazasz ze zamiana armii miejscami to jest jakas superskomplikowana taktyka, znana tylko nielicznym?? proste to jak konstrukcja przyslowiowego cepa i skuteczne

dobra widze ze cie nie przekonam i niestety bardziej klarownie nie jestem ci tego w stanie wytlumaczyc

no i koncze z tym offtopem jak chcesz o tym pogadac to pw pisz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "drops" (22.06.2009, 16:00)


69

Monday, 22.06.2009, 17:52

Nie chcę skoro Ty nie rozumiesz że jak obleg zostanie założony gdy masz armie poza wioską to wtedy nic się nie da poza utopieniem armii z tej wioski i jej odbudową. I będzie tylko jeden hero z jedną armią.

Ja piszę ciągle o pozycji broniącego się, a nie o dołączających do oblężenia.

Na tym koniec bo widzę, że ni diabła się nie zrozumiemy o co komu biega.

70

Monday, 22.06.2009, 17:54

ja tez pisze o pozycji broniacego sie i za cholere nie wiem czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi

dobra koniec z tym bo tylko offtop z tego wychodzi

71

Monday, 22.06.2009, 21:58

Trochę poczytałem waszej twórczości i teraz ja mam pomysł, który chciałbym poddać pod głosowanie.

Kto jest za wstrzymaniem wszystkich"rewelacyjnych" pomysłów?

Grałem już w różne gry. I na P.. i na O.. i może jeszcze na połowę alfabetu. W tą grę zacząłem grać ponieważ ma takie, a nie inne zasady.Zasady te zaakceptowałem i nie chcę logując się odpowiadać na żadne ankiety, czy chcę takich, albo innych zmian. Odpowiadam na wszystkie ankiety łącznie.NIE.Rejestrując się wyraziłem zgodę na obecnie obowiązujące zasady.Czasem zasady te ułatwiają mi grę, czasem walą po głowie.Ale zmieniając co chwila umowę tworzymy zupełnie inna grę. A ja chcę grać w TE.

jeden błąd autorów gry - powinna zostac na statusie bety - tak to niestety wyglada ze jestesmy beta testerami gry - zasady sa tylko nie wiadomo jak sprawdza sie w przeczywistosci
gra powinna zostac przetestowana na "szybkim" serwerze - kilkudziesieciu graczy i wszystko X razy szybciej i wiecej - wiedzielibyśmy o koniecznych rebalansach woja i wielu innych problemach
a tak idzemy jak ruski przez pole minowe tupajac przed soba czubkiem buta
a pacze jak swiat swiatem do gier zminiajace zasady pojawialy sie i beda sie pojawiac ...

72

Tuesday, 23.06.2009, 09:47

Czarna_Mamba czyli jak by się okazało, że w grze jest jakiś poważny błąd który sprawi, że np. jednym procarzem można by było przejąć osadę bronioną przez stu legionistów to ponieważ "takie warunki przyjąłeś na początku" to tak musiało by zostać ????

Poza tym pokaż chociaż jedną grę w której nie są wprowadzane zmiany i poprawki. Też grałem w różne i jeszcze takiej nie spotkałem.

73

Tuesday, 23.06.2009, 13:20

Awatar zdaje się ,że nie odróżniasz buga od "genialnego" pomysłu. Przedstawiona przez Ciebie teoretyczna sytuacja byłaby po prostu bugiem-takie trzeba tępić.Ale budowanie bunkrów, ograniczanie ataków ,konie i kozy dla bohaterów i inne tego typu pomysły to tylko komplikowanie gry dla graczy takich jak ja.

74

Wednesday, 24.06.2009, 14:59

Mamba odróżniam tylko Ty chyba nie rozumiesz że nie można mówić "bo jak ja przyłączałem się do gry" to było tak i tak. Nie ma nigdzie w regulaminie uściślonych opcji że są takie , a siakie jednostki, że bonus jest taki , a owaki. :P

Ale żeby offtopu nie robić optuję uparcie za tym żeby ataki na oblegających też były rozgrywane w 10-tur jak przy finale oblężenia. Czemu ? Właśnie jestem pod oblężeniem, dwie tury więcej i własnymi siłami bym oblegającego zniszczył (ale niestety broniący się ma tylko trzy tury walki....). Czemu broniący się nie ma takiej możliwości ????????........

Jeśli rozstrzygnięcie oblegu trwa dziesięć tur to i ataki na oblegających niech tyle samo trwają. A jak nie to obleg też tylko w trzy tury zakańczać.

75

Wednesday, 24.06.2009, 15:04

Stanowcze nie.

Jeśli ataki na oblegających mają trwać 10 rund, to oblężenie nie miałyby szans w wioskach mających wyższe levele ambasad/konsulatów. 6-7 ataków po 10 rund rozłoży każdy obleg.

76

Wednesday, 24.06.2009, 15:07

Nie zgadzam sie zalezy jakie armie jak by na mnie walili i by bylo 10 rund to w koncu bym mial szanse dobic ich do zera a pozniej jeszcze hero bo tak to zwykle jednej rundy brakuje zeby załatwic armie do zera oczywiscie bez hero czyli by mi zostalo jeszcze 6 zeby załatwic hero :P

77

Wednesday, 24.06.2009, 15:10

Ale zwróć uwagę, że obrońcy mają taką przewagę, że mogą odbudowywać swoje armie, a agresorzy jak raz poślą to +18 godzin nic nie mogą zmienić juz.

78

Wednesday, 24.06.2009, 15:12

To prawda ale zeby odbudowac armie w 18 godzin to trzeba nie spac i non stop pilnowac napewno tacy gracze sa ale wiekszosc chyba jest normalnych i nie bedzie siedzialo cala noc i budowalo armie a poza tym naprawde duzej armi nie odbudjesz w 18 h

79

Wednesday, 24.06.2009, 15:16

Mamba tylko co z tego że odbudują i ponowią atak jak w trzy tury nic specjalnie nie zrobią ?????........

Właśnie to testuję. Zakładającemu obleg wybiłem armię, został tylko z herosem i ośmioma kapłanami, dwie tury więcej i było by po sprawie, a teraz już dołącza dwóch najsilniejszych z których każdy dysponuje trzykrotną przewagą i będą mieli 10 tur by mnie wybić.

Walczę, posyłam ataki tylko jak mam ich osłabić skoro mam tylko trzy tury ??????...........

Mamba policz ile czasu trwa odbudowanie np. 300 procarzy ????....... Wcale nie zopstaje dużo czasu no chyba że sądzisz iż atak 10 procarzami kontra 450 procarzy to jest jakaś szansa....

80

Wednesday, 24.06.2009, 15:25

wciąż masz szansę (1/3) ,że kolejnym atakiem trafisz na zakładającego i teraz mu zabijesz hero i kapłanów.

Podobne wątki