Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 16.07.2009, 15:11

Dresiarstwo a system gry ?

Gram dopiero 2 miesiace w ta gre ale kilku rzeczy nie rozumiem.Szczegolnie systemu klanowego .
Czy moze ktos mi wytlumaczyc co ma wspolnego z gra dresiarstwo jakie reprezentuje kilka klanow(nie wszystkie) z top .Nie rozumiem jak system gry dopuszcza zabieranie wiosek przez czlonka klanu top 1 np. czlonkowi klanowi top 20 czy top 30 .Gdzie sens i logika ?Jaka ma mozliwosc obrony ?JAk to wplywa na na odplyw graczy z TE?Czy tak trudno zrobic ograniczenie ze suma bohaterow kalnu atakujacego nie moze byc wieksza-mniejsza wiecej niz np. 50% .W tej chwili jestem swiatkiem jak klan top1 jedzie kolesia10-20 duzo slabszego aby przejac jego wioske.
Administratorze obudz sie !!! Za chwile administrowac bedziesz kilkoma klanami ktore same sie nie atakuja tylko zeruja na osobach ktora wina jest tylko to ,ze pozniej dolaczyly do gry!!!A moze napisz w stopce gry -osoby spoza klanu takiego i takiego tu wymien po nazwach moga ewentualnie patrzec jak po kilku miesiacach jego gry jakis dres zabiera mu wioske?Przeciez wioske na dobrym 5 lvl buduje sie miesiac !!!
Gdzie sens i logika gry w TE?

Ps.MOj atak na administratora gry nie jest wycieczka osobista lecz pokazaniem ,ze za cos ponosi odpowiedzialnosc!Przypominam ze jestem klientem tej gry oplacam regularnie premium .I jesli ktos przez swoje niedopatrznie dopuszcza do takich przejawoow dresiarstwa (to lagodna nazwa procederu dopuszczanego w grze)jest tez wspolwinny przejawow takich zachowan .Niesmialo dodam ze tu graja tez dzieci .

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 16.07.2009, 15:17

Po to jest klan, by gracze mogli sobie pomagać. Ilość punktów w rankingu ogólnym nie świadczy o sile militarnej danej osoby. Jeden może mieć 700k pkt i być simem, a drugi może mieć 500k pkt i mieć jedną z większych armii serwera. Liczy się armia i herosi. W TE jest element gry zespołowej, więc trzeba go wykorzystywać ;)

Równie dobrze możesz zadać sobie pytanie po co żyć, skoro i tak umrzesz...

3

Thursday, 16.07.2009, 15:22

Nie wiem czy grasz na T1 czy T2, ale moge cie zapewnic ze na T2 klany z top sie ostro leja miedzy soba.

Prawda jest tez taka, ze w wiekszosci klanow jest rotacja graczy. Zwykle jest paru starych a czesc na skutek pewnych zdazen badz zwyklego znudzenia rezygnuje z gry. Mowisz ze grasz 2 miesiace w tyle czasu to spokojnie pod 20ty lvl mozna dobic glownego hero a z nim na pewno miejsce w dobrym klanie znajdziesz.

Prawda jest rowniez taka ze w czasie wojny najczesciej sie wiochy traci i zeby uzupelnic braki uderza sie na klan slabszy, ktory nie ma jak oddac. Jak ci ktos w ten sposob wioche zabral to zorganizuj klanowiczow i uderz na innego gracza lub na inny porownywalny lub slabszy klan.

Temat wzmocnienia mozliwosci grania solo, badz grania ze stolicy byl poruszany wiele razy, poniewaz zadne zmiany systemowe w tej sprawie nie zostaly wprowadzone trzeba sie do tej rzeczywistoci przystosowac i zgodnie z nia grac.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "drops" (16.07.2009, 15:33)


4

Thursday, 16.07.2009, 15:23

Dziekuje za merytoryczna i inteligenta odpowiedz .
Mowie o oblegu wioski przez top 1klan nazywa sie Chaos (serer T2)na graczu (tu dodam zeby bylo jasne -nie na mnie ) z klanu z odmentu top:D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Antyciapek" (16.07.2009, 15:42)


AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 16.07.2009, 15:27

Dodam jeszcze, że na T1 jedynie czołowe klany (typu -M_W-, PSD, Silver, Żule) się tak okładają ;) w innych klanach jest trochę spokojniej.

Za to T2 jest bardziej wojownicze, tam to można by było nie spać :)

Postów: 58

Skąd: Płonąca Ziemia

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 16.07.2009, 17:01

Ograniczenie!

Moze wprowadzić ograniczenie że jeśli jest w klanie np. 7 osób to mogą one oblegać inne klany +-3osoby w klanie!
Niech ten, który nie umie panować nad sobą samym, nie sięga po władzę nad innymi!
http://t2.czaswojny.interia.pl/r.php?r=4922

7

Thursday, 16.07.2009, 17:04

Alien ty jestes naprawde alien -nie rozumiesz co ja pisze ?Moze ja pisze nie polsku?
Nie chodzi mi o system walki .Nie ma znaczenia ile bys nie spal ,i jak bardzo bys sie staral .
To jak z typowa sytucja blokowiska jak 10 osilkow z grubymi karkami kopie jednego kolesia pod drzwiami jego domu i zabiera mu spodnie bo ktoremus dresowi sie spodobaly te spodnie (to porownanie jest adekwatne ) i cos podbnego ma tu miejsce.
Chodzi mi o oblegi topowych klanow na graczy ktorzy nie maja zadnej mozliwosci sie obronic lub odbic wioski !!!
Chory system gry w tym przypadku !!!!!
Czy naprawde tak trudno opracowac na zasadzie algorytmu(w zaleznosci od mozliwosci wystawienia wojska + bohater(erzy)) prawidlowy ranking klanow graczy i wprowadzic ograniczania mozliwosci atakownia slabszych w zaleznosci od roznicy miedzy algorytmem sily ataku jednego gracza do drugiego lub klanu do klanu????
Czy dzieki temu gra nie byla sensowniejsza ,sprawiedliwsza i miala by wiecej graczy?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Antyciapek" (16.07.2009, 17:19)


AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 16.07.2009, 17:04

To wtedy mógłbyś przy takim zagrożeniu odejść z klanu i założyć własny jednoosobowy, a ten projekt gdyby został wprowadzony na pewno został by mocno skrytykowany przez graczy.

//edit:

-> Wojna jest motorem gospodarki - masz dość walki - zmień stronnictwo.

Antyciapek, zauważ, że oblegi są jedynie na graczy z tej samej epoki - więc jeśli jesteś w takiej >3 epoce to samemu zbyt dużo nie zdziałasz ;)

Porównanie mogę obalić prostym przykładem meczu piłki nożnej - sam meczu nie wygrasz, a tylko w zespole, który jest zgrany. Tu nie jest ważne ile masz pkt, czy też jesteś super-inteligentny, tylko jak potrafisz współdziałać z grupą osób.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "AlienPFtF" (16.07.2009, 17:10)


9

Thursday, 16.07.2009, 17:10

Widywałem już oblegi założone 1(slownie: jedną) armią , gdzie cały klan bronił się na maxa wykorzystując wszystkie ataki i cały swój potencjał i mimo wszystko wieś przepadła.
jak chcesz Antyciapek okreslać potencjał klanu? Wg rankingu bohaterów? bez sensu. Wg rankingu graczy? A co to ma wspolnego z szansami na wygranie/przegranie oblega.
O szansach powodzenia decydują jedynie zaangazowane armie. A te mogą przecież być ogromne niezależnie od tego w jakim klanie gracz się zadomowił.

10

Thursday, 16.07.2009, 17:18

Droga Mambo !

Czy naprawde tak trudno opracowac na zasadzie algorytmu(w zaleznosci od mozliwosci wystawienia wojska + bohater(erzy)) prawidlowy ranking klanow graczy i wprowadzic ograniczania mozliwosci atakownia slabszych w zaleznosci od roznicy miedzy algorytmem sily ataku jednego gracza do drugiego lub klanu do klanu????

z postu o 2 wyzej nad Twoim

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Antyciapek" (16.07.2009, 17:24)


11

Thursday, 16.07.2009, 17:25

Posłuchaj uważnie bo nie będę 2 razy powtarzał:
Opracujemy mozolnie algorytm "wyceniania" klanu. Przeniesiemy go do gry. I co z tego wyniknie?
Otóż nic. Wyjaśniam na przykładzie.
Klan AAA(top 3) ma ochotę na wieś klanu BBB(top 37). Twój nowy wynalazek ogranicza jednak możliwość założenia oblężenia ze względu na różnice potencjałów. Wtedy z klanu AAA chwilowo odchodzi jeden gracz, wyrównuje potencjały klanów i sprawa jest załatwiona bez mydła.

Wsio paniał ?

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 16.07.2009, 17:28

Zwracam honor, moja pomyłka, spojrzałem na ataki. Nie oblegam więc zapominam ^^

A teraz offtop:

Ty chyba nie oczekiwałeś że będziesz sam wymiatał, hordy wrogów ! To nie RPG !
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Magister" (16.07.2009, 17:43)


13

Thursday, 16.07.2009, 17:31

Pomyłka, można albo tego co jest o 1 niżej, w tej samej lub o 1 wyżej :D


Pomyłka.Oblegać można tylko swoją epokę.

14

Thursday, 16.07.2009, 17:46

Jak dla mnie system gry jaki jest taki jest. Jak sobie nie moze klan poradzic to niech sie dogaduje, czasami dyplomacja mozna duzo zdzialac. A to ze slabszy nie ma szans najmniejszych z mocniejszym to juz kazdy tutaj wie. W sumie sie nie dziwie dlaczego nowych graczy to irytuje.

Nie ma najmniejszej mozliwosci obrony przed mocniejszym klanem. A prawda jest taka ze jak slabszy klan bedzie staral sie oddac to na samych stolicach zostanie.

Antyciapek sprawdz prywatne wiadomosci (sorry ot)

jerzys

Nierejestrowany

15

Thursday, 16.07.2009, 18:27

Nie chce mi sie czytać wszystkiego, zauważe tylko jedną rzecz:

jako klan 5 osobowy top chyba 40 stłukliśmy klan 11 osobowy top 10
my straciliśmy 1 wioske , oni 3

1-2 tydzien temu, na moj 5 osobowy klan, 4 klany JEDNOCZESNIE zalozyły 4 oblegi.
Klany z jednej koalicji, wszystkie wyzej w rankingu o 5-25 miejsc (wtedy)
2 oblegi rozbite, jeden zmasakrowany (nikt nie wrocil z atakujących), jeden skromny remis.

obecnie jako klan 6 osobowy tłuczemy klan 10 osobowy stajacy 13 miejsc wyzej w rankingu (wtedy)
do tej pory wygralismy 2 oblegi. kolejne 2 w toku.

Zaznaczam że gram od końca stycznia i tylko 2 osoby u mnie zaczeły gre w zeszłym roku i wcale nie są najsilniejsze.

Ja bym nic nie zmieniał :-)


Powyższe nie oznacza że jesteśmy tacy strasznie silni, po prostu kombinujemy i staramy się jak najlepiej wykorzystać to co mamy do dyspozycji.

Tych którzy rozpoznają siebie w opisie powyżej serdecznie pozdrawiam :)
Mogłem nie przytoczyć precyzyjnie rankingów bo nie patrze za dokładnie i zapominam.



EDIT:
Pomysły ograniczające ataki, bardziej niż one są już ograniczone, uważam za strasznie szkodliwe i bez sensu.
Po co się jeden z drugim pchał do 2 epoki z herosami lvl 5 i 1 ?
Po co się jeden z drugim pchał do 3 epoki z herosami lvl 15, 5 i 1 ?
Każda zmiana epoki to wejście na talerz, wokół którego czekają z widelcami głodne sępy z epok +0 i +1 ;) Trza się przygotować :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (16.07.2009, 18:42)


Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Thursday, 16.07.2009, 19:34

To sie nazywa syndrom MW. Powstał jeden bardzo silny klan. Inne słabsze klany starały się za wszelką cenę być z nim po jednej stronie. W ten sposób jeśli ktoś ma sojusz z sojusznikiem MW jest właściwie nietykalny. Nie wiem dlaczego tak się stało, w grach x i y zwykle są różne koalicje, które nigdy nie sa długo na szczycie. Teraz około 40 dobrych graczy walczy z kilkoma setkami. Przegrają, wrócą silniejsi, będą dłużej atakować, lecz znów padną. Śmiem stwierdzić, że żule to nie jest aż tak słaby klan. Oczywiście z całym szacunkiem do MW, po prostu taka jest prawda.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

17

Thursday, 16.07.2009, 22:41

I oto bardzo piękny przykład pokazał na jerzys jak to chudzi chłopcy z osiedla dokopali chłopakom bez karków :D Sam nie gram na t2 (nie chciało mi sie znów od nowa ;) ) Ale skoro tak dobrze mają zgrany klan to widać że masa to nie wszystko potrzeba jeszcze mózgu. Śmiem twierdzić że jesteście tam dobrze zgraną gromadką ;) Zapewne umiecie wykorzystać odpowiedni poletka do budowy odpowiedniego woja przeciw odpowiednim wrogą. Tak więc nikt nie karze grać samemu zresztą samemu też się oblegi da zdjąć wystarczy umieć ;)

Oczywiście Habogen musiał wylać swoje smuty na forum o tym że go gnębią MW ^^ jakby nie inaczej i kolejne kłamstwo takie że oczywiście wystarczy być sojusznikiem MW i się jest już nietykalnym niestety jestes w błędzie... Mw też ludzi atakują to chyba oczywiste że gracz który posiada dużą armie z dobrymi wiochami nie jest częstym celem ... A że Żule przegrały to ich pech nie mieli zgrania moim zdaniem mieli OGROMNE szanse na pokonanie MW ale skoro ile to? 9 klanów nie mogło podołać 1 czy 2 to jest śmieszne każdy klan założy 1 obleg te lepsze 2 i praktycznie wszyscy są oblegani O_o


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 16.07.2009, 23:29

Cytat

Oczywiście Habogen musiał wylać swoje smuty na forum o tym że go gnębią MW ^^ jakby nie inaczej i kolejne kłamstwo takie że oczywiście wystarczy być sojusznikiem MW i się jest już nietykalnym niestety jestes w błędzie... Mw też ludzi atakują to chyba oczywiste że gracz który posiada dużą armie z dobrymi wiochami nie jest częstym celem ... A że Żule przegrały to ich pech nie mieli zgrania moim zdaniem mieli OGROMNE szanse na pokonanie MW ale skoro ile to? 9 klanów nie mogło podołać 1 czy 2 to jest śmieszne każdy klan założy 1 obleg te lepsze 2 i praktycznie wszyscy są oblegani O_o


Zauważ że w czasie pierwszej wojny żule byli małą partyzantką, a teraz są potężnym klanem. Z cała pewnością zabraliśmy Wam więcej wiosek niż Wy nam. Ja jakoś się bronię, konsulaty, spichrze, no i się jedzie jakoś. Nie sądzicie chyba, że z Wami wygram? Cała Unia Litevska to był straszak, wtedy dopiero kończyłem prehistorię, ale widziałem jak niknęli w oczach.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

19

Friday, 17.07.2009, 08:04

Jako normalny zwykly gracza ja poprostu nie rozumiem jak mozna zrobic gre platna (bo faktycznie premium ma duzy wplyw na gre,wiec nie oszukujmy sie -gra jest platna)z takimi elemenatami gry jak oblezenia w takiej formie jak sa do tej pory .Zamiast ja rozwijac pod wzgledem strategicznym aby bylo wiecej opcji to robi sie druga ogame .Jesli w tej grze ma decydowac nie jak grasz ale czy sie zalapiesz do topowego klanu to cos jest nie tak!!!
Brak rankingu uwzgledniajacego aktualny sile gracza to nastepne po elementach dresiarstwa w grze- to dla mnie kuriozum i pokazywanie jak administracja nie liczy sie z graczami .

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Antyciapek" (18.07.2009, 08:55)


AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Friday, 17.07.2009, 08:33

Hmmm... chciałbyś grę bezpłatną - każdy by chciał, ale BWTeam musi mieć kasę na utrzymanie serwerów i wypłatę pensji... Przecież programiści nie robią tej gry za darmo.