Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 10.08.2009, 12:12

Czy Time Edge umiera?

Takie odnoszę wrażenie, że Time Edge odchodzi, że w ciągu roku, góra dwóch nikt tutaj nie zostanie.
Kiedy rozpoczynałem przygodę z TE dawno temu - było to cudowne, non stop coś się działo, było ciekawie, aktualizacje, sporo ludzi na forum, porządna liczba graczy. Dziś wchodzę, po niemal roku przerwy - nic w sumie się nie zmieniło. Design jak stary i nieklimatyczny, tak dalej ten sam. Roadmap zawierający doprawdy niewielkie zmiany, liczba graczy spadła makabrycznie od zeszłego roku. Na forum pustki, a strona oficjalna firmy BW Team zachodzi starością - ostatnie newsy z przed roku.

Czy naprawdę BW Team się sypie? Żadnych nowości, w porównaniu do Blood Wars, grę Time Edge uważam za sztandarowe dzieło BW, tymczasem twórcy na swojej oficjalnej stronei dodają grę wykonaną na kolanie, z grafiką robioną w paincie. Doprawdy, możnaby zainwestować, ruszyć swoje leniwe cztery litery i przyłożyć się do wykerowania TE na najlepszą polską grę przeglądarkową. To naprawdę nie boli - wystarczy chęć, odrobina zapału... Problem w tym, że odnosze wrażenie, że BW Team to raczej firma, chcąca zrobić grę, trochę na niej natrzepać kasy i zostawić. Rozumiem, że ekipa duża nie jest - ale wystarczy mieć chęci, by zebrać więcej osób do ekipy, zrobić lepszy design gry, nieco zainwestować w reklamę, czy nawet zaoferować użytkownikom profity w zamian za reklamowanie gry. Można sięgnąć po akcje reklamowe - przykładowo sieci bloggerskie (są firmy zrzeszające pod kątem reklam dobre blogi), nie są drogie.

Przykładowo, co chciałbym ujrzeć kiedyś w TE:

  • Doskonałą ekipę, która poświęca się swojej pracy, a nie ludzi, którzy robią grę, a potem ją rozwijają "jak znajdę czas między A a B", gdzie A to często lenistwo, a B, to brak motywacji.
  • Doskonały design, pasujący do każdej epoki z osobna, a nie stalowe coś...
  • Rozwój z prawdziwego zdażenia, zamiast zaprzepaścić taką okazję, wyprodukować najlepszą polską grę przeglądarkową mogącą konkurować z produktami z Niemiec (dla niewtajemniczonych - najlepsze gry przeglądarkowe robią właśnie Niemcy)
  • Ogromną kampanię reklamową.
I naprawdę... nie jest to jakiś temat typu "wish list" ale otwarte zdanie, zwykłego, szarego gracza, skierowane do naszych administratorów, programistów, grafików... Że są ludzie, którym na losie TE zależy i którzy odnoszą wrażenie, że TE powoli z taką a nie inną zarządzającą firmą po prostu umiera.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 10.08.2009, 12:34

co ty mozesz o forum wiedziec....


Data rejestracji
Dziś, 11:47
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

3

Monday, 10.08.2009, 12:38

Wiedziałem, że tak się stanie ;)
To, że ktoś zarejestrował się dzisiaj, nie znaczy, że jest tutaj od dnia dzisiejszego. A może przez ten rok zapomniałem nazwy konta? A może je oddałem komuś? A może postanowiłem się zarejestrować z innego nicka? Hm? Wpadłeś na to?
Jednocześnie możesz powiedzieć komuś, kto ma prawo jazdy od 20 lat, a samochód kupił wczoraj "co ty wiesz o prowadzeniu samochodu".

Kontynuując - czy znajdzie się ktoś normalniejszy do dyskusji?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 10.08.2009, 12:45

czytaj uwaznie czy ja mowie ze nie grasz w te ??
ja mowie ze jako niezarejestrowany nie uczestniczyles aktywnie w zyciu forum wiec nie mow :" Na forum pustki," jak sam nie przegladales :)
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

5

Monday, 10.08.2009, 12:47

Ebo wiesz, że nie trzeba się rejestrowac żeby czytac forum.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Monday, 10.08.2009, 12:48

wiem wiem ale czytac a uczestniczyc w zyciu ( i do tego miec wonty) to sa 2 rozne rzeczy
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

7

Monday, 10.08.2009, 12:49

Dokładnie.

Cytat

czytaj uwaznie
To samo mógłbym powiedzieć tobie:

Cytat

może przez ten rok zapomniałem nazwy konta? A może je oddałem komuś? A może postanowiłem się zarejestrować z innego nicka? Hm? Wpadłeś na to?
To się tyczyło forum :) Ok, nie ważne, nie kłócimy się. Wracajmy do sedna dyskusji - czy Wy również odnosicie wrażenie, że TE powoli umiera, a BW Team nie interesuje się już dynamicznym rozwojem i reklamą?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Monday, 10.08.2009, 12:52

hmm dobra:)
co do umierania to ja bym prosil o wykasowanie nieaktywnych kont ( bez urlou) powyzej pol roku bo tylko smieca serwer a moga byc tam ciekawe pola :thumbsup:
dynamiczny rozwoj hmmm do tego nic nie mam raz na jakis czas cos wchodz :P
a reklama nie prosze o nia bo to jest tranzakcja wymiany jedna gra reklamuje te a te bd musialo ta 2 gre czyli dodatkowe smieci w stronie
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

9

Monday, 10.08.2009, 12:56

Nie za bardzo mnie zrozumiałeś ;) Bardziej chodziło mi o wykupienie bannerów, czy akcji reklamowych, niż jakieś wymiany bannerów (cóż za przeżytek). Reklamy drogie nie są, wykupienie kampanii reklamowych na sieci blogów (mających niekiedy po kilka tysięcy czytelników dziennie) to parę stów, raczej taka kwota dla BW Team duża nie jest.

To, co przyciąga w sporej mierze nowych userów to wygląd, ja osobiście sądzę, że aktualny design Time Edge jest co najmniej nieatrakcyjny.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Monday, 10.08.2009, 12:57

tu sie nie zgodze w porownaniu z takimi grami jak ogame czy plemiona ( takie najbardziej oklepane) to te jest super oprawiona
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

11

Monday, 10.08.2009, 13:04

No ok, w porównaniu do takich standardowych gier, tak... ale czy ktoś powiedział, że nie da się zrobić tak... hmmm... "zajebiaszczo"? :) Wystarczy poświęcić nieco czasu, grafików naprawdę złych nie mamy, skoro są w stanie zrobić takie obrazki jakie wykonali. Zacisnąć poślady, usiąść na parę dni i naprawdę można by zrobić coś oszałamiającego.

12

Monday, 10.08.2009, 13:15

A ja tak z ciekawości zapytam. A z czego to BW stać na reklamy ? Z tych paru groszy za premium ? A opłaty serwerów, sprzętu, programistów itp. itd. to im św. Mikołaj funduje ?????....... :P

13

Monday, 10.08.2009, 13:59

cos moze jest w tym co mowi nasz nowy tajemniczy forumowicz - bo na przykładzie eventów klanowych, o ktorych mowa byla dobre kilka miesięcy wstecz nic sie nie wdrożyło w życie ...... a przez te kika miesięcy już by można było je przetestować na serwie i wprowadzac z czasem poprawki.......... reklama panie Awatar to jedna z podstawowych pozycji w dzialanosci kazdej firmy - szczególnie oferująca produkt o takiej specyfice - więcej reklam = więcej osób które może kliknie na banner i się zaloguje z ciekawości = większy odsetek osób które może wykupi premium .... bo na razie to się chyba to odbywa co najwyżej "pocztą pantoflową". A swoją drogą gdyby system gry był inny, że gracz który nie jest w klanie top 10 i ciuła sobie spokojnie te 3 wioseczki przez poł roku, i nie traci ich po kolei nagle w ciągu 18 godzin bez szans na obronę bo komuś sie spodobała ona - to byśmy mieli o wiecej osob grających na serwie. No bo ile razy można budować i tracić.... czy się moze mylę drodzy forumowiczowie i forumiczki :)

14

Monday, 10.08.2009, 14:10

Nie mylisz się i kwestia skuteczniejszej obrony przed oblężeniami była podnoszona wielokrotnie, ale niestety. Nic się nie zmieni raczej i Ci z topu będą się bawić w palenie wiosek skutecznie zniechęcając nowych.

A swoją drogą ja roku jeszcze nie gram, a jak zaczynałem to było graczy coś 1400, teraz jest prawie 5100 więc skąd wniosek od w/w tajemniczego forumowicza że graczy ubywa ??????

15

Monday, 10.08.2009, 14:12

A ilu gra? 100,200? Może przesadzam, ale więcej niż 500 nie gra na pewno.

jerzys

Nierejestrowany

16

Monday, 10.08.2009, 14:27

A swoją drogą gdyby system gry był inny, że gracz który nie jest w klanie top 10 i ciuła sobie spokojnie te 3 wioseczki przez poł roku, i nie traci ich po kolei nagle w ciągu 18 godzin bez szans na obronę bo komuś sie spodobała ona - to byśmy mieli o wiecej osob grających na serwie.
A co Ty chcesz od systemu gry ?
Czy chodzi Ci o to, żeby samotnie grający z bohaterami na poziomach 15 1 1 1 w 3 epoce był w stanie się obronić przed klanem top 5 ??
A może o to, żeby nie tracić wiosek i jednocześnie móc logować się do gry co 2-3 dni ?

Gram na T1 od końca stycznia, zaczynałem bez żadnych znajomości, po zmianie epoki na 3 traciłem wioski i co z tego ?
Wyciągnąłem wnioski i gram dalej. Wioski mam już nowe, lepsze...

Gra, w moim przekonaniu, jest wspaniale zbalansowana i nowi gracze mają szanse szybko nadrobić do czołówki.

A, że niektórzy pchają się do kolejnych epok bez przygotowania to zupełnie inna sprawa ...

Mój klan jako 5 osobowy wybronił się z 4 oblegów założonych jednocześnie przez 4 klany (w ciągu 30 minut) ... I to klany wyżej stojące w statsach.
Ale to było w 3 epoce - nie pchamy się do 4 epoki, bo wiemy, że jesteśmy na to (jeszcze) za słabi.

17

Monday, 10.08.2009, 14:32

Gdy rozpoczynałem swoją przygodę z Time Edge, na początku roku pańskiego 2008, cała moja okolica była pełna graczy aktywnych, dostawałem na GG wiadomości o prośbę o dołączenie do klanu, nawet gdy od pół roku nie grałem! A co teraz? Online jest w tej chwili 5000, stałych graczy może 4000. Pamiętam, że rok temu ta liczba była znacznie większa. Dziś się rejestruję, dwa dni pogram i jestem w pierwszej 3000. Dawniej awans do pierwszej 3000 zajmował "uhuhu i jeszcze więcej".

Przykładowe rzeczy, które można by zrobić dla lepszej popularności gry:

  1. 1000 zł na akcję reklamową na popularnych blogach, to naprawde niewiele, jeżeli ktoś ma fundusze na utrzymanie 2 gier po kilkanaście tysięcy graczy
  2. Status ekskluzywny - wizualne elementy widoczne dla innych graczy (np. lekko inna ikonka wiochy na mapie etc) dla osób, które jednorazowo wesprą finansowo grę (nie mylić z premium!)
  3. Lekka inwestycja w design, bardziej nowoczesny i klimatyczny
  4. Aktualnie jedynym zyskiem zewnętrznym dla graczy jest link referencyjny. Czemu by nie zrobić gotowych bannerów, userbarów, sygnatur... które dostepne byłyby z poziomu gry, z od razu dodanym linkiem referencyjnym? Ja bym z chęcią taki banner dał do siebie na stronkę. A tak musze siedzieć i sam robić...
  5. Stworzyć portal. Aktualnie gra jest "starym modelem", na który wchodzimy, logujemy się, wychodzimy i dowidzenia, tyle. A chodzi o to, by na takim portalu był - dostęp do gry, artykuły o grze, informacje i ciekawostki, newsy, videotutoriale. To również nie jest trudne - wystarczy ruszyć zada.
Ciekaw jestem, jak dalej dyskusja się potoczy i czy wpadnie na herbatkę ktoś z wyżej postawionych.


/// Panowie... nie chodzi o system gry, a o przyszłość, o rozbudowywanie i rozsławianie gry

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Monday, 10.08.2009, 14:33

TE juz dawno umarło, zostało co najwyzej kilkuset graczy (starych zapalenców takich jak np. ja którym szkoda stracić poświeconego do tej pory czasu na gre i troche nowej wiary z których i tak grom odejdzie).
za taki stan rzeczy fakt winna jest przede wszystkim mechanika gry ale i sami twórcy którzy nie robia NIC aby gre uatrakcyjnic - wg. nich atrakcją dla graczy powinno byc usuniecie kolejnego bug'a poniewaz gra ma ich pełno i powinna nosić status co najwyzej zaawansowanej bety, za którą nie powinno płacic sie pełnej stawki premium.
Heh rośmieszył mnie fakt iz na 1 urodziny TE twórcy w "nagrode" dali graczom 4 nowe zwoje...heh zenujące.

19

Monday, 10.08.2009, 14:42

A ilu gra? 100,200? Może przesadzam, ale więcej niż 500 nie gra na pewno.


To mnie zawsze fascynuje. Skąd taka pewność ? Ktoś jest w stanie sprawdzić ilu jest faktycznie grających a ile martwych kont ? Nie.

U mnie w Jukatanie jest 30 klanów i średnio wychodzi po 6 członków na klan więc już z samego Jukatanu jest na bank ok 200 aktywnych bo nikt w klanie martwego gracza nie będzie trzymał.

A bezklanowych jest też masa. Zakładacie sobie coś i uważacie że to jest fakt.

Czy się Wam to podoba czy nie to graczy przybywa, a odstrasza nie brak zmian czy grafiki tylko te "elity" niszczące każdego "młodego".

20

Monday, 10.08.2009, 14:47

Cytat

A bezklanowych jest też masa. Zakładacie sobie coś i uważacie że to jest fakt.
Czy się Wam to podoba czy nie to graczy przybywa, a odstrasza nie brak zmian czy grafiki tylko te "elity" niszczące każdego "młodego".
Nie inaczej czynisz niż mówisz ;) Z góry zakładasz, że graczy nie ubywa... a zauważ różnice między ilością graczy online z teraz, a np. z lipca 2008. Ja widzę tendencyjny spadek. Gdy niedawno wróciłem - jak mówiłem - w ciągu pół miesiąca w promieniu 20 pól ode mnie nie ma żywej duszy.