Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

161

Wednesday, 26.08.2009, 12:16

O to chodzi, my proponujemy - a przynajmniej ja próbuje, bo jak widzę, to 80% userów to "leniwce i krzykacze" - proponować jakieś zmiany, a nie je wymuszać - jak lekko błędnie Sushi uznałeś :)


Przy okazji drobne staty:

5132 - liczba graczy 12 sierpnia
5370 - liczba graczy 20 sierpnia
5500 - liczba graczy 26 sierpnia (szacuje, że pod wieczór będzie 5510)

Przyrost raczej "mniej więcej" stały, zamiast mocniej rosnący.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "plamberson" (26.08.2009, 13:12)


162

Wednesday, 26.08.2009, 14:17

Ogólnie system okupacji bardziej do mnie przemawia niż system przejmowania wioski - teraz co blokuje sporą ilość graczy na serwie to wlaśnie obawa utraty wiosek - system okupacji daje to że nie musisz sie obawiać ze twoja wioska zostanie spalona - daje ci szanse z kolei na jej odzyskanie. Przy tym zalożyl bym kaganiec że każdy może mieć 1 okupowaną wioskę (żeby nie było że z 1 gracz bedzie miał wszystkie wioski okupowane) - a i można samemu mieć tylko 1 dojareczkę - i wtedy Panowie i Panie zaczął by się prawdziwy czas wojny - by nie było że gracze boją się o utratę dalszych wiosek bo im je spala jak za bardzo fikną, tylko beda walczyc... bo nie czarujemy się - jedyne co wszystkich blokuje przed wielkimi wojnami to ze sie zostanie na stolicy, stad wszystkie te wielkie koalcjie, a słabsze klany ktore się nie załąpały by być w koalicji z większymi są tepione... więc jeżeli chcemy na prawdę podkręcić serwer aby było wiecej wojen, walk i aby sfrustrowani gracze nie odchodzili zróbmy coś aby w tak łatwy sposób nie tracić wiosek - albo najlepiej w ogole (okupacja jest bardzo dobrym pomysłem) .... bo jak powiedziałęm dlatego jest taka stagnacja.... plamberson masz piwo też ode mnie ;)

163

Monday, 31.08.2009, 19:27

5132 - liczba graczy 12 sierpnia
5370 - liczba graczy 20 sierpnia
5515 - liczba graczy 26 sierpnia
5629 - liczba graczy 31 sierpnia

Lekki wzrost, chociaż dalej sporo z tego to moi wasale - średnio po 10 dziennie :)

Dobra, wracając - poniżej moja finalna wizja okupacji, jako większej atrakcji niż obleganie i zarazem sposób na to, by wysokorankingowi gracze nie odchodzili z gry po sromotnym łomocie.

  • Maksymalna ilość wiosek do okupacji - 3 (ilość posiadanych wiosek nie gra roli), ale dla "krzykaczy" - czytajcie dalej
  • By doszło do okupacji gracz A musiały wysłać armię z rozkazem "Okupuj miasto" (zamiast aktualnego Oblegaj), zniszczyć doszczętnie armię wewnątrz miasta i co najmniej 12 godzin trzymać armię w tym mieście. Wówczas pojawia się opcja "Wyślij armię" (jednak bez surowców), dzięki czemu gracz A mógłby utrzymywać tam armię.
  • Za wygraną okupację otrzymujemy punkty reputacji (niby aktualnie do niczego nie przydatne, aleeee, zawsze coś).
  • Jeżeli ktoś ma zamiar atakować okupowaną przez nas wioskę, a mamy w niej wojsko - walczy z nami, a nie z okupowanym. Chyba, że nie posiadamy w niej aktualnie wojsk.
  • Z okupowanej wioski możemy wysłać armię na farmy, jednak armia wróci do miasta macierzystego.
  • Wysłanie do okupacji liczyłoby się jako normalny atak - więc po wysłaniu ataku na okupację wciąż pozostaje nam 1 atak.
  • Ochrona oczywiście zostaje dalej, 24 godziny po okupacji
  • By zabezpieczyć owy system okupacja byłaby możliwa jedynie od II ery oraz okupacji na tym samym graczu można byłoby dokonywać dopiero po upływie 3 dni
  • Sprawę przechodzenia okupacji między erami, pozostawiam już samym twórcom, jeżeli stwierdzą że takie rozwiązanie jest lepsze :)
  • Gracz okupowany może korzystać jedynie z tego % jaki mu został w wyniku okupacji.
  • Gracz okupowany otrzymuje pod "Wioska może zostać zaatakowana" nowy guzik - "Odbij wioskę", który pozwalałby na wysłanie armii z innego miasta, lub próba odbicia miasta z wioski okupowanej (standardowe menu wysłania wojsk). Musiałby podobnie - zniszczyć ewentualną armie okupującą i przez 12 godzin nie pozwolić jej zniszczyć.
  • Gracz okupowany może wciąż budować jednostki, rozbudowywać (gracz okupujący tego nie widzi i nie może go szpiegować!), może również wyburzać by zniechęcić okupanta do dalszych akcji, jednak jak wiadomo - wyburzasz = sam tracisz.
  • Gracz okupujący otrzymuje opcję "Wycofaj okupację", co powoduje jej przerwanie.

A teraz wyjaśnienie czemu, 3 wioski max do okupacji, a nie jedna. Po pierwsze, niech okupacja będzie czymś dynamicznym, po drugie - sprawi to, że okupowanie idlerów nie będzie miało sensu, bowiem nic to nie przyniesie. Bo co nam da okupowanie idlera np. z 15000 pkt, który będzie nam dawał 30 jednostek surowców na godzinę... Dlatego okupacja stanie się czymś przyjemniejszym dla bardziej rozwiniętych graczy.

  1. Pierwsza okupowana wioska daje nam 75% produkcji, 10% dla głównego bohatera od expa zdobytego przez głównego boha "podwładnego"
  2. Druga okupowana wioska daje nam 50% produkcji, 8% dla głównego bohatera od expa zdobytego przez głównego boha "podwładnego"
  3. Trzecia okupowana wioska daje nam 25% produkcji, 6% dla głównego bohatera od expa zdobytego przez głównego boha "podwładnego"
A żeby okupowanie i jednoczesne grabienie przez innych sojuszników jednego gracza, nie okazało się czymś równym obleganiu i utracie wioski:
  • Wioski oblegane otrzymują 50% większe pojemności magazynów i 50% do automatycznego chronienia surowców (wiadomo, ruch oporu ^^ )
Taki schemat sprawia, że możemy kontrolować trzech silnych bohaterów, lać się non stop o okupację, albo kontrolować idlerów i czerpać z nich niewielkie, ale zawsze jakieś dawki surowców.

Reasumując - okupując cudzą wioskę mamy pełną kontrolę nad jego wydobyciem, czerpiemy z tego zyski, mamy więcej surowców. Otrzymujemy doświadczenie, gdy nasz podwładny walczy, ale jednocześnie nie możemy go atakować i szpiegować, możemy co najwyżej odbijać rebelie i powstania. Możemy posiadać własne wiochy, plus czerpać korzyści z okupowanych. Tutaj pojawia się dynamika - bowiem możemy kontrolować 2 wiochy, ale w 100% pewnie, trzymając ją w ryzach, albo 3 wiochy ale niepewnie.
Sprawi to moim zdaniem, że mniej graczy zaawansowanych będzie rzucać grę po przegranym konflikcie, mniej będzie sytuacji w których to jeden sojusz trzęsie całą okolicą i równa z ziemią każdego zniszczonego dobrego gracza, który chce się podnieść. Gra ma być ciekawa, emocjonująca, równa dla wszystkich - a nei pełna bunkrów nie do zdobycia.

164

Monday, 31.08.2009, 19:37

Jest jeszcze jeden bonus tego rozwiązania - każdy gracz będzie musiał polegać tylko na własnych surowcach i możliwościach, nie będzie takiej sytuacji, że ktoś "załatwi nam" super-wypaśną wioskę :)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

165

Monday, 31.08.2009, 19:53

czyli jak ktos na mnie wyśle okupacje rozwali mi wojsko i przez 12 godzin sie utrzyma to bedzie miał 75% mojej produkcji dopóki ja nie odbije wioski? dobry pomysł na zablokowanie opcji "urlop"
Taka okupacje powinna być ustalona na jakiś czas i po jego upływie okupacja powinna zniknąć a wojska stacjonujące w takiej wiosce wracały by do macierzystego miasta? a okupant mógłby wysłać kolejny tego typu atak?
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


166

Monday, 31.08.2009, 19:55

rumi, od tego jest właśnie temat, by to wszystko ładnie złożyć w jedną wielką, piękną... kupę :P Więc sprawę urlopu i okupacji musimy jeszcze omówić :)

167

Monday, 31.08.2009, 21:08

I znów jakiś pomysł żeby zgnębić słabszych, dajcie eventy klanowe to każdy się ucieszy.

168

Monday, 31.08.2009, 21:26

Drastic... widać na sto kilometrów, że przeczytałeś jedynie pierwsze dwa słowa ;)
Co lepsze - stracenie wszystkich wioch i trzymanie się na farmionej 24 razy dziennie stolicy
Czy możliwość zachowania swoich wioch z ograniczeniami?

I ty to nazywasz gnębieniem słabszych? Dla mnie twój post w tym kontekście wydaje się lekko śmieszny. I powiedz mi co zachowa graczy na stałe - eventy klanowe dla najlepszych klanów, które kontrolują całą grę i nie pozwalają się rozwinąć, czy może takie coś jak opisałem?

169

Monday, 31.08.2009, 22:33

I tak się liczy siła wojska, ale każdy nowy wprowadzony pomysł to będzie dobry krok na przód.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (31.08.2009, 22:49)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

170

Monday, 31.08.2009, 22:47

nie czytasz ty nie mialbys kontroli nad wojskiem tylko surowce i gratis exp
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

171

Monday, 31.08.2009, 23:43

I powiedz mi co zachowa graczy na stałe - eventy klanowe dla najlepszych klanów, które kontrolują całą grę i nie pozwalają się rozwinąć, czy może takie coś jak opisałem?
Biedni Ci gracze którym lepsi nie daja sie rozwinać...
Przestańcie juz opowiadać te farmazony, bo od roku słychac tylko jedno - ze tamta czy inna niedołega nie potrafi sie obronic bo top na niego napadł.
Pamietam klany - SSGU czy Skorpiony, takie serwerowe kopciuszki były. Ale fakt jest faktem ze gdy znajdzie sie ktos kto potrafi w klanie dowodzic i poprowadzic wszystkich na własciwe tory i i top zatrzesie, czego przykładem są owe klany.

No i drogi pomysłodawco-idealisto...eventy "robione" są dobre ponad poł roku. Ani widu ani słychu, wiec sądzisz ze cos takiego co zaproponowałeś zostanie kiedykolwiek wprowadzone? Moze i zostanie....licze ze eventy w naj wypadku wejda za 3-4 msc wiec dajmy jeszcze kolejne 1-1,5 roku na wprowadzenie okupacji. Po tym czasie kto z nas będzie grał w TE?? O ile juz to nieliczni...

Powodzenia w wymyslaniu kolejnych marzeń....

172

Tuesday, 01.09.2009, 09:13

Drogi trollu, bo inaczej się Ciebie już określić nie da.
Nie podoba się - nie czytaj, bardzo proste rozwiązanie, które zaoszczędzi nerwów zarówno Tobie jak i nam.

Niedołęga, niedołęga, niedołęga... a ciekawe jak bardzo ty byś tupał nóżką i jak bardzo byś płakał, jakby to tobie po półtora roku gry, ktoś przejął np. 3 wioski i zostawił ci samą stolicę farmioną 24 razy na 24 godziny. Skoro uważasz, że zmiany nie będą nadchodzić szybciej to co tutaj robisz? Czemu jeszcze tutaj siedzisz? Tam są drzwi... do widzenia.

173

Tuesday, 01.09.2009, 09:39

Ja tam mimo wszystko popieram. Zamiast przejmowania i palenia wiosek okupacja jest rozwiązaniem które przynajmniej zaczynających nie będzie tak bardzo zniechęcać bo zawsze z czasem będzie mógł się uwolnić.
Niemniej do dopracowania jest baaaaardzo dużo no i faktycznie zanim takie zmiany nastąpią (o ile nastąpią w ogóle) to zapewne ładnych kilka lat minie.

174

Tuesday, 01.09.2009, 14:49

http://gry.interia.pl/news/cywilizacja-o…polakow,1361413
jeśli chcecie "zareklamować" temat, dopisujcie komentarze pod artykułem - przy dużej liczbie komentarzy będzie się pojawiał w "najczęściej komentowane" przy innych artykułach ;-)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

175

Tuesday, 01.09.2009, 15:43

moim skromnym zdaniem problem nie lezy w braku reklamy
ale w atrakcyjnosi a reczej jej braku gry
zaczelem od alfy >beta przerwa na BW i od 2009-04-17 zaczelem znowu gre
i nic wiele sie od poczatkow nie zmnienilo
wyliczanki typu ze
5132 - liczba graczy 12 sierpnia
5370 - liczba graczy 20 sierpnia
5515 - liczba graczy 26 sierpnia
5629 - liczba graczy 31 sierpnia

nie maja sensu bo zazwyczaj wiekszosc z przychodzacych konczy po paru dniach zabawe nie kasujac konta
a cyferki pna sie do gory
na T2 liczbe aktywnych graczy oceniam subiektywnie na ok 20 %
takich co loguja cie min 2 razy dziennie nie wspomne o forum bo byloby jeszcze mniej
prawdziwa liczbe graczy zna tylko administracja bo wie ilu placi za premium i jakie zyski przynosi gra o ile wogole jest zyskowna
wracajac do poprawy atrakcyjnosci gry
jednym z problemow jest palenie osad przez silniejszych graczy
okupowanie wiochy jest tylko czescoiwym polepszeniem ale nadal ten slaby jest w plecy
a silniejszy rozwija sie 2x szybciej i zwieksza przewage
mysle ze likwidacja zniszczenia wiochy mogla by to zmnienic
a oblegi bylyby rozgrywane po surowce lub na wymiane
tym sposobem slabszy gracz po przegranym oblegu dostawalby slabsza wioche


drugi problem jaki widze to zasiedzenie w slabszych epokach
wiekszosc robi to po to aby miec spokoj od topki i miec silna armie
i tak kisza sie w epoce kamienia pol i wiecej roku
mozeby tak ograniczyc pobyt w danej erze np do 3 miesiecy po tym czasie automatycznie przenosiloby gracza do epoki wyzszej
kto chcialby "simowac " mialby duzo opuszczonych farm
a kto walczyc i rozwijac sie mialby wiecej przeciwnikow nie tak jak teraz tylko z topki


pisanie w stylu ze sila topki jest tylko iluzoryczna i mozna ich pokonac tez mija sie z prawda
prawda jest ze mozna zebrac grupe ludzi ktorzy sprobuja sie przeciwstawic top 1
ale co z pozostalymi klanami ??? jak co waleczniejsi przejda do tego jednego ??


od siebie dodam ze w swoim klanie zabronilem oblegac aktywnych bezklanowcow
i duzo slabsze klany aby do reszty nie zniechecic tej garstki ludzi co jeszcze graja
tylko to jest 1 klan na 66


znajac troche te gre wiem ze zmarnowalem 10 min ladnej pogody
piszac ten post
administracja uwagi grajacych jak dobrze pojdzie to przeczyta i na tym sie skonczy
a topowcy napisza ze jak sama nazwa wskazuja sa to Czasy Wojny
i trzeba palic wiochy i gnebic slabszych (czasami tylko slabsze klany )


ps.to co napisalem dotyczy tylko T2






















MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

176

Tuesday, 01.09.2009, 16:32

Drogi marzycielu-idealisto.
Forum jest po to aby je czytać i się wypowiadac wiec prosze daruj sobie to lakoniczne "nie podoba się to wypad". Swoimi tekkstami udowadniasz jedynie iz zasługujesz na miano wyrosniętego łobuza z podwórka któremu matka natura nie sczędziła mięsni lecz niestety przy okazji zapomniała dolac rozumu do łepetynki.

Pytasz dlaczego tutaj siedzę? Poniewaz nie interesują mnie bzdurne zmiany o których piszesz, zmiany wg. mnie nie realne (nawet nikt z administracji nie wypowiedział nie na temat Twojego "wspaniałego" pomysłu). Chcę jedynie eventów które zostały Nam obiecane, poza tym uwazam iz gra ogólnie jest OK...dlatego tutaj siedzę.
Widać w szkole czesto wyrzucali Cię za drzwi i tak Ci to pozostało do tej pory...

Pozdrawiam marzycielu :D

177

Tuesday, 01.09.2009, 17:13

Cóż, skoro twierdzisz, że ja mam niski poziom - przeanalizuj temat i zobacz kto kogo zaczął pierwszy obrażać, okaże się że niestety Ty - przyszedłeś i zacząłeś każdego kto się z Tobą nie zgadza sarkastycznie obrażać :) Poziom ma ten, który nie drwi z innych, chodź by mieli totalnie inne poglądy ;) Nikt ci nie każe się ze mną zgadzać i mnie popierać, jednak to nie daje ci podstaw do obrażania :) Niestety mnie twoje trollowanie nie denerwuje i możesz pisać sobie co chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz, a ja po prostu będę miał to w poważaniu :)

Wracając do sprawy - jeżeli Cię ten temat nie interesuje, nikt ci nie każe się w nim wypowiadać, prawda? :) Nie siedzę z młotkiem nad tobą i nie "pacam nim po głowie" żebyś w tym temacie pisał. Szanuję twoją odpowiedź, przyjmuję ją do wiadomości i rozumiem, że nie chcesz widzieć żadnych zmian. To, że administracja nie odpowiada w tym temacie, nie znaczy że go nie czyta ;) Nie wiesz o czym rozmawiam z administracją, bowiem kto wie... może wymieniam z nimi właśnie zdanie poprzez pw lub email? Tak się składa, że z Sushim wymieniłem kilkadziesiąt emaili, jeżeli nie wierzysz... sam go zapytaj :) Drogi MW12345, skoro Thorga się tutaj wypowiada - znaczy, że administracja temat czytuje, a zgodnie z tym co zadałem BW Team w postaci 19 pytań (są na forum) okazuje się, że BW Team pracuje razem, więc Thorga też pewnie przekazuje informacje z tego tematu np. Sushiemu czy Konradowi :)

Cóż, skończę w podobny sposób:

Pozdrawiam informatyka z certyfikatem obsługi painta i dodaję do listy ignorowanych :)


@thorga
I właśnie o to chodzi :) Zobaczymy jak będzie stać ilość rejestracji za tydzień ;) Ja ze swojej strony co nieco zrobiłem - dałem banner reklamowy, dałem parę tematów na paru forach (zgodnie z ich regulaminem). Dzięki temu mam średnio 10 wasali dziennie, czasami więcej ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "plamberson" (01.09.2009, 17:26)


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

178

Tuesday, 01.09.2009, 18:00

Obrazałem?? Proszę o obrazliwe cytaty których sie dopuściłem...jesli ich nie zobacze mogę spokojnie nazwac Cie mistrzem pomówien, bo chyba tylko w gadce jesteś naj.
Bard
ziej obrazasz mnie (via - "Pozdrawiam informatyka z certyfikatem obsługi painta"), nie znasz moich umiejetności, a widac ze Twoje pojecie o tym zawodzie jest marne skoro uwazasz iz informatyk=grafik (gwoli scisłosci mam specializacje z sieci komputerowych).

Co do maili z adminami....jak dla mnie mozesz wysyłac ich setki dziennie, mnie to ani parzy ani ziebi, jesli cos z tego pozytywnego wyniknie to zwróce Ci honor i bede bił brawa ;)
Jak na razie to twoim jedynym osiagnieciem jest co najwyzej sredniej jakosci grafika (nie uwierzysz ale potrafił bym zrobic lepszą, uprzedzajac Twój atak - nie, nie bede robił poniewaz uwazam iz płace nie za to abym robił jeszcze grafiki na czyjs uzytek) i film instruktazowy z marnym i amatorskim komentarzem...a zes sie narobił :D
a zapomniałem o tym topicu...mnóstwo pustego gadania z Twojej strony...tez jakies osiągnięcie przeciez

Pozdro od realisty i informatyka z certyfikatem painta ;)

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (01.09.2009, 18:08)


179

Tuesday, 01.09.2009, 18:19

Znam Twoją historię MW12345, wiem jaki byłeś, jaki się zrobiłeś i widzę jaki jesteś teraz ;)
I wierz mi... jest jedna rzecz różniąca mnie od Ciebie (dawniej). Ja się nie zmienię w trolla jak się rozczaruję :)

I naprawdę nie musisz edytować 5 razy postu by mi bardziej dogryźć :D

180

Tuesday, 01.09.2009, 18:47

jak to kiedyś gdzieś tam ktoś napisał. Panowie prywatne pyskówki to na PW sobie robić :P :P :P