Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 29.10.2009, 23:01

Dlaczego tak często porzucają konta???

Poczytałem sobie watek o opuszczonych kontach - ostatni wpis 307 dni temu??

Porzucanie kont to jedna sprawa..
Zupełnie inną kwestią jest masowość tego zjawiska.. Przyznaje iż na własnym przykładzie, najlepiej zrozumiałem dlaczego będzie to zawsze gra niszowa i mało popularna i bardzo często porzucana..

Dlaczego tak często porzucają konta??? - Dlatego ze są BEZ SZANS...

- Fakt.. Niby na T1 jest 3o kilka tys. kont, ale ile jest aktywnych??

- Na T2 ta liczba nie dociąga nawet do 10 tysięcy, obawiam się jednak iż faktycznie grających jest stosunkowo niewielka liczba..
Widać wyraźnie w zdecydowanej większości tworzonych gier tego typu i rodzaju, iż twórcy ich nie maja żadnej praktycznie wiedzy o psychologii.. antropologii.. socjologii - etc.itd..

- Elementarna znajomość psychologii "podpowiedziałaby" twórcom iż dla rozpoczynającego grę, najważniejsze są.. SZANSE..

- Jeśli logika.. realizm i percepcja podpowiadają nam iż jesteśmy bez szans, lub ze zbyt nikłymi szansami - i to niezależnie czy w grze, czy np. w dogonieniu odjeżdżającego tramwaju czy pociągu - etc.itd.. - to zwyczajnie.. REZYGNUJEMY!
- Rezygnujemy, uznając dalsze starania i wysiłki za bezcelowe lub niemożliwe do zrealizowania..

Podobnie postąpiłem i ja..
- Mając nieco ponad 2000 pkt rankingowych - nie opuściłem gry, tylko najzwyczajniej w świecie.. SKASOWAŁEM konto :))
- Dlaczego? - Dzisiaj mi się skończył okres ochronny.. Zdołałem "dobić" do 3 technologii, 6 poziom szałasu i totemu.. Jako tako rozwinięte strumienie i kopalnie..

Uzbierałem tez ponad 500 kamyków na 7 poziom totemu - mając w garnizonie 3 dzikich i myśliwego, oraz armie z "bohaterem" 6 dzikimi i 2 myśliwymi..

Zaglądam na konto po 17-tej i widzę ze zostałem zaatakowany :))
Zginęło wszystko z armii - oprócz bohatera.. Z garnizonu nic..

Zaatakowały mnie - okazało się - 23 jednostki(i bohater), w tym już i Wilczy Jeździec, wiec szans.. nie miałem ŻADNYCH.. ZERO!! :)) - Oczywiście nie mowie nawet o tym, co powędrowało jako łup :))

Zbudowałem wiec natychmiast z RESZTEK które mi zostały szamana, 5 dzikich i 3 myśliwych - i tyle tylko moglem :)) Miałem wiec w GARNIZONIE 8 dzikich, 4 myśliwych i szamana..

"Zajrzałem" do tego "asa" który mnie zaatakował - i faktycznie.. "Asior" nazywa siebie :))

- Zajrzałem samym bohaterem i.. tenże "Asior" miał ponad 3600 kamieni i tyle samo krzemieni :))

- Zwróćcie uwagę.. - Ponad 3600 kamieni i ponad 3600 krzemieni, oraz 23 jednostki na utrzymaniu..

Ile może mieć kamieni i krzemieni taki, co właśnie wychodzi z tego śmiesznego "okresu ochronnego"?? :))

- Jeśli będzie się rozwijał, to nic.. ani dużej armii ani surowców.. Armie jemu natychmiast zniszczy taki "Asior"..

- Jeśli będzie zbierał surowce, to "Asior tez mu je zabierze i wybije i bohatera i to co by miał oprócz bohatera :)

- Tak czy inaczej.. konto do porzucenia.. - Bo nawet głupi powie ze to bez sensu pracowac na "Asiora" :)

Jasne ze MUSIAŁ być lepiej rozwinięty (choćby Wilczy Jeździec..) ode mnie i był! - Jasnym tez mi się stało iż moje konto jest już bezwartościowe i już się dalej nie rozwinę..

Bylem pewien ze zaatakuje mnie zaraz po raz drugi.. Zostanę bez wojowników i bez surowców, a co uzbieram, to dobę później, przyjdzie i wykończy dwukrotnie :))

- Faktycznie minęło okolu godziny, "Asior" znowu się pojawił z 23 czy 21 jednostkami.. Tym razem bez żadnych swoich strat "wyczyścił" mi moje 13 jednostek.. zabrał resztę, a ja..
Ja spokojnie zlikwidowałem konto i "podziękowałem" tym samym za grę :))

- Z koniem przecież, kopać się nie ma najmniejszego sensu :))

Dlatego 95 % rozpoczynających grę, porzuca... i będzie ją porzucać, a ta garstka "wysokolewelowa" będzie coraz bardziej się nudzić..

Tylko czy naprawde o to chodzi??

2

Friday, 30.10.2009, 00:22

Tak jest w każdej grze... poczytaj lepiej poradniki na forum, lub skorzystaj z własnego doświadczenia.

FS - tak, słynny Fleet Save.. czyli wysyłanie całego wojska na kilkugodzinną wyprawe podczas nieobecności raczej niewiele pomoze. Problemem jest zbyt mała mapa (2-3 godz. w jedną strone to troche za mało na FS) Tak przynajmniej było za moich czasów, później gdy mapy są większe jest lepiej.

Z forum możemy sie dowiedzieć, że pomaga ustawienie całego wojska na tyły, a bohatera z przodu. Tym sposobem możemy ochronić armie (grabiez trwa tylko 3 rundy)

Surowce - tu sprawa jest raczej prosta... budujemy 3 kryjówki w wiosce i rozwijamy je do rozsądnego poziomu. U mnie ten system działał znakomicie.

W razie ataku możemy łatwo sprawdzić z jakiej wioski idzie atak (jakiego wioska ma bohatera) Jeśli jest człowiek, a gracz siedzi w ep2 - uciekamy (wystarczy 1 szarża i cała nasza armia przestaje istnieć)

Przy zakładaniu drugiej wioski patrz na bonusy do wydobycia surowców. Nie patrz przy tym na ep2, surowce dobieraj tylko do tej epoki, w której aktualnie jesteś. Koniecznie wybierz człowieka na bohatera, jeśli już wybrałeś innego - zabij go i ponownie wybierz człowieka.

Pamiętaj, że drugą wioske, którą budowałeś przez kilka tygodni możesz stracić w jednej chwili (po zwycięskim oblegu może zostać spalona) ... żeby potem nie było płaczu :whistling:

Cóż.. chyba nic więcej nie moge poradzić. Gra jest robiona pod silne klany. Taką sobie strategie przyjeli jej twórcy i nic im nie wytłumaczysz.

I najważniejsze: NIE PODDAWAJ SIĘ !

3

Friday, 30.10.2009, 00:32

Jak mówił poprzednik trochę myślenia nie zaszkodzi, stawiasz jakiegoś sensownego w miarę herosa wojsko i szamani za nim i nie ma siły co ci to ruszy.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 30.10.2009, 08:43

Padre, dziękujemy za tę opinię. Jest ona dla nas o tyle ważna, że otworzyła nam oczy na to, że ludzie często kasują konta dlatego, że nie przeczytali tutoriala i nie zapytali innych graczy co robić w takiej sytuacji. Nawet tutaj inni gracze udzielili Ci porady jak możesz się dalej rozwijać mimo ataków nieprzyjaciela.

Może jakieś tips and tricks w grze na początku (które można wyłączyć), jak np w Starcrafcie przy rozpoczęciu misji? Pierwsze 2 już mam:
1) daj bohaterowi latanie i umieść go z przodu a resztę armii z tyłu, co uchroni przed ich zniszczeniem
2) wybuduj nawet 4-5 kryjówek (na początku gry nie potrzebny ci np posąg bohatera ani ołtarz, możesz na tym miejscu postawić spichlerze i potem je zburzyć gdy będzie potrzebne miejsce), co pozwoli chronić znaczną część surowców.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

5

Friday, 30.10.2009, 09:24

nic mi nie mów o SC gram w to ponad 10 lat z przerwami, a nie ma czegoś takiego jak tips&triks napisanego?

Można by w wiadomości powitalnej gdzieś podlinkować czy coś.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 30.10.2009, 09:26

UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Friday, 30.10.2009, 11:31

To moze i jak dorzuce cos od siebie. Zachcialo mi sie znow zagrac, wiec zalogowalem sie na t1, stworzylem postac i zaczynam szukac lokacji usuwajac co chwile konto. Po 30 razach zrezygnowalem i postanowilem sprobowac na t2. Tutaj bylo grubo ponad 100 prob znalezienia dogodnej lokalizacji. Takze zrezygnowalem. Dlaczego? Ano dlatego iz nie chce mi sie poswiecac godziny czasu na 1 wedrowke. Okolo 70% losowan bylo bez jaskini ani t-rexa w zasiegu 10 pol(dalej nie zalgadalem). Wogole t-rexa widzialem moze z 2-3 razy. Prob okolo 150. Sprobuje jeszcze kilka minut i dam sobie spokoj :D
Moze jakies usprawnienie algorytmu losujacego?

8

Friday, 30.10.2009, 12:03

nie łatwiej było przenieść stolice?;)

9

Friday, 30.10.2009, 12:07

Jak to przeniesc?
Rytual jest dostepny od 2 epoki. A konto jest mozna powiedziec nowe.

10

Friday, 30.10.2009, 13:12

Raczej problemem który sprawia że gracze rezygnują z gry nie jest że ktoś Ci rozwali armie - bo to żaden kłopot (tu nie buduje się armii jak w pewnej grze przez rok) - kłopotem jest łatwość z jaką się traci wioski - a tu już f-sa nie zrobisz -a utrata wiosek odstrasza graczy

11

Friday, 30.10.2009, 14:19

Strata wiosek tylko boli bardzo, reszta jest do przełknięcia.

12

Saturday, 31.10.2009, 01:09

Racja Drastic - dlatego gracze uciekają - a szczególnie gracze którzy nie grają w topowych klanach maja najgorzej - nie maja szans na obronę - bo łatwość z jaką można im zabrać wioskę jest po prostu śmieszna

13

Tuesday, 03.11.2009, 10:48

Nie chce mi sie czytać całego tematu ale powiem tak:
Ta gra jest tylko myślących graczy a nie takich co po 1 ataku płaczą i kasują konto trzeba umieć się bronić nawet jeśli wchodzi się góra 2 razy dziennie na tą gre np w odstępach 12h
A jak się nie ma pleców to się łokci nie oszczędza - pchać się do silnych klanów a nie płakać że się wioski traci


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

14

Tuesday, 03.11.2009, 13:00

Jak jesteś aktywny i zaczynasz kumać o co chodzi to lepsze klany na pewno rozważą twoją kandydaturę a wtedy masz względny spokój z oblegami.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 03.11.2009, 14:25

Albo jeszcze więcej oblegów, co daje dużo expa, bo klan pomoże :)

16

Tuesday, 03.11.2009, 14:46

Albo tracisz wiochy bo atakują cie lepsze klany ;p