Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 03.11.2009, 18:20

żal

Dobę temu stworzyłem sobie konto i rozpocząłem przygodę z gra. Wydawała się rozbudowana, ciekawa, słowem rodzynek w cieście innych przeglądarkowych strategii. Dziś jestem rozczarowany tym w jak wielu miejscach gra jest okaleczona, upośledzona, niedorozwinięta, i to w sposób który najbardziej mnie mierzi. Jest w tej grze wiele pomysłów które możnaby wspaniałomyślnie rozwinąć i stworzyć dobrą grę ale programiści niczym kiepski ogrodnik w ładnym krzaczku przyciął najpłodniejsze w owoc gałęzie. Może ktoś mi zarzuci że za szybko oceniam grę i sie czepiam, ale to będą wyrzuty z perspektywy gracza który zaczyna grę czyli jeden z szeregu tych co ją opuszczają na dzień dobry... oto drażniące mnie szczegóły w grze:

Podczas tworzenia konta niepełny opis bonusa rasowego - brak info o bonusie na poziom

Pierwsze stawiane budynki - brak równowagi miedzy wykorzystywaniem kamienia a krzemieniem. Dochodzi do sytuacji że mamy masę krzemienia a mało kamienia przez co handel to same oferty sprzedarzy krzemienia a nigdzie nie kupi się kamienia - handel kuleje !! - pozatym do cholery CZEMU KRZEMIEŃ ??!?! powinno być DRZEWO - standard w każdej strategi ok... ale na siłe być oryginalnym po co ?? bezsensu...
Ulepszanie kopalni - zdecydowanie za wysokie koszta ! po 44 h zaczyna na siebie zarabiac poracha

Koszty rekrutacji i utrzymania - nieproporcjonalne !! to jest chore że bardziej opłaca się zrobić 10 dzikusów, ponapadać co się da i ich rozwiązać bo podczas nieobecności pochłoną cały krzemień, pozatym po cholere im on ? podczas nieobcności puszczają odłamkami kaczki po wodzie ?? nierozumie...jedzenie tak... brakuje tu tego surowca.... brak w tym wszystkim sensu, nie klei się ten pomysł ... kamień, drzewo, jedzenie to powinno być na początku jak w historii ( tak wiem krzemien użyty był przy produkcji np broni ale to za mało by on był a drzewa czy jedzenia nie)

Zwiększenie pojemności magazynu przez budowę wędzarni. K... debilizm w wędzarni trzymać krzemien i kamienie kto na to wpadł ??

Nigdzie nie pisze po cholere jest szałas... już mogli by coś wymyślić w opisie dla klimatu ja pier...

Namiot zmysłów ?!?!?! przegięcie z ta nazwą, wiem czepiam się ale takie naciągane nazwy mnie irytują...

Nie mozna anulowac wystawienia surowcow na sprzedaz !!! Czy w tych czasasch działał jakiś sąd konsumencki zabraniający wycofania się ze sprzedaży?

Brak anulowania rozkazu ataku ... przydałobysie...

drzewko technologiczne jest niezbyt pomysłowe... tzn powinno rozciągnąć się w czasie i co jakiś czas móc coś opracowywać a nie trzeba czekać na 7 lv czegoś tam żeby sie chwycić za cokolwiek,

Limity w handlu... czemu do cholery nie moge sprzedać 100 krzemu za 100 kamienia jeśli mam taki kaprys?? czemu to ma służyć ?? denerwowaniu gracza sztucznymi barierami że niby było by zbyt proste=nieciekawe ?


tutorial niepełny - szczątkowe informacje - wszystko trzeba czytać na forum

Osadnik... utrzymanie50/50 czemu tak dużo ?! przecież to upg kopalni zajmą z tydzień

dziecie mastodonta i wilczy j. mają takie same wymagania budowli - trzeba to było robić stopniowo a nie wszystko dawać naraz

A teraz już przegięcie...nie mozna usunąć konta z powodu budowy, rozwijania technologi lub wystawienia czegoś na sprzedaż... i dziwić się że tyle farm wokół jeśli graczowi który chce się wycofać z rozgrywki utrudnia się kasowanie konta... ja nie moge go skasowac bo mam wystawiony krzem na sprzedaz... omg głupota....


Wszędzie tylko farmy i farmy robi się śmieciowo

Podsumowując chodzi o to w grze by człowiek na każdym kroku miał wybór w jakim kierunku się rozwijać, czy lepiej zbudować to czy tamto, a może lepiej ulepszyć, a może zrobić armie a tu wszystko staje się takie schematuyczne że staje się po prostu nudne, w każdym momencie gry wiesz co następnie zrobiśz/wybudujesz. Koszty stawiania i ulepszania poszczególnych rzeczy jest tak skrajna że od razu wiadomo co się opłaca co nie... Tyle na ten temat ... kupcie odemnie krzemień bo nie mogę wyjść z gry ;S !!!!!!!

2

Tuesday, 03.11.2009, 18:31

po 24h bedziesz mogl wycofac swoj krzemien z rynku i skasowac konto ;)

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 03.11.2009, 18:50

co do twoich zalow o drewno ono jest w wyzszych epokach
osadnik jest jednostka wyjatkowa dlatego ma wysoki upkeep ale tak naprawde w 1 dzien mozesz go miec
nazwy to sa tylko nazwy jak w kazdej innej grze cos sie inaczej nazywa
handel tak wyglada bo z farm zwozi sie pol na pol kamien/krzemien a krzemu mniej schodzi wiec sie odklada ...
co do tutka to musiales go nie przeczytac calego wszystko masz wypisane wlacznie z bonusem rasowym, a jezeli robiles zaczne grac i moze mi sie przypomni tutek to powodzenia robi sie odwrotnie
anulowanie ataku jakbys glupio takiego nie poslal to bys nie musial anulowac od tego sa szpiedzy



zeby spamu nie robic cerbies rowny pocisk :thumbup:
||
||
\/
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "EBO" (03.11.2009, 19:04)


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Tuesday, 03.11.2009, 18:56

Dobrze, ze ten niedoszly gracz niewszedl do wyzszych epok, wtedy dopiero by sie gromy sypaly, ze chlystek na koniu rozwala czolgi, a to tylko w Polskiej propagandzie tak bylo hehe
Az dziw bierze, ze chcialo mu sie zarejstrowac na forum i taki esej wyplodzic :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 05.11.2009, 20:08

No cóż. Ja tam nie dodam nic a nic, a może ? A nieee, a może tak ?:P

No cóż. Rozumiem że ty byś chciał żeby przerzucić system gry, technologie, nazwy budynków, wojsko ... BO TOBIE SIĘ NIE PODOBA ? Oj nie ! To dobrze że można jednostki budować jednocześnie, wybacz ale nie jestem takim hardcorem żeby wysłać wilki na goliata.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Friday, 06.11.2009, 08:53

paradoXu, strasznie dużo rzeczy cię irytuje. Z tego typu podejściem na Twoim miejscu omijałbym z daleka wszelkie gry. Kto wie, która z kolei spowoduje zawał serca :)

W kilku miejscach oczywiście piszesz totalne bzdury, których nie przemyślałeś do końca, np. ograniczenia w handlu i anulowaniu ataku są celowe, zastanów się chwilę, to może dojdziesz do tego, w jakim celu są wprowadzone. A to, że nie możesz tego wymyślić, nie znaczy od razu, że są bezsensowne. Pozostała część to rzeczy "dlaczego oni wymyślili tak bo ja bym chciał tak" albo "dlaczego to kosztuje tyle i tyle, gram przecież już kilka godzin i już bym chciał móc robić wszystko!".
Aż dziwne, że nie skrytykowałeś tego, że nazwa głównego bohatera musi być unikatowa w skali serwera i może się składać z max 20 znaków :)
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 06.11.2009, 17:13

Ale w niektórych kwestiach ma ziarnko racji... :whistling:
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

8

Sunday, 29.11.2009, 10:12

gdy pograłem trochę i przyzwyczaiłem sie już do samego systemu, to jedyne co wydaje mi się dziwne to Wędzarnia :P, skoro ładujemy tam sam krzem i kamień to nawet jak ktoś ma bardzo bujną wyobraźnie to i tak ciężko jest sobie wytłumaczyć co tam sie k%#$% wędzi :D

a co do tego czy w epoce kamienia używali częściej krzemu czy drewna to nie jestem pewien, chociaż wydaje mi się, że bardziej logiczne by tu było dodać jakieś jedzenie, załatwiłoby to i surowiec do utrzymania wojska i wędzarnie, no ale to i tak takie gdybanie bo podejrzewam, że już trochę za późno na zmiany ;)