Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 26.11.2009, 21:19

Tips & Tricks : Dublowanie surowców :D

A więc tak, nie masz surowców a kolega nie chce się podzielić bo sknera?
Na to jest metoda ...

1. Atakujesz kolegę
2. Kolega chowa surowce do spichlerza jak dotrzesz do niego ale przed pojawieniem się wiadomości o grabieży.
3. Ty masz surówce, kolegą ma surowcę a nikt niczego nie stracił :D

Pozdrawiam,

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 26.11.2009, 21:24

I wszystko jasne, w jaki sposób PSD się tak obłowiło i obrosło w tłuszcz szybko w 5 epoce...

Ale wy gracie fair, prawda? Tylko teraz ktoś nieodpowiedni się dowiedział, ktoś gdzieś komuś chlapnął i lepiej było samemu to zgłosić. Ależ przecież nie masz się co obawiać bana. Waszych odbanowują nawet ze stałego dożywotniego za dobre słowo...

3

Thursday, 26.11.2009, 21:35

Cytat

I wszystko jasne, w jaki sposób PSD się tak obłowiło i obrosło w tłuszcz szybko w 5 epoce...

Ale wy gracie fair, prawda? Tylko teraz ktoś nieodpowiedni się dowiedział, ktoś gdzieś komuś chlapnął i lepiej było samemu to zgłosić. Ależ przecież nie masz się co obawiać bana. Waszych odbanowują nawet ze stałego dożywotniego za dobre słowo...


Ale żeś wyskoczył, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Odkryłem to dosłownie 30 min. temu jak mnie zaatakowałeś a ja z opóźnieniem surkę schowałem, a ty już taki zarzuty wysuwasz.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 26.11.2009, 21:38

Przykro mi Marcin - to nie byłem ja. Ja to Cię mogę co najwyżej, przy jakiejś wizycie w Wa-wie na piwo zaprosić...

Wystarczy offtopa. Przepraszam za wtrącenie, ale nie mogłem się powstrzymać :D


PS.
Nie, żebym kłamał z tymi zdejmowanymi "dożywotnimi" banami...

5

Thursday, 26.11.2009, 21:41

No to już wiesz że przypadkiem jak mnie zaatakował przed chwilą "Prop" to odkryłem :D, a napisałem to w takiej formie żeby większe zainteresowanie wzbudzić.

Ciekawy byłem kto będzie pierwszy w dziale "Jak nabić sobie surkę"

6

Thursday, 26.11.2009, 21:44

Ach te psd tuning i ich sztuczki w "kodzie gry"

7

Thursday, 26.11.2009, 22:21

Ach to BC i ich brak tuningu ... X(

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "krowa" (26.11.2009, 22:36)


8

Thursday, 26.11.2009, 22:27

A miało być tak miło, przyjemnie i kulturalnie

9

Thursday, 26.11.2009, 22:29

no no no tylko spokojnie i bez dogryzania.
bug zostal wskazany zgodnie z regulaminem, zapewne zostanie naprowiony lub wyjasniony
wiec prosze o niespamowanie albo przeniose zaraz te teksty do misz-maszu.

10

Thursday, 26.11.2009, 22:29

Jest miło i kulturalnie, tylko śmieszy mnie jak DrastiC nazywa Propa kolegą.

11

Thursday, 26.11.2009, 22:30

No to już wiesz że przypadkiem jak mnie zaatakował przed chwilą "Prop" to odkryłem :D, a napisałem to w takiej formie żeby większe zainteresowanie wzbudzić.
Hehe, to byłem ja, Prop mnie zawołał, żebym to poczytał. Skoro to takie fajne jest, to może jeszcze wpadnę po przesyłkę?

12

Thursday, 26.11.2009, 22:35

Drastic to może dla potwierdzenia bugu wystawisz mi trochę surki? ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Friday, 27.11.2009, 07:55

A ja to tymczasowo zamknę;) Będzie Konrad to otworzy i mam nadzieję, że dalej będzie już na temat...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Friday, 27.11.2009, 10:25

Krótkie pytanie: komu udało się to powtórzyć (nie dostanie bana jeśli się przyzna)?

Edit:
Ok, przetestowałem kilka rzeczy. Więc po kolei:
1) nie da się zrobić tego w taki sposób, że klikamy 'włóż surowce', w tym momencie gra najpierw rozgrywa atak na nas, zabiera nam surowce, a potem skrypt od spichlerza w cudowny sposób (czyt. na skutek błędu programowania) tego nie wykrywa i pozwala schować surowce. Wykryje i nie pozwoli schować - sprawdzone i pewne.
2) jedyny sposób, żeby to zrobić, to kliknąć 'schowaj' w tym samym ułamku sekundy, w którym gracz atakujący kliknie kończąc swoją akcję lub akcja zostanie zakończona przez skrypt kończący akcję. Występuje wtedy tzw wyścig (race condition). Jest to niezwykle trudne do uzyskania, jednak dodam jeszcze dziś dodatkowe zabezpieczenie na wypadek wyścigu do funkcji zabierającej surowce, co powinno wyeliminować i takie sytuacje.

Edit2:
Dodane dodatkowe warunki sprawdzające, teraz wszystko w rękach bazy danych :)
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

15

Friday, 27.11.2009, 15:40

Możliwe że było to w dokładnie takim samym czasie co atak, nie wiem dokładnie.



Możesz zabrać surkę graczowi co wykorzystał buga? :D