Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 12.12.2009, 20:57

Skrypty nieco ułatwiające gre

Na początek chciałbym powiedzieć, że skrypty nie mają na celu zastąpienie możliwości premium, gdyż żaden z nich nie daje takich możliwości, daje za to inne których nie dostaniemy z premium, ani nie mamy ich na początku.

Mam nadzieję, że administracja nie będzie się złościć z tego powodu, jeżeli jednak, mogę wszystkie skrypty usunąć.

Początkowo pisałem te skrypty dla siebie, po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że innym graczom także mogą się przydać, tak więc postanowiłem je udostępnić.

Skrypty są rozpowszechniane na licencji GPL.

Myślę, że graczom ułatwi i umili to nieco grę, co prawda nie są to dodatki które są w grze niezbędne, gdyż da się bez nich obejść, z czasem, jeżeli chcecie, będę dodawał nowe skrypty i uaktualniał te.

Skrypty działają w 100% poprawnie w epoce pierwszej.
Ze względu na brak dostępu do wyższych epok nie jestem tego w stanie sprawdzić i w razie czego poprawić błędów.

Jeżeli ktoś zauważył błąd proszę o informacje w tym temacie

Jak zainstalować taki skrypt?

Aby używać tych skryptów potrzebujemy przeglądarki Mozilla Firefox i dodatku Greasemonkey.

Aby zainstalować taki skrypt, przechodzimy na stronę (podaną przy opisie dodatku) i klikamy Install, wyskoczy okienko z informacją gdzie będzie ten skrypt działać oraz 3 guzikami:
Instaluj - zainstaluj skrypt
Pokaż kod źródłowy skryptu - każdy może przeglądnąć kod źródłowy
Anuluj - jak zmieniłeś zdanie ;)

Lista skryptów

1. [TE] Zarządzanie wiadomościami 0.1
Screenshot: http://s3.amazonaws.com/uso_ss/4566/large.png?1260647165
Jest to jeden z pierwszych moich skryptów. Dodaje on pole w którym możemy wpisać tekst, który zawierają wiadomości które chcemy usunąć (przykładowo chcemy usunąć wszystkie raporty ze szpiegowania, wpisujemy w polu "szpiegowanie" (wystarczy nawet samo "szpie","szpi","szpieg", itd) i klikamy na Sortuj - skrypt zaznaczy wiadomości zawierające takie słowo, które mają być usunięte/zapisane, po czym wystarczy, że klikniemy na Usuń Wiadomości / Zapisz Wiadomości i raporty ze szpiegowania zostaną usunięte / zapisane)

2. [TE] Weź wszystko ze spichlerza 0.1
Screenshot: http://s3.amazonaws.com/uso_ss/4568/large.png?1260647423
Po przeczytaniu tego tematu, stwierdziłem, że napisanie takiego skryptu to żaden problem, a rzeczywiście może on być przydatny. Dodaje on guzik "Weź wszystko" przy spichlerzu.

3. [TE] Czas zakończenia budowy/produkcji 0.1.3
Screenshot: http://s3.amazonaws.com/uso_ss/4567/large.png?1260647313
Dodaje informacje o której budowa/produkcja zostanie zakończona, coś dla kogoś komu nie chce się liczyć (np. dla mnie :)). Skrypt może mylić się o kilka sekund.

4. [TE] Całkowity czas podróży 0.1
Screenshot: http://s3.amazonaws.com/uso_ss/4592/large.png?1260727545
Podaje o której godzinie armia dotrze do celu i o której prawdopodobnie powróci do wioski.

Ten post był edytowany 8 razy, ostatnio edytowany przez "Swistak" (13.12.2009, 22:13)


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 12.12.2009, 21:31

W końcu ktoś zrobił coś naprawdę użytecznego (a nie jakieś bzdurne filmiki) - kawał dobrej roboty a i widze ze java nie obca :P BRAWO!!

Pierwsza rzecz do poprawki...gdy zakolejkujemy budowe to w każdej kolejnej podawany jest i tak czas zakonczenia tej pierwszej. Lepiej by było aby czasy były sumowane az do ostatniej budowli w kolejce.


3

Saturday, 12.12.2009, 22:05

Chwilowo to poprawiłem by wyświetlał tylko dla 1 pozycji, niebawem postaram się by wyświetlał dla każdej pozycji poprawny czas zakończenia.
Lista poprawek:
# Czas wyświetla się tylko dla 1 pozycji.
# Gdy minuty są < 10 dopisuje 0 na początku, tak samo przy sekundach
# Czas nie wyświetlał się gdy dodaliśmy nową pozycję do kolejki

Nową wersję skryptu można pobrać ze strony.
[TE] Czas zakończenia budowy/produkcji 0.1.1a

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Saturday, 12.12.2009, 22:09

Powiem tylko zeby nikogo nie zmylic aktualizuj rowniez linki w 1 poscie bo potem zacznie sie narzekanie ze ten ma tak a 2 znow inaczej ;)

Edyt: Tak dorzuce od siebie niby sie na zegarku nie znam ale myslalem ze dzien ma 24h i nie ma 25 godziny


Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "EBO" (12.12.2009, 22:56)


5

Saturday, 12.12.2009, 22:18

Linki się nie zmieniają, także zawsze z pierwszego postu będzie dostępna aktualna wersja, edytuje tylko numer wersji :)

[edit]
Poprawione, dodałem informację o dniu. Informacja będzie wyświetlana w stylu: 1D (czyli jutro), 2D (czyli pojutrze), 3D (czyli za 3dni), itd.
Dodałem też komentarze do kodu, dla osób zainteresowanych edycją ;)

[TE] Czas zakończenia budowy/produkcji 0.1.2

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Swistak" (12.12.2009, 23:22)


Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 12.12.2009, 23:27

Dam ci moją odznakę !




Tylko nie rozumiem jak oni mają takie obrazki, czyli tej jak powyżej.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 12.12.2009, 23:34

teoretycznie jest dobrze a praktycznie wyglada to tak



Drogi Magisterze nie pasuje to sie nie odzywaj ja tu pomagam a Ty za przeproszeniem klapiesz dziobem
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "EBO" (12.12.2009, 23:40)


Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 12.12.2009, 23:37

EBO, bo nie wyrobię jak nie zaspamię ...

Skąd ty masz taki wygląd kopalni, bo dla mnie to 2 ep :D
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

9

Saturday, 12.12.2009, 23:38

Czyli tak jak miało wyglądać, nie zmieściło mi się tam "Jutro", "Pojutrze", więc musiałem to skrócić, myślę, że to najlepszy skrót, chociaż jak ktoś ma lepszą propozycję to będę wdzięczny :)

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 12.12.2009, 23:42

epoka 3...
nie zrozumiales mnie poki co mamy godzine 23:44 a na moim screenie czas do wybudowy wynosi 4h i hakiem na 20 min w tej chwili i problem polega na tym ze budynek wybuduje sie jutro a nie pojutrze o tej 3 bo tak mozna wnioskowac z pokazanego zapisu co moze powaznie zmartwic ze przez 1 dzien czas nie lecial jakby ktos nie byl spostrzegawczy
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Saturday, 12.12.2009, 23:46

Dobra, koniec spamu i dzięki EBO za odp, już myślałem że inny wygląd kopalni.

Mnie nie pasuje tylko to 1D, bo to tak jakby się miało wybudować za 24h.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

jerzys

Nierejestrowany

13

Saturday, 12.12.2009, 23:51

Mi się te skrypty bardzo podobają jako idea i ewentualne drobne poprawki autor na pewno wprowadzi :)

Ciekawe co na to admini, na logikę nie jest to niezgodne z regulaminem, na siłę pewnie by się paragraf znalazło ...

Mam nadzieje, że nikt nie będzie zakazywać tego czego się i tak nie da wyegzekwować... :)

PS.
w 4 epoce działa :)

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Saturday, 12.12.2009, 23:55

A może pokazywać zakończenie jeszcze drugiego, trzeciego i czwartego budynku ?
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Saturday, 12.12.2009, 23:56

na upartego to ja bez szukania znam jeden ale to nie jest zaden zakaz tylko zrodlo drzemie w rzeczach ktore nie bd wprowadzone a oto jest :
18. "W przypadku budowy podanie dokładnej godziny jej zakończenia a nie czasu pozostałego do końca."

Magistrze czytaj caly watek to bd poprawione bo zostalo zgloszone przez MW12345
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

16

Sunday, 13.12.2009, 00:09

Kolejna poprawka, po północy zamiast dnia wyświetlał NaN (not-a-number).

[TE] Czas zakończenia budowy/produkcji 0.1.2b

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Sunday, 13.12.2009, 01:14

Wielkie dzieki za cos tak ulatwiajacego zycie nam biednym klikaczom ;)
Mam pytanie czy myslales cos nad przystosowaniem przetapiania zwoi na podobnej zasadzie jak run? Zaznaczasz dowolna ilosc, a nie klikasz po kazdym zwoju by troche surki zyskac? Wybacz, ze ciebie pytam o cos takiego, a nie adminow, ale ich mobilnosc w realizowaniu naszych zachcianek mozna porownac w watku kuźni pomyslow (na ktora juz niemam sily wchodzic ;P), a rzeczywistoscia w grze.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

18

Sunday, 13.12.2009, 10:54

Wielki szacun dla Ciebie. Myślę, że jeżeli administracja zażąda usunięcia to zrobi wielką krzywdę tej grze.

19

Sunday, 13.12.2009, 11:51

Powiem tylko jedno: jeśli się chce , to można. Adminom wyraźnie się już nie chce pracować nad tym projektem.

PS.Mam jeszcze jedną sugestię: skrypt obliczający godzinę powrotu z wyprawy chyba nie będzie trudniejszy niż ten liczący czas budowy?

20

Sunday, 13.12.2009, 14:08

to czasem nie jest błąd
w innej wiosce czas wyświetlany jest poprawnie


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?