Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 24.11.2009, 13:38

zal mi tej gry

do admina weźcie zróbcie coś zeby była jakaś bariera punktowa na ataki bo jak przechodzi się do nowej ery i ma się mało pkt a ktoś z większą ilościa pkt będzie cie atakował to po co grac w taką grę jak cie na drugi dzień będzie atakował bez sensu tyle z mojej strony

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 24.11.2009, 13:43

Nie ten dział;) Żale do MiszMaszu przenoszę...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

LaCroix

Intermediate

Postów: 403

Skąd: sarkofag

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 24.11.2009, 22:27

bariera punktowa
jaka bariera punktowa ??

przecież ktoś kto jest dłużej w tej danej erze może mieć mniej pkt i mniej wypasionych herosów niż ktoś kto ledwo przeszedł
Erm anyway I'm done, stick a fork in me it's been grand.
This is Happy Harry Hardon saying sionara, over and out.

4

Sunday, 06.12.2009, 07:59

To logiczne, ze ktos jest silniejszy ale powinno byc jakies ograniczenie! W ciach byl nim czas podrozy, tutaj nie ma takiego czegos.

Na serwerze 2 jest taki klan (PSD) ktory ma najdluzej grajacych graczy, wszyscy sa w 3 epoce. Maja tylko jednego gracza z 2 epoki ktory ma zawsze 2 wioski. Ma proste zadanie: zakladanie oblezenia dla punktow. Pala po kolei sobie wioski z epoki bo wiedza ze punkty latwe a taka osoba nic nie może zrobić. Powinna być jakaś możliwość obrony przed graczem który zaczął grać pół roku wcześniej, bo naprawde ciezko się gra w gre w której jesteś przegrany już na starcie.

W ta gre warto grac tylko w tydzien od pojawienia sie nowego serwera. Pozniej mozesz sie tylko modlic, żeby nie zainteresował się toba ktoś z dłuższym stażem.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (06.12.2009, 08:59)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 06.12.2009, 09:32

wypowiedziala sie osoba ktora dzis stracila wioske .... ;(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

6

Sunday, 06.12.2009, 10:36

No tak, nie tylko ja, znam kilka osob co stracilo w ten sam sposob co ja. Przeciez nie wylewam tutaj swoje żale, pisze o problemie który dostrzega jak widac wiele osob. Teraz ja poszukam sobie słabszej osoby, czytaj grajacej krocej. Bo odleglosc ani żadne ograniczenia mnie nie obowiązują. Jesli admini nie dostrzegają problemu z wyważeniem tej gry to rzeczywiście nigdy będzie ona za mocno popularna.

7

Sunday, 06.12.2009, 12:49

takie jest życie silniejszy nęka słabszego dla kogoś ty będziesz silniejszy i będziesz mógł go grabić a nie zrobią ci bariery bo zawsze będziesz krótszy stażem od kogoś kto gra od powstania serwera... ja na T2 też mam konto od pierwszego dnia kiedy się pojawił i chomikuje w pierwszej epoce bo się bawię w simowanie... za to na T1 gram od bardzo dawna i zawsze znajdzie się ktoś silniejszy i nie płacze...
--------------------------------------------------------------------------------
Nadzieja,
mimo iż zwodnicza,
pomaga nam przynajmniej dojść do końca życia przyjemną drogą.
--------------------------------------------------------------------------------

Nieumarły
gluchy89

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Sunday, 06.12.2009, 12:59

O Jezus dzieci płaczą.
Ci nie pasuje dreszczyk emocji z każdym logowaniem (mam tą wioskę czy nie ?)
To zagraj sobie w jakąś grę na PC z kodami.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Sunday, 06.12.2009, 14:51

O Jezus dzieci płaczą.
Ci nie pasuje dreszczyk emocji z każdym logowaniem (mam tą wioskę czy nie ?)
To zagraj sobie w jakąś grę na PC z kodami.
chyba pierwszy raz sie z toba zgodze no moze 2
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

10

Sunday, 06.12.2009, 19:14

Jaki dreszczyk emocji? Żeby był dreszczyk emocji to druga strona musi mieć cień szansy na obrone. Gra jest bardzo niezrównoważona. Zobaczcie sobie jak jest w najpopularniejszych grach w przeglądarkach: stosuje się długi czas podróży czy też morale wojska. To tak jakby zrobić managera piłkarskiego i wszystkich umieścić w jednej lidze.

Niech producenci tej gry wysłuchają głosu nowych graczy i przemyślą tą sprawę a nie graczy co siedzą od początku i jest im to jak widać na rękę.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 07.12.2009, 14:45

Ci nie pasuje to mogę ci dać konto na T2. Ustawisz boha z przodu + 15 szamanów i cię nie uderzą i nie będziesz musiał mówić."żal ta gra"

Im wyżej tym trudniej.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

12

Sunday, 13.12.2009, 10:55

Żeby nie bylo, ze "dzieci placza". Jeden z aktywniejszych graczy na T2 przestał grać, powody tej decyzji możecie przeczytac w jego opisie: http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=8

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Sunday, 13.12.2009, 12:37

musze sie pochwalic na moja rzecz stracil wyzej wspomniana (w opisie gracza) wioske ;( i jakos mu sie odechcialo :S
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

14

Monday, 14.12.2009, 10:29

Żeby nie bylo, ze "dzieci placza". Jeden z aktywniejszych graczy na T2 przestał grać, powody tej decyzji możecie przeczytac w jego opisie: http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=8
taki aktywny to on nie był - jak by był to by nie wyleciał z CHAOSU a jak by nie wyleciał to i by nigdy nie stracił wiochy

poza tym nie trzeba grać 14 18 czy 24h dziennie żeby być aktywnym

co do jednego się zgodzę system gry jest totalnie do d..... i nic się w nim nie zmieni bo twórcom już się nie chce lub nie umieją tego zrobić
gra ma tyle dziur i wad że tylko ludzi którzy w to grają trzyma przy niej przyzwyczajenie lub na tyle mało jeszcze w to grają że nie wiedzą jeszcze o wszystkich jej wadach - A MOGŁA BY BYĆ TAKA PIĘKNA jakby te asy słuchały ludzi którzy w to grają

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "stsmax" (14.12.2009, 10:41)


jerzys

Nierejestrowany

15

Monday, 14.12.2009, 11:04

Wiele osób o tym pisze, o tych dziurach i wadach

mozecie pisać bardziej konkretnie ??

Grałem w wiele gier, np. CIACH lub CIACH no i CIACH, i powiem szczerze że TE nie ma ich wad a ma nowe super zalety.

nie traci się najcenniejszego (majątku: pH i przedmiotów) mozna stracic duzo (armie i wszystkie wioski) ale łatwo się odbudować

same zalety !

Inna sprawa że twórcy mogli by jej poświęcać więcej czasu.
Jestem jednak piewien ze nie robią tego nie dlatego że nas nie lubią, rządzi ekonomia.
Nie mają aż tyle kasy żeby zatrudnić stado informatyków, robią własnymi siłami , powoli i dbają o różne produkty.
A muszą mieć inne produkty jak każda dobra firma.

nie ma się czego czepiać.


Mogę tylko podziękować że udało im się zrobić grę w którą już prawie rok gram i nadal ją lubię :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (14.12.2009, 11:09)


16

Monday, 14.12.2009, 11:33

jak dla mnie też ta gra jest spoko, oczywiście by się przydało zmienić tu i ówdzie pewne rzeczy.

1. Warto by było z balansować epoki, gdyż 3 epoka jest zdecydowanie faworyzowana militarnie a 5 epoka to sobie może pokąsać co najwyżej.

2. Wprowadzenie długo zapowiadanych eventów

3. Więcej czarów prefixów itd. :D

4. Skrócenie czasu budowy budynków bo w 5-6 epoce i nawet 4 to jest lekka przesada, bo już w realu szybciej niektóre budynki by postawili :D

jerzys

Nierejestrowany

17

Monday, 14.12.2009, 12:02

Ad 2 i 3 - zgadzam się

Ad 1 - nie zgadzam się (moim zdaniem każda kolejna epoka na podobnym poziomie rozwoju powinna być "ciut" silniejsza)

Ad 4 - też się nie zgadzam

Drastic, gra jest tak napisana żeby osoba która dzisiaj zaczęła grę była wstanie w ciągu roku bardzo aktywnej gry dogonić czołówkę.
Więc rosnące czasy budowy w kolejnych epokach jak najbardziej mają sens :) Wyższe koszty też.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Monday, 14.12.2009, 12:39

jerzys - nie rozumiem cię - nie zgadzasz si e z Drasticiem co do punktu 1 a piszesz że każda kolejna epoka powinna być silniejsza ;P a Drastic wyraźnie ci napisał - każda kolejna jest słabsza na podobnym poziomie. 5 epo nie może walczyć naziemnymi - bo niby jak? 4 teoretycznie może walczyć - tyle że powinna mieć wioski na wyższym lvlu średnio o 1 od 3 epoki ;) do tego dochodzączasy budowy: sejm na 20 lvl w piątej epoce to czas 28 dni - czyli jeden miesiąc - a tak naprawdę niewiele wiosek jest w stanie udźwignąć armię naziemną.

No i kwestia też ważna - jest kupę pól zablokowanych nieużywanymi kontami - średnio na jednej mapce jest 4-5 pól których czas założenia jest równy czasowi ostatniego zalogowania ;)
co przy dużej ilości pól: 46x46 mapek daje ogromną liczbę: 8464 pól przyblokowanych przez wioski z 1 ep w sposób opisany przeze mnie ;)
Z tym coś powinno się zrobić - i nie można tłumaczyć się tym że jak ktoś utworzył konto to może się ponownie zalogować - po 1,5 roku wogóle nie grania??

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 25.12.2009, 16:59

Cytat

do admina weźcie zróbcie coś zeby była jakaś bariera punktowa na ataki bo jak przechodzi się do nowej ery i ma się mało pkt a ktoś z większą ilościa pkt będzie cie atakował to po co grac w taką grę jak cie na drugi dzień będzie atakował bez sensu tyle z mojej strony
Po co są ołtarze?

To jest mój ostatni post na tym forum. Przestałem grać z kilku powodów:

1. CZAS!

Ta gra w przeciwieństwie do innych wymaga ślęczenia całymi dniami przed ekranem. W innych grach wojsko maszeruje kilkanaście godzin na małe dystanse, a największe marsze trwają całymi dniami. Właśnie z tego powodu że trzeba pilnować swoich wiosek nie da się odejść od komputera na dłużej niż kwadrans. Trzeba przecież pochować surowicę, odsunąć armię...
Zrobiłem sobie miesięczną przerwę w grze i ku memu zdziwieniu nie chciało mi się wracać do tego nałogu. Mam wrażenie, że TE zostało zaprojektowane dla trzymania graczy przed monitorami. O ile rozbudowa od czwartej epoki ciągnie się w nieskończoność, to walka jest coraz szybsza.

2. Sztuczność silnika gry.

Uważam, że silnik gry jest bardzo nienaturalny. Nigdy nie czułem w tej grze realności. Wiem, że to jest gra czysto techniczna, ale aż wieje z niej sztucznością. A cała gra opiera się na mieszaniu ochronek, oblegów i paleniu wiosek.

3. Klany.

Moim zdaniem jeśli klan absolutnych "botów" dorwie się do gry, cała reszta może się pakować. Bowiem ilość godzin przed komputerem bezpośrednio przekłada się na siłę gracza. Nawet w pewnym słynnym MMORPG na "t" znanym z uzależnień jest ograniczenie czasu gry - tutaj niestety gracze są przytrzymywani na siłę przed ekranem.
Rola słabszego gracza w klanie polega na obleganiu kolegów. Nie widać w tym sensu, wystarczy czytać dziesiątki wiadomości o treści "potrzebna ochronka na 4 w nocy na wioske xxxxxx". Aby mieć stałe miejsce w klanie wystarczy zarywać noce.

4. Trudność gry nowym kontem.

Jak wygląda początek gry? Zaczynamy, jesteśmy zieleni więc popełniamy błędy. Po minięciu czasu ochronnego mamy gwarantowane jakieś 6 ataków na dobę ze starożytności. Nie mamy szans w walce z 200 procarzami stolicą z totemem na 10 poziomie. Udało mi się przez to przejść. Niestety odległości w grze są tak małe, że kilku upartych graczy potrafiło mnie farmić przez całą mapę. Postanowiłem sprawdzić jak wygląda ta sprawa na Jukatanie, podobno agresywnym i brutalnym świecie (lajf is brutal end ful of zasadzkas). Przeżyłem szok. W prehistorii było łatwo, jednak po bardzo starannie przeprowadzonym awansie do EP II zaczął się koszmar. Jakiś dominujący klan najpierw obiecał mi ochronę, jednak gdy już miałem zrobione wioski pod surowicę nagle zaatakował mnie. Mieli rozpisany harmonogram, o której, kto, którego dnia i którą wioskę będzie atakował. Oczywiście panowie ze średniowiecza jechali mnie niemiłosiernie, a możliwości gry nie było, jako że w ciągu około 5 godzin nie da się wyprodukować armii mogącej zadać poważne obrażenia przeciwnikowi.


Wiem jak to się skończy... Napiszecie, że gra jest dobra, ja jestem walnięty i mam wy[cenzura]. Zrobię to bez proszenia.

Senkju for etenszyn.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Habogan" (25.12.2009, 19:28)


Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Saturday, 26.12.2009, 10:33

Trochę się z tobą zgadzam Habogan, ale ... mnie nikt nie jechał w 1 ep. Rzuciłem do wszystko i przelazłem do drugiej ep. Nikt nie atakuje, NUDY, więc wszystko zależy od położenia na mapie.

PS: Jeśli ta gra na T zawiera literę V to ta gra to nie MMORPG, bo ta gra nie ma nic z RPG.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.