Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 07.01.2010, 21:43

Chyba troche za daleko idziecie z tymi zmianami... Nie popieram waszych bzdurnych przemyslen co do zmiany UPKEEP 5 epoki na inny.. Wrecz przeciwnie. To, ze helikoptery sa tak silne w walce z 4 epoka juz powinno byc wystarczajace - tak samo obrona - po ataku na wasza 5 epoke pewnie mi nawet hero nie wroci - a po tych waszych zmianach to juz wogole cyrki sie zrobia i pewnie przestane grac..

(Co mi wtedy po cytadeli na 26 lvlu skoro i tak nie przebije sie przez wasze wojsko)

Jezeli do tego dojdzie to rozwalicie tym kompletnie pierwotny system gry, 4 epoka sie znudzi i przestanie grac i bedzie to samo co z polowa 3 epoki juz teraz- stolice nieaktywnych...

4 epoka ma silna naziemna, 5 latajace - i razem sie uzupelniaja i tak powinno byc - to tak samo jak z klanami i graczami solo - samemu guwno mozna :)

przemyslcie to samoluby - po prostu trzebabylo nie przechodzic :P

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Thursday, 07.01.2010, 21:50

Czarny, dokładnie to były 4 takie armie z ppancami 20+ na całym serwerze. Teraz będzie ich więcej i ze średniej wioski da się do nich dojść o wiele szybciej.
I, żeby być w 100% konkretnym - jest tylko jedna armia na serwerze, która jest w stanie skasować taki oddział, nawet gdy jest na wysokim aniole u Drastica. Armia ta jest we władaniu dyvida (przynajmniej była, gdy odchodziłem z gry). Tak - mam na myśli armię lądową z 5ep odziedziczoną po krowie.
Zapomnij, że dasz radę zdjąć 20 ppanców arkebuzerami. Lekko licząc - musiałyś ich mieć 300+.

Co do expa dla oddziału heli i tego czy wnosi taki oddział coś w walce finałowej. Jak popatrzeć w przeszłość na oblężenia z udziałem helikopterów, to oddział ok. 15 heli na średnim hero (ok. 20 poziomu) kasuje w ciągu 10 rund ok. 70-80 jednostek z 4 epoki. Nikt mi nie wmówi, że to niewiele. Zwłaszcza, że heli bez problemu ściągną na ziemię też każdeego wrogiego herosa.

A co do mojej oceny patcha.
Uważam, że zmiany są w kierunku ku lepszemu. Czas budowy bardzo przyśpieszy grę, tak samo zmiana zasad ochronek. Chociaż przy umiejętnym rozplanowaniu ochronki szczelne i tak da się utrzymywać. I dwie wielkie koalicje z T1 z pewnością szybko tą sztukę opanują, co spowoduje, że pat nie zostanie naruszony.
Bardzo mi się podoba blokada bezmyślnego kasowania wiosek przez obostrzenia związane ze zburzeniem głównego budynku.

Jeśli Administracja chce nas zachęcić do powrotu do gry na dłużej niż na miesiąc, to musi zrobić następne kroki w celu ulepszenia gry. Mam na myśli rebalans 5 i 6 epoki oraz obiecywane od miesięcy eventy.

23

Thursday, 07.01.2010, 21:50

Ludzie ale co wy gadacie za głupoty najwieksza armie helikopterów jaka widziałem to 30 i co taka armią zrobisz ?? Jak sie trzyma samych bohaterów w wioskach albo sie ma jakies dupne wiochy z małymi armiami to może i Ci te 30 helikopterów skasuje hero a jak ktoś umie grać i ma armie przynajmniej po 200 rajtkow w 2-3 wioskach to takie 30 helikopterów może mu polatac kolo interesu najwyżej. Z tego co widzałem u nas w klanie to gra w 5 erze polega tylko na wyszukiwaniu małych armi lub samotnych bohaterów bo innym helikoptery krzywdy nie zrobia. A inne jednostki w 5 erze znaczy sie naziemne to byla jaka armia z 3 albo 4 ery kładzie wszystko na glebe. W 5 Erze nie mozna powalczyć to jest poprostu żałosne ciułanie doswiadczenia średnio po 50 pkt. a nie gra.

24

Thursday, 07.01.2010, 21:55

Sunny to teraz wyobraz sobie jak wyglada helikopter typu APACZ lub HIND vs 50 rajtanów na koniach :D

30 heli to przeciez duzo - osobiscie nie widzialem tyle a przeciez znam nasze armie :)



Zreszta co tu duzo mowic - 4 epoka bedzie zawsze przeciwna - 5 epoka bedzie zawsze zgodnie krzyczala ze trzeba zmienic :)

25

Thursday, 07.01.2010, 21:59

Tylko wyobraz sobie że ja jestem w 4 epoce :P

a zmiana jest potrzebna po to żeby bylo Ciekawiej żeby jak zatakuje 5 epoke to po pierwsze było co zabijać a nie jakies załosne 30 piechoty a po drugie zeby oni mieli szanse sie obronić. I zeby tez mieli czym atakować.

Alkohol a jak sie ma armie po 50 rajtarów to ja sie nie dziwie że Cie 5 epoka jedzie :P

26

Thursday, 07.01.2010, 22:05

w stolicy mam ponad 100 :) wiec nie wiem jak to miec 50 w bojowej ... Ale zamiast abaczac z tematu poprostu powiedz ze chcesz isc do 5 (ale to tylko teoria bo nie znam twoich planow):) Tylko przed skokiem boisz sie ze juz nie bedzie takich wojsk jak w 4. Bedzie za to wieksza szansa na obronienie wioski, ataki bez strat na 4 epoke, naloty i super dropy, a teraz na dodatek czas budowy. To chyba i tak duzo , nie uwazasz?

PO PROSTU - DAJ PALCA A ODGRYZA CI REKE - zawsze bedziecie chcieli wiecej...

27

Thursday, 07.01.2010, 22:35

No i znowu nie trafiłes mam zamiar posiedziec w 4 erze jeszcze z 6 miesiecy :P dopiero teraz wyszedłęm na prosta budowa idzie caały czas duże armie wiec zaczeły sie w koncu jakies walki i exp wpada :P i jeszcze posiedze tym bardziej po tym, patchu jak 21 lvl cytadeli sie buduje 2 dni zaledwie :P

28

Thursday, 07.01.2010, 22:41

DrastiC ale popatrz że teraz 4 epoka ma marne szanse bronić się przed helikopterami a co jak zwiększymy ich ilość?

Teraz czysto teoretycznie :)

masz 20 hel poruszasz się z prędkością 10s/kwadrat w jednym atak na 4 epokę zdobywasz powiedzmy 200 exp z zerowymi stratami ataków takich jesteś w stanie wykonać 20 szczególnie w twojej okolicy gdzie jest sporo aktywnych gracz (nie patrze tu na klany) co daje 4k expa na dobę co najmniej sądzę że to jest dużo przy zerowy stratach

zwiększając liczbę helikopterów o połowę exp jednocześnie rośnie a straty nie :) 5 epoka czuje się wtedy bezkarna w stosunku do 4 epoki dlatego sądzę że upkeep jednostek latających powinien zostać bez zmian może po za jednostkami jak to DrastiC nazwał z elity bo tam jest trochę przesada :)
z tym, ze jesli nie dostaniesz albo nie przejmiesz wioski na 20 heli, to samodzielnie wybudujesz ja najwczesniej po 4 miesiacach(chociaz i to jest średnio wykonalne)

ja mogę powiedzieć śmiało po spedzeniu 4,5 miesiąca w 5 epoce(wszystkie wioski stawiałem sam, a postawiłem ich juz 6, wliczając te oddane), ze heli sa w sam raz, ale naziemne to dramat. Zgadzam sie z Propem, ze jedyna armia to armia dyvida, ktora moze powalczyc z jedna armia z 4 epoki - bo z dwoma dostałaby w 3 rundy niemiłosiernie ;) ja sam na 20 lvlu będę miał podobną, ale to i tak mało, bo takie pola zdarzają się raz na kilka tysiecy i to jest cyba największy problem

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "karwek" (07.01.2010, 22:47)


29

Thursday, 07.01.2010, 23:03

czyli jakie wnioski :



1. realne jest miec armie bo jak sami mowicie dyvid taka ma.

2. realne bylo wybudowanie wiosek nawet przed patchem poniewaz je stawialiscie.

Skoro wy chcecie miec silniejsza armie naziemna to ja chce miec mozliwosc powalczenia z wasza latajaca - zmniejszcie upkeep arkebuzera albo muszkieterow :)

30

Thursday, 07.01.2010, 23:08

A więc sprawa z kopterami wygląd tak:

Nikt nie ma aktualnie wioski z 30 kopterami to po pierwsze, chyba że coś się zmieniło.
Po drugie 20 kopterów (z nie aniołem) strąca spokojnie każdy dobry gracz, robi 1 armie pod arkerów i po kopterach.

200 arkerów x rundy to 6000 Obrażen (a wiosek pod taką armijke jest mnóstwo), dolicz jeszcze hero i po kłopocie.
20 kopterów to 6000HP (pod taką armijke już nie)

Latałem na oślep, armią kopterków aniołkiem bo wiedziałem że nikt raczej nie będzie miał na stanie tyle arkerów żeby mi stracić, ale mój zysk był w zakresie 4-20 exp. (nieumarłym jest podobnie).

Inaczej wygląda to przy dobrym demonie i szarży ale znów oni się muszą liczyć z tym że jak się połaszą na te 100 expa mogą jednak wrócić z -2000 expem jak trafią na te 200 arka.

Edit:

W 4 epoce miałem armie z takim herosem i itemami że mogłem walczyć przeciwko 1000 halabard (tylko musieli być odpowiedni herosi) , więc zawsze jest jakiś ewenement.

31

Thursday, 07.01.2010, 23:09

Alkohol - największym sukcesem tej armii dyvida jest to, że przeżyje starcie z 250 rajtarami, a nie, że powalczy z nimi. Jasne, że postawienie takiej wioski było realne, ale zakładam, że takich pól na CAŁEJ mapie lub lepszych jest gora 10 ;)

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

32

Thursday, 07.01.2010, 23:25

Pallagrin, bo alkohol po prostu nie wie, jak wygląda życie w 5 epoce. Ja sam (a przypuszczam, ze każdy w 5 epoce, wnioskując ze słów Palla) przekopałem spory kawałek mapy w poszukiwaniu chociaż niezłych pól pod wioski. Każdy z Nas też zbudował tych wiosek więcej niż sam potrzebuje. Jak teraz przeglądam swoje stare notatki to doliczyłem się 27 prób z wioskami na polach, które wyglądały obiecująco. Nie miałem tyle szczęścia, co dawniej krowa a teraz Pallagrin i nawet na 20 lvl'u nie będę miał tak silnego oddziału. Przykre...

Drastic - 26 kopterów może mieć Bleeh i ktoś jeszcze u was, nie pamiętam niestety kto.
Ja w swojej wiosce starej mogłem mieć 24 sztuki (na 20 lvlu, do którego daleko).
I dobrze wiesz, że nie możesz w ten sposób liczyć wynbiku walki 200 arke vs. 20 heli. Arke w trakcie giną zadając w każdej rundzie mniej obrażeń, a koptery na Twoim aniołku się regenerują. Musi być 300+ arke, żeby w 3 rundach zdjąć 20 kopterów. Czyli tyle, żeby walka w kontrze przy oblężeniu zakończyła się strąceniem oddziału latającego.

Dzięki temu patchowi za chwilę (kwestia 2 tygodni, jak sądzę), w każdym z Naszych klanw będzie po kilka armii w sile 300 arke.
Niestety nie widzę szans na 30 kopterów w tak krótkim czasie. Chyba, że w którejś wiosce pozostałej po krowie...

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Thursday, 07.01.2010, 23:37

prop - w mojej wypowiedzi mniej więcej chodziło o to samo co teraz powiedziałeś - da się szybciej postawić wioskę z 300 ake w 4 ep niż wioskę z 30 ppancami na 5 epoce - co oznacza - wbrew pozorom że nadal zmniejszenie czasów - postawione w ten sposób - powoduje zwiększenie siły epok niższych ;) a chyba nie o to w tym wszystkim chodziło. Z tego co pamiętam DrastiC przeleciał kilkaset pól w poszukiwaniu jako takiej wioski naziemnej (200+ najsłabszych jednostek) co nie jest zbytnim wyczynem w 4 ep. Zobaczymy jak teraz wyjdzie - ale w tej chwili i tak koszty nas zjedzą - czas budowy nie będzie przeszkodą - po prostu jest nas za mało w 5 ep - jakby było co najmniej 100 graczy to może ;) a tak? na palcach można nas policzyć - przy czym chyba tylko i wyłącznie są to osoby z dwóch obozów

34

Friday, 08.01.2010, 00:03

na poczatku ustalmy, ze nawet jesli znajdzie sie wioska na 200 sztuk piechoty(20 pól :|) to i tak ta piechota zostanie pochlonieta przez rajtarów, samochody, czy nawet grom.

co do pól: Krowa przeszukał wszystkie od 1:1 do 100:100(co daje 10000 pól czyli 10% całej mapy)(chyba juz to pisałem nie raz), ja przeszukałem nieco mniej, dlatego pewnie znalazłem gorszą wioskę(głównie pod Grom, ze względu na duze pokłady złota)

jako, ze teraz jest względny spokój, bede zakladał wioski gdzies hen daleko i szukał tam czegos ciekawszego ;)

35

Friday, 08.01.2010, 01:27

Cytat

I dobrze wiesz, że nie możesz w ten sposób liczyć wynbiku walki 200 arke vs. 20 heli. Arke w trakcie giną zadając w każdej rundzie mniej obrażeń, a koptery na Twoim aniołku się regenerują. Musi być 300+ arke, żeby w 3 rundach zdjąć 20 kopterów. Czyli tyle, żeby walka w kontrze przy oblężeniu zakończyła się strąceniem oddziału latającego.
Pisałem że nie dotyczy to Anioła, bo na moim ( plus itemy ) to koptery mają ponad 500hp + reg 50 czyli jakieś 13000HP do zdjęcia u innych ras jest to ponad x2 mniej. Więc trzeba około 500 arkerów co już może być problemem :D

36

Friday, 08.01.2010, 02:25

zmiany zdecydowanie na +

co do 5 epoki nie wiem co sie tak uparliscie zeby pokazac jak to smiglowce dostaja od arkabuzerow

moze i dostana ale jak trafia na armie 50 czolgow to sytuacja jest odwrotna

37

Friday, 08.01.2010, 08:13

czyli jakie wnioski :



1. realne jest miec armie bo jak sami mowicie dyvid taka ma.

2. realne bylo wybudowanie wiosek nawet przed patchem poniewaz je stawialiscie.

Skoro wy chcecie miec silniejsza armie naziemna to ja chce miec mozliwosc powalczenia z wasza latajaca - zmniejszcie upkeep arkebuzera albo muszkieterow :)

pozwole sobie wtracic.
wiocha o ktorej mowa zostala zalozona jakos 2 tygodnie po swietach wielkanocnych i byla budowana nonstop (czyt. nonstop leciala na niej budowa kopalni-sejmu + potrzebne budynki do jednostek i do obrony). przelicz sobie teraz dokladnie ile to jest miesiecy budowania i jakie wioski w 4 epoce dalbys rade postawic budujac nonstop przez ponad 8 miesiecy?

to tylko takie sprostowanie zeby kazdy wiedzial ze wioche naziemna byla budowana oklo 8-9 miesiecy do stanu w jakim jest obecnie.

38

Friday, 08.01.2010, 08:35

Ja mam pytanie do tych, co bedac w czwartej epoce dostali lanie od kopterkow: A co moze zrobic e5 przecieko armii 250 rajtkow? Tez nie ma sposobu na skutezcna obrone! Jakiej armii by nie wistawil obronca, zdejmie co najwyzej kilkunastu z nich.

@jawazone, widac, ze nie byles w e5. 50 czolgow? Jo cie prosza... W mojej wiosce budowanej stricte pod czolgi wlasnie, na 17 poziomie moglbym ich wystawic dokladnie 28. A i tak by dostaly becki od 200 kirysow.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

39

Friday, 08.01.2010, 09:56

50 czołgów, to znajdź mi wioskę pod 300 złota 150 ropy 300 saletry i 400 żelaza to pogratuluje ...

Przekopałem nie mniej pół niż krowa i nie ma takich miejsc ...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (08.01.2010, 11:02)


40

Friday, 08.01.2010, 10:00

najlepsz wioche jaka widzialem pod czaolgi (chyba najlepsza jaka widzialem ;) )
to na 20 lvl idzie postawic 43 czolgi + 30 piechoty.

lepszej chyba nie widzialem.