Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

61

Saturday, 09.01.2010, 13:38

To by było dobre chodzi o to żeby nie zburzyc konsulatu zeby oblegajacy miał szanse bronic wiochy w przypadku proby jej odbicia przez poprzedniego bohatera.

62

Saturday, 09.01.2010, 15:45

Bodex dobrze pisze.

Cytat

wtrącę się lekko w dyskusje - ale dla mnie aby 5 była ciekawa i grywalna (a ma potencjał) to po prostu zrobić 3-4 jednostki przysłowiowym "mięsem" (tak jak było dotychczas w pozostałych epokach) - ale kosztem zwiększenia kosztów utrzymania śmigieł

rezultat

5 ma w końcu czym grać normalnie a nie bawić się w simka
ma dodatkową przewagę jaką jest kilka śmigieł dodatkowo

i na tym powinna polegać przewaga 5 epoki
Ludzie chyba nie dostrzegają siły 5 epoki.
Gdyby kwadraty 5 epoki były tak długo budowane ile kwadraty 4 epoki( po kilka miesięcy) to by było widać kto ma przewagę(5 epoka).
Coptery całkowicie zdominowały walke przeciwko 4 epoce. Na t2 widać to doskonale 2 osoby dorobiły sie pierwsze 5 epoki i koniec 4 epoka bez radna przez systematyczne naloty 4 epoka nawet nie może dojść za bardzo do 3 lvl zamku, pałacu(jego odpowiednik), a już o ołtarzach nie wspominając. A teraz przez skrócony czas budowy to wszystko się jeszcze bardziej pogmatwało.
Przykłady akcji z czołgami na t1 widać, że również robią swoje przeciwko 4 epoce. A teraz to wszystko jeszcze zostanie zwielokrotnione.
Więc jeśli przejdzie pomysł by wzmocnić 5 epokę to 4 obowiązkowo musi dostać coś przeciwko copterom choćby miało to się wiązać z ograniczeniem jednostek przeciwko naziemnym. Zresztą nawet bez tego wzmocnieniea trzeba dać jakieś sznse obrony 4 epoce przed nalotami. Na t1 może tego tak abrdzo nie widać gdyż całe masy już tako jako ma te osady 4 i 5 epoka. Ale na t2 znając grę i mając 5 epokę to już se nie pograsz jak przeciwnik nie odpuścić.

63

Saturday, 09.01.2010, 15:52

a wiesz dlaczego sa naloty? bo nie ma czym innym walczyć - na T1 nie ma nalotow, bo chyba kazdy wie, jak boli strata budynku. Po za tym naloty smiglami nie sa niebezpieczne(nie wiem ile smigiel macie na t2, ale przy 20 smiglach z demonem ta szansa to dopiero ~30%), a naloty bombowcow wbrew pozorom duzo latwiej sciagnac, bo maja mniej zycia i nie da sie ich w liczbie 10 wystawic ;)

po za tym, jak masz naloty, to najezdzaj wioske wroga 2 razy dziennie - strata surowcow boli najbardziej w 5 epoce

64

Saturday, 09.01.2010, 17:34

Hmm w 4 epoce w aktualnym stanie servera t2 niema również surowców, nie ma gdzie pozyskać dla 4 epoki. Efekt kilku dniowe zbieranie na dodatkowy 1 lvl budynku i wybudowanie go zostało zniszczone jednym nalotem(przy czym przez te kilka dni było paręnaście w sumie nalotów więc już tutaj nie mówimy co się działo). Dwóch graczy to 4 naloty dziennie, a już 3 się dorobił( u przeciwnika, to co 6 nalotów)?? I nie da się tego obronić jak nawet do 3 lvl osady nie da się dojść(a bez tego marna armia). Więc co dominacja całkowita(nad 4 epoką??) przez klan w którym osoby zdążyły zdobyć 5 epokę. I teraz jeszcze im się umożliwiło w szybki sposób zwiększyć tą ilość jednostek. Na t1 gdzie jest jeszcze z kim powalczyć o te surowce dla 4 epoki(i każda ze strona posiada kogoś z 5 epoką), to nalotów się nie praktykuje bo zaraz była by wojna na pełną skale.

I te 15-20 copterow wystarcza(na naloty itp, więc po co jeszcze to zwiększać) już jak druga strona nie ma czym się bronić.

Ale jak już tak się kombinuje to może by wprowadzono brak możliwości nalotów na stolicę. I każdy uparty dotrwa w ten sposób do kolejnej epoki i po jakimś czasie będzie można walczyć z tą nie sprawiedliwością. Bo wiem tak to jest w przypadku epok 1-4(4 dopóki nikt nie ma 5 epoki) gdzie jak by źle nie było na stolicy można spokojnie dotrwać do kolejnych epok.
Edit:
Na te 10 krzyżowców to był by 22 lvl i budował by się ponad 15 dni.

Co do tych czasów budowy kopalni itp. to pewne rzeczy tez powinno się skrócić. Dlaczego taka w sumie mało znacząca stajnia np. w 3 epoce na 21 lvl ma się budować 300 godzin prawie(chyba najdłużej budujący się budynek 3 epoki), gdy zamek buduje się nie całe 2 dni? Trochę to nie poważne. Tym bardziej, że miałem taka sytuacje, że zbrakło 1 lvl na to by mieć 10 krzyżowców i teraz czekaj 300 godzina by dorobić 2-3 konie w uppkepie.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Galactica" (09.01.2010, 17:52)


65

Saturday, 09.01.2010, 17:44

karwek sytuacje na t2 znam z autopsji i naprawdę 5 epoka jest bezkarna w nalotach. DZięki helikopterom zabrali i spalili osady 4 epoki mimo że cały klan nie ma nic z wojsk naziemnych poza stolicami. Teraz codzienne tracisz po 4 budynki to co mozesz zrobic?
5 epoka to w zasadzie tylko koptery, reszta jest dla mnie dodatkiem żeby było czym wozic surke z wioski do wioski i czasem ubić niepilnowanego herosa.
Expa praktycznie sie nie zdobywa w PvP wiec tak naprawde kto nie ma człowieka to 6 epoki predko nie zobaczy.

66

Saturday, 09.01.2010, 17:54

Hmm nawet 5 epoki nie zobaczy.

67

Saturday, 09.01.2010, 18:08

Nie przesadzajmy do 5 epoki można się wbić każdym hero, do 6 epoki jest to nie możliwe bez człowieka, nawet jak byś miał 100 level anioła czy trupka.

68

Saturday, 09.01.2010, 18:24

To dla mnie bezsens, równie dobrze mogli zrobić jedną rasę. Bo po co reszta skoro grę da się "przejść" tylko człowiekiem.

69

Saturday, 09.01.2010, 18:26

Ale tu nie chodzi tylko o hero tylko o to, że przez 5 epokę nie rozbudujesz się w 4 epoce. I jak to dyvid napisał mamy to potwierdzone z autopsji wszystkie osady sprowadzone do 1 lvl.

Po patchu to jeszcze gorzej wgląda. Więc albo rebalans i zmniejszenie o połowę copterów albo wzmocnienie 4 epoki przeciwko nalotom lub zrobić tak by naloty na stolice były nie możliwe to ludzie już dojada do 5 epoki na stolicy w 4 epoce.

70

Saturday, 09.01.2010, 18:27

Dlaczego niemozliwy jest awans do 6 epoki bez czlowieka?
WRÓCIŁEM:)

71

Saturday, 09.01.2010, 19:00

to zaraz ci pokaże, niech stracę 1 wyprawkę !

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=acbb9f976c

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (09.01.2010, 19:15)


72

Saturday, 09.01.2010, 19:08

olejcie to T2 (to naprawdę nie boli) to admini sami w końcu wpadną na to że coś jest nie tak jak im się szybciej serwer skończy

4 naloty = - 4 budynki a jak są na wysokich poziomach to nie ma szansy na grę bo taka słaba przecież ta 5 epoka
ps. zmniejszcie jeszcze im upkeep i od razu włączcie kasację serwera T2

jeśli jest brak możliwości oblegania stolicy to tak samo powinno być z nalotami - da się przejść do 5 epoki na samej stolicy lecz już nie da się obronić przed 5 epoką grając tylko na stolicy

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "stsmax" (09.01.2010, 19:16)


73

Saturday, 09.01.2010, 19:15

Trzeba bylo sie nie rwac do 4 epoki tylko w najlepszej tzn 3 siedziec:)
WRÓCIŁEM:)

74

Saturday, 09.01.2010, 19:16

Nie wiem jak T2 ale na T1 spokojnie można się bronić przed nalotami, no może nie aż tak spokojnie ale da się.
Zresztą jak ktoś pisał co innego może zrobić 5 epoka jak powalczyć normalnie nie może.

75

Saturday, 09.01.2010, 19:18

olejcie to T2 (to naprawdę nie boli) to admini sami w końcu wpadną na to że coś jest nie tak jak im się szybciej serwer skończy

4 naloty = - 4 budynki a jak są na wysokich poziomach to nie ma szansy na grę bo taka słaba przecież ta 5 epoka
ps. zmniejszcie jeszcze im upkeep i od razu włączcie kasację serwera T2
kiedys zacznie sie tam normalna gra, bo Ci z nalotami nie zaczna wyrabiac, a wtedy pojedziecie ich równo, chyba, ze wam do 6 uciekna
jak im upkeep zmienicie naziemnych, to może zaczna was jechac naziemnymi, a z wojskiem juz mozna przeciez uciec

4 naloty to 4 budynki? to powiedz mi, czym oni lataja, ze maja taka skuteczność, bo bardzo jestem ciekaw

76

Saturday, 09.01.2010, 19:36

Drastic
Nie wiem jak T2 ale na T1 spokojnie można się bronić przed nalotami, no może nie aż tak spokojnie ale da się.
Zresztą jak ktoś pisał co innego może zrobić 5 epoka jak powalczyć normalnie nie może.
No właśnie, a ja ci już pisałem, że to jest tak, że na t1 już każdy klan ma te epoki i jakoś działają. Dodam, że na t1 nie było od razu 5 epoki. Było to wstrzymywane może dlatego tak się to ułożyło(tu się też wlicza masowe przejście do 4 epoki). Albo co lepsze przeciwnik nie była na tyle uparty by was wykosić. Więc powino byc tak, że i 4 epoka jest na tych samym warunkach co pozostałe czyli możliwość gry na stolicy przy miażdżącym przeciwniku ale w tym wypadku przez naloty to się nie sprawdza.

Dla przykładu stsmax na t2 w ciagu kolejnego zaplanowanego około tygodnia jaki miał jakiś czas temu miał przejśc do 5 epoki. Ale dosłownie w ciągu kilku dni 5 epoka wyzerowała go z osad i budynków. W takiej sytuacji ja nawet nie wiem co poradzić takiej osobie. A już na pewno nie ma co myśleć o 5 epoce.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Galactica" (09.01.2010, 19:51)


77

Saturday, 09.01.2010, 19:44

Wszyscy wiedzą że 5 musi być zrebalansowana - bo tam nie ma przyjemności z gry żadnej - no chyba że kogoś jara jak innemu graczowi zniszczy jakiś budynek.

1. Dlatego mówię - 3-4 jednostki to rekrutacji jako "mięcho" jak to jest w pozostałych niższych epokch

2. Powiekszyć koszty heli - żeby były dodatkiem i rarytasem a nie główną siła bojową 5 epoki (jak się okazuje jest dotychczas tak na prawdę)

Wtedy 5 zacznie być grywalną epoką dającą coś więcej od 4 - jest tym nalot

bo obu rzeczy 5 epoka nie będzie miała - a póki tego nie zrozumie to niech dalej wypisuje.. i wypisuje.. i wypisuje

78

Saturday, 09.01.2010, 20:22

Trzeba bylo sie nie rwac do 4 epoki tylko w najlepszej tzn 3 siedziec:)
Ile czasu można być w danej epoce ?? Najważniejsze jest żeby się rozwijać a nie stać w miejscu .
olejcie to T2 (to naprawdę nie boli) to admini sami w końcu wpadną na to że coś jest nie tak jak im się szybciej serwer skończy

4 naloty = - 4 budynki a jak są na wysokich poziomach to nie ma szansy na grę bo taka słaba przecież ta 5 epoka
ps. zmniejszcie jeszcze im upkeep i od razu włączcie kasację serwera T2
kiedys zacznie sie tam normalna gra, bo Ci z nalotami nie zaczna wyrabiac, a wtedy pojedziecie ich równo, chyba, ze wam do 6 uciekna
jak im upkeep zmienicie naziemnych, to może zaczna was jechac naziemnymi, a z wojskiem juz mozna przeciez uciec

4 naloty to 4 budynki? to powiedz mi, czym oni lataja, ze maja taka skuteczność, bo bardzo jestem ciekaw
Tak 4 naloty to 4 budynki . Latają 3 bombowce + kolo 10 P-panc + demonek . Nie zdarzyło mi sie aby podczas nalotu nie stracic budynku no chyba ze sie wystawi jednostki co na starcie jest kosztowne .

Pechowy dzień = ( - 1 lv Konsul , -1lv Płatnerz , -1lv Cytadela , -1 jakas kopalnia ) teraz wystarczy zestawic bilans ile jest w stanie wyprodukować stolica + kolonia czy nawet 2 ( oczywiście mówie o nierozwiniętych wiochach z kopalniami na 1lv ) względem strat .
Istny Demotywator ;)

79

Saturday, 09.01.2010, 20:49

to zrobmy zakaz burzenia konsulatu w czasie oblegu i 24h po zakonczeniu
Pozostaje jeszcze jedna możliwość: gracz spodziewa się oblężenia i burzy konsulat profilaktycznie przed oblężeniem. I znowu mamy sytuacje w kółko macieju.

80

Saturday, 09.01.2010, 20:58

To niech lepiej spali wioskę, bo i tak ją straci, bez konsulatu. Po za tym jak się spodziewa to niech sobie ochronkę załatwi.