Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

141

Wednesday, 13.01.2010, 21:43

wydaje mi się że najbardziej krzyczą o zmianie upkeep bombowców i hel osoby które nie umieją grać
wystarczy że 4 epoka zaczęłaby atakowała po 2 razy dziennie te 3 osoby z 5 epoki i wykończyli ich ekonomicznie zero przyrostu bo maja utrzymanie hel i zero farm......

zacznijcie się bronic a nie płakać

5 epoka ma tą przewagę że mogą robić naloty i niech tak zostanie...

na t1 były, są i pewnie będą też naloty a jakoś nikt od razu nie płacze żeby zmienić upkeep
sam doświadczyłem nalotów ale trochę pokombinowałem i się obroniłem.......

142

Wednesday, 13.01.2010, 21:43

Baldr mam dla Ciebie propozycję. Skoro twierdzisz że obrona przed nalotami to taki pikuś oddam Ci moje konto na t2 na 2 tyg. Konto to obecnie posiada najlepsze osady w 4 epoce i jedyną osadę, która drapie podwozia lotnictwa. Zobaczymy jak sobie poradzisz. A znając twoją gre za tydzien zostaniesz na stolicy z kasowanymi codziennie budynkami.
Ew. jak chcesz mogę Ci zaprezentować na T1 ze nawet 5 epokę mogę bezkarnie bombardować.
Proszę osoby które nie znają sytuacji na t2 o nie zabieranie głosu w tej sprawie. Skończmy już ten temat bo i tak to do niczego nie prowadzi.

143

Wednesday, 13.01.2010, 21:44

No to zakladajac, ze te smigla leca z dobrym demonem, ktory daje jednostkom +50 ataku, to dla 13 smigiel daje to zaledwie 26% szans na zniszczenie budynku. Losowego. Czyli srednio pol budynku dziennie. Nie jest to porazajaca wartosc, zwazywszy na przewage, jaka e4 ma na ladzie. Moze farmic agresora bez zadnych konsekwencji az ktoremus sie znudzi.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

144

Wednesday, 13.01.2010, 21:51

Kurde my tutaj z Dratic-kiem piszemy o tradycyjnym PvP gdzie zdobywasz expa i surkę!! Gdyby dano nam mozliwosc zwykłego ataku to i wiadomo ze liczba nalotów by sie drastycznie zmniejszyła!! Bardziej atrakcyjnie jest zdobycie expa i surki nawet kosztem jakiś strat niz naloty. 5E robi własnie tylko naloty bo innej opcji nie ma.
Wy ciagle smolicie bzdury o nalotach. Tak samo jak by stekała 3E iz ich jednostki nie maja AA a 4E ma...problem w tym ze de facto 4E moze spokojnie powalczyc z 3E. Poza tym 5E ma 2 ataki i nie wazne czy nalot czy grabiez...po to się awansuje do 5E aby miec wybór i nich bedzie to pewnego rodzaju nagroda do 5E za wytrwałosc i umiejętnosci w grze a nie jak poniktórzy zakisili ogóry w 3E i sie cieszą. Szlak mnie trafia że 5E nie ma jako jedyna miesa armatniego a wszystkie pozostałe maja...chore!!

P.S. Juz w 4E zaczynaja sie armie mutanów - http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=8e95930228 a 5E co ma....gów..!!

przeciwnika. I ten znow bedzie musial zainwestowac i czekac na wyrownanie strat a ty jako bonus dostaniesz jeszcze expa. Zestrzeisz

wiesz co jakoś miałem jeszcze o tobie do dzisiaj dobre zdanie bo zawsze wypowiadałeś się obiektywnie dla wszystkich graczy lecz teraz jednak skłaniasz moją osobę do stwierdzenia że jesteś podobny do MW12345 czyli kompletne dno które nie wie o czym pisze

zrobimy taką małą próbę dam ci moje konto na miesiąc czasu - surkę dostaniesz techy wszystkie są więc nie będziesz miał o co płakać
1. nikt ci nie zrobi osłonki bo wszyscy zrezygnowali
2. będziesz miał co2 dzień oblega
3. naloty codziennie

mi nie chodzi o to że nie można się obronić przed atakami 5 epoki lecz o to że jeżeli stolica jako jedyne miasto jest od początku nietykalne to takie powinno i być dla 5i6 epoki

ale jak jesteś kozak i taki bardzo mądry to zrobimy pokaz jaki wielki jesteś (czy może masz tylko o sobie wielkie mniemanie) - ja daję konto chłopaki cie atakują i zabierają wiochy co będziesz pokazywał na forum i pokażesz jak się bronisz za miesiąc
zgadzasz się???

145

Wednesday, 13.01.2010, 22:06

Zdecyduj sie: piszesz o nalotach czy o oblegach? Bo to, ze przed dobrze zorganizowanym oblegiem ciezko jest sie obronic to ja doskonle wiem! owimy tu o obronie przed nalotami i rzekomej przewadze jaka daja one wspolczesnosci. Bo tak na prawde to zadna przewaga. Bo skoro mozna wystawic armie 250 rajtkow, to mozna tez postawic 200 arbuzow a te sa w stanie zmiesc nawet 15 ppancow a taka strata juz boli. Ja mialem nieco inna taktyke nalotow, ale to nieistotne. Faktem jest natomiast, ze mozesz sprawic, ze agresor straci na tym wiecej niz ty a to z kolei moze go stopniowo zniechecac to raz, budowac respekt to dwa. Jedno i drugie przemawia na twoja korzysc.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

146

Wednesday, 13.01.2010, 22:18

@stsmax nazywasz mnie kompletnym dnem...hehe
Poczytaj co napisałes...jakies oblegi, ochronki...człowieku to Ty chyba nie wiesz o czym piszesz.
Ja w swoim poście napisałem o normalnej walce PvP pomiedzy 4 a 5 epoką!

I pamietaj...nie ma prawa nazywac dnem kogos kto sam nim jest!

147

Wednesday, 13.01.2010, 22:21

Baldr czy ja piszę po japońsku czy po jakiemu

wszyscy z 4 włączyli urlopy gdyż w momencie przejścia do 4 nie ma szans jak przeciwnik ma 3 gości w 5 epoce i ciągle lata z nalotami - jak się obronisz??
naloty wspomagane oblegami i konto tylko do skasowania
i nie mówimy ty o potyczce klanów bo one były od zawsze i zawsze będąbo o to chodzi

mówimy o tym że nikt już nie ma możliwości na t2 przeskoczyć 4 epoki - i nie mówcie że bombardują tylko nas bo dzisiaj my jutro ktoś skoczy to jego także pojadą tak dla zasady żeby nie mógł skoczyć i im zagrozić w 5 epoce

no i powiedz mi teraz czy rozwiązaniem tego problemu nie było by zwiększenie ilości tanich jednostek i brak możliwości bombardowania stolicy???

5 mogła by grać i się lać a gracze z 4 mieli by możliwość przejścia do następnej epoki - oczywiście dłużej by to trwało ale była by opcja przejścia nawet na samej stolicy a tera jej nie ma co prowadzi tylko do kasacji konta

i jeżeli goście mogą praktycznie skasować ci konto bo są w 5 epoce to takowa opcja powinna być także w innych epokach w postaci zabierania stolicy

148

Wednesday, 13.01.2010, 22:26

@stsmax nazywasz mnie kompletnym dnem...hehe
Poczytaj co napisałes...jakies oblegi, ochronki...człowieku to Ty chyba nie wiesz o czym piszesz.
Ja w swoim poście napisałem o normalnej walce PvP pomiedzy 4 a 5 epoką!

I pamietaj...nie ma prawa nazywac dnem kogos kto sam nim jest!

może i masz rację że jestem dnem - każdy ma możliwość oceny innej osoby

tylko widzisz o mnie moi sojusznicy nie mają takiego zdania a o tobie tak - zresztą nie tylko sojusznicy połowa pierwszego serwa tak o tobie myśli

a ja nie wiesz o czym piszę to specjalnie dla ciebie napiszę jeszcze raz
1. nie powinno być nalotów na stolicę
2. powinno się zwiększyć ilość mięska armatniego w 5 epoce żeby można było w niej walczyć wojskami lądowymi

TERAZ ZROZUMIAŁEŚ??? CZY MOŻE JESZCZE NARYSOWAĆ

sorki za wiadomość pod wiadomością

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

149

Wednesday, 13.01.2010, 22:31

stsmax masz rozległe znajomosci skoro wiesz iz połowa serwera mysli o mnie tak czy inaczej :P nic tylko pogratulować :D aco o mnie myśla....mi to lata...
Widac tez jak uwaznie czytasz topic bo:
ad.1 akurat co do nalotów na stolice to mi to obojętne - mogą byc ale równie dobrze nie muszą
ad.2 cały czas trabie w tym temacie (i w innym również) o zmiane upkeepu chociaż najtanszych jednostek w 5E (tzw. miesa armatniego) aby i ta epoka mogła normalnie powalczyc i chociazby po to (co napisałem w jednym z poprzednich swoich postów) aby ludzie z 5E wybierali częściej grabiez niz nalot (obecnie robie tylko naloty bo innej alternatywy dla 5E nie ma) a Ty mi próbujesz wmowic iz ja za tym nie jestem i w ogóle nie wiem o czym piszę...no coz dzieki bo sam sobie dałes dowód na kto nie wie o czym pisze :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "MW12345" (13.01.2010, 22:40)


150

Wednesday, 13.01.2010, 22:35

Cytat

no i powiedz mi teraz czy rozwiązaniem tego problemu nie było by zwiększenie ilości tanich jednostek i brak możliwości bombardowania stolicy???

Nie. Bo wtedy bys marudzil, ze cie bez przerwy farmia, wynosza surowce z wiosek i nie masz jak sie rozbudowywac ani wystawic armii, ktora moglaby przynajmniej potencjalnie zagoric oblegowi. Jak ktos jest zlosliwy i ma przewage to ta przewage wykorzysta bez wzgledu na okolicznosci.

Przejscie z jednej epoki do drugiej zawsze jest trudne. Moge ci nawet powiedziec, kto mnie z luboscia atakowal po kolejnych zmianach epok. Tez nie mialem mozliwosci skotecznej obrony. Po prostu: przejscie od dostatkow srediowiecza do nowej epoki, gdzie znow trzeba wszystko zaczynac od zera na pewno nie jest latwe. Ale tego sie nie przeskoczy.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

151

Thursday, 14.01.2010, 01:24

najzabawniejsze jest to ze placza tutaj osoby ktore w opisach maja:

"Jesteśmy jak szarańcza i wszystko mamy w DuP....."
"Gram maxymalnie agresywnie i proszę nie pisać do mnie o zaprzestanie ataków. Ja też o to nie poproszę ;)."
za niszczenie budynkow w wioskach ktore oblegamy bedziemy was niszczyc do samej stolicy
my was mozemy atakowac wy nas nie. za atak na nas bedziecie paleni do golej stolicy

w 3 epoce robili co chcieli i z nikim sie nie liczyli... wiec nie spieszyli sie z przejsciem do e4
a teraz niemila niespodzianka bo nagle ktos ich bije

gdy pierwsza osoba z wrogiej ekipy zmienila epoke zeby nam zabrac wioski spalilismy je i dopiero zaczynalismy zaliczac bosow aby uciec do e5
od tego czasu grali jak ostatnie patalachy

na obleg do ktorego wystawialismy po 7-9 smiglowcow i samych boh jako dodatkowe armie zeby zapelnic luki oni wysylali armie halek + 30 lucznikow
mimo ze dyvid mogl juz wtedy stawiac po 110-120 arkbuzerow i wybijac nam kazda armie smiglowcow do zera

teraz kiedy juz wszystko stracili chca zmian pod siebie zeby nie mozna bylo robic nalotow na stolice

zal

152

Thursday, 14.01.2010, 09:02

Ja tak może głupio zapytam, ale od kiedyż to stolica była nietykalna np. w 3ep ? Nigdy nietykalna nie była, nie było tylko jednostek które naloty mogły by robić, ale proszę bardzo herosa sobie posłać i nalot pójdzie :P
Ktoś tu wymyśla coś czego nie ma :P

153

Thursday, 14.01.2010, 10:25

ja to nie rozumiem. jestem w ep 4 i powiedzmy sobie szczerze ale jak by 5 chciala to by wykończyła mnie ekonomicznie. po co ten rebalns? Nie umiecie grać i tyle.

154

Thursday, 14.01.2010, 10:36

Pewna grupka ludzi narobiła sobie wrogów. Mają (mieli) "wiecznych" drugo i trzecio epokowców. Ich gra polegała na tym że przechodził któryś do wyższej epoki i przy pomocy tych "wiecznoepokowców" zabierali innym najlepsze wioski i w zasadzie nie było siły żeby ich powstrzymać. Teraz nagle się okazało, że ta metoda gry wzięła w łeb bo zabranie wiosek nic nie da, a ludzie zaczęli ich wyniszczać nalotami. Więc co się dzieje ? Ano płacz o rebalansowanie i nietykalność stolicy. Wystarczy popatrzeć tylko kto najwięcej krzyku robi.
Inni jakoś grają i nie narzekają. A oni zasiali sobie ziarno we wcześniejszych epokach i teraz chcą żeby autorzy zrobili im "ochronę" przed zbieraniem plonów z tego ziarna.......

To tyle. Wyczerpałem limit na ten miesiąc :D

155

Thursday, 14.01.2010, 10:49

dokładnie, era takich sojusz jak np PSD czy wilczki przechodzi w zapomnienie i role powoli zaczynają się odwracać. Gra staje się ciekawsza i nie możemy już mowić o grupkach która mają znaczną przewagę nad innym. Łatwiej grać słabszym osobą które później zaczęły. Pewnie w dalszej przyszłości zaobserwujemy wzrost nowy graczy na mapie :)
Kwestia czasu zanim dwa obozy BC oraz IW przestaną dominować na serwerze bo długo grają. W tej chwili już tylko licz się to kto ma więcej akademii.
Ja uważam że gra jest świetnie zbalansowana i tyle!


Choć muszę się zgodzić że gdyby rajtar z ep4 kosztował o 1 jednostkę "konia" więcej to ep5 by miało łatwiej (czyli koszt 4 konie i 4 żelaza) i na taki rebalans jestem w stanie przystać!!!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "lukaszo" (14.01.2010, 10:55)


156

Thursday, 14.01.2010, 14:03

ludzie zrozumcie najpierw, ze gdyby nie walka o rebalnas takich ludzi jak my teraz, to do nie wystawilibyscie wiecej niz 60 rajtarow, bo kosztowały złoto i duzo wiecej zelaza, a w 3 epoce dalej dominowałaby zasada, ze im wiecej piechurow tym lepsza armia.

5 epoka jest cywilizacyjnie lepsza - wiec jak dla mnie, wojsko naziemne powinno byc na rownym poziomie i smigla jako bonusowe, wlasnie z powodu tej przewagi(pewnego rodzaju nagroda za dotarcie az do 5 epoki)

lukaszo - powiedz mi, gdzie Ty widzisz ten idealny rebalans? powiedz mi, jaka armia 5 epokowa ma walczyc z 250 rajtarami?

co do rebalansu - dla obecnych piatoepokowcow bedzie chyba bardzo wazne, zeby koszt ytrzymania byl obnizony proporcjonalnie, a nie w spoosb, ze ucinamy np saletre i wszystkie nasze zbudowane wioski szlag trafil


PS. a czy era wilczków i PSD poszła w zapomnienie, to bym się nie zgodził i jeszcze długo się nie zgodzę

157

Thursday, 14.01.2010, 15:01

Karwek szkoda komentować wypowiedzi osób które grę znają z poziomu stolicy i nigdy poza nią nie wyszły. Nie rozumiem dlaczego jak tak zajebiscie znają podstawy gry i dla niektórych balans jest taki dobry to zostali zjechani do stolic. Dostali teraz od twórców do ręki nietykalne jednostki i udają że są zajebiści. Brak mi słów na ich komentarze.

Jawazone ja mam 500 arkerów ukrytych w kieszeniach ale jestem pierdoła i boję się ich używać do zdejmowania oblegów nawet z jednego koptera.
Wróc sie do podstawówki i przerób jeszcze raz materiał z tabliczki mnożenia. Nic mnie tak nie wnerwia jak pieprzenie głupot.

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

158

Thursday, 14.01.2010, 15:35

Zgadzam sie...od poniektórych aż smierdzi idiotyzmem na kilometr.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

159

Thursday, 14.01.2010, 19:52

Dyvid, Shin, Pall, dajcie spokój, nie warto języka strzępić i schodzić do poziomu pewnych osob.
My cały czas czekamy na kolejny rozsądny ruch ze strony administracji. Zarówno rebalans 5 epoki jak i eventy byłyby mile widziane. Okres urlopów się zbliża ku końcowi na ponad 20-stu kontach. Jak się nie doczekamy, to kolejnym krokiem jest już tylko kasacja kont.

Żeby administracja nie musiała szukać - mówię o kontach istniejących ponad rok na serwerze i zawsze z opłaconym premium z grupy klanów zrzeszonych pod szyldem SSGU na T1. Skoro was uwagi graczy nie mobilizują do pracy, to może pieniądze do was przemówią, którym za chwile będziecie mogli pomachać na pożegnanie... Bo my już znaleźliśmy grę, w którą się wszyscy razem znowu dobrze wspólnie bawimy.

PS.
Oczywiście mam na myśli ciach

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "krowa" (14.01.2010, 20:42)


160

Thursday, 14.01.2010, 21:24

To ja sie zapytam po raz wtory w ktora strone ten rebalans? Bo jak dla mnie przewaga w powietrzu e5 swietnie balansuje przewage na ladzie e4.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.