Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

201

Thursday, 28.01.2010, 17:07

Nie ja mam problem, ale ty. Zdaje sobie sprawe, ze wsrod dzieciakow panuje istna epidemia lenistwa pod nazwa dys-wszystko-po-kolei, ale o ile w szkole mozesz pokazac papierek, o tyle wypowiadajac sie publicznie musisz miec na uwazde, ze niektorych to razi.
Zas co do tematu: Kiedys proponowalem, teraz powtorze: Bardzo uzyteczna sprawa by bylo, gdyby oidczas sorzedawania przedmiotow bylo widac, ile surowcow mamy w stolicy. Podczas sprzedazy hurtowej na prawde mozna sie pogubic ile sie potzrebowalo a ile sie juz nazbieralo.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

202

Thursday, 28.01.2010, 18:31

Baldr przykro jest mi to stwierdzic ale widze ze jestes prawdziwym dzieckiem NEO...Popatrz jak ty napisales swoj ostatni post! a do szkoly juz dawno nie chodze wiec prosze cie nie udzielaj sie jak cie o to nie prosza simerze!!! Chcialem o cos zapytac ale ty oczywiscie musisz sie do czegos przyczepic,Arnii o jaka wioche ci chodzi ze mam oddac wlascicielowi bo niebardzo cie zrozumialem:)
WRÓCIŁEM:)

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

203

Thursday, 28.01.2010, 19:28

Ja jestem pies ogrodnika ... jak ja musiałem czekać te 210 godz to już niech zostanie ten sposób burzenia.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

204

Friday, 29.01.2010, 18:55

Jak to nie ma chętnych na osadę?? Szukasz se osadki na 1 lvl pełno ich. Obleg. A potem to formalność maks 10h by zburzyć osadkę.

205

Friday, 29.01.2010, 23:31

A co mi z tej osady na 1lvl?Czy masz na mysli obleg na zamiane?
WRÓCIŁEM:)

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

206

Saturday, 30.01.2010, 09:51

...


Robisz dobrą obleg na słabą. Palisz słabą.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

207

Tuesday, 02.02.2010, 13:13

ja wracając do zmiany upkeepu 5 epoki, podam prosty przykład

klan A ma samych 5 epokowcow u siebie, Klan B ma jednego i swietnie rozwinieta 4 epoke. gracz z 5 epoki z klanu B zaklada obleg na gracza z klanu A, ktory w wiosce moze miec nawet 30 smigiel(~9k hp), ale do oblegu dołączają silne armie z 4 spoki w skladzie 150 rajtarow, 70 kirasow i 70 arkebuzerow(w sumie 520 arka)
klan A chcialby kontrowac, ale nie bardzo ma czym, bo 5 epoka nie ma zupelnie wojska naziemnego, wiec rozbija swoje kontry o armie agresora. Udaje jednak sie rozwalic 200 arka, ale te 300 sztuk wspomozone przez bohetrow z porzadnym AA radzi sobie z 30ma smiglami w gora 5 rund

i gdzie tu przewaga postepu cywilizacyjnego, przewaga teoretycznie lepiej rozbudowanego klanu?

208

Tuesday, 02.02.2010, 13:48

Przecież autorzy gry dawno na wszystko "lachę" położyli, 5 epoka nie ma szans z niższymi epokami to już jest długo ciągnięty temat.

209

Tuesday, 02.02.2010, 14:19

Jak nie ma jak ma. Wystarczy tylko nikogo nie dopuścić do awansu z 4 epoki i żadnego oblega nie będzie. 5 epoką można z powodzeniem kazdego zniechęcić do gry i uniemożliwić mu awans. W 5 epoce można być tylko wrzodem na tyłku niczym więcej.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

210

Tuesday, 02.02.2010, 15:47

David, ale bycie wrzodami to my już wystarczająco długo uskuteczniamy. Teraz bym chętnie pograł tutaj nareszcie...

211

Wednesday, 03.02.2010, 11:21

Jak nie ma jak ma. Wystarczy tylko nikogo nie dopuścić do awansu z 4 epoki i żadnego oblega nie będzie. 5 epoką można z powodzeniem kazdego zniechęcić do gry i uniemożliwić mu awans. W 5 epoce można być tylko wrzodem na tyłku niczym więcej.
Dokładnie już pierwszy gracz będący w 5 epoce mógł zachwiać równowagę sił. Ale t1 bawił się w pakty, sojusze, zdrady. W efekcie macie rozbudowaną 4 i 5 epokę, gdzie 5 nie ma szans. A my na t2 czekamy również od kilku miesięcy na rozwiązanie problemu z drugiej strony - była ta pierwsza osoba w 5 epoce może nawet dwie, które czyszczą 4 epokę może nawet 5 e jak jakaś się pojawi(w co wątpię) i teoretycznie 4 epoka nie istnieje nigdzie indziej niż w sojuszu w którym była ta osoba z 5 epoką. (więc pragnę zauważyć, że nasz problem bardziej od sytemu gry zależy, który nie daje nam szans na start w 4 epoce, a wasz problem raczej powstał przez podejmowanie takich, a nie innych decyzji bo inaczej byście mili ten sam problem - pomijając, że u was przez wprowadzanie epok dużo osób miało czas na rozbudowę 4 epoki zanim wprowadzili 5e.)

Trzeba zauważyć, że każda osoba która wymienia co to za armię są w 4 epoce na t1 to takie osadki buduje się kilka miesięcy. Więc jak jakaś osadka 5 epoki była też budowana tak długo to wcale aż tak bezbronna nie jest wobec 4 epoki. Problem w tym, że 4 jako ta wcześniejsza epoka zawsze będzie miała większy staż w budowaniu.

Rozwiązanie problemu/problemów padało wiele razy:
- zrobić stolice wolną od nalotów
- zmniejszyć upkeep 5 epoki w naziemnych
- ewentualnie zwiększyć upkeep lotniczych w 5 e (albo znaczącą zwiększyć koszt wyprodukowania, by nawet strata jednego bolała bardzo bardzo - by jednocześnie jak koś pisał zrobić z tych jednostek jako coś ekstra[a nie standard])

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

212

Wednesday, 03.02.2010, 12:13

Rozwiązanie problemu/problemów padało wiele razy:
- zrobić stolice wolną od nalotów
- zmniejszyć upkeep 5 epoki w naziemnych
- ewentualnie zwiększyć upkeep lotniczych w 5 e (albo znaczącą zwiększyć koszt wyprodukowania, by nawet strata jednego bolała bardzo bardzo - by jednocześnie jak koś pisał zrobić z tych jednostek jako coś ekstra[a nie standard])
1. Tego nie powinno się zmieniać.
2. Bardzo dobre rozwiązanie - bo naziemnymi to 5e nie powalczy
3. ooo nie... to wtedy każda epoka będzie mogła jeździć po 4 jak będzie chciała.

213

Wednesday, 03.02.2010, 13:21

aby podtrzymać dyskusję........................3 vs.5........
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=e5aa2fe00c
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

214

Wednesday, 03.02.2010, 13:53

4 vs 5 tez wyglada przyzwoicie ;)

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=2d6278536a

i niech mi ktos nie mowi, ze wioski w 5 sa slabo rozbudowane, bo lepszych armii od 2ch tu pokazanych na serwerze t1 jest najwyzej na palcach jednej reki ;)
po za tym wioska dyvida budowana jest niemalze od 10 miesiecy, wiec tez mi nikt nie wmowi, ze za krotko siedzimy w 5 ep

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

215

Wednesday, 03.02.2010, 17:09

Oczywiście ślepcy nadal nie zauważą żadnych dysproporcji...dla nich wszystko jest OK...baaaaa zwiekszmy upkeep smigieł!! Imbecylizm wtórny...

216

Wednesday, 03.02.2010, 20:49

Alien odpowiedziałeś tak jak byś w ogóle się nie zastanawiał nad tym na co odpowiadasz zero przemyśleń oraz wygląda też na to że wcześnie nie czytałeś i nie znasz tematu. Co do pokazanych raportów to o czym maja świadczyć??. Przecież armie na pond 5k drewna + dodatki nie buduje się kilka dni nawet nie kilka tygodni, a kilka miesięcy. No teraz może to szybciej pójdzie ale nie oszukujmy się patch jest dopiero od niecałego miesiąca. Co do walki z 4 epoki no cóż widziałem lepsze walki, po prostu tutaj akurat nic nie było na kirasjerów.

Dalej się będę trzymał tego co powiedziałem wcześniej, nietykalności stolicy od nalotów, ogromna zmiana na rzecz naziemnej armii 5 epoki, ograniczenie latawców, albo jeszcze lepiej zrobić tak by naloty było można tylko wtedy wykonać jak uprzednio wyczyści się osadę. Co w sumie zwiększy sens zwiększenia armii naziemnej w 5epoce. ( będzie też sens zostawiać większą armie na osadzie w celu by latwace nie przebiły tego co będzie stać w osadzie by nie doszło do nalotu(straty budynku). Lub zrobić 5 czy nawet 10 rundową walkę w nalocie. No co kowiek by dać szanse nam 4 epokowcą na t2. Ale my tutaj możemy se gdybać, żalić się bo administracja ma to gdzieś.

217

Wednesday, 03.02.2010, 21:26

Co do walki z 4 epoki no cóż widziałem lepsze walki, po prostu tutaj akurat nic nie było na kirasjerów.
pochwal sie ;) ja chetnie zobacze jaka armie trzeba postawic, zeby powalczyc z 4 epoka ;) juz Ci pisalem, armia dyvida budowana jest od marca, a wiekszosc wiosek 4 epoki ludzie zaczeli budowac w czerwcu.
Tak na marginesie - Krowa jest od 1,5 miesiaca w 6 epoce i juz ma lepsze wojsko niz ja w 5 - cos chyba jednak jest nie tak

annaasakura

Początkujący

Postów: 56

Skąd: BC t1

  • Wyślij prywatną wiadomość

218

Wednesday, 03.02.2010, 22:16

Panowie, to nie siedźcie tak w tej ep5 tylko szybciutko do ep6 :)

Musiałam głoś zabrać bo czytam tą waszą dyskusje od dłuższego czasu i wniosek mam jeden - do niczego to nie prowadzi, wszytko już zostało w tym temacie powiedziane.

219

Wednesday, 03.02.2010, 22:47

ktos mogłby napisać, ze walczymy tylko dla siebie o ten rebalans - ale niektorzy z Was pewnie beda kiedys w 5 i beda mieli ten sam problem co my teraz


i im dluzej patrze na podejscie innych ludzi, tym bardziej uwazam, ze należałoby cofnac wszystkie rebalanse - problem zaczal sie w momencie, gdy powstawaly za duze armie piechurow - i to one byly pierwotną przyczyną wszystkich zmian w balansie

220

Wednesday, 03.02.2010, 23:26

Już pisałem że optymalny wyjściem było by liczenie podczas nalotu tylko ataku oblężniczego i zmniejszenie drastycznie ukeepu.