Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 16.02.2010, 11:32

Ach ten Bodex ciag dalszy

Chcielibyśmy żeby konrad wklejił nam logi. Moze nie wie czego szukać może my sami to znajdziemy. Ja uważam osobiście że Bodex nie mogł znac przypuszczalnego czasu konca oblega tzn. w przybliżeniu do kilku godzin nawet bo gracz którego oblega sciaga ochronke codziennie o innej porze i nie jest mozliwe żeby poprostu właczył sobie przegladarke i klikając ręcznie trafił. To jest kłamstwo a wy w nie wierzycie. My mamy kilka pomysłów jak mogł to zrobic żeby oszukac administracje ale żeby je potwierdzić potrzebujemy jego przelogowania. Konrad jak byś był na tyle miły i nam je wklejił byłbym wdzięczny.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (16.02.2010, 11:54)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 16.02.2010, 11:59

Litości.... Sugerujesz, że nie potrafię używać GREP-a? Chcesz access.loga z całego dnia? Proszę bardzo, daj maila ale uprzedzam, że cały log z jednego dnia ma ok 2gb, w tym część bodex to ponad 100mb.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Tuesday, 16.02.2010, 12:13

dzis - rozumiem że sugerujesz że gra tylko ok 20 graczy? bo jeżeli log jednego gracza zajmuje 5% całości logów - no to faktycznie ręcznie wszystko jechał ;)

4

Tuesday, 16.02.2010, 12:25

Panowie zapomnieliscie ze BODEX poszedl do wrozki i stad wiedzial moj czas z dokladnoscia co do 5 minut !!!!!! wiec wy tez mozecie kozystac z automatu tylko musicie pilnowac zeby wylaczyc po zalozeniu oblega !!!!! BODEX AKTYWOWAL SOBIE CZAKRE HEHEH teraz zna wasze czasy co do sekundy

http://www.youtube.com/watch?v=fX5lkXPF33M

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wertty2" (16.02.2010, 12:30)


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Tuesday, 16.02.2010, 13:00

czarny syn, podałem przybliżone rozmiary, gdyby porównać dokładne, to wyszłoby z 3%, z tym, że nie da się tego policzyć w skali liniowej, gdyż w logach jest wszystko, łącznie z pobieranymi grafikami, stylami css. Faktycznie sporo tego jest, widać czasem jakieś dłuższe sekwencje odświeżeń, ale w okolicy założenia oblężenia tylko to jest co napisałem. Poza tym jego logi zaczynają się o godzinie 7:52 a kończą późnym wieczorem. Z tego co kiedyś analizowaliśmy na podstawie logów, bardzo wielu graczy wchodzi 1-2 razy dziennie, puszcza parę wypraw, albo kolejkę budynków i się wylogowuje.
Zresztą nie wiem po co w ogóle jest ten temat, mogę wam wkleić wycinek jak w przypadku pablito, bo wyglądają podobnie, z tym że trochę bardziej nieregularne i o wiele bardziej rozrzucone. Choć i tak widzę, że dyskusja z wami to strata czasu, bo i tak wg was jestem stronniczy i z pewnością wyciągnęlibyście więcej z tych logów, mimo zapewne braku podstawowe wiedzy o systemach unixowych :) Jak pisałem wcześniej - wiedziałem że cokolwiek innego niż automatycznie przyznanie bana bez sprawdzania czegokolwiek spotka się z taką reakcją, no ale cóż, taka jest moja opinia i decyzja, czy się z tym zgadzacie czy nie.

Edit: A teraz wybaczcie ale mam kupę roboty, także na kolejne posty odpowiem najwcześniej wieczorem.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

6

Tuesday, 16.02.2010, 13:11

mogę wam wkleić wycinek jak w przypadku pablito, bo wyglądają podobnie, z tym że trochę bardziej nieregularne i o wiele bardziej rozrzucone.
tyle chciałem usłyszeć ;)

włączał automat na 15 minut, wyłączał na godzine, i tak dalej - kiedys trafi. I to nie ejst zapychanie serwera requestami? jeden gracz robi 3%?! to ile pablito wtedy zrobił, że bana dożywotniego dostał?

padł pomysł braku mozliwosci odswiezania przez Opere - genialny pomysł! ale... oooups.. w firefoxie jest cos niemalże identycznego..

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Tuesday, 16.02.2010, 13:12

Nigdy nie sugerowałem że się na tym znam ;P rozumiem twoją decyzję i może nawet się z nią zgadzam - co do używania okienka przez 5 min i odświeżania - samo przez się generuje to duże obciążenie dla serwera - czym tłumaczyłeś ban na pablito - ja także gram intensywnie - podejrzewam że dużo graczy jednak w ten sam sposób. Nawet jeżeli dasz w przybliżeniu 3% na jednego gracza - to z tego jasno by wynikało że jest powiedzmy 15 graczy aktywnych - co daje ok 50% całego ruchu serwa - i pozostałe 50% na pozostałych graczy? w to też nie uwierzę - proszę porównaj moją aktywność i bodexa - zobacz co ci wyjdzie - jeżeli oczywiście możesz na to poświęcić czas.
Daj odpowiedź na pw - o ile zechcesz to zrobić.
Jeszcze raz podkreślam - rozumiem twój punkt widzenia - może nie do końca się z nim zgadzam - ale jestem niejako stroną w tym wszystkim ;)

8

Tuesday, 16.02.2010, 15:15

...dla mnie ewidentnie Konrad dal bana Pablito nie zastanawiajac sie co robi...teraz kwas bo tak robia wszyscy i co teraz...gra bez graczy, trzeba by zbanowac wszystkich a przynajmniej z 70%. Oczywiscie teraz juz nie ma czasu na sprawdzanie logow wczesniej byl..wychodzi na to, ze jedni maja lepiej inni gorzej, skad taka polityka?...a gracze odchodza, Admini, skromnie mowia, ze na pojedyncze odchodzace jednostki nie zwracaja uwagi, bo po co...to juz jest masowe...warto moze pomyslec i to rozwiazac? Pierwsza gra gdzie, wybaczcie ale nie ma osoby ktora zbierze to wszystko do kupy a Admini sobie nie radza...zamiast rozwiazac sprawe rzucaja banami...to gracze tworza gre jak nas nie bedzie to nie bedzie gry...no ale o czyms to wszystko swiadczy, prawda?

9

Tuesday, 16.02.2010, 15:47

czyli mozna sobie zalaczyc bocika byleby przy kompie byc i wylaczyc po zalozeniu obla ok ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 16.02.2010, 16:21

Ujmę to krótko - jestem wstanie uwierzyć, że ktoś sieci i wciska co chwilę F5, jeśli trwa to max kilka minut i kończy się w momencie rozpoczęcia oblężenia. Nie jestem wstanie złapać kogoś za rękę w takich przypadkach, więc nie mam pewności co do używania przez niego automatu. Natomiast przy dłuższym działaniu, które działa sobie jak gdyby nigdy nic nawet po założeniu oblężenia, uznaję to za 100% automat. Mam nadzieję, że jasno sprecyzowałem swoje kryterium rozstrzygania czy coś jest automatem czy nie. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł wykrywania automatów, to chętnie go wysłucham. Zamontowanie kamery w pokoju gracza nie wchodzi w grę.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

11

Tuesday, 16.02.2010, 16:36

Tylko w tym tkwi problem ze ja nie straciłem wioski ani gracz na którego załozył oblężenie Bodex więc sprawa nie jest znowu taka prosta jak Ci sie wydaje. Akurat nikt z nas nie stracił wioski przez to że bodex uzywa automatów. Ale tu chodzi o zwykła sprawiedliwość. Ale Ty chyba nie masz pojecia co to jest. A poziomu gimnazjum nie skomentuje popatrz w lusterko.

12

Tuesday, 16.02.2010, 17:26

Widzę, że pewna mała grupka osób ma pewne problemy w rozumowaniu logicznym, dlatego spróbuje ując sprawę tak prosto, jak tylko się da:

Dajcie nam dowody na to, że bodex używa automatów, a na pewno dostanie bana. Jego logi tego nie udowadniają.

Czy coś jeszcze nie jest jasne?
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


13

Tuesday, 16.02.2010, 17:46

Czyli na przykład ty kruczy ? Ponieważ jedyne w czym tak na prawdę jesteś dobry to rozdawanie warnow. Dałeś mi jednego przed chwila za złamanie regulaminu działu. Każdy z tej małej grupki jak nas nazwałeś to istota myśląca i już się wypowiedzieliśmy na ten temat i to ty piszesz w kółko to samo ze swoimi kolegami nie czytając nas ze zrozumieniem.

Pan Konrad dobrze zauważył , że grają nas tysiące - na 2 serwerach ale ilu aktywnych i ilu opłaca premium ? przypuszczam, że coś kolo 200 ale nie chce strzelać bo na to nie mam dowodów - ale tak samo jak to ,że bodex to oszust i powinien dostać bana tak samo łatwo się domyśleć ile osób w to na prawdę gra - zresztą połowa z tych co gra już na urlopie... część nie wróci i nawet z tych wygodnych wam - czyli szarych bezpłuciowych nie zaangażowanych w żaden sposób w życie gry nie będziecie mieli niebawem co wybierać.

I Panie Konrad - ja pana nie oceniam jaki pan jesteś w realu - ale tu jako admina i tu jesteś pan po prostu niesprawiedliwy.

Podsumowując :

1 . Włączamy wszyscy AUTOMATY do klikania czy jakoś tak i wyłączamy co 2 h - żeby nas nie złapali.

14

Tuesday, 16.02.2010, 17:53

Traktujemy Was tak, jak Wy nas. Do tego Wy nie słuchacie tego, co piszemy. Konrad wyczerpał temat tak, jak tylko się dało, a mimo to i tak nie rozumiecie co on Wam przekazuje.

Dlaczego?


PS Nie możemy dać bana komuś tylko dlatego, że inni uważają, że używa on botów. Nie możemy osądzać tylko na podstawie zdania innych osób o danej osobie! Czy to jest nie fair?

Dajcie nam dowody, a osoby które oszukują na pewno dostaną bana.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Tuesday, 16.02.2010, 17:59

Alkohol, no i po co ja tracę czas, argumentując czym różnią się te 2 przypadki, skoro wy i tak stawiacie za pewnik, że bodex używał bota, ma kontakty z adminami i w następstwie cała seria morałów i daleko idących wniosków? Mam wrażenie, że mógłbym pisać w kółko to samo, a wy tego w ogóle nie czytacie, tylko walicie swoją śpiewkę, jak te owce w cytowanym tu chętnie Folwarku zwierząt, które zagłuszały wszelkie rozsądne argumenty swoim beczeniem.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Tuesday, 16.02.2010, 18:14

Tak sie wtrące

Cytat wypowiedzi "Konrad"

4) zostanie założony limit próby założenia oblężenia raz na 10 sekund.

Bardzo dobry pomysł.
Radzę wprowadzić to jak najszybciej zanim dojdzie kolejna sprawa o to czy dać bana czy nie :P
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


17

Tuesday, 16.02.2010, 18:16

Według mnie, jeśli nie jesteście w stanie stwierdzić czy ktoś używał bota, nie powinniście dawać dożywocia Pablito, większym wykroczeniem jest multikonto a za nie jest tylko 30dni.
W takich sytuacjach to gracze powinni mieć możliwość zasugerowania kary w głosowaniach, bo to oni grają w tą grę a nie administracja.

18

Tuesday, 16.02.2010, 18:29

Tyle, że w przypadku Pablito dowody były oczywiste, a u Bodexa nie...
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


19

Tuesday, 16.02.2010, 18:38

Pewnie były oczywiste, ale czemu dawać za to tak wielką kare? Powinno to zostać poddane ocenie graczy, i to oni właśnie powinni zasugerować karę. Wy widzicie to trochę inaczej niż My, poza tym gra nie jest jeszcze w ostatecznej wersji i powinno się w pierwszej linii zajmować rozwiązaniem problemu a nie karaniem.

20

Tuesday, 16.02.2010, 18:56

Tyle, że w przypadku Pablito dowody były oczywiste, a u Bodexa nie...

wasze sprzeczki do niczego nie prowadzą - zróbcie coś i dalej wszystkim będzie się dobrze grało tylko zacznijcie robić a nie się kłócić

bondex - ban na 30 dni - używał automatu czy 20 zakładek przez nawet 5 min to tak czy siak obciążał serva co oznacza ban
fakt trzeba by było połowę serwa zbanować za chwilkę ale to wasza poprawka powoduje takowe występki i nie da się inaczej założyć oblega
pabito - ban się należy ale przesadą był ban stały - nie kara się dziecka dożywociem za kradzież chleba jak nie ma możliwości legalnego jego nabycia
oddajcie chłopakowi konto z banem 30 dni

w tym systemie co jest teraz wszyscy są wini - admini za wprowadzenie bubla a gracze za próbę grania - może już czas zrozumieć że jesteśmy dwoma organizmami które zez siebie nie mogą żyć (wy nie tworzyliście gry po to żebyście w nią sami grali, a my nie będziemy grali a tym bardziej płacili za coś lipnego)

system sprawił że gracze zaczęli z takich bajerów korzystać ale to nie gracze do tego doprowadzili że taki system wprowadzono
dorośli dali by sobie po razie po pysku i powiedzieli sobie sprawa załatwiona

jeśli chcecie żeby się coś takowego nie powtarzało to wyłączcie możliwość oblegania miast do momentu naprawy systemu oblegów