Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

181

Friday, 26.02.2010, 12:58

Z rankingiem fajny pomysł ale nie możliwy do wykonania bo przy danym wydobyciu masz możliwość zrobienia wielu konfiguracji armii i program np. do symulacji wziął by 20 czołgów zamiast 15 kopterów i już wynik jest inny.

182

Friday, 26.02.2010, 13:33

No to co Michox ustaliło by sie konkretne jednostki dla kazdej epoki dla których by bylo przeliczanie i na podstawie tych jednostek by sie liczylo siłe klanu

A ze ty w wiosce mozesz postawic cos innego albo mozesz miec boahtera na 20 lvl a ktos inny ma na 25 to by byl element zaskoczenia

183

Friday, 26.02.2010, 14:45

sunny - ja nie neguję pomysłu ale zwracam, spokojnie i bez wykazywania
komukolwiek wypisywania głupot, na jego (moim zdaniem) wady czy problemy
jakie realizacja może napotkać.

teoretycznie jest możliwe, że w jednej lidze znajdą się klany o tak
mieszanym składzie, że aby zralizować walną bitwę spotkają się armie o
niedozwolonej różnicy epok. ranking i zasady oblegów obejmowałyby
przecież wszystkie klany, również nietopowe, simujące o składach nieraz
dość dziwnych. Więc trzeba by znieść to ograniczenie a jest ono na
liście wiadomej.

Jak technicznie miałoby dojśc do walnej bitwy ? Ile tych armii miałoby
uczestniczyć ? po jednej od każdego gracza ?

To z kolei wymaga obecnosci całego klanu w pewnym przedziale czasowym.
Wiem, to szczegół.

Wracając do tematu przewagi naszej w 3 epoce itd.
Przecież nie wzięła się ona z niczego. Wy poszliście w awanse co dało
Wam potężne armie 4 epokowe, wcześniej od nas mieliście 5 epokowe, które były
czynnikiem wpływającym bardzo na wyniki oblegów. Ale nie tylko to
wpłynęło na obecną sytuację.
Nasze wojny trwają już chyba z rok czasu. I zarówno PSD jak i MW miało w
składzie lub w akademiach duzo graczy i armii z 3 epoki. PSD nawet
miało aka (asgard) z 2 epoki !, jesienią. PSD II to tez o ile pamietam
był klan głównie 3 epokowy. Zostały zniszczone.

To że nie macie tych armii wynika w duzym stopniu z przebiegu wojen.
Jeden Wasz gracz sam miał 3 wielkie armie 3 epokowe, które stracił na
rzecz BC. Więc teraz najchętniej niektórzy wprowadziliby reguły i
rebalanse, które by ten jakiś tam atut jaki mamy nam odebrały.

No i żule. Macie koalicjanta, który nie jest znowu taki słaby o ile w
ogóle mozna tak o nich powiedzieć.

Nie twierdzę, że obecne zmiany nie dają przewagi koalicjom, ale z kolei
Twoja propozycja wybitnie faworyzuje Was.

Konieczny jest kompromis i na pewno po wprowadzeniu patcha admini w
razie krzywd zareagują.

Pewnie twórcy skorygują z czasem zasady i gra stanie się ogólnie
zbalansowana, ale dla potomnych ;), bo wielu z nas tego nie dotrwa.

Przy okazji. Wiem i pamietam, komu i że nie twórcom gry i jej mechanizmom zawdzięczają takie klany jak np. SSGU to, że mogły się swego czasu rozwinąć i nie zostały zniszczone przez top.
Dlatego popieram takie zmiany (np. ranking), które by dawały jakieś szanse rozwoju klanom, które tego chcą ale nie maja protekcji.

184

Friday, 26.02.2010, 15:02

Kachu co ty gadasz za głupoty jaki atut by wam odebrały ?? ja tu mowie o szansie obrony kazdy z waszych 7 klanow jest wstanie wystawic te 7-8 armi z 3 ery zeby obstawić obleg a jak my sie mamy obronic według was jak my sami mamy maksymalnie 20 armi ?? Wiec przestań gadac głupoty ze chcemy wam zabrać atuty waszej 3 ery.

185

Friday, 26.02.2010, 15:19

Sloneczko nie zoladkuj sie,w SSGU jest 2 graczy 3 epokowych,ktorzy najczesciej dostarczaja expa dla 4 epoki ,jesli masz na mysli klan BC to juz inna bajka,ale przyznac trzeba otwarcie,ze sami narobiliscie sobie tylu "wrogow"zabierajc i palac,bedac bezwzgledni na wszelkie negocjacje.Dla Was jednostka sie nie liczyla,malo razy odebraliscie graczom chec dalszej zabawy na TE? jesli odpowiesz sobie szczerze na te pytania to faktycznie malo kto Wam odpusci .

186

Friday, 26.02.2010, 15:29

Tylko jak my odbieralismy checi do gry komus to zwykle byla to walka w ktorej kazdy mial rowne szanse
kazdy mogł sobie zalatwiac ochronki ?? A Co do załatwiania sobie wrogów to moze mielismy czekac az wy nas zatakujecie ?? i sie nudzić jak mopsy gdyby nie my to na tym serwerze nie byłoby żadnych wojen bo jakos nie przypominam sobie zeby jakis wasz klan sam nas zatakowal zawsze to była inicjatywa PSd albo MW a teraz KW. A wy byscie sobie siedzieli i czekali i simowali bo tak jest łatwiej nic sie nie traci i jest bezpieczniej. I czasami moze jakas wojennka z nic nieznaczacym klanem jak to robili BC znecali sie nad Iskarami a tamci nie mieli najmniejszych szans, i nikt z nich juz nie gra wiec sami z siebie sie zapytajcie ile wy osob zniechęciliscie do gry ?? I nas zawsze było mniej zawsze walczyły od nas praktycznie 2 moze 3 klany i jakos dawalismy rade mimo waszej przewagi.

A teraz po tych zmianach to my se mozemy popatrzec jak nam wioski zabieracie co najwyzej, i jezeli to jest według was sprawiedliwe i tak powinno być to macie zajebiste poczucie sprawiedliwośći.

187

Friday, 26.02.2010, 15:45

Drogi Sunny,
"Ogólnie wiadomym jest że klany possesed na serwerach ...Wars mają pewne chody u administracji". Tylko proszę nie rób tego tak nachalnie, bo się wyda...
Nie zachowuj się jak Kali, akceptuj też te zmiany które nie dają Ci wyjątkowej przewagi nad innymi i naucz się żyć z nimi. Tak naprawdę TE to 3 gry w jednej. Pierwsza to zabawa w lokacje, druga to napadanie i bombardowanie sąsiadów a trzecia to zdobywanie ich wiosek. Pogodzić wszystkie trzy jest ciężko, praktycznie niemożliwe.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Mort" (26.02.2010, 15:57)


188

Friday, 26.02.2010, 16:03

Widze ze to już nie ma sensu, rozmowa z wami do niczego nie prowadzi, my mamy chody u administracji my jestesmy Ci zli, i oczywiście nikt mnie nie poprze bo wam te zmiany sa jak najbardziej na rękę tylko skoro my mamy chody u administracji to dlaczego zmiany nie są nam na ręke tylko wam ??

Już nie mowiąc o tym że ja nie walcze o zmiany które dawałyby nam przewage tylko rowne szanse w walce z przeciwnikiem.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sunny" (26.02.2010, 16:26)


189

Friday, 26.02.2010, 18:43

Cytat

Kachu co ty gadasz za głupoty jaki atut by wam odebrały ??
- no dobra, to ja tak widzę "odebranie" nam tej jak sam wczesniej napisałeś przewagi w 3 erze.
klan A* wystawia x mutantów 4 ep. klan B ma silne pare 4 epokowych armii ale słabszych od klanu A plus kilka duzych 3 epokowych. Bitwa. Wystawione fronty itp, jakis tam remis ze wskazaniem na A. ale jeszcze klan B sie trzyma. Potem finał tym co zostało. Klan A przeważnie by go wygrywał.
wg Twego pomysłu, klan A co kilka dni będzie sobie robił wycieczke po expa i jeszcze w nagrode może sobie oblegac dowolnie wybrana wiochę praktycznie nie będąc do ruszenia, bo nawet jak klan B wyda mu bitwe i ja wygra, to potem nie zdobedzie wiochy klanu A.
armie 3 epokowe nadają sie tylko do rozbijania, w oblegu sa dawcami expa dla 4 epoki.
Zapewne nie zawsze by tak było, ale po kilku tygodniach bilans byłby dla klanu B mocno niekorzystny.
Klan A często wygra bitwę i potem obleg, klan B rzadko wygra bitwę i jeszcze trudniej oblega na klanie A.
Gdzie tu sprawiedliwość ?
*Klan A to obecne KW, klan B to dowolny klan tzw. koalicji.

Nie opisałeś też dokładniej całego systemu, np. tego czy np. jesli klan A zaklada oblega (bitwe) to klan B moze też to zrobić równocześnie ? Czy w czasie kiedy klan A atakuje klan B, klan C moze zaatakowac klan A ?
Czy jeden klan moze byc atakowany przez >1 inne klany jednocześnie.

Może zamiast mi pisac, że gadam głupoty, przeanalizował byś tu własny pomysł szczegółowo abysmy zobaczyli jak wpłynie na grę, a nie zachowywał się jak sprzedawca dla którego własny towar jest super i już, a na pytanie klienta czy mięsko jest świeże, bejsbolem spod lady i won ze sklepu. ;)

190

Friday, 26.02.2010, 19:27

Ja myślę, że nie ma co pisać, bo patch i tak wejdzie.

Piszcie sobie argumenty w notatniku i jak patch wejdzie to go dopiero krytykujcie.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

191

Friday, 26.02.2010, 21:10

Nie opisałeś też dokładniej całego systemu, np. tego czy np. jesli klan A zaklada oblega (bitwe) to klan B moze też to zrobić równocześnie ? Czy w czasie kiedy klan A atakuje klan B, klan C moze zaatakowac klan A ?
Czy jeden klan moze byc atakowany przez >1 inne klany jednocześnie.
Na wszystkie odpowiedzi brzmi TAK - jeden klan jednocześnie może byc jechany przez dowolną liczbę klanów - czytaj przez liczbę równą ich liczbie graczy - przy czym ten sam klan może założyc tylko jeden obleg wychodzący

192

Friday, 26.02.2010, 22:11

Czarny - gdzie to wyczytałeś ? Chodzi o projekt Sunnyego a nie o patch.
Sunny nic nie pisał o tym, chyba, że nie doczytałem.

193

Saturday, 27.02.2010, 00:01

Kachu wszystkie moje wypowiedzi o 3 erze tyczyly sie wchodzacego patcha a nie mojego pomysły moj pomysł jest ogolny i wiele szczegółow trzeba w nim dopracować. Nie chcialo mi sie wymyslac jakis szczegółow bo wiedzialem ze i tak to nie bedzie wprowadzone. A patch ktory wchodzi daje wam ogromna przewage a walka z 3 klanami juz by byla nierowna ale walka naraz z taka iloscia klanow ile jest was w koalicji jest juz wogole przesada.

194

Saturday, 27.02.2010, 10:06

Em... Dobra, ale ja mam takie pytanko. Nad czym wy dyskutujecie? W temacie jest wyraźnie napisane "obelg" - obelga. A nie jakiś obleg - oblężenie ;P


Wy tutaj cały czas spamujecie nie na temat xDD

//Dzięki za info, poprawione :)
KC.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (27.02.2010, 23:57)


195

Saturday, 27.02.2010, 11:15

My spamujemy? To tylko temat jest nie na temat, a poza tym ktoś się podejmie dania ostrzeżenia Konradowi ?( .

196

Saturday, 27.02.2010, 12:23

Sunny jesteś niesamowitym fantastą wypisując że nowe zmiany powodują ogromną nierówność wobec was- bo nie powodują - 3epoka obecnie wam daje tylko exp - co widać po kontrach - a już pisząc że jesteście 7 ; 1 to już ewidentna głupota - wszak jest was samych wojennych 4 klany - do tego należy doliczyć watahy klanów żuli -

zresztą dla przykładu; klan A zakłada oblężenie na klan B - klan B wysyła 2 armie po 10 heli do wsi obleganej zamiast kontry- a główna struktura klnu A to 3 epoka- ciągle uważasz że jesteście tacy osłabieni? więc uspokój się z propagandą pod swoje klany

197

Saturday, 27.02.2010, 19:04

Bodex 10 ppanc nie znaczy nic, bo rozwala je na oblegu 30 arkerów, kiedy ten patch bo nie wiem czy kasowac się przed czy po nim.

10 ppanc = 3000 HP
30 Arkerów = 10x30 = 300 na runde x10= 3000

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

198

Saturday, 27.02.2010, 19:31

Marcin, już kiedyś rozmawialiśmy,że tak nie można liczyć, bo już w pierwszej rundzie ppance zdejmują jakiegoś arkebuzera, jak nie dwóch...

Nie chcę uprzedzać faktów, ale mam wrażenie, że teraz 90% oblężeń na 4ep będzie się remisami kończyło.

199

Saturday, 27.02.2010, 19:36

Jeśli ktoś ma wysoko poziomowego anioła z 10 śmigłami to dłużej powalczy z 30 arkebuzerami ale w oblegu nie bierze udziału raczej 30 arkebuzerów tylko więcej poza tym są jeszcze bohaterowie, więc samymi śmigłami się nic nie zablokuje do tego trzeba mieć armię która przetrzyma przez kilka rund armie atakujące.

200

Monday, 01.03.2010, 11:44

Ja mam tylko jedno pytanie: Czy po wprowadzeniu patcha wszystkie ochronki sie kasuja czy jak?
Bo teraz kto ma np. 24 h ochronki to czy po patchu bedzie mial 6h?