Nie jesteś zalogowany.

PROPOZYCJA Półki w zbrojowni

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 07.03.2010, 13:02

Półki w zbrojowni

Mam takie pytanie czy nie można by zrobić pod wizerunkiem bohatera malutkiej półki na 5-10 itemów?
Teraz itemy z mienia się w zależności od celu: inne na atak, inne na wyprawki, inne na noszenie surki itd.
W tej tradycyjnej zbrojowni często trudno się połapać co jest co i do którego bohatera jest. Myślę, że by nam to pomogło.

Oczywiście półka była by osobna do każdego bohatera.

Postów: 57

Skąd: Ziemia, trzecia planeta od Słońca

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 08.03.2010, 12:44

Goraco popieram, juz i tak połowa itemów siedzi mi w części niewidocznej, to półka pomogłaby choć trochę. Rozumiem, że coś jak podręczny schowek.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 08.03.2010, 18:05

Większość graczy jest za tym, lecz pewnie nie będzie.
I żeby tylko połowa była niewidoczna marzenie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 10.03.2010, 11:07

To się wydaje proste z założenia, ale od strony technicznej byłoby trudne do zrealizowania. Wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby zapisywanie aktualnego wyposażenia jako zestaw i jednym kliknięciem przywracanie go.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

5

Wednesday, 10.03.2010, 11:21

Hmmm, bardzo dobry pomysł. W sumie nawet lepszy praktycznie (i technicznie jak widać) niż te półki. Brawo!

6

Wednesday, 10.03.2010, 12:19

pomysł rewelacja ale tylko wtedy gdy będziemy mogli sobie zrobić kilka takich zestawów

a czy do tego nie możecie jeszcze zrobić więcej tych zakładek które są teraz

7

Friday, 12.03.2010, 13:40

a czy dało by rade wprowadzic segregacje przedmiotów?np. hełmy do hełmów,buty do butów itd...porzadek bedzie i ład a nie porozwalene jak w starej szafie :P

8

Friday, 12.03.2010, 13:49

A ja mam inny pomysł, można by zrobić coś takiego jak z magazynami.

Wrzuć przedmioty na schowka, wyjmij z schowka :D, byś miał dostępne tylko itemy które używasz.

9

Friday, 12.03.2010, 14:44

Oooo w Bw już są zestawy do zapisania. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie do TE też to dodacie ;).

10

Saturday, 13.03.2010, 13:07

nie wnikając w system.

pomysł z zakładkami u góry z podziałem na dany typ przedmiotu wydaje sie byc dobry
tak jak na aukcjach albo bardziej scisle czyli zeby nie bylo duzego rozdrobmienia
np. (wszystkie - helmy - zdroje - buty - bron - lewa reka) i po prawej tak jak jest teraz zakladki do kolejnych pulek

11

Saturday, 08.05.2010, 13:05

Niezależnie w jaki sposób gra/autorzy gry przechowują informację o zbrojowni graczy - można w bardzo prosty sposób ułatwić życie graczom i zmniejszyć ilość odwołań do bazy danych oraz okazjonalnie zmniejszyć ruch na serwerze. Jedyne co trzeba zrobić, to pogrupować przedmioty i zamiast widzieć w zbrojowni 15 kolczug - byłoby widać 1 kolczuge i liczbe 15x. W tej grze jest tak niewiele rodajów przedmiotów, ze obecna zbrojownia wystarczy na wszystko. Rozmiar bazy zmniejszy się znacząco, bo wystarczy odczytać kilkakrotnie mniej rekordów. Dodatkowo - gracze po przejściu do kolejnej epoki mogliby sprzedawać przedmioty w paczkach (tak jak obecnie runy) zmniejszając w ten sposób denerwujący czas potrzebny do zyskania surowców i jednocześnie zmniejszy ilość odświeżeń zbrojowni przy takim procederze. Co więcej - jako, że działa to dla run - administracja ma gotowe rozwiązanie, które wystarczy zaadaptować.
Wierzcie mi - jak patrzę na swoją zbrojownie, to większość tego co widzę stanowią przedmioty bez prefixów i bez slotów. Jak wpada mi fajny przedmiot, to nie mogę się do niego dokopać, bo brakuje zbrojowni, a sprzedaż przedmiotów nie jest opcją jak ma się dość surowców i wie się, że po zmianie epoki wszystko się naprawdę przyda.

To tyle mojej wizji. Jeśli jednak administracja uzna, że to za trudne (choć z doświadczenia wiem, że takie nie jest), to może chociaż zrobić tak jak jest w BW - wprowadzić złom, każdy przedmiot niech da się wymienić na 1szt złomu (która po sprzedaniu będzie warta tak jak najtańsze przedmioty - 50szt najlepszego surowca) i przynajmniej te najtańsze uda się powymieniać. Puste i uporządkowane zbrojownie poprawią humor wielu graczom.

Pozdrawiam, Hergar Stonewolf

12

Monday, 10.05.2010, 09:27

Nie ma takiej możliwości.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

13

Tuesday, 11.05.2010, 15:56

Panie Hergar To nie wyjdzie ponieważ najlepsi maja po 10000 itemow w tym wypadku a wiec baza danych jest wieksza
Po 2 Jest wiele przedmiotow Sloty (0/1/2/3 to masz 4 itemy) prefixy to mozesz miec 1 rodzaj helmow x 20

Ale mozna by zrobic zestawy

14

Tuesday, 11.05.2010, 20:29

wystarczyło by jakby można przetapiać wszystkie niepotrzebne fanty na złom i była by tylko 1 kupka tylko cyferka by się zwiększała a kiedy i ile wymienić żelastwa na surkę to by gracz decydował i przynajmniej mógłby sobie obliczyć jaką ilością dysponuje

tylko przykre jest to że tego nie wprowadzą - czemu nie wiadomo ale prawdopodobnie z tego samego powodu dla którego zestawów jeszcze nie ma

15

Tuesday, 11.05.2010, 20:55

Chcesz cos to sprzedaj :)

JA byłbym za wprowadzeniem
Napisu u gory :

Masz xx/96 przedmiotów

16

Monday, 17.05.2010, 07:25

lita ogłoszeń

Czasem szukamy jakiegoś przedmiotu na aukcji.
Nikt go nie wystawia, a komuś akurat zbywa, tyle że nie wie że są na niego chętni.

w zbrojowni, obok "lista aukcji" założyć "ogłoszenia" lub "kupię".

ogłoszenia ważne by były 24 godz, 36 godz i 48 godz - do wyboru,

aby nie spamować wprowadźmy ograniczenie do 1 ogłoszenia na miesiąc.


Pomysł z zestawami popieram

17

Monday, 17.05.2010, 07:32

Przecież jest forum i dział kupię ;) .