Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Konrad

Administrator

  • "Konrad" started this thread

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Thursday, 08.04.2010, 15:18

Ekonomia reputacji wg Graczy

Drodzy Gracze,

minął już jakiś czas od wprowadzenia systemu reputacji, więc zapewne każdy wyrobił sobie jakąś opinię. Chcielibyśmy zebrać te opinie w tym temacie.
Wiemy jak to wygląda w skali serwera, teraz chcemy się dowiedzieć jak to wygląda od strony pojedynczego Gracza.

Interesują nas zagadnienia:
1) czy łatwo się zdobywa reputację, w jakich ilościach się ją zdobywa
2) ile można dostać reputacji na walkę, oblężenie / średnio w miesiącu
3) inne praktyczne wnioski z systemu zdobywania reputacji

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie.
Jednocześnie prosimy o niezaśmiecanie tematu postami niezwiązanymi z tematem.

W imieniu BWTeam,
Konrad
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

2

Thursday, 08.04.2010, 15:36

Jak dla takiego pokojowego gracza który tylko na początku(no bo jak bym nie był to bym był teraz nie aktywnym jak moi sąsiedzi którzy najpierw mnie atakowali a potem ja im nie dałem grać) gry był agresywny to reputacje zdobywa się wolno.
Ale jak by się uwizioł posiedział po nocach i po farmił noobów poszpiegował to by się szybko zdobyło.

Problem w tym ,że w tej grze są albo sami pro albo ci którzy nie mają niczego prócz surowców.

3

Thursday, 08.04.2010, 15:38

odkad weszło to czyli juz chyba ponad rok uzbierałem ponad 1000 repki dla głownego hero i po ponad 600 dla 2 pobocznych 4 poboczny ma ponad 300 repki jakby co to moge zrobic screeny zeby pokazac ze mam tyle.

z rozmow z klanowiczami wywnioskowalem ze mam jej duzo albo nawet strasznie duzo bo oni maja duzo mniej ode mnie
Jednak w zaleznosci ile tej reputacji bedzie zuzywane na jedną ekspedycje bedzie mozna dopiero powiedziec czy jest jej duzo.
Według mnie to troche kuleje liczac ze minal rok od wejscia reputacji to wychodzi ze miesiecznie zdobywalem 84 pkt reputacji dla głownego hero to chyba nie duzo jest.

4

Thursday, 08.04.2010, 15:45

1) czy łatwo się zdobywa reputację, w jakich ilościach się ją zdobywa
jesteś górą zdobywasz repu
jesteś słaby nie masz repu
na T1 mam też ponad 500 repu na pobocznym i na pozostałych z 200
na T2 to już gorzej bo tam gra jest zacięta i mimo że jestem średniej klasy graczem - 4 epoka to repu idzie jak krew z nosa...
2) ile można dostać reputacji na walkę, oblężenie / średnio w miesiącu
różnie;]
ograniczyliśmy oblegi teraz trudniej zginąć
repu motywuje to oblegania słabszych klanów dla reputacji
3) inne praktyczne wnioski z systemu zdobywania reputacji
NA H.. TA REPUTACJA?
przecież to nie działa więc nawet nie wiemy czy to dużo czy mało...
masz repu i się chwal tylko po co?

5

Thursday, 08.04.2010, 15:48

zdobywanie repa kiepsko idzie, średnio 50 na miesiąc o ile liczyć że rep został wprowadzony od roku. Moim skromnym zdaniem powinna być jakaś minimalna ilość zdobywana na bossach/lokacjach. Bo np. 1lvl hero na lokacjach dostaje rep i ile to nie zostało zmienione :D

rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 08.04.2010, 15:49

Nalezy wspomnieć iż im wyższa epoka tym trudniej jest zdobyć reputacje głównym bohaterem, bocznymi po części też bo jak ktoś już gra w tą gre jakis czas to potrafi unikać ataków i strat herosów.
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


7

Thursday, 08.04.2010, 15:59

też tak sądzę....
ba - po co reputacja ??? nigdzie nie jest wykorzystywana, to po raz, a po dwa - zaraz coś wymyślicie i będzie "kupa" - skąd jej wziąć, gdy będzie potrzebna ???

moim zdaniem - to tylko miłe dla oka "wyróżnienie" i nic więcej...

8

Thursday, 08.04.2010, 16:01

Chyba zgodzę się z Drastciem warto to zwiększyć z lokacji choćby poprzez nadanie lvl bohaterom broniącym w ten sposób idzie repe zdobywać.

Na t2 mam kosiarską armię ale ludzie bunkrują się i zabicie bohatera równa się prawie nie możliwemu. Może jak by siedzieć po kilkanaści godzin i nocami jak to ktoś pisał to może dało by się coś upolować ale raczej trudno o to. Ja średnio mam po 50-100 repki na bohatera. Oblegów za dużo na t2 nie było więć nawet z tego ciężko coś wynieść. Zwłaszcza, że jak się ma dobrych bohaterów to repy nie ma bo wszyscy inni mają za niskie lvl. Jak wprowadzicie te wyprawy/ekspedycje czy jak to nazwiecie to w obecnym systemie ludzie zaczną kombinować, a to toworzymy nowego bohatera i nim nabijamy, albo będziemy se po znajomości wystawiać bohaterów jak ta wyprawa będzie tego warta itd.

Na t1 wybyłem na urlop na 6 miechów więc za dużo tej repy nie mam, wróciłem - przeszedłem do 4 epoki i szczerze powiem wszyscy się bunkrują i naprawdę to sztuka wy haczyć repe z oblegów tez trudno bo większość kończy się remisem.

Więc warto jakoś to zmienić (zdobywanie jej) bo jakoś se nie wyobrażam by cos koszotwało 5-10 pkt repy :P Bo dla nie których to 100 podejść, a dla inych jak dla mnie to zaledwie by było 20 podejść no ale może innym sie należy wy haczyli ile się dało w wczesnym rozwoju ludzi :P. Ale teraz uważam, że bardzo ciężko o repe na obu serwerach.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Thursday, 08.04.2010, 16:02

Na razie jest po nic ale się przyda;)

U mnie słabo... bez mocnej armii nie ma co liczyć na zdobycie czegokolwiek. Odkąd reputacja weszła u głównego mam 222 punkty a u pobocznego 738... Więc żadne duże wydatki nie wchodzą w rachubę bo bardzo szybko się skończy i nie będzie za bardzo jak uzupełnić.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

10

Thursday, 08.04.2010, 16:28

nie rozumiem w ogole po co to komu jak i tak to nic komplenie daje

11

Thursday, 08.04.2010, 16:32

Reputacja


Uwaga: Opcja ta znajduje
się w fazie testowej. Sposób zdobywania reputacji może zostać
zmieniony!


Punkty reputacji są zasobem, który będzie wykorzystywany w grze w
późniejszych zadaniach.

Kilka faktów o reputacji:


  • Zdobywa ją każdy bohater, za zabicie innego bohatera.
  • Ilość punktów reputacji jest zależna od poziomu zabijającego i
    zabitego.
    • Jeżeli poziom zabitego bohatera jest o połowę (i niżej)
      mniejszy
      , to zabijający nie otrzymuje żadnej reputacji.
    • Jeżeli poziom zabitego bohatera jest niższy od poziomu
      zabijającego (ale nie więcej niż o połowę), zabijający otrzyma
      odpowiednio mniej reputacji - kara za różnicę poziomów.
    • Jeżeli poziomy zabitego i zabijającego są równe, to ilość
      reputacji wyniesie dokładnie tyle, ile poziom zabitego Przykładowo, Bohater
      I
      30 poziom zabija Bohatera II 30 poziom. Bohater I
      otrzymuje 30 punktów reputacji
      .
    • Jeżeli poziom zabitego bohatera jest wyższy od poziomu
      zabijającego, zabijający otrzyma odpowiednio więcej reputacji + bonus za
      różnicę poziomów.

  • W przypadku walk z większą ilością bohaterów:
    • Do obliczania otrzymanych punktów reputacji brany jest najwyższy
      poziom
      bohatera z drużyny.
    • Punkty reputacji są dzielone proporcjonalnie do poziomu
      każdego bohatera.

  • Punkty reputacji można zdobyć w atakach, oblężeniach, atakach
    na oblegających.
  • Punktów reputacji nie traci się w momencie śmierci
    bohatera.

Cytat z tutka dla wszystkich ktorzy nie rozumieją po co jest ta reputacja. Polecam Zdanie pod czerwonym napisem!!!

12

Thursday, 08.04.2010, 16:40

cytat
Punkty reputacji są zasobem, który będzie wykorzystywany w grze w

późniejszych zadaniach.

tylko pytanie kiedy to jest to w pozniejszym etapie
co w ogole znaczy to slowo pozniej
za rok dwa a moze trzy lata
wolne zarty

13

Thursday, 08.04.2010, 16:43

Ja powiem tak.

Główny hero 34rep.
Poboczni - 1300, 300 i 100

Jeśli ma się porządną armię i do tego 20-30 jednostek AA to można liczyć że wpadnie trochę reputacji, w innym wypadku ubicie dobrego herosa w 3 rundach jest dość, żeby nie powiedzieć bardzo, trudne. Główny hero jak u mnie to łapie tylko w defie albo oblegach jak uda się go gdzieś dokoptować :)

Oblegi?? Hmm.. A ile teraz tych oblegów jest po zmianach systemowych??? Nawet jeśli już to niewiele repki wpada.

14

Thursday, 08.04.2010, 16:45

Albo jeszcze lepiej stworzyć lokacje gdzie biły by się całe nasze armię i powiedzmy 1% z życia poległych była by to reputacja lub to samo tyle, że ilość wojsk przeciwnika była by taka sama jak nasza + 20 czy ile tam. Oczywiście pozostawiam to pod rozwagę administracji.

Ale tak jak wcześnie podkreślałem w tej chwili ciężko o repe i tak naprawdę na nia maja ci najlepsi grace czytaj - ci co najwięcej poświęcają na grę.
Najlepiej jak w BW po 3-6 reputacji za walkę co dzienie daję nawet do 100 repki. A za oblegi 500-2000 repy i więcej zależy od rozmachu oblegu poziomu graczy - oczywiście tutaj by się to odliczało od życia biorących w nich armii. Zawsze powtarzam dobre systemy to te sprawdzone, a skoro BW jest równiez od was to możecie coś podobnego wprowadzić najwyżej z urozmaicenie jakoś pod ta konkretnie grę . ;:P

15

Thursday, 08.04.2010, 16:52

szkoda tylko że reputacje zdobywamy a repu jest dalej tylko statystyka

TE Roadmap - czyli nadchodzące nowości w czaswojny.pl !
Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga"
(13.02.2009, 14:26)


to już nie "nowości" tylko starocie w grze...
po co gadać o czymś co nie działa...

a tak na temat to powiem tylko że ile by się jej nie zdobywało to trzeba to wpierw przetestować a dopiero potem dopasować do wymagań na lokacjach ekspedycyjnych których nie ma wiec jak tu pisać czy dużo czy mało? wpierw niech powstaną expedycje albo jakiś ich zarys to będzie można pogadać rzeczowo a nie jak teraz DUZO czy MAŁO - żarty

postulował bym za podaniem zarysu działania expedycji klanowych i to przedyskutować odnośnie wymagań i sposobu działania.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Daimon Frey" (08.04.2010, 17:55)


16

Thursday, 08.04.2010, 17:51

czyli wszystko to wyglada tak
mam zabwke ale nie wiem
co z nia zrobic

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Thursday, 08.04.2010, 18:06

Błąd;) Masz kółka od zabawki i masz sprawdzić czy działają:D Stwierdziłeś, że działają i teraz jest pytanie jak długo trzeba kręcić żeby się brud w bieżniku zebrał.

I nie ma się co denerwować skoro od początku było powiedziane, że jest to w fazie testów i na razie się do niczego nie przyda. Zostało to przetestowane i teraz trzeba zebrać wyniki a nie pisać, że opcja nieprzydatna i że nic nie daje;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

18

Thursday, 08.04.2010, 18:13

w pewnym sensie moze i tak
faza testow oki
macie wszystkie wyniki
ich pozytywy jak narazie nikomu nie znane
ewentualne propozycje gdzies tam we mgle
i czym tu sie cieszyc

19

Thursday, 08.04.2010, 19:21

Reputacja

Gram już dość długo w T.E i szczerze? Reputacja do niczego mi jest niepotrzebna, jeden bohater zdobył punkt reputacji reszta jest bez znaczenia, jestem w średniowieczu awans do nastepnej epoki mam zapewniony a reputacja? Jezeli ktoś chce się pochwalić być z tego dumny to jego sprawa. Reputacja była by potrzebna gdyby zdobywało się ją w inny sposób np: arena bohaterów, dajesz wyzwanie na arenę, wpłacasz surowce za rejestrację, i ktoś podejmuje wyzwanie, wpłaca tyle samo surowca wygrywa mocniejszy lub lepiej wyposazony dostaje też punkt reputacji. W mojej okolicy nie mam mozliwosci zdobycia reputacji w bitwie wszystko lvl nizsze o 2 swiaty lub wyższe o 2 światy równi albo cmentarze albo graja bez herosów. pozdrawiam

20

Thursday, 08.04.2010, 19:47

Mi tez nie jest do niczego potrzebna narazie ale skoro sie administracja pyta jak to jest z reputacja to pewnie znaczy ze mają już eventy klanowe bardzo zawansowane lub nawet gotowe do wprowadzenia wiec niedługo bedzie juz potrzebna. Wiec moze byscie zaczeli sie wypowiadac na temat bo za niedługi czas bedziecie płakac ze nie mozecie isc na eventy bo nie mozecie zdobyc reputacji. A teraz jest włąsnie chwila na to żeby cos zmienić w systemie zdobywania reputacji . Wiec skonczcie z tymi głupimi komentarzami w stylu "mi jest do niczego nie potrzebna" i moze napiszcie cos konstruktywnego na temat. np. ile wam sie udało jej zdobyc i jak oceniacie sam system zdobywania reputacji