Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 08.04.2010, 19:48

1. Repę aktualnie trudno jest zdobyć w 2 czy 3 epoce, bo żeby ustrzelić hero to trzeba nieźle się napocić. Zwykle w równorzędnych armiach zdobywa się tylko ekspa. Łatwiej na pewno jest w dalszych epokach.
2)Średnio wg mnie obecnie można zdobyć od 20 do 60 repy w miesiącu po ustrzeleniu hero w ataku. Zwykle słabsze armie z hero uciekają a w równej walce nie ma raczej szans na ubicie hero. Zdobyć repę w oblegu przy obecnym patchu jest raczej równe wylosowaniu 6 w totka. A jak się już trafi to tyle co kot napłakał,
3) Inne uwagi jak koleżanki i koledzy wyżej, dopóki się z niej nie skorzysta nic nie można o niej pozytywnego powiedzieć.

22

Thursday, 08.04.2010, 20:49

Może i nie mam wysokiego lvl ale reputacja jest ciezka do zdobycia
Ale mam Pomysl :
Żeby bohaterowie w Lokacjach Specjalnych mieli odpowiedni wyzszy lvl
Moj slaby bohater na poczatku dostal troche repki ale ile ? 10-15 ? nic wiecej
A wiec czym lepszy Boss tym wiekszy lvl i tym wiecej repki

P.S. Sorki za brak liter Polskich mam Niemiecka klawiature

23

Thursday, 08.04.2010, 21:13

Uważam,ze sposób uzyskiwania reputacji jest niesprawiedliwy. Z powyższych komentarzy wynika, że wąska grupa graczy uzyskuje gigantyczne ilości tych punktów, podczas gdy większość ma tych punktów kilkadziesiąt razy mniej. Ta ma gra taki charakter, że niewielu graczy potrafi zupełnie zniechęcić do grania całą resztę (teraz, po zmianach z obleganiem w pewnej mierze to powstrzymano). Jeśli zdobywanie reputacji zacznie przynosić wymierne korzyści, a jej sposób ku temu będzie taki jak teraz, to wzmocni to dążenie, by stworzyć jedną wielką GTW, ludzi rządzących, mających de facto wyłączność na reputację. Dodatkowo, nie będzie opłacało się "rozwijać w dziejach", bo po się osłabiać i budować od nowa. Dużo wygodniej zostać w ep2, czy ep3 ( jak teraz już wielu robi) i przez cały rok golić frajerów, którzy są w naszym epokowym zasięgu, zbierać reputację na kombajn zboże i dodatkowo czerpać korzyści z eventów. Bo przecież ci, którzy nam zwiali i latają już helikopterami są dla nas niegroźni.

Uważam, że eventy klanowe do jakich powoli się dąży są świetnym pomysłem. Ale reputacja, która będzie niezbędną dla nich walutą jest zarabiana w niebezpieczny sposób. Doprowadzi do dużego rozwarstwienia sił w klanach, co spowoduje, że tym słabszym zwyczajnie odechce się grać.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Thursday, 08.04.2010, 21:16

niestety - pora zgodzić się ze wszystkimi wypowiedziami - system zdobywania repu kuleje - powód - trzeba zabić herosa - co nie jest takie łatwe - wbrew pozorom.
W wyższych epokach - brak po prostu siły by przebić się przez bunkier - a tak grają obecnie ludzie - w niższych - nie strącisz lotniaka - bo mało aa.
Mój główny hero ma 33 repu; poboczni troszkę lepiej: 1300; 600; 300 ale to są liczby po roku gry - więc jeżeli taka ekspedycja klanowa będzie kosztować powiedzmy 150 repu - to nikogo na to nie będzie stać. Rozwiązaniem jest oczywiście wprowadzenie lvl boha na lokacji - w ten sposób w jaki są wprowadzone limity na epokę - czyli bossy 1 ep: 1-9; bossy 2 epoki: 10-19; bossy 3 epo - 20-29 itd. Wtedy ten system byłby uczciwy - tylko czy to nie zaburzyłoby równowagi w repie? tego nikt nie wie - bo nie znamy nawet hipotetycznych kosztów wyprawek klanowych ;)

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Thursday, 08.04.2010, 21:59

Po kolei odpowiadając na pytania Konrada:

1. Reputację najłatwiej zdobywa się w 4 epoce, w 5ep też się daje, chociaż trudniej.
Dopóki grałem aktywnie to szło mi to wręcz banalnie prosto. Moje obecne osiągnięcia to:
Reputacja 231 (główny),
Poboczni:
Reputacja 3 228
Reputacja 1 938
Reputacja 1 031
Reputacja 36 (hero 1 lvl)
Reputacja 41 (hero 1 lvl)
2. Średniej mi się nie chce liczyć miesięcznie, ale wychodzi, że dużo przez ten rok.
W jednej walce armia vs. armia mój max to było ok. 70 reputacji. Zdjęcie bohaterem 1 lvl innego takiego hero to 1 pkt reputacji - to wartość minimalna.
3. Tak jak ktoś wcześniej napisał, gra doszła do momentu załamania, gdy zostali w niej tylko gracze pro. Dlatego teraz jest trudniej. Jedyną szansą na pewną reputację są oblężenia z wieloma armiami.
Sądzę, że nie byłoby głupim pomysłem wprowadzenie jakichś niewielkich ilości repu za np. pokonanie wybranych bossów (np. po jednym najtrudniejszym z każdej epoki). Dałoby to szansę na zdobywanie reputacji już w epokach 1 i 2.
Jeszcze jedno - zdobycie reputacji głównym bohaterem jest naprawdę bardzo trudne, wielki szacun dla Sunny'ego za taki wynik! Można pomyśleć nad jakimś bonusowym sposobem zdobywania reputacji przez głównego bohatera właśnie.

PS. Jak ktoś potrzebuje, to dam screeny bohaterów, jeśli się trafią niedowiarki.

26

Thursday, 08.04.2010, 23:06

system zdobywania repa jest do niczego

w 3 epoce robilem 300rep/miesiac

bedac w 4/5 epoce nic nie zarobilem

jesli rep bedzie do czegos potrzebny to zaczna sie ustawki i kumpel kumplowi bedzie sie podkladal kilkoma herosami wiec nie ma to najmniejszego sensu

do zdobywania reputacji proponuje zrobic lokacje gdzie walki odbywac sie beda raz na dzien o okreslonej porze a aplikacje skladac by mogly tylko wojska ze stolicy - w ten sposob kazdy bedzie mial podobne szanse

hp jednostek zabitych/1000 to byla by suma repa zdobywanego za walke - mozna modyfikowac dla kazdej epoki osobno bo roznice w nich sa ogromne

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Thursday, 08.04.2010, 23:14

Pomysł jawazone wydaje się być rozsądny. Stworzenie do każdej z epok po jednej lokacji specialnej...nazwijmy ja "reputacyjną" ;)
Wypadało by do tej opcji dodać zbieranie repy nie dla każdego hero osobno ale całej do jednego worka z mozliwościa wykorzystania jej przez każdego z naszych wszystkich bohaterów. Wiadomo...gdyby warunkiem zbierania w ten sposób repy był by hero tylko ze stolicy to w obecnej formie tylko on by posiadał repe. Niestety jednoczesnie wymuszało by chodzenie tylko tym hero na eventy.

28

Friday, 09.04.2010, 02:12

Chyba najtrudniej o reputacje dla glownego hero,sunny szacunek za tyle repki u glownego bohatera :)
Glowny

Poziom:
35 / 49

Doświadczenie
294 811 / 299 127

Reputacja 100

Poboczni
Poziom:
25 / 49

Doświadczenie
105 443 / 109 182

Reputacja 3 155

Poziom:
18 / 49

Doświadczenie
49 618 / 51 160

Reputacja 942

Poziom:
10 / 49

Doświadczenie
16 476 / 18 532

Reputacja 655

Przyznaje,ze byloby milo gdyby z tego byl jakis uzytek :)

Rysiek33

Początkujący

Postów: 10

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Friday, 09.04.2010, 07:50

reputacja

Nie będę się chwalił reputacji nie posiadam dużo nie zbieram jej jest do niczego nie jest potrzebna może coś z tym zrobią
może do pokonania bossów ,na lokacjach też można by ją było zdobywać w końcu pokonujemy bohaterów nie którzy są dość mocni

30

Friday, 09.04.2010, 09:59

cytuje
Wiec moze byscie zaczeli sie wypowiadac na temat bo za niedługi czas
bedziecie płakac ze nie mozecie isc na eventy bo nie mozecie zdobyc
reputacji. A teraz jest włąsnie chwila na to żeby cos zmienić w systemie
zdobywania reputacji . Wiec skonczcie z tymi głupimi komentarzami w
stylu "mi jest do niczego nie potrzebna" i moze napiszcie cos
konstruktywnego na temat.

widze ze lubisz krytykowac innych
popatrz na siebie twoje posty tez nic konstruktywnego nie wnosza
skoro jestes tak dobry

post ten dotyczy speca




Sunny





Intermediate
to prosze o przyklady

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "REWANZ" (09.04.2010, 10:39)


31

Friday, 09.04.2010, 12:26

Ja u głównego to tez przez przypadek tyle natrzepałem tej repki. Był kiedys taki topowy klan ze ścisłej czołówki i sie bardzo pewnie czuli i trzymali armie ze stolicy samą nie robili bunkrów. A ja byłem w 3 erze a w 3 erze można postawić całkiem neizła armie na stolicy no i jezadziłem po ich stolicach i tak natrzepałem tej repki dla głownego hero ale odkad przeszedłęm do 4 ery to nie zdobyłem żadnego punktu reputacji dla głownego bohatera. Niestety takie postepowanie sie zemsciło jak zmieniłem ere masowe ataki od tego włąsnie klanu ale coz takie życie :P Ale repka mi została :P
A pomysł wprowadzenia reputacji za bossów z lokacji całkiem dobry.
Bo zakłądajac ze jedna ekspedycja bedzie kosztować w zalezności od poziomu bohateów jakie sie zabiera na nią tak jest na BW to liczac ze 4 bohaterów po srednio 30 lvl to wychodzi 120 pkt reputacji.

Czyli może raz w miesiącu bym poszedł na taką ekspedycje a to troche mało.

32

Friday, 09.04.2010, 13:35

Można by było zrobić tak że reputacja byłaby klanowa, powstrzymałoby to przechodzenie graczy z klanu do klanu i z powrotem, a każde opuszczenie przez członka klanu kosztowałoby ileś pkt reputacji

Eventy mogłyby dawać bonus dla całego klanu a nie poszczególnych bohaterów np. +2 do ataku wszystkich jednostek
wówczas opłacałoby sie je robić przed oblegami :) (bonus czasowy natychmiastowy lub do wykorzystania w dowolnym momencie np na 1 walke decydował by lider klanu lub zastępca), dałoby to możliwość uzbierania więcej bonusów i wykorzystania w dogodnym czasie (tylko żeby jakieś ograniczenie było, aby nie doszło do sytuacji puszczenia 30 bonusów na raz i totalny kataklizm wśród obrońców), np max po jednym bonusie do każdej ze statystyk
więc + do obrony, + do ini, + atak itd....., ale nie ma możliwości zrobienia + atak, + atak

Reputacje mozna by było zdobywać za sprzedaż itemków (oczywiście tych lepszych) bo przecież też trzeba było się napocić, żeby owe zdobyć :]

Teraz na T2 o reputacje bardzo ciężko gracze z 5 epoki nie są w stanie zdobyć pkt (za duże rozwarstwienie epok) tylko kilku graczy w 4 epoce

Eventy do zaliczania też można by zróznicowac np 1 dla wykonania armiami z samych stolic, a 2 dla armii z wiosek

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "RazorBlades" (09.04.2010, 13:41)


Postów: 57

Skąd: Ziemia, trzecia planeta od Słońca

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Friday, 09.04.2010, 14:24

A ja dodam takie coś (jeszcze tak nie robimy, ale popatrzcie na pomysł):

Atakować można 1 gracza 2 razy dziennie, a zatem dobieramy 1 znajomego i umawiamy:

1. Każdy wybiera 1 bohatera, dobrze jak ma 20+ lvl. Jest to bohater do bicia.
2. Raz dziennie atakuje go swoim bohaterem z jednostkami p-lot tak żeby ubić = ww. 20+ reputacji
(zakładamy mniej więcej równe poziomy bohaterów)
3. Drugi raz dziennie wysyła mu mięsko, żeby zlikwidować ujemne doświadczenie
(otrzymane w obronie = tylko 1/4 ujemnego, około 160 exp na 20 lvl).

System daje 20 reputacji/dzień = 600/ miesiąc itd itp.

I stawia pod znakiem zapytania jakiekolwiek rozważania kto, i jak, i kiedy, i jak dużo ww. reputacji zdobył.

=============
Wpadło mi właśnie do głowy, że fajnie byłoby też w kółeczko, jak np. w brydżu robić to np. we 4 - vide grozi 1800 reputacji/miesiąc.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Utnapisztim" (09.04.2010, 14:46)


34

Friday, 09.04.2010, 15:02

miałeś rację...genialny pomysł ;))) w kółeczko... :thumbsup:

35

Friday, 09.04.2010, 15:32

Cytat wypowiedzi ""Sunny""

Punkty reputacji są zasobem, który będzie wykorzystywany w grze w
późniejszych zadaniach.


Jestem temu absolutnie przeciwny , jestem pacyfistą i z nikim nie walczę mam po 0 reputacji , jeśli to zostanie wprowadzone nie tylko ja ale wszyscy zostaną zmuszeni do walk , czyli będzie więcej farmiących i farmionych , ogólnie rozgoreje walka i gra stanie się dużo trudniejsza

Cytat wypowiedzi ""Konrad'"

2) ile można dostać reputacji na walkę, oblężenie / średnio w miesiącu


Odpowiedź to wasz opis z Tutoriala pośrednio , skoro , zdobywa ją się na zasadzie róznic poziomów ,to logiczne że im niższy poziom tym więcej jej zdobywamy , ja zaledwie w 2 walkach jednym bohaterem zdobyłem 47 (resztą mam po 0) mając go na poziomie 8 wystarczyło zaatakowac dwóch przeciwnikiów na poziomach wyższych i wyszło 47 , więc wystarczyły dwa ataki przelicz sobie to na miesiąc , tylko że nasz bohater cały czas awansuje i może dostawać coraz mniej .

Osobiscie podpisuję się pod słowami ludzi którzy mówią po diabła to

36

Friday, 09.04.2010, 15:37

Razor to może zlikwidujmy repu i dajmy po prostu ekspedycje za punkty handlu i po sprawie.... ^^

Postów: 57

Skąd: Ziemia, trzecia planeta od Słońca

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Friday, 09.04.2010, 15:45

O rety, nie likwidujcie! Będę musiał wymyśleć coś nowego.

==========
A teraz trochę na poważnie, mój pomysł jest demokratyczny - każdy może sobie reputację zapewnić, czyli każdy bedzie mógł w wyprawach uczestniczyć.
Propozycje typu PH - spowodują silne rozwarstwienie graczy i w konsekwencji odwrócenie się od gry tych początkujących, którym bedzie szczególnie trudno PH zgromadzić w początkowych epokach (słabsze itemy, mniej jednocześnie wystawionych przedmiotów, konieczność zakupu lepszych itemów itd.). A jak mniemam, wyprawy mają zwiekszyć atrakcyjność TE, a nie stworzyć kasty.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Utnapisztim" (09.04.2010, 16:03)


38

Friday, 09.04.2010, 16:11

przecież "gift' y" to i tak porażka...im blizej 4-tej "kieszeni" tym mniej w lokacjach....po co ??? niech się wysilą osoby, którzy trzepią z tego kasę - a może nie prawda ? bez premium nie da rady grać...ilu macie ludzi,którzy płacą ??? zróbcie coś, by gierka stała się atrakcyjniejsza, a nie, jak do tej pory ją utrudniacie....i te głupkawe pytanie : co Wy na to... - nie ściemniajcie żeście tacy "solidarni" - róbcie swoje - gażę Wam za to płacą !

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

39

Friday, 09.04.2010, 16:19

Interesują nas zagadnienia:
1) czy łatwo się zdobywa reputację, w jakich ilościach się ją zdobywa
2) ile można dostać reputacji na walkę, oblężenie / średnio w miesiącu
3) inne praktyczne wnioski z systemu zdobywania reputacji

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie.
Jednocześnie prosimy o niezaśmiecanie tematu postami niezwiązanymi z tematem.

Konrad napisał dokładnie o co prosi. Jeżeli nie potraficie podać kilku liczb to lepiej nic nie piszcie. Następne posty-skargi bądź niezwiązane z tematem będą odpowiedni nagradzane.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

40

Friday, 09.04.2010, 16:21

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Majkel1" (11.04.2010, 14:29)