Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

21

Sunday, 08.08.2010, 22:07

bo 100 czolgow przeciw 500 halabardom to wynik latwo przewidziec
Powiedziałbym, że piechota skuteczniejsza ;)
Był taki obleg, gdzie kilka armii takich blisko 400 halek + dodatki na piechote zmieniliśmy :P
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

22

Sunday, 08.08.2010, 22:09

skoro wy czolgi byscie bronili halkami to naprawde gratuluje boski swietni z was gracze naprawde :D i kto tu mowi o simach boski witer ktory ze strachu przed strata swoich i tak slabych wsi rozwiazal swoj klan porzucil ludzi i poszedl do A-Z sie chronic naprawde ty to lepiej w tym temacie zamilcz chlopcze
WRÓCIŁEM:)

23

Sunday, 08.08.2010, 23:03

Według mnie jest dobrze :P a swoja drogą jak ja wczesniej sie kłociłem o zmiany które dawały by wieksza szanse obrony przed oblęzeniem to nikt z was mnie nie poparł

dopiero jak zaczeliscie dostawac baty i sytuacja stala sie beznadziejna dla was to sie nagle obudziliscie :P tylko troche za pozno

24

Monday, 09.08.2010, 18:52

Nie jest dobrze - bo wskazuje na to odpływ graczy ze serwera, zarówno na T1 jak i na T2 - a przypomnij mi jakie to zmiany proponowałeś?

25

Monday, 09.08.2010, 19:05

Kazdy kiedys musi odejsc :). Z reszta i tak widoczne sa tylko odejscia z topki, nikt jakos nie widzi odejsc slabszych graczy, gdzie nawet im wioch nie zabieraja tylko po prostu sie znudzili.

Szkoda tylko, ze nikt nie pisze ilu graczy sie wybija do topki, tylko ciagle ze to ktos odszedl, ze chce sie skasowac. Mam to samo zdanie co Sunny, ze jak dostajecie to od razu chcecie zmian. Jak ktos otrzymuje baty to wg Was ma 2 opcje:
albo sie kasuje;
albo idzie plakac na forum, a gdy juz i tam go zjada, kasuje konto :). Niektorzy wybrali te 1 opcje(np. Davidossuss), a Wy te 2.
Bo z tego co wynika z Twoich postow nie wierzycie, ze stracone wioski mozna odbic, ukrasc innym, zbudowac od nowa itd.

Edit/// skoro nikt z adminow sie nie wypowiada to Oni tez uwazaja, iz jest dobrze.
Edit2/// nasze klany juz sie z Was smieja jak oblegi zakladacie i bronicie, ale widze, ze dajecie nam coraz wiecej powodow.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "D@nio" (09.08.2010, 19:22)


26

Monday, 09.08.2010, 19:10

Troszkę ta dyskusją odbiega od głównego wątku jaki został poruszony.
Ja proponuję inne rozwiązanie. Można zrobić ankietę tak by każdy z graczy mógł się wypowiedzieć czy jest za bądź przeciwko wprowadzeniu opcji ochrony dodatkowej, poza stolicą, wsi przed oblężeniem. I tu prośba do adminów aby taką opcję udostępnili. Najlepiej chyba w grze, tak aby każdy gracz mógł się wypowiedzieć. Wystarczy krótka informacja i udostepnienie graczom przycisku tak, nie i ew. nie mam zdania. Dać jakiś okres czasu na to, np. 48h.
w ten sposób każdy zainteresowany gracz odda głos i będzie to najbardziej miarodajne i odda nastroje jakie panuja w grze i raz na zawsze zakończy ten wątek. Jestem laikiem, ale wydaje mi się że jest to technicznie do zrobienia i nie zajmie adminom zbyt dużo czasu.

27

Monday, 09.08.2010, 19:18

Hehe jak ja chcialem zmian to sie smaliscie ze wypłakuje swoje zale na forum :P a jak sie okazało ze zmiana systemu oblegow jest na korzysć klanow lepiej zgranych a nie tych ktore maja po 10 akademi ale nie umieja sie zgrac i dostajecie baty to nagle wy zaczeliscie plakac :P

to sie teraz ja z was posmieje :P

28

Monday, 09.08.2010, 19:43

chciałbym słoneczko abyś pokazał mi te twoje propozycje zmian o których tak ciągle mówisz, bo sobie nie przypominam - zresztą - skoro sam byłeś za zmianami co się stało że już nie jesteś

Danio dzieciaku daj sobie spokój.

29

Monday, 09.08.2010, 20:05

MW tym temacie gdzie była rozmowa o wejsciu patcha ktory zmienial system oblegow na ten co mamy teraz bylo duzo propozycji moich zmian

mniej wiecej chodzilo o to zeby podzielic klany wedlug ich rzeczywistej siły na grupy i oblegi mogły by byc tylko w jednej grupie

zapobieglo by to bezkarnemu zabieraniu wiosek ze slabszych klanow

kazdy walczyl by w swojej grupie i mialby rowne szanse

i napewno wtedy by tylu graczy nie konczylo gry gdyby wiedzieli ze maja szanse zaistniec w niej w jakis sposob i walcza z rownymi sobie
bo teraz jest tak ze nikt kto nie zaczal grac razem z nami (no plus minus pół roku) sie nie liczy

no i zwiekszylo by to dynamike serwera bo wiecej klanow walczylo ze soba a teraz jest tak ze kazdy kto moze to unika walki

30

Monday, 09.08.2010, 20:15

Cytat

mniej wiecej chodzilo o to zeby podzielic klany wedlug ich rzeczywistej siły na grupy i oblegi mogły by byc tylko w jednej grupie

zapobieglo by to bezkarnemu zabieraniu wiosek ze slabszych klanow

kazdy walczyl by w swojej grupie i mialby rowne szanse


ta propozycja wydaje mi się ciekawa...

chociaż mam też trochę inną propozycje za każdy obleg klan dostawał by jakieś punkty za przegrane tracił punkty na nic by nie wpływały tylko na przykład możemy oblegać klan mający o 5 punktów mniej lub więcej. Pomysł trzeba by trochę dopracować bo nie odzwierciedlał by siły klanu tylko aktywność ale myślę że można by coś z tym zrobić....

EDIT:
i jeszcze wypowiadanie wojny możemy wypowiedzieć wojnę np 2 klanom które nie mają już wypowiedzianej wojny unikniemy wtedy walki 5 klanów na 1

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Sergio" (09.08.2010, 20:22)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Monday, 09.08.2010, 20:21

A myślisz, że jak będą ścisłe grupy to ludzie też nie będą uciekać ? :rolleyes:
Po za tym na jakiej podstawie chcesz przeprowadzić selekcje serwera na grupy i jak by miały one wyglądać :?:

Edit:

Cytat

chociaż mam też trochę inną propozycje za każdy obleg klan dostawał by jakieś punkty za przegrane tracił punkty na nic by nie wpływały tylko na przykład możemy oblegać klan mający o 5 punktów mniej lub więcej. Pomysł trzeba by trochę dopracować bo nie odzwierciedlał by siły klanu tylko aktywność ale myślę że można by coś z tym zrobić....
Wydaje mi się, że wtedy najmocniejsze klanu ugruntowałyby się tylko i jakby odskoczyły stały by się nietykalne, a te troche gorsze klany od najsilniejszych nękaliby słabych chcąc dogonić tych najsilniejszych.
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

32

Monday, 09.08.2010, 20:25

No i włąsnie tu jest problem bo twórcy stwierdzili ze nie da sie zrobic czegos co by na bieżaco przeliczalo realną siłe armi jakie moga wystawic gracze w klanie. Wiec podsunełęm pomysl zeby robic to raz na tydzien w niedziele i w ten dzien mozna by bylo przyjmowac i wyrzucac nowych graczy zeby podczas tygodnia takie rotacje nie zmienily rzeczywistej sily klanu.
Ale sie dowiedzialem ze za duzo by z tym pracy było :P


Mówiac o rzeczywistej sile klanu mialem na mysli algorytm który zliczy siłe armi i bohaterow do nich przypisanych czyli defakto rzeczywista sile klanu :P

33

Monday, 09.08.2010, 20:29

Sunny a jak chciałbyś podzielić klany wg klasyfikacji siły - czy to coś było by narzucone poprzez jakieś punkty czy decyzje graczy.... bo w 1 przypadku i tak będzie dochodziło do akcji manipulowania tymi punktami, celem zaszeregowania się do danej grupy - z kolei 2 przypadek - wiadomo :) tak więc ten pomysł wydaje mi się chybiony nieco (lecz jako dodatek byłby całkiem ciekawy.
Moim zdaniem jest najbardziej optymalne byłoby wytypowanie wioski (wiosek - niech to będzie zależne od epoki) którą nie można oblegać. Jest to bardzo uniwersalny pomysł i odnosi się do wielu aspektów. Z pewnością słabszym klanom pomogły by dogonić te mocniejsze (oczywiście wszystko zależy od zgrania i aktywności - bo na dzień dzisiejszy samotny czy bez protekcji klan szybko można zgasić - nawet z bardzo aktywnymi graczami - bo stolica - wybaczcie jest tylko jako wypełniacz kumulacji) - tak więc układy sił szybko by się pozmieniały.

34

Monday, 09.08.2010, 20:32

No jasne ze byłby manipulacje tymi punkatmi ale jak jest silny klan ktory chce powalczyc to musialby zbic liczbe swoich punktow albo czekac az ktos do niego dobije :P

A twoj pomysl jest chybiony z jednego powodu ze dobre wioski juz na zawsze pozostawaly by u jednej osoby a po co jest tak naprawde cala ta wojna ??
o kilka wiosek z zajebistymi bonusami no nie ??

35

Monday, 09.08.2010, 20:51

No właśnie nie jest chybiony - bo pozwoli rozwijać się słabszym klanom - bo dzisiejszy system powoduje że słabsi są jeszcze bardziej słabsi a silniejszy coraz bardziej potężni - co pogłębia i tak dużą już dysproporcje. A to się wiąże z aspektami o których pisałem wcześniej. A poza tym będziesz mógł oblegać inne wsie z zajebistymi bonusami - bo i tak gracze w dobrych klanach mają więcej niż 1 dobrą wieś. A mój pomysł ma tą zaletę że da skrzydła wielu graczom którzy dotychczas nie mieli szans na grę bez układu.

Marek998

Początkujący

Postów: 5

Skąd: wschód

  • Wyślij prywatną wiadomość

36

Monday, 09.08.2010, 21:32

Panowie ja oczywiście będę obstawał za propozycją gracza Bodex - lubię w to grać, a mam nadzieję wprowadzona propozycja usatysfakcjonowała by nie jednego gracza, który w końcu nabrał by ochoty do jakiegokolwiek ataku, a nie tak jak tu czytam kto zaatakuje tego czy tego , czy kto się odważy czy nie bo później w odwecie zabiorą mi wioskę bądź będą po mnie jeździć, i siedzi cicho jak mysz pod miotłą, bojąc się zrobić jakikolwiek ruch, - bo np. stracę wioskę, a tak by stracił tylko wojo albo i nie ale zawsze będzie mógł te wojo odbudować i grać dalej. Gracz taki traci chęci do czegokolwiek - a tak jak by może się spodobało to i wysłał by np. sms na konto "Premium" :rotfl:

37

Monday, 09.08.2010, 21:52

Marek998 ma rację co do tych ataków. Osobiście doświadczyłem po ataku na pewnego gracza dostałem wiadomość że jak będzie miał możliwość to złoży mi obleg aby zabrać wioskę z której pochodziła armia mnie to nie zraziło ale słabsi gracze na pewno obawiają się podobnych sytuacji i myślę że to jest powód aby rozważyć pomysł bodexa lub jakiś inny dający nam dodatkową ochronkę może wtedy jakoś serwer się ożywi bo obecnie to chyba stale osoby tylko się atakują :)