You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Rysiek33

Beginner

Posts: 10

Location: Kraków

  • Send private message

141

Thursday, October 7th 2010, 6:13pm

dropy

o jest drop
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=112557e6c1
fenek ciężki level zwłaszcza w 4 epoce w 5 jest miło

rozwo

Intermediate

Posts: 295

Location: Sosnowiec/Gorey

  • Send private message

142

Friday, October 8th 2010, 3:33am

he hehe aż miło

pozdraiam i miłej rozgrywki

czasami fajnie jaknktoś obcy znaczy nie z kliki czymś się pohwali

kotul

Trainee

Posts: 112

Location: Kraków

  • Send private message

143

Wednesday, October 27th 2010, 12:18pm

Witam.

Tak w temacie. Nie zamierzam krzyczeć że mam pecha - więc nie obawiajcie się. Mam pytanko do Thorgi (ewentualnie kogoś kto wie).
Tak z ciekawości - jest możliwość poznania odpowiedzi na pytanie czy dropy przedmiotów/runów/zwojów są jakoś powiązane? Czy losowanie każdego przedmiotu jest niezależną zmienną losową?

EBO

Intermediate

Posts: 547

Location: Łódź

  • Send private message

144

Wednesday, October 27th 2010, 3:09pm

Full random ;(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

145

Thursday, October 28th 2010, 7:31pm

Teoretycznie im wyzsza lokacja tym wieksza szansa na cos wartosciowego. Mowie teoretycznie, bo na swoim przykladzie moge powiedziec, ze na latwe lokacje byajmniej nie chodze a nadal czekam na 3-slotowe bizu jak na zbawenie... Jak ktos ma pecha to i na szostym pietrze ogrodu wiecznosci albo u sama potrafi pustaka zrobic.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

146

Thursday, October 28th 2010, 11:24pm

Mogę ci odpowiedzieć:

Quoted


Czy losowanie każdego przedmiotu jest niezależną zmienną losową?


Tak, losowanie każdego dropu jest zdarzeniem niezależnym.
To, co dropnęło na wyprawie A nie ma żadnego wpływu na drop na wyprawie B.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

kotul

Trainee

Posts: 112

Location: Kraków

  • Send private message

147

Friday, October 29th 2010, 2:34am

To wiem. Moje pytanie jest nastepujące:

Ide na lokacje z bosem.
Czy teraz wykonywane są a + b + c losowania dropu. Gdzie a - liczba możliwych naraz do zdobycia przedmiotów, b - liczba możliwych do zdobycia run, c - liczba możliwych do zdobycia zwojów.
Czy też są 3 losowania - jedno dla przedmiotów, drugie dla run, trzecie dla zwojów.
Czy też jest 1 losowanie - z niego wyliczane są wszystkie trzy rodzaje dropów.

ps. Jako "losowanie" nie rozumiem jeden rzut, tylko jedną zmienną losową. Tak więc rzut najpierw na to czy będzie drop, a później na rodzaj - traktuje jako jedno losowanie (na potrzeby pytania)

ps2. Jeśli jest to systemowa tajemnica to rozumiem że nie ma możliwości odpowiedzi.

EDIT
Poprawione

This post has been edited 1 times, last edit by "kotul" (Oct 29th 2010, 7:55am)


EBO

Intermediate

Posts: 547

Location: Łódź

  • Send private message

148

Friday, October 29th 2010, 7:28am

Na expedycjach nie ma run i zwojów, tylko przedmioty i artefakty.
Rozumiem, że o lokacjach mówisz...
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

jarutis

Beginner

Posts: 17

Location: Wilno

  • Send private message

149

Saturday, October 30th 2010, 2:21pm

Ja mam jeszcze takie pytanko. Czy szans na lepszy drop zależy od epoki w której gramy?

Alien

Intermediate

Posts: 392

Location: Kraków

  • Send private message

150

Saturday, October 30th 2010, 6:10pm

Im wyższa epoka tym masz więcej itemów możliwych do dropnięcia, i na "trudniejszych" wg numerka lokacjach masz większe szanse na ten "lepszy drop"

151

Sunday, October 31st 2010, 8:55am

a moim zdaniem najlepszy drop jest w 3 i 4 epoce i na ich lokacjach
w 5 pomimo ze trudniej jest zaliczyc drop marny
wszystkie wartosciowe dropy mam wlasnie z 3 i 4 epoki
a w 5 feh-y ur-y i maczugi leca calymi seriami
szlak mnie trafia jak czytam na forum ze bizu ze slotami leci na lokacjach 1 epoki a w 5
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=04ac1cea9b

moglbym wstawic tutaj jeszcze ze 100 linkow ale po co


wydaje sie ze tworcy gry mieli pomysl na gre tylko do 3 epoki powyzej to juz tylko prowizorka ktora mieli pozniej poprawic
ale ze zainteresowanie gra jest kiepskie wiec zostala taka prowizorka

wiec najlepiej zostac w 3 epoce no max 4 bo i armia pozwala aby liczyc sie w grze a i drop nie rozni sie niczym od 5 epokowego

Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

152

Sunday, October 31st 2010, 2:41pm

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=7f049b64e3
Dodatkowo dzisiaj jeszcze IS i OR.

W sumie mam 6 sztuk biżu z dwoma lub trzema slotami i kilka innych bajerów. Jedni mają szczęście a inni nie. Mnie też się zdarzają miesiące bez żadnego wartościowego dropa aż w końcu przychodzi dzień gdy znajduję kilka fajnych rzeczy. Każdy w końcu coś znajduje. Taka jest statystyka;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

153

Monday, November 1st 2010, 9:15am

Nieprawda, niekazdy :P
A co do statystyki to znasz stare powiedzenie o trzech rodzajach klamstw ;) Juz predzej probabilistyka.
Taka jest statystyka, ze jesli ty wydropiles 4 trojslotowe a ja 0 to statystycznie mamy po 2. Ach, zeby tak choc jeden pierscionek...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Alien

Intermediate

Posts: 392

Location: Kraków

  • Send private message

154

Monday, November 1st 2010, 9:36am

Akurat zgodzę się z Baldrem ;)

Jest na serwerze wielu farciarzy, no ale niestety są i ludzie, którzy tego farta nie mają - i trzeba z tym żyć :P

Spiryt33

Trainee

Posts: 75

Location: Libiąż

  • Send private message

155

Monday, November 1st 2010, 1:17pm

Lomnas ma rację bo ja tez myślałem że tylko wybrani gracze maja szczęście ale po chodzeniu na jedna lokacje po 7 miesiącach miałem takie dni co trafiłem Nydx2 ,haalx1 ,wynx6 a do tego dwa wisiory 2 i 3 slotowe i znowu nic nie leci .

Tak że na pewno kiedyś traficie tylko cierpliwym trzeba być :rotfl:

Alien

Intermediate

Posts: 392

Location: Kraków

  • Send private message

156

Monday, November 1st 2010, 1:21pm

Tak tak Spiryt... tylko powiedz mi w takim razie dlaczego na 2k udanych wypraw poleciało 5-6 sensownych zwojów średniowiecznych, 1 biżu (2) i 2 runy powyżej NYDa :P (1x IS i 1x PER) A lokacja czwartoepokowa, no i też nie czyści się jej 10/10.

157

Monday, November 1st 2010, 4:20pm

Piszcie co chcecie
ale uwazam ze gracz 5 epokowy (np.ja :rotfl: ) ktory zalicza najsilniejsza lokacje 5 epokowa (Miasto Potępionych, poziom 2) 100 na 100
nie powinien prosic graczy 3/4 epokowych o runy /zwoje/bizu/bron ktore w normalnie zrobionej grze a nie prowizorce
powinien miec bez liku
w kazdej dobrze zrobionej grze awans o poziom wyzej przynosi korzysci
lepsza wieksza armia
lepszy drop
lepszy sprzet
wyjatkiem jest TE w ktorym czym wyzej tym gorzej
i nie pozostaje nic innego jak przygladac sie linkom jak bizu +3 runy i zwoje wpada szczesciazom z 1 2 i 3 epoki

Ole

Professional

Posts: 826

Location: PŁOCK

  • Send private message

158

Monday, November 1st 2010, 6:12pm

Takiego farta to tylko Lomnas miał:P
Ogólnie widzę że w 5 zaczyna się lepiej powodzić. Ale to z tego powodu że to co dla niższych epok jest najlepszym w epoce zwojem/przedmiotem w 5 robi już teoretycznie za śmieć:D
Insza-inszość:P że śmieciem nie jest bo wcześniej danej osobie nie wydropiła np awatar czy biżu:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

159

Monday, November 1st 2010, 7:08pm

może podam na moim przykładzie
3 epoka 800 ph uzbierane z trexa
4 epoka 1k ph amulet 3 sloty
5 epoka 5k ph+ amulet 2 sloty

podobne czasy coś kolo po 5 miesięcy na epokę ja tu widzę wzrost i to znaczny idąc wyżej biorac pod uwage za na lokacje w 5 ep chodzę dopiero 3 tygodnie

Similar threads