Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Rysiek33

Początkujący

Postów: 10

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

141

Thursday, 07.10.2010, 18:13

dropy

o jest drop
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=112557e6c1
fenek ciężki level zwłaszcza w 4 epoce w 5 jest miło

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

142

Friday, 08.10.2010, 03:33

he hehe aż miło

pozdraiam i miłej rozgrywki

czasami fajnie jaknktoś obcy znaczy nie z kliki czymś się pohwali

143

Wednesday, 27.10.2010, 12:18

Witam.

Tak w temacie. Nie zamierzam krzyczeć że mam pecha - więc nie obawiajcie się. Mam pytanko do Thorgi (ewentualnie kogoś kto wie).
Tak z ciekawości - jest możliwość poznania odpowiedzi na pytanie czy dropy przedmiotów/runów/zwojów są jakoś powiązane? Czy losowanie każdego przedmiotu jest niezależną zmienną losową?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

144

Wednesday, 27.10.2010, 15:09

Full random ;(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

145

Thursday, 28.10.2010, 19:31

Teoretycznie im wyzsza lokacja tym wieksza szansa na cos wartosciowego. Mowie teoretycznie, bo na swoim przykladzie moge powiedziec, ze na latwe lokacje byajmniej nie chodze a nadal czekam na 3-slotowe bizu jak na zbawenie... Jak ktos ma pecha to i na szostym pietrze ogrodu wiecznosci albo u sama potrafi pustaka zrobic.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

146

Thursday, 28.10.2010, 23:24

Mogę ci odpowiedzieć:

Cytat


Czy losowanie każdego przedmiotu jest niezależną zmienną losową?


Tak, losowanie każdego dropu jest zdarzeniem niezależnym.
To, co dropnęło na wyprawie A nie ma żadnego wpływu na drop na wyprawie B.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

147

Friday, 29.10.2010, 02:34

To wiem. Moje pytanie jest nastepujące:

Ide na lokacje z bosem.
Czy teraz wykonywane są a + b + c losowania dropu. Gdzie a - liczba możliwych naraz do zdobycia przedmiotów, b - liczba możliwych do zdobycia run, c - liczba możliwych do zdobycia zwojów.
Czy też są 3 losowania - jedno dla przedmiotów, drugie dla run, trzecie dla zwojów.
Czy też jest 1 losowanie - z niego wyliczane są wszystkie trzy rodzaje dropów.

ps. Jako "losowanie" nie rozumiem jeden rzut, tylko jedną zmienną losową. Tak więc rzut najpierw na to czy będzie drop, a później na rodzaj - traktuje jako jedno losowanie (na potrzeby pytania)

ps2. Jeśli jest to systemowa tajemnica to rozumiem że nie ma możliwości odpowiedzi.

EDIT
Poprawione

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "kotul" (29.10.2010, 07:55)


EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

148

Friday, 29.10.2010, 07:28

Na expedycjach nie ma run i zwojów, tylko przedmioty i artefakty.
Rozumiem, że o lokacjach mówisz...
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

jarutis

Początkujący

Postów: 17

Skąd: Wilno

  • Wyślij prywatną wiadomość

149

Saturday, 30.10.2010, 14:21

Ja mam jeszcze takie pytanko. Czy szans na lepszy drop zależy od epoki w której gramy?

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

150

Saturday, 30.10.2010, 18:10

Im wyższa epoka tym masz więcej itemów możliwych do dropnięcia, i na "trudniejszych" wg numerka lokacjach masz większe szanse na ten "lepszy drop"

151

Sunday, 31.10.2010, 08:55

a moim zdaniem najlepszy drop jest w 3 i 4 epoce i na ich lokacjach
w 5 pomimo ze trudniej jest zaliczyc drop marny
wszystkie wartosciowe dropy mam wlasnie z 3 i 4 epoki
a w 5 feh-y ur-y i maczugi leca calymi seriami
szlak mnie trafia jak czytam na forum ze bizu ze slotami leci na lokacjach 1 epoki a w 5
http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=04ac1cea9b

moglbym wstawic tutaj jeszcze ze 100 linkow ale po co


wydaje sie ze tworcy gry mieli pomysl na gre tylko do 3 epoki powyzej to juz tylko prowizorka ktora mieli pozniej poprawic
ale ze zainteresowanie gra jest kiepskie wiec zostala taka prowizorka

wiec najlepiej zostac w 3 epoce no max 4 bo i armia pozwala aby liczyc sie w grze a i drop nie rozni sie niczym od 5 epokowego

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

152

Sunday, 31.10.2010, 14:41

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=7f049b64e3
Dodatkowo dzisiaj jeszcze IS i OR.

W sumie mam 6 sztuk biżu z dwoma lub trzema slotami i kilka innych bajerów. Jedni mają szczęście a inni nie. Mnie też się zdarzają miesiące bez żadnego wartościowego dropa aż w końcu przychodzi dzień gdy znajduję kilka fajnych rzeczy. Każdy w końcu coś znajduje. Taka jest statystyka;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

153

Monday, 01.11.2010, 09:15

Nieprawda, niekazdy :P
A co do statystyki to znasz stare powiedzenie o trzech rodzajach klamstw ;) Juz predzej probabilistyka.
Taka jest statystyka, ze jesli ty wydropiles 4 trojslotowe a ja 0 to statystycznie mamy po 2. Ach, zeby tak choc jeden pierscionek...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

154

Monday, 01.11.2010, 09:36

Akurat zgodzę się z Baldrem ;)

Jest na serwerze wielu farciarzy, no ale niestety są i ludzie, którzy tego farta nie mają - i trzeba z tym żyć :P

155

Monday, 01.11.2010, 13:17

Lomnas ma rację bo ja tez myślałem że tylko wybrani gracze maja szczęście ale po chodzeniu na jedna lokacje po 7 miesiącach miałem takie dni co trafiłem Nydx2 ,haalx1 ,wynx6 a do tego dwa wisiory 2 i 3 slotowe i znowu nic nie leci .

Tak że na pewno kiedyś traficie tylko cierpliwym trzeba być :rotfl:

Alien

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

156

Monday, 01.11.2010, 13:21

Tak tak Spiryt... tylko powiedz mi w takim razie dlaczego na 2k udanych wypraw poleciało 5-6 sensownych zwojów średniowiecznych, 1 biżu (2) i 2 runy powyżej NYDa :P (1x IS i 1x PER) A lokacja czwartoepokowa, no i też nie czyści się jej 10/10.

157

Monday, 01.11.2010, 16:20

Piszcie co chcecie
ale uwazam ze gracz 5 epokowy (np.ja :rotfl: ) ktory zalicza najsilniejsza lokacje 5 epokowa (Miasto Potępionych, poziom 2) 100 na 100
nie powinien prosic graczy 3/4 epokowych o runy /zwoje/bizu/bron ktore w normalnie zrobionej grze a nie prowizorce
powinien miec bez liku
w kazdej dobrze zrobionej grze awans o poziom wyzej przynosi korzysci
lepsza wieksza armia
lepszy drop
lepszy sprzet
wyjatkiem jest TE w ktorym czym wyzej tym gorzej
i nie pozostaje nic innego jak przygladac sie linkom jak bizu +3 runy i zwoje wpada szczesciazom z 1 2 i 3 epoki

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

158

Monday, 01.11.2010, 18:12

Takiego farta to tylko Lomnas miał:P
Ogólnie widzę że w 5 zaczyna się lepiej powodzić. Ale to z tego powodu że to co dla niższych epok jest najlepszym w epoce zwojem/przedmiotem w 5 robi już teoretycznie za śmieć:D
Insza-inszość:P że śmieciem nie jest bo wcześniej danej osobie nie wydropiła np awatar czy biżu:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

159

Monday, 01.11.2010, 19:08

może podam na moim przykładzie
3 epoka 800 ph uzbierane z trexa
4 epoka 1k ph amulet 3 sloty
5 epoka 5k ph+ amulet 2 sloty

podobne czasy coś kolo po 5 miesięcy na epokę ja tu widzę wzrost i to znaczny idąc wyżej biorac pod uwage za na lokacje w 5 ep chodzę dopiero 3 tygodnie