Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

oracze

Początkujący

  • "oracze" started this thread

Postów: 3

Skąd: Świętokrzyskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 14.11.2010, 17:55

Czy uda Ci się rozwiązać tę zagadkę w minutę?

Leci dumnie stado Żurawi. Podlatuje do nich Bocian i mówi:
- ooo ile Was tu się zgromadziło... chyba ze 100.
- Boćku boćku - odparł Żuraw - jakie 100. Do stu to nam sporo brakuje
- Ciekawe ile - zapytał bocian
- A jeszcze raz tyle, pół tyle, ćwierć tyle i jeszcze ja sam i dopiero było by nas 100.

Więc ile Żurawi teraz leci? Pomyśl minutę i napisz odpowiedź. Nie oszukuj nie czekaj dłużej niż minutę od przeczytania. Sprawdź się czy odgadniesz.

Nie pisz rozwiązania po prostu sprawdź czy rozwiążesz ta zagadkę w minutę? Napisz tylko proszę czy się udało, czy nie. Proszę o szczerość sam jestem ciekawy czy Ci się udało?

Po tym jak napiszesz o rezultacie wypełnij proszę ankietkę na temat Twoich osiągnięć.

2

Sunday, 14.11.2010, 20:25

Wydaje mi się że powinien istnieć jakiś mechanizm który uniemożliwi zakladanie na forum kont przez ludzi z TE niezwiązanych a robiacych jakąs krypto reklamę.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Sunday, 14.11.2010, 20:51

56 lub 57 zależy od zaokrągleń pewnie sie mylę, ale co mi tam :P

No może nie minute, ale ze 2 ^^


Edit Spirit racja przy równaniu pomyliłem sie ... zamiast 2.75 dałem 1.75 ;P
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "EBO" (14.11.2010, 21:49)


4

Sunday, 14.11.2010, 21:29

a mi wyszło 36 i w niecała minutę :rotfl:

36+36+18+9+1=100

5

Sunday, 14.11.2010, 22:06

brawo :)

6

Monday, 15.11.2010, 00:10

Zadna filozofia dla inzyniera :P
2x+0,5x+0,25x+1=100.
Pytanie, kto jest to w stanie policzyc bez kalkulatora ;)
Podobne zadanie dostalem na poczatku szkoly sredniej:
- Ktora jest godzina?
- Do polnocy pozostalo 2/3 z tego co juz minelo.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

7

Monday, 15.11.2010, 10:35

pytanie czy w systemie 24 czy w 12 h ?

8

Monday, 15.11.2010, 11:26

Jerzys nie filozuj, Polska funkcjonuje w systemie 24-godzinnym. Tylko anglosasi są tak durni ze ledwo doliczają do 12-stu (10 palców + 2 stopy), a ty na siłę próbujesz do nich dobić :P

9

Monday, 15.11.2010, 13:03

zaraz będzie..............14.24............

oj. stara zagadka.........pewien niedźwiedź poszedł na południe 1 km. Potem skręcił na wschód i także 1 km przeszedł. Później na północ , i też 1 km ! Dotarł do tego samego miejsca co wyszedł na początku . I pytanie brzmi - jakiego koloru był niedźwiedź i dlaczego ?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

10

Monday, 15.11.2010, 14:01

zaraz będzie..............14.24............

oj. stara zagadka.........pewien niedźwiedź poszedł na południe 1 km. Potem skręcił na wschód i także 1 km przeszedł. Później na północ , i też 1 km ! Dotarł do tego samego miejsca co wyszedł na początku . I pytanie brzmi - jakiego koloru był niedźwiedź i dlaczego ?
Niedźwiedź był biały, ponieważ tylko na biegunie można takie jajca odwalać. :)


Podobne wątki