Nie jesteś zalogowany.

PYTANIE Balans ras

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

361

Tuesday, 21.12.2010, 11:07

spoko myślcie sobie co chcecie ale fakt jest taki ze zablokowanie przegiętych itemów dla jednej tylko rasy nie rozwiąże problemu

zgadzam się że człowieka trzeba zmienić (skoro w testach wychodzi jak wychodzi) i dobrze ze admini w tej sprawie się ruszyli
niech zrobią ty szybko i będzie można testować

ale to nie znaczy ze można zignorować problem jakim jest sam "sandałek heraklesa" - przypomnę przedmiot dający bonus taki jaki daje 21 level herosa człowieka.

Jak szarża ma nie być problemem skoro są do niej tak przegięte przedmioty

gwarantuje ze jak pojawi się item typu +50 do ataku jednostek to będzie podobny problem z demonami itd

362

Tuesday, 21.12.2010, 11:48

a i jeszcze jedno

rozumiem ze człowiek trzeba zmienić tak po prostu i że sama blokada itemów nie wystarczy skoro goły załatwia super wyekwipowanego przeciwnika

ale jest jeszcze jeden aspekt o którym nikt nie mysli i nie pisze bo na forum jak sie komus chce pisać to juz jest tak zaawansowany ze taki sprawy olewa

a ja napisze o tym z innej perspektywy a co o tym myślicie to inna sprawa

gram niewiele bo miałem prawie roczną przerwę a potem po 2 miesiacach od powrotu sie okazało ze w pracy grac nie moge i w zasadzie głównie siedze na urlopie bo nie da sie w to grać majac ciągłe 10-12 godzinne przerwy w dostępie do kompa ale to sprawa drugorzedna

- gram od począku serwera
- głównym moim bohaterem jest anioł jest całkiem ok ale..
- nie mam w zasadzie żadnych mocnych itemów
- i w 4tej epoce spotkałem się z sytuacją w której nie jestem w stanie przejść bossów

wiec zacząłem sobie szkolić człowieka - nie po to by zabiajać armiami cały serwer ale po to by przejść bossów z którymi nie mogę sobie poradzić aniołem

ale też nie chodzi mi o to że poświęciłem czas i energie na szkolenie człowieka - wisi mi to

chodzi mi o równe szanse

bo wiekszość tych którzy teraz narzekają przebili sie jednak przez bosów 4to epokowych człowiekiem a jak teraz ten człowiek sie nie bedzie do tego nadawała to znaczy ze inny gracze nie mają równych szans

owszem będziecie pisać ze się można było pospieszyć itd albo ze można zaliczyć bosów innymi bohaterami

można to prawda

ale np fenrira aniołem bez totalnego farta i 20 śmierci się nie da a przynajmniej bez awatara

za to człowiekiem nawet koło 30 levelu można i to bez wielu prób i dotyczy to nie tylko fenrira ale i pozostałych bosów z flyem i przepakowana obroną

aniołem zaliczyłem już na każdym po 30-40 remisów i dlatego szkole ludzia bo mam dość tych bezsensownych prób

no i teraz będzie lipa oczywiście mógę zacząć szkolić sobie np trupa a po roku szkolenia i tak pewnie go spaczuja a trup nie wystarczy na 30tym poziomie jak człowiek by przejść tych bosów

363

Tuesday, 21.12.2010, 12:02

Kramer aniołem fenka możesz zaliczyć na około 16-17 lvlu z palcem w d, praktycznie bez strat. Kwestia doboru jednostek oraz decyzji czy lotnik czy nielot (w tym przypadku nielot). To gra stragiczna wiec troszkę pomyśl i pokombinuj, używanie człowieka przypomina trochę armie radziecka w bitwie pod Kostrzyniem ... panie generale poszło 200 tys, zgineło 100 tys i sie jeszcze nie przeprawili - wyślijcie jeszcze 200 tys ...
Akurat bosów z 4 ep przechodzisz jak chcesz każdym hero, trzeba tylko pokombinować pomyśleć ... akurat człowieka stawiam jako najgorszego do tego celu i mozesz to zrobić bez żadnego czaru i bizuterii .... w ep5 juz jest trochę trudniej bo rzeczywiście bez czarów bossowie sa nie do ruszenia, ale tez da sie każdego zaliczyć każdą rasa (osobiście nie próbowałem tylko demonem ale skoro anioł i trup sobie radzą myślę demon spokojnie - człowiek tylko do sama uzywałem). Pozostaje kwestia różnicy miedzy farmienie bosa a zaliczenie bosa i tu przy każdym bosie jest jedna rasa którą można farmić praktycznie bez strat.
Poza tym płacze o to ze człowiek bedzie niegrywalny sa wyssane z palca, o ile pamietam Krowa był w 5 ep (czy w 6 ?) zanim pojawiły sie expy i pamietam jak podsyła mi raporty z bosow których zaliczał swoim ludkiem (jeszcze jako wróg :P) a ja na bazie tego ustawiałem jednostki pod trupa

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

364

Tuesday, 21.12.2010, 12:42

Absolutne bzdury wypisujecie o nieprzydatności człowieka od jutra:D
Ja mam ludzia jako głównego i z dropem absolutnie mi nie poszczęściło:( Nie mam żadnego modyfikatora do szarży ba nawet biżu z dziurami brak:( Na tyle słabo mi dropi że na chwilę obecną nawet na zakup mnie nie stać:D (ale dosyć biadolenia). Do czego zmierzam do tego że wszystkich bosów z każdej epoki zaliczałem bez modyfikatorów. Ba tych samych kładłem umarlakiem. Więc dla mnie osobiście patch nic nie utrudni. Od pewnego lvl szansa na szarże jest na tyle wysoka że co najmnie raz w początkowych rundach wejdzie. Kto szkolił człowieka nadal się z niego będzie cieszył, a modyfikatory przekaże innym bohom więc i itemki się nie zmarnują (ewentualnie stanieją). Jedynie skończą się cuda na kiju, gdy przeciętna armia z przeciętnym bohem wykasuje w 2 tury tzw. kumulacje:D
Skutek uboczny przestaną padać rekordy ekspa np. po 4k:D z jednej walki.
I w końcu będzie można pograć innym bohem niż ludź. Bo uwierzcie na serwach jest znacznie więcej innych ras niż ludzie:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

365

Tuesday, 21.12.2010, 13:03

Co do rekordów to się mylisz, takie ilości ekspa dostaję właśnie dzieki umarlakowi ;) A jak ubiorę mu itemki do szarży to będzie jeszcze ciekawiej ;)

366

Tuesday, 21.12.2010, 13:10

wiesz Villenrt wiem ze można nie lotem załatwić fenka, ale nie pobije nim pozostałych latających bosów z wysoką obroną wiec zamiast robić nielota postanowiłem zrobić bocznego ludzia - wydawał mi się po prostu bardziej uniwersalny.

i wiesz mnie to tak na prawdę w.... i tak nie mam czasu grać - jutro wracam do roboty wiec urlop ON

kręciła mnie ta gra na początku jak miałem czas grać

teraz zaglądam tu od czasu do czasu (na t2 skasowałem konto będące na 2gim miejscu w rankingu już prawie rok temu) a na t1 zaglądam bardziej z ciekawości niż z chęci gry.

dlatego właśnie postanowiłem napisać coś na forum


- na tą grę patrze z przymrużeniem oka
- jestem maksymalnie możliwie bezstronny a jednocześnie posiadam jakąś tam wiedzę o grze
- z nikim tu nie jestem skłócony (jak wielu) by na każdy jego post odpisywac obelgami nie czytając nawet jego treści

ale jak widzę pisanie jest raczej bez sensu

bo nawet jak nie dostanę od razu 5 maili że jestem idiotą, nie znam się albo że się komuś znudziła dyskusja wiec lepiej niech ją zamkną (PS. jak ci się znudziła to jej nie czytaj) to i tak jakoś nie widze u administracji zainteresowania i chęci do poważnej zmiany jakiegokolwiek problemu, a u pozostałych nawet próby pisania na temat dyskusji

367

Tuesday, 21.12.2010, 13:46

Nie no looz, przecież nikt sie ciebie nie czepia. Po prostu wynikł problem którego możliwe ze twórcy nie do końca przewidzieli który zdebalansowal gre i trzeba cos z tym zrobic, a płacze tych co naduzywali błędu grze bo przepakowanie ludzia jest błędem nic nie zmienia. Wazne ze BWteam coś robi .... na reszcie :P ... i miejmy nadziej tych zmian będzie więcej - nie tylko poprawek ale tez nowych rzeczy, coś kiedyś pisali o systemie kucia przedmiotów.
A i otwarcie nowego serva mysle by nie zaszkodziło ... skoro na BW można postawić necro to i tu, a może nawet coś w stylu TE-fast czyli wszystkie akcje x2 (czas produkcji, marszu, ilosc wyprawek itd)

368

Tuesday, 21.12.2010, 13:55

- na tą grę patrze z przymrużeniem oka
- jestem maksymalnie możliwie bezstronny a jednocześnie posiadam jakąś tam wiedzę o grze
- z nikim tu nie jestem skłócony (jak wielu) by na każdy jego post odpisywac obelgami nie czytając nawet jego treści

ale jak widzę pisanie jest raczej bez sensu

bo nawet jak nie dostanę od razu 5 maili że jestem idiotą, nie znam się albo że się komuś znudziła dyskusja wiec lepiej niech ją zamkną (PS. jak ci się znudziła to jej nie czytaj) to i tak jakoś nie widze u administracji zainteresowania i chęci do poważnej zmiany jakiegokolwiek problemu, a u pozostałych nawet próby pisania na temat dyskusji

Najwidoczniej nie z przymrużeniem oka skoro tak się rozpisujesz. Może zamiast marnować na to czas weź głęboki oddech i sobie podaruj kolejny zbędny post - powtarzam nic nie postanowiono jeszcze ! Twórcy tej gry z pewnością coś wymyślą, a wstępne ustalenia napisali jak zwykle żeby zamknąć dzioba najgłośniejszym krzykaczom ale jak widać sprowokowali tylko powstawanie klonów krzykaczy :D Ja cie nie nazywam idiotą ale fakt faktem to masz problem z rozumieniem tekstu czytanego i to poważny.. Albo rozumiesz doskonale i robisz to celowo - co właśnie prowokuje ludzi, którzy ci posyłają takie właśnie przykre wiadomości na maila. Skoro chcesz dyskutować to przedstaw podmiot dyskusji, a następnie swoje postulaty... Bo na razie ta dyskusja opiera się na czymś przypuszczalnie, wirtualnie, prawdopodobnie być może kiedyś albo tak albo nie a może jednak .....


Na prawdę poważnie - znajdź sobie inne zajęcie na czas 21-23 żeby nie zaogniać stosunków na forum - a jak wyjdzie PATCH z chęcią poczytam twoje posty bo zapewne będą przepełnione treścią:D Aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl - zakupie kubełek lodów i zgrzewkę browarków :p

369

Tuesday, 21.12.2010, 21:31

gratuluje podejścia - jesteś jak widzę typowym polaczkiem

jak ktoś próbuje coś zrobić praktycznie bezinteresownie to trzeba go

- wyśmiać
- zgnoić
- obrazić
- posądzić o oszustwo

dzięki takim ludziom jak ty nie tylko na TE nie będzie lepiej ale i w całym kraju

gratuluje i życzę miłego obciągania browara

370

Tuesday, 21.12.2010, 22:55

Widze, że nie tylko nie rozumiesz tekstu czytanego ale również nie zrozumiałeś metafory ;D A wogóle to kto ci daje prawo do oceniania innych ludzi. Ale skoro już naruszyłeś kruchą tafle ... Szkoda na ciebie wogóle jakichkolwiek postów dzieciaku. Ja ci pisze jedno, a ty mnie obrażasz i wyskakujesz z jakimiś bochomazami. Na twoim miejscu zamiast na forum poskarżyłbym się twojej nauczycielce ze szkoły podstawowej za to, że nie potrafiła przez kilka lat nauczyć cię komunikacji werbalnej.

Zmiany to ty może zostaw tym co się na tym znają czyli programistom. Każdy z nas ma wiele różnych pomysłów ale od ciebie nie usłyszałem nawet jednego. Jak na razie słyszę tylko twoje lamenty w związku z zapowiedzianymi zmianami... ZAPOWADANYMI !!!

Poproszę cię również o definicję TYPOWEGO POLACZKA. Bo jakoś szukałem w słownikach i nie mogłem odnaleźć.

371

Wednesday, 22.12.2010, 08:23

no dobra przepraszam bardzo, sam sobie obiecałem, że na forum nie będę uderzał w nuty osobiste i złamałem tą obietnicę dlatego naprawdę szczerze przepraszam.

ale za to rozbawiłeś mnie trochę z tymi programistami teraz, to tak jakby powiedzieć że maszynista zna się na infrastrukturze kolejowej, strategi zarządzania koleją i planowaniu schematu połączeń.

Właśnie dlatego są problemy w tej grze to w BWTeam zatrudniają głównie programistów, a oni powinni być od wdrażania ustalonych zasad a nie od ich wymyślania. Do tego potrzebna jest osoba obeznana ze statystyką i strategia planowania układów dynamicznych.

i rozumiem co piszesz tłustym drukiem że zmiany są ZAPOWIADANE, ale skoro są zapowiadane co tak usilnie podkreslasz to dlaczego blokujesz dyskusję na ich temat???

i niestety to raczej nie ja mam problemy z tekstem czytanym bo gdybyś zrozumiał moje posty to byś wiedział ze mnie mało obchodzi czy zmienią tego ludka czy nie (nawet uważam że powinni) ale zwracam uwagę na aspekty zmian o których dotąd nikt inny nie pisał

372

Wednesday, 22.12.2010, 09:26

ja pisałem :(

jako konował i Jerzys


Kramer, zobacz jak się teraz sępy rzucą gnoić mnie ... :)


moim zdaniem administracja zniszczyła 2 lata mojego inwestowania w człowieka. Mam jeszcze demona 3x i też by mi szło dobrze ale po tej zmianie straciłem serce do tej gry.

jak mi nie minie, to w styczniu już nie będę grał.

Canis

Początkujący

Postów: 49

Skąd: zachodniopomorskie

  • Wyślij prywatną wiadomość

373

Wednesday, 22.12.2010, 10:21

Moje czlowieka rowniez kochana administracja zniszczyla ,bo zamiast przyjrzec sie problemowi dokladnie , wzieli wszystko z marszu i tak jak im pasuje , czyli latwo i przyjemnie .
Zmiana ktora wprowadzili powoduje ze moj czlowiek ze STOLICY jest juz teraz do niczego , do walki slabo sie nadawal bo jednostek i tak nie zrobilbym w stolicy duzo no to sobie poszedlem do E6 aby robic lokacje , bez sprzetu nie mialem szans ale po zalozeniu jakos daje rade , ginac czesto , teraz po rebalansie moj czlowiek ktory ma 585k XP idzie w odstawke , czyli stracilem 2 lata ciezkiej pracy , liczac srednio ze chodzilbym na lokacje ktore daja 100xp ( teraz xp moge miec lepszy ale kilkanascie miesiecy takiego xp nie mialem ) 12 razy na dzien wyszkolenie mojego hero zajeloby mi 488 dni .
Dlatego stwierdzam ze nie warto jak dla mnie inwestowac w ta gre , bede do was zagladal od czasu do czasu ale na pewno juz nie pogram z takim zangazowaniem jak kiedys .
Pozdrawiam wszystkich grajacych i zycze Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku .

374

Wednesday, 22.12.2010, 11:06

PYTANIE DO ADMINISTRACJI


MOŻE DAĆ GRACZOM NARZĘDZIE DO ZMIANY RASY HEROSA ?

Skoro zniszczyliście nam dwa lata pracy , bo człowieka przepakowaliście, to może dajcie nam narzędzie do zmiany rasy herosa ? (z zachowaniem poziomu itp)

375

Wednesday, 22.12.2010, 11:13

jerzys 2 posty wyżej obiecywałeś ze odchodzisz (po raz któryś)
wiec choć raz pokaz ze masz jaja i dotrzymaj słowa
bo rzygać się che od twojego biadolenia

376

Wednesday, 22.12.2010, 11:19

Konowal przestan o ta zmiane rasy, na to jest jeszcze za wczesnie :)

A tak powaznie:

Aniol ma 14% szans ze zada szarze z mnoznikiem x4 Aniol na kazdym lvl-ku
Spasiony czlowiek ma tej szansy 2x wiecej ale dmg taki i ta dwa razy wieksza szanse wyciagnie na 60 lvl.
Na 30 lvl czlowiek ma taka sama szanse na szarze i dwa razy mniejszy dmg.


Administracjo prosze o przeprowadzenie obecnie testow dla bohaterow do 30 lvl. Okaze sie ze jest 14-20% szans na zwyciestwo czlowieka albo nawet mniej. I ponad 50% na zwyciestwo kazdej innej rasy. Czy jest 7 epoka ? Raczej nie a wiec max bohater to 60 lvl czyli do polowy "lvlkowania" czlowiek jest bezapelacyjnie najslabsza postacia. Czy nadal administracja nie chce wziasc sie za prawdziwe sedno problemu a tylko bedzie zamiatac pod dywan ?? Dla jakiej obecnie rasy zostana zabronione te przedmioty za nim w koncu problem zostanie rozwiazany??


ps.
MW... blagam nie pisz juz bo co 3 post jest twoj i nic nie wnosi do tresci a na forum nie ma opcji ignoruj posty osoby XXX.

377

Wednesday, 22.12.2010, 11:20

problemem sie okazały itemy do szarzy , których przez dwa lata nie było a jak juz to sporadycznie ,
jak graliscie człowiekiem do tej pory przez dwa lata ?? niemoge sie nadziwic :>
teraz nagle po wyłączeniu itemow do szarzy które pojawiły sie ok pół roku temu człowiek sie DO NICZEGO nie nadaje
Jerzys mógłbys byc słowny, piszesz najpierw ze przestaniesz grac jak wejdzie patch co obetnie itemy
wchodzi patch stawiasz kolejne warunki i znów straszysz echh

378

Wednesday, 22.12.2010, 11:20

hahaha moze jeszcze ci dac zwoj wieze?? :D 2 lata gry :D lol raczej pol roku:D ja szkole czleka od poczatku gry, dobiero rok pozniej pojawily sie itemy do sarzy - kobalt, wieza, i pol roku temu sandal,
Teraz czlek jest taki jaki byl przez pierwszy rok, czyli zgodnie z zalozeniami. Czlek i tak jest dobry bez itemow.

Wlasnie sobie przypomniałem kilka sytuacji na forum z moimi linkami i innych:)
1 - 1.5 roku temu krzykacze lamentowali ze czlek jest za dobry!!!!(nie bylo zadnych itemow - ja nie mialem, czlek 20-30lvl) jak to mi sarze padaly nawet 3 w walce i kosilem bunkry.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Rafix" (22.12.2010, 11:39)


379

Wednesday, 22.12.2010, 12:06

Robert = Tobie nic nie obiecałem więc mnie z obietnic nie rozliczaj.
A poważnie poki co sam nie wiem czego chce.
moze się uda skończyc z tym nałogiem :)


Rafix.
masz racje (w sprawie MW podwojną) : problemem są itemy.
Człowieka 60 lvl nie ma co brac pod uwagę, to nei BW = przyrosty expa są takie że 60 lvl pojawi się za 2-3 lata ... (IMO)

Problemem jest PRZEPAKOWANIE niskolevelowych herosow rasy innej niż człowiek poprzed "podarowanie" im statów jak człowiek lvl 14.

Ito nie jest sprawiedliwe.

wiem że nie każdy ma itemy do szarzy ale ta liczba będzie rosła a dla walk w 5-6 epoce właśnie to ma znaczenie = a tam już sporo osób ma komplet.

380

Wednesday, 22.12.2010, 12:17

a wg ciebie wszystko jest ok jeśli te same przedmioty wpakujesz w wysoko levelowego człowieka??