Nie jesteś zalogowany.

PROPOZYCJA Zmiany w nalotach

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

81

Wednesday, 05.01.2011, 00:13

Zauważyliście, że debata na forum coraz bardziej przypomina tą z kanałów informacyjnych na temat stanu państwa? To co w Polsce miało miejsce od 1970 roku można przystawić do to dziejów "czasów wojny"..

" Oni nam kiedyś to i tamto..."
"A teraz my ich..."
"A ty konfidencie z nimi trzymałeś a teraz mówisz, że niby prześladowali cię..."
"A ja pamiętam co robiłeś wtedy i wtedy..."
"Jest zapisane co mówiłeś kiedyś tam..."


A TO ZUPEŁNIE POWAŻNA PROŚBA:

Proszę administratorów gry o założenie IPN Time Edge, gdzie każdy gracz będzie miał założona własną teczkę (upublicznioną), żeby zawsze można było wygarnąć każdemu graczowi co powiedział, co robił, z kim trzymał.
Jak będzie na ludzi hak to przynajmniej będą cicho siedzieć.

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

82

Wednesday, 05.01.2011, 00:17

dobre dobre a można sobie psełdonim bedzie wybrać pozdrawiam

83

Wednesday, 05.01.2011, 01:56

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=a869ee2eda

czy tak trudno sie obronic w terazniejszych czasach no wybaczcie :)

84

Wednesday, 05.01.2011, 02:54

Tu kolega podał bardzo dobry przykład na "obrone" przed nalotem jeżeli tak mozna nazwać stratę cytadeli z poziomu 22 na 21 i kopalni żelaza z bonusem z poz. 22 na 21 .
Ja nie płacze że mi to zniszczył, nie ja budowałem tą wioskę, została zdobyta w uczciwej walce .

A co ma powiedzieć ktoś, kto awansował niedawno i wioski ma małe wystawi 100 arka we wszystkich wioskach łącznie(załóżmy że takie wioski wybuduje w okresie ochrony po awansie) w takim nalocie traci te 100 arkebuzerów i 4 lub 5 budynków .W ciągu jednego dnia traci wszystko co ma w wioskach tylko dlatego że jest nie po tej stronie. Jak długo by to trwało gdyby chcieli zniszczyć te wioski oblegając je i paląc ?
Może się ktoś pokusić i policzyć.
Autor tego postu zaproponował zmianę w systemie nalotów ,w ten sposób żeby osoby awansujące do nowej epoki miały jakąkolwiek szanse na postawienie wiosek które im taką obronę umożliwią .

Podobał mi się też pomysł bodexa żeby zwiększyć nalot do 3 rund ,(wtedy w tym nalocie spadły by wszystkie bombery).

W tutku zostało napisane :Nalot odbywa się w dwóch fazach. Pierwsza to obrona przeciwlotnicza
wioski. Odbywa się na zasadzie normalnej walki, z tym, że trwającej dwie
rundy. Jeśli po takiej walce armia dokonująca nalotu jeszcze istnieje,
dokonuje bombardowania budynków.


A jeśli po takiej walce armia broniąca nalotu jeszcze istnieje to co robi ?
Stoi i się patrzy ?

85

Wednesday, 05.01.2011, 05:31

Nalot - leci eskadra samolotow zazwyczaj z ochrona mysliwcow, gdy zblizaja sie do celu mysliwcow zazwyczaj juz nie ma ze wzgledu na mniejszy zasieg, za to bombowce przystepuja do zrzutu ladunkow wybuchowych (albo ulotek propagandowych ;) ) dokonuja tego nawet w czasie ostrzalu artyleri przeciwlotniczej z ziemi, niektore eskadry byly przeznaczone na lot tylko w jedna strone wtedy pilot i obsluga wyskakiwali na spadochronach po uprzednim naprowadzeniu samolotu na cel, by zmaksymalizowac straty po drugiej stronie, zdarzali sie tez samobojcy ktorzy z pelnymi lukami nurkowali wprost na cel niejednokrotnie niszczac go calkowicie.

Sposoby obrony - ludnosc udaje sie do schronow ( ewakuacja armii ;) ) - straty minimalne w ludnosci olbrzymie w infrastrukturze; wypuszczenie balonow meteorologicznych i sterowcow tak by stworzyc bariere ( zderzenie w powietrzu nawet z ptakiem niesie katastrofalne nastepstwa dla samolotow ); Strzelanie w powietrze duza iloscia ladunkow dymnych utrudniajacych namierzenie celu; obrona artyleryjska.

Jesli armia broniaca przezyla to dostaje expa za zniszczenie jednostek przeciwnika ale zniszczen nie moze zablokowac, bo jak ?? Mieli by lapac w rece bomby ?? :)

Jak cos off to przepraszam alkochol szkodzi ;)

86

Wednesday, 05.01.2011, 06:22

Jacy wy wiecznie pokrzywdzeni jesteście przestańcie już płakać co chwile na forum bo to się nudne robi to to im nie pasuje to tamto niech administracje zrobi im osobny serwer i tam sobie będą grać sami ze soba wtedy już na forum nie będą przylatywać no chyba ze nikt ich tam nie chce atakować i że trzeba narzucić jeden atak dziennie żeby się coś działo normalnie mi was żal już się robi nie przez te naloty tylko wasze żale na forum .

87

Wednesday, 05.01.2011, 07:25

zescie sie uczepili ze nowo przechodzacy nie jest w statnie sie obronic przed nalotem

przeciez w kazdej epoce nie mogl sie bronic na poczatku i nikomu to nie przeszkadzalo od 2 epoki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

88

Wednesday, 05.01.2011, 09:01

W kolo Macieju.

Zgadza sie, w zadnej epoce nie byl sie w stanie obronic na poczatku. Roznica jest taka, ze tutaj przy tak namietnych bombardowaniach gracz nie jest w stanie przejsc przez ten poczatek. Stad pomysl aby uniemozliwic robienie nalotow na niskopoziomowe wioski. Ataki mozecie sobie puszczac do woli.

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

89

Wednesday, 05.01.2011, 12:04

nie rozumie jak gracz nie jest w stanie??? jest i to spokojnie nikt nie narzeka tylko koalicja Oral, Spartany?nie gram od początku serwera T2 więc domyślam się żę czymś sobie na to zapracowaliście że nie możecie się rozwinąć haha :rotfl:

90

Wednesday, 05.01.2011, 13:24

Golem nic nie piszesz sensownego na temat zmian w nalotach wszędzie masz coś do powiedzenia tylko w jednym temacie nic nie napisales zapraszam


Dawno nikt nic nie pisał

91

Wednesday, 05.01.2011, 13:27

Sporo osób zabiera głos poza tematem (tak jak magazynier po wyżej) to i ja coś napiszę bo po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi nasuwa się wątek "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia "
Boski pisze:
ludzie nie placzcie
ja jak nie moglem stawic czola mutantom z Orala lub 300 zmienilem epoke na 4 pozniej 5 abym mogl odplacic pieknym za nadobne
z 8 czlonkow mojego klanu zostalem ja i Marbell reszta sie skasowala
Tak się składa że ja byłem w tym klanie (SWAT)w owym czasie i mnie też palono wioski.
Boski juz zapomniał jak wylewał żale na forum zapraszam do lektury
Jak zatrzymac nawiedzonego gracza
Po tych lamentach zostały wprowadzone zmiany ,już nie można spalić wioski jednym kliknieciem.
Wioski nam paliło AZ ,ale teraz O Boski wślizną sie do tego klanu wraz z Marbell i sobie grają spokojnie mogą się rozwijać
i jest przeciwny zmianom w nalotach ,bo mu nie zagrażają .



I jeszcze jeden ciekawy wynalazek Pan Time na forum, w grze znany jako Tomek_88 obecnie Kacperek pisze:
a jak pan Bond swoimi 700 halkami chodził do swieżaków w 3 i 4 epoce to co wtedy nie trzeba bylo isc na forum? wtedy mieliśmy szanse na rozwiniecie?
kiedy ja Ci panie Tomek nie dałem szansy na rozwinięcie ,przecież byłeś ze mną w klanie .To ja nie jeden raz interweniowałem gdy chciałeś spalić jakąś wieś .Piszesz totalne bzdury tylko dlatego że zmieniłeś stronę ? żal
A swoją drogą to się dziwie tej drugiej stronie że Cię przygarnęła .

A tu pan Bobik pisze z przychylnością o Pani Delik:
pamietacie moze taka osobe jak Delik
ma ona swoj klan, mniej wiecej z miesiac moze troche wiecej nie pamietam dokladnie byla ze swoim klane bardzo wysoko i to wlasnie dzieki wam klan sie rozpadl ,
A pamiętasz panie Bobik takiego gracza Elżutek , dla przypomnienia to była lider Chaosu tak znienawidzonego przez was .
z tego co ludzi gadają to ta sama osoba .

Szkoda że cenicie tylko ludzi którzy imają się zdrady ,dla polepszenia swoich warunków bytowych.

"Szanuj swojego wroga,

Bo jak go stracisz to i przyjaciela ciężko będzie ci znaleźć!" jak ktoś powiedział.

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

92

Wednesday, 05.01.2011, 13:50

heh a wy szanujecie?!!! nie gadaj głupot te oblegi w wigilie są przykładem rozumiem że nie było rozejmu świątecznego ale w wigilie?? mysleliście że wam łatwo pójdzie a tu nici haha
nie macie litości więc jak może mieć ktoś nad wami litość sami sobie naważyliście piwa to je teraz wypijcie a nie płaczecie bo wam naloty ktoś robi :rotfl:

93

Wednesday, 05.01.2011, 15:39

A pamiętasz panie Bobik takiego gracza Elżutek , dla przypomnienia to była lider Chaosu tak znienawidzonego przez was .
z tego co ludzi gadają to ta sama osoba .

Szkoda że cenicie tylko ludzi którzy imają się zdrady ,dla polepszenia swoich warunków bytowych.

"Szanuj swojego wroga,

Bo jak go stracisz to i przyjaciela ciężko będzie ci znaleźć!" jak ktoś powiedział.

Ano pamietam i jest to ta sama osoba, tez z nia walczylem, bylismy po przeciwnych stronach barykady
Tylko wiesz ludzie grajacy z nia nie mieli nic wspolnego z tamtymi czasami, a mimo to wlasnie dzieki tym co teraz placza o zaprzestanie nalotow zakonczyli gre, nie wiem ile ich bylo ale conajmniej 4-5 osob, musisz sie spytac Delik alias Elżutek 8o , a oni czemu byli winni ze to ich spotkalo i potracili wiochy ktore budowali kilka miesiecy

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

94

Wednesday, 05.01.2011, 23:48

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=078e31ea6b

dodaje że to moja jedyna wioska nić w niej więcej nie było więc jak ktos się uprze to nie masz szans można sobie budować do usranej śmierci

i nie płacze że tak się stało ale problem jest do dyskusji

i nikt mi nie powie że niekturzy gracze nie przykładają się do wyniszczenia serwera[ale to nie ich wina tylko systemu gry]

95

Thursday, 06.01.2011, 00:05

http://t2.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=078e31ea6b

dodaje że to moja jedyna wioska nić w niej więcej nie było więc jak ktos się uprze to nie masz szans można sobie budować do usranej śmierci

i nie płacze że tak się stało ale problem jest do dyskusji

i nikt mi nie powie że niekturzy gracze nie przykładają się do wyniszczenia serwera[ale to nie ich wina tylko systemu gry]

Jak byś im kiedyś wsi nie palił to by Cię nie bombardowali ;)

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

96

Thursday, 06.01.2011, 00:10

gadasz głupoty nigdy nikomu niczego nie spaliłem i nie byłem w żadnych ze zwaśnionych klanów

97

Thursday, 06.01.2011, 00:19

To czemu sie kolego nie broniłeś od tego nalotu przecież mogłeś postawić 1000 arkebuzerów(jak napisał jeden) i zestrzelić te bombowce
albo lepiej wystawić 4 herosów w wiosce i każdy z nich zdjął by po 3 lub 4 bombowce i też byś nic nie stracił (jak napisał ktoś inny).
A w ogóle to nie masz jaj (jak sie wypowiedział jeszcze ktoś trzeci)

rozwo

Intermediate

Postów: 295

Skąd: Sosnowiec/Gorey

  • Wyślij prywatną wiadomość

98

Thursday, 06.01.2011, 00:22

NO NO JAK JA POWIEDZIAŁEM :rotfl: 8) :thumbsup: :whistling:

99

Thursday, 06.01.2011, 04:01

No dobra to ja sie wypowiem jako osoba ktora swego czasu walczyla z nalotami i to wmiare skutecznie.
Tak tracilem 20 lvl ratusza 4 epoki w ciagu jednego nalotu ale problemem dla mnie nie bylo wybronienie sie przed nalotem z 5 epoki a przed atakami z 3 epoki i oblegami wspiaranymi 3 epoka.
4 epoka to 5 wiosek na poczatku 4 wioski a wiec 4 bohaterow z czego kazdy straca w 1 rundzie 1 bombowca ( to nie wymysl moj bohater w 4 epoce w 1 rundzie potrafil zdjac 2 bombowce, raz wybronil i zdjal solo 5 bombowcow w te 2 rundy ) sami bohaterowie sa w stanie zdjac w 2 rundy 8 bombowcow bez znaczenia na "formacje" a jezeli wzmocnimy to najtanszymi arkebuzami to chyba nie trzeba tlumaczyc ze problemu nie ma w obronieniu, szczegolnie ze obecnie juz stolica nie jest az tak bardzo jak kiedys narazona na naloty a wiec moze sie rozwijac, tak problemem jest jak ktos dostanie w spadku rozbudowana wioske zdala od stolicy i pozostalych wiosek.
Nalot i zniszczenie 5 lvl kopalni to mala strata w porownaniu z oblegiem i zabraniem wioski z budynkami nawet tylko 1 lvl ale dajace bohatera i "stosunkowo duzo" surki dla rozwoju.

Jestem na NIE nowym zmianom w systemie nalotow.

Jestem za to na TAK w utrudnieniu ubicia bohatera bo to w 4-5-6 epoce jest nawet latwiejsze niz ubicie zwyklych jednostek.


ROTFL
Ale się uśmiałem, ktoś tu niezłą fantastykę opowiada :P
Chwile później razor pokazuje raport gdzie atakuje 19 bombowcami bonda który ma(może miał) rozbudowane osady 4 (ponad 300 arków) do tego 4 bohaterów powyżej 30 lvl i nie dał rady ściągnąć. Więc bajka solo 5 bombowców kurna, no dobra lubię fantastykę ale bez przesady :P.

Hmm nie wiem czy ktoś pamięta ale już prowadziłem ponad pól roku temu jak nie rok debatę(z kilkoma osobami) jedyne co wywalczyliśmy to mała ochronka na stolice, i wspominałem, że do tematu wrócimy jak już będzie tak beznadziejnie, że gorzej być nie może.

Po prostu nowe osoby dołączyły i tez się przejechały. Ja już zostaję na stałe w 3 epoce(przynajmniej do póki nie otworzą 3 serwa, a pewnie nie otworzą, a jak otworzą to będzie wyścig szczurów i simowanie), ale nikt z wrogich nam sojuszy nie przedstawia żadnych konkretów, jedynie gadki na temat " zemsty" my paliliśmy, to teraz se wyżyjecie nalotami. Lecz warto by uwzględnić zabrano oblegi(czy jak kto woli ograniczyli), oblegów broni cały klan, zawsze mieliście tą stolice. Co mają osoby które teraz muszą się bronić przed nalotami?? Odpowiedź - nic nie mają żadnej ochrony, nawet stolicy(bo przy tylu atakach nawet ona nie wytrzymuje przy minimalnym % na udany nalot).

Można by tu dużo pisać i wysłuchiwać was, problem w tym, że my przemawiamy konkretnie i wskazujemy w czym tkwi problem, popieramy dowodami choćby linkami, a wy nic nie pokazujecie( i jeszcze moderator zamiast być neutralnym lub obiektywnym opowiada się tani tekstem po jednej ze stron źle to wygląda). I nie ma co przytaczać t1 bo jak psiałem w ostatni debacie tamten serwer miał równy start do 5 epoki dlatego, że tam dodawali epoki, a nie, że były dodawane co jakiś czas. I tak jak pisał ktoś problem nie leży po waszej stronie chłopaki też bym korzystał do bólu z nalotów, lecz to wina systemu, że pozwala dojść do takiej sytuacji.

I jeszcze jedno, piszecie, że was nie szanujemy, nie wiem jak inni ale ja szanuje graczy, czy psiałem do kogoś coś obraźliwego? Męczyłem kogoś jak mnie poprosił o przerwanie ataków? No nie wiem po prostu, może podajcie definicje szacunku lub zastanówcie się czy wy szanujecie innych, a może nie szanujecie i uważacie innych za głupców?

Hehe i śmieszne, że nie którzy się tak rozbrykali, że nawet nie widzą, a opierniczają gadką innych, że w tej dyskusji biorą udział ludzie, których pierwszy raz widzimy(przynajmniej nie którzy)nie będącym po żadnej ze stron po prostu gracze którzy gdzieś z boku dojechali do 4 epoki i teraz nie mają też nic. Więc gadki bez argumentów graczy będących w 5 epocę przebijają konkrety 4 epoki naprawdę fajnie. Lol.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "Galactica" (06.01.2011, 04:06)


annaasakura

Początkujący

Postów: 56

Skąd: BC t1

  • Wyślij prywatną wiadomość

100

Thursday, 06.01.2011, 09:10

witam, piszę jako gracz zmagający się już dość długo z trudami serwera pierwszego. Oczywiście ciężko porównywać sytuację na obu serwerach ale też jakiś czas temu zmieniłam epokę z 3 na 4. Nie ukrywam że to był trudny dla mnie czas. Jak tylko skończyły się ochronki wiosek "wlatywało" we mnie średnio 5-6 nalotów na dobę. Gracze z RSR, Zule... spokojnie spać nie dali. Wiadomo, zabawa to zabawa i tak tą sytuację traktowałam. Naloty odbywaly się nawet na stolicę. Tak naprawdę nie płakałam jak straciłam jakąś kopalnie... budynek - bo to jest jeden z mechanizmów gry. Dziwie się wam że wy tego nie dostrzegacie. Ta gra nazywa się CZAS WOJNY - a na wojnie różnie bywa. Jeśli w jakikolwiek sposób naloty zostały by ograniczone to gdzie tu sens gry?
Większość graczy z T2 ma opinię "łotrów". Grają po to że psuć zabawę innym - tak się o niektórych mówi. Ciągle zdobywanie wiosek i powolny grill. Ja mam takie wrażenie że sytuacja się odwraca.

Jeśli chodzi o moje zdanie, o ile mam prawo coś powiedzieć, to nic bym nie zmieniała w systemie nalotów!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "annaasakura" (06.01.2011, 09:17)


Podobne wątki