Nie jesteś zalogowany.

PROPOZYCJA Rebalans 5e i 6e

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

141

Monday, 08.08.2011, 13:56

w 6 epoce jest duzo prościej znaleść lepsze pola mniej surowców lepiej sie rozłożą na kopalnie i tak napewno gdzies są jeszcze jakies rodzynki

142

Tuesday, 09.08.2011, 10:20

dla porównania jednostek
wioska moja jest na 21 lvl
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=51ff02c01a

Slotermana prosze o info na ktorym poziomie ma wioske bedizemy mieli porównanie broni cieżkiej i moja wiocha jest wioska naprawde bardzo dobrą jak na 6 ta epoke z polami na których wyszukanie trzeba było sporo czasu poswiecic - gdyby nie było serwo - mechow mogłbym wystawić równo 70 sztuk
na tym samym poziomie w 5 ej epoce około 100 tanków dało się postawić jesli sie nie myle
i hmm postaram sie może o więcej linków ze spotkania PVP
i nie wiem czy nie trzeba bedzie zdjąć itemy do szarży - szarża jako element nieprzewidywalny może zaburzyć cokolwiek dyskusje o rebalansie
(człowieka to oczywiście nie dotyczy ;) )

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (09.08.2011, 10:26)


143

Tuesday, 09.08.2011, 11:00

To załączę symulacje przeciwko najliczniejszej armii na serwie w 6 epoce - 500 piechoty laserowej wnw. W myśl zasady nożyce>papier idziemy najlepsza armią na zmechach w 5 epoce. Symulacja. Jak widać zmechy nawet w szarzy w 1 rundzie nie maja szans. Porównajmy wydobycie: 150 zmechów potrzebuje łacznie 3150 surowców wydobycia za to 500 laserów tylko 3000 surowców, dodajmy również ze zmechy potrzebują aż 4 surowców a lasery tylko 2, więc oczywiste że o wiele łatwiej znaleźć wioskę szukając tylko bonusów do 2 surowców, zwłasza ze w 6 epoce mamy tylko 5 rodzaje surowców za to w 5 epoce jest ich aż 6.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Tomus-Gaw" (09.08.2011, 11:07)


144

Tuesday, 09.08.2011, 11:16

cos jest nie tak z załącznikiem
i podaj jeszcze poziomy wiosek z których armie pochodzą

[edit] odgrzebałem kalkulator z 5 ej epoki mojej wiochy - 30 lvl - 165 aut i około 200 piechoty - wnw ma tez na takim poziomie mniej wiecej wioske ??
365 jednostek przeciwko 500 z czego 165 to autka ktorym piechota robi niewiele szkody a w druga strone jest masakrowana atakiemprzebijającym
i nie spodziewam sie zeby jescze dodatkowo jednostki z ep 6 ej miały takie same staty jak w 5 ej w kocu maja byc lepsze
tak samo jest jak wystawisz czołgi przeciwko rajtarii ile padnie czołgów ??? jedyna przewaga rajtarii nad tankami to szarża bez szarzy padaja

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "robertpkt" (09.08.2011, 11:24)


145

Tuesday, 09.08.2011, 11:22

Daje jeszcze raz załącznik -Symulacja
A poziom wioski to jak mam przyjąć jako poziom budynku głównego ? bo wnw w tej wiosce mając bonusy 6(1)krzem i 5(5) żelazo to ma przykładowo żelazo na 25 lvl a krzem na 29

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Tomus-Gaw" (09.08.2011, 15:44)


146

Tuesday, 09.08.2011, 11:25

A wioska zmechów?

147

Tuesday, 09.08.2011, 11:43

piechota laserowa robi niewielkie szkody zmechom ? to spójrz jeszcze raz na ta symulacje i zobacz jak zmechy padały a dodajmy że wnw ma jeszcze 14% szansy na szarże której w symulacji nie bierze się pod uwagę. Będąc w 6 epoce możesz porobić symulacje 5 vs 6 gdzie wystepuje np 2 takich samych hero.

A co do wioski zmechów nie otrzymałem jeszcze informacji na jakim jest poziomie jak będę wiedział dam znać.

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

148

Tuesday, 09.08.2011, 11:46

Kachu po 1 nie załapałeś że to była ironia:D I mnie osobiście "mutanty" nie irytują więcej expa można zdobyć:D A pamiętam jak w 3 epoce wyciągnęło się 1200 expa to się wszędzie chwaliło:)

U nas takich mutantów nie było z tego powodu że max rok najlepsze były u nas budowane w 4 epoce.Potem nastąpiła seria błędów i niektóre od 1,5 roku są teraz u was:D Nawet moje 2 stare, które od Avika zresztą dostałem:)

Po 2 Kachu nikt nie pisał o szaiskich wiochach tylko słabych polach ciągniętych nieustannie w górę co w sumie daje niezłą wioskę ale kosztem jakiego czasu. I ja też tylko 2 pola szukałem resztę wiosek dostałem, z których bodaj 2-3 są u was:(

Po 3 rebalansów było od groma. Mnie najbardziej ucieszyła by opcja od nowa rozdzielenia pkt. u boha. Po przed dodaniem exp ciut inaczej się rozdawało a teraz tych punkcików brakuje:( A mutanty niech zostaną z biegiem czasu i je będzie się kasować:D A expa nigdy dość:)

Po 4 łatwiej znaleźć dobre pole w 6. Ja pierdzi Man awansuj i zobacz jak łatwo. 1 pole znalazłem poświęcając 2 miechy na szukanie po mapie. Potem poszło ok 500 osadników (ale pewnie więcej bo po 400 przestałem liczyć) i uwierz mi na wymarzone pewnie i drugie tyle by poszło. Ale to loteria 1 pole wylosowałem po 2 osadniku:D
I nie ważne ile bierze jednostka pomyśl o tym że praktycznie farm nie ma a musisz te wioski z czegoś budować 90% kosztów musisz pokryć sam. Do 6 epoki możesz olać budynki pod "surowce luksusowe" w 6 to konieczność.

Po 5 zobaczcie skład oblegów teraz i sprzed 3-4 miesięcy całkowicie inne wojsko bierze udział. I problem polega na tym że u nas ludzie awansują do 6 i szukają pola pod nowe jednostki wy w 4 i 5 tego nie zrobicie. I dlatego jest ten cały krzyk o rebalans. My się odnajdujemy, wy nawet nie macie jak siedząc w 5. Wy idziecie na ilość my na taktykę/jakość:P
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

149

Tuesday, 09.08.2011, 11:51

Wruzugul piszesz że do szukania pól w 6 epoce poszło Ci 400-500 osadników to wiedz żeby znaleźć dobre pole w 5 epoce potrzeba ich jeszcze więcej chociażby z tego względu ze w 5 epoce jest aż 6 surowców a co za tym idzie bonusy rozkładają się na większą ilość surowca, dlatego są mniejsze.

150

Tuesday, 09.08.2011, 12:03

Po 4 łatwiej znaleźć dobre pole w 6. Ja pierdzi Man awansuj i zobacz jak łatwo. 1 pole znalazłem poświęcając 2 miechy na szukanie po mapie. Potem poszło ok 500 osadników (ale pewnie więcej bo po 400 przestałem liczyć) i uwierz mi na wymarzone pewnie i drugie tyle by poszło. Ale to loteria 1 pole wylosowałem po 2 osadniku:D
I nie ważne ile bierze jednostka pomyśl o tym że praktycznie farm nie ma a musisz te wioski z czegoś budować 90% kosztów musisz pokryć sam. Do 6 epoki możesz olać budynki pod "surowce luksusowe" w 6 to konieczność.


awansowałem i na wstępie mam już kordy wioski 110 servo 20 lvl wioski a dobrych pól na piechotę jest od groma 8/8 a wioska 7/10 tez gdzieś sie tam juz przewinęła może jakaś 10/10 sie trafi
w 5 tez szukałem dobrych pól 10 osadników dziennie ale jak znalazłem nie było sensu budować bo zacząłem sie przygotowywać do skoku

151

Tuesday, 09.08.2011, 12:13

zeby mówic o rebalansie należałoby porównać wioski pod które pola były szukane pod konkretny rodzaj armi
porównac ilość armi na poziomie 20 lvl i na poziomie 30 lvl
bedzie widac ze jednostek o takim samym przeznaczeniu będzie ilość porównywalna
w 5 ej epoce wioski na 100 zmech i 100 serwo w 6 ej
z czołgami bedzie inaczej około 100 w 5 ej i około 70 w 6 ej
co do piechoty nie liczyłem
a jednostki z epoki na epoke powinny byc lepsze , po to się przeciez awansuje ?? zeby dostac lepsze jednostki i szukać lepszych itemow
5 ta ma smigła i czołgi i moze swobodnie sie bronic przed epoką 4 ta
a ze z 5 ej nie zdobędzie sie 6 ej w zwykłym oblegu to chyba logiczne - jakby było inaczej gra straciła by sens

Ole

Professional

Postów: 826

Skąd: PŁOCK

  • Wyślij prywatną wiadomość

152

Tuesday, 09.08.2011, 12:14

I ty mówisz że to dobre pole:D

To buduj buduj takie myślenie właśnie mi się podoba u przeciwników:)
A 10/10 wiem o jednej osobie która ma takie pole. I na 100% nikt by ci nie podał namiarów na takie pole bo nie chce mi się liczyć ale wyda pewnie coś ok 320 pl na 20 więc na bank by go nie oddał:)

A i o jeszcze jednym zapomniałem wspomnieć. Czas; w 5 epoce 4m-ce mi wystarczyły żeby w stolicy wszystkie kopalnie pociągnąć na 21-22 poziom + 20 ołtarz. W 6 po 5 m-cach nawet na 20 jeszcze nie dojechałem przy ustawicznej budowie oczywiście.

Więc jeśli będzie brany pod uwagę jakikolwiek rebalans proszę o skrócenie czasu budowy w 6:D

Ps: Radzenie z "mutantami" z 4 już powoli widać przykład dzisiejszy obleg RSR. Kachu ile ty siedzisz w 4? Ja awansowałem jakieś 9 m-cy temu z 4 i powiem ci że lepsze wojsko wtedy miałem. Więc jeśli to jest te twoje wyselekcjonowane pole to nie chcę znać słabego:D
Po co pisać jeśli nawet nie umiesz czytać:D

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Ole" (09.08.2011, 13:47)


153

Tuesday, 09.08.2011, 14:52

zle mnie zrozumiales ja jeszcze nie moge wyprodukowac osadnika wiec jesli takie przecietne wioski trafiaja sie dosyc czesto nie bedzie wiekszym problemem znalesc lepsza e o tym sie przekonam za kilka dni

Golem

Intermediate

Postów: 412

Skąd: Rivia

  • Wyślij prywatną wiadomość

154

Tuesday, 09.08.2011, 15:02

czy nie będzie problemem... życzę powodzenia ja już szukam około 1 miesiąca i szału nie ma każdy myśli że takie to proste ale znaleść dobre pola z bonusami to już problem

155

Tuesday, 09.08.2011, 15:38

Jakoś mi się tak smutno zrobiło, jak Shin zdrajca nazywa mnie kłamcą ;) poniżej post Tomka, on wszystko wyjasnij...no ale do sedna nie ma na te chwile wioski/armii na 150 zmechow ale jet na 500 laserowej...symulacje łatwo zrobić...tyle, że gorej wkleić...zero szans...poza tym, te słabe/silne wioski o których napisaliscie i raz po raz myliscie sie w zeznaniach (raz silne, raz slabe, raz Wasze, raz do niczego to nasze) daja max 130 zmechow...jako, ze Baldr nie wie to wnw ma 499 laserowej...zrob sobie symulację...wioski są na podobnym poziomie a taka armia wnw robi na raz kumulke w 5e, chyba ze wstawisz 5x13 zmechow co jet niemożliwe bo aż tylu taich armii nie ma...a co dopiero u 1 osoby...

Skoro, takie super/slabe wioski mamy od Was to simowaiscie a teraz twierdzicie, ze my to robimy...oskarzcie o ataki na nizsze epoki co robi Wasza 6e? Atakuje wioski bez MSZ dla zasady ;) Żałosne się to robi...




PS: Robert to policz piechote...najwazieszego nie policzyles, przypadkiem...4e bez problemu zdobedzie w oblu wioske w 5e, mowie o naziemnych ale nie tylko...3e zdobedzie wioske w 4e a 5e nie i pada w 4 rundzie...najlepsze wioski na serwie, mysle, ze nie przesadzilem...

Dodam, ze wystarczy zrobic symulacje i wszystko bedzie jasne...

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Soren" (09.08.2011, 15:48)


156

Tuesday, 09.08.2011, 15:43

Dzięki uprzejmości Galahada otrzymałem następną symulacje. Piechota vs piechota laserowa, wziąłem najlepsze armie z 5 i 6 epoki jakie są aktualnie na serwie, wioska piechoty na 27lvl. Dałem takich samych herosów żeby nie miało to wpływa na symulacje. Teraz zacznijmy porównanie 2 najtańszych jednostek w obu epokach z tym samym typem ataku i pancerza. Wydobycie: piechota 3400 surowców żeby wystawić 340 jednostek, lasery 3000 surowców - mamy 500 jednostek. Czyli najtańsza jednostka w 5 epoce potrzebuje 10 surowców na 1 jednostkę w 6 epoce 6 surowców na 1 jednostkę. Wniosek piechota z 5 epoki jest o 66,(6) % droższa od piechoty z 6 epoki.to jeżeli jest o tyle droższa to może będzie miała lepsze staty od swojego następcy z 6 epoki lub chociaż porównywalne ? A skąd co z tego że droższa. Lasery hp maja o 16,(6)% więcej niż piechota, atak o 15,4%, aa o 66,(6)%, obrona o 20%, ini o 5%. Czyli lasery maja wszystkie staty lepsze od piechoty z 5 ery ok to jeszcze zrozumiem wyższa epoka to i staty lepsze, ale skąd tak niskie wydobycie laserów skoro od piechota z 5 ery są droższa o 66,(6)% od nich nie uwzględniając już że o wiele łatwiej znaleźć bonus pod 2 surowce niż pod 3 żeby się dobrze rozłożyły co jest kolejnym problemem w 5 epoce .

edit: poprawiony błąd: atak większy o 15,4%

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio edytowany przez "Tomus-Gaw" (09.08.2011, 20:02)


157

Tuesday, 09.08.2011, 15:50

...no i mamy to czego nie policzyl Robert...widac czarno na bialym...

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

158

Tuesday, 09.08.2011, 16:45

Tomus policz jeszcze raz, bo elementarz z podstawówki sie kłania :D

piechota (5E) atak - 152

piechota las. (6E) atak - 182

Jak na moje oko nie jest to 25% róznicy......i taj jest ze wszystkimi statami

@Sorek skończ juz z tym zdradzaniem, wszystko wyjasniłem juz duzo wczesniej i litości, oszczędż sobie...

159

Tuesday, 09.08.2011, 17:09

Post MW znowu niczego nie wnosi odo tematu, prawda taka, że symulacja nie klamie...be wzgledu jak dlugo MW byl w podstawówce, zeby nauczyc sie operowac na %...czekamy na konkretna wypowiedz Adminów w temacie...tylko nie zbywające "wydaję się nam", "mieliśmy na celu", "raczej", bo tego nikt nie chce słuchać...potrzebne są zmiany i konkretne działanie...

160

Tuesday, 09.08.2011, 17:40

każda epoka jest inna, a przyszłość powinna być najsilniejsza pod względem jakości jednostek i tutaj nie ma chyba żadnych różnic w zdaniu, wiec o co to bicie piany.